FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Liga mistrů (Champions League)

Diskuse o zahraničních klubech a soutěžích, mezinárodním soutěžích, reprezentačních turnajích a podobně.

Re: Liga mistrů

Příspěvekod NIN » 25.4.2013 6:05

mam radost, zadluzeni spanelsti sberatele hvezd na pokraji vyrazeni :-)
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 25.4.2013 6:21

NIN píše:mam radost, zadluzeni spanelsti sberatele hvezd na pokraji vyrazeni :-)

Nechtěl bych pískat odvety semifinále. To bude dívadlo. :-))
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 25.4.2013 7:38

NIN píše:mam radost, zadluzeni spanelsti sberatele hvezd na pokraji vyrazeni :-)

Já ne, na frustrované a tudíž neschopné borce koukám dost často, chtěla jsem vidět rovnocený, krásný fotbal - v obou dnech - a co se nestalo ?!? Ale sportovně uznávám, že oba německé týmy byly lepší - ve všem - a myslím, že to nebylo jen domácím prostředím .....
Pokud by do finále postoupil španělský klub tak by to byl zázrak - no uvidíme 30.4. B-)
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 25.4.2013 8:33

melda píše:... a myslím, že to nebylo jen domácím prostředím .....

Já bych to nazval prevencí použitím stejných metod španělských velkoklubů. Stejně tomu čelí i Italové. Ale stejně rozhoduje přístup hráčů a ani v jednom případě nebyli Španělé připraveni na zápas lépe, než Němci. Byli především přehráni. A to proto, že sami, znalí leváren, které využívají, psychicky podlehli myšlence, že tentokrát to nemají ve svých rukách a to je srazilo.
Jediný, kdo takto nekalkuluje jsou hráči anglických celků.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 30.4.2013 21:55

Jsem nadšen hrou a postupem Borussie,oceňuji sebevědomí a mistrovství Realu,ale jedničkou byl rozhodčí Webb....naprosto suverení,zkrotil jižanský nerváky a nezavdal sebemenší příčinu ke stěžování si ,plakání a výmluvám :applause:
PS: Muríňo lítal a podával míče jak nějakej vesnickej žáček :-D
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod prokopecholy » 1.5.2013 16:02

Petřík2 píše:Jsem nadšen hrou a postupem Borussie,oceňuji sebevědomí a mistrovství Realu,ale jedničkou byl rozhodčí Webb....naprosto suverení,zkrotil jižanský nerváky a nezavdal sebemenší příčinu ke stěžování si ,plakání a výmluvám :applause:
PS: Muríňo lítal a podával míče jak nějakej vesnickej žáček :-D

Webb dobrý až na tu jasnou neodpískanou ruku před vápnem Dortmundu
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 2.5.2013 5:42

Upozornil bych tady na Robbenův první gól. Ten vejde do dějin a učebnic žáčků. Čuměl jsem na to s otevřenou papulou. Všichni na hřišti, všichni v hledišti věděli, co přijde. On přesto přesně a rychle zopakoval to, co má za víc jak 20 let trénování napilované k dokonalosti, udělal protisměrnou kličku do středu hřiště a zahnul levačkou rohlík na zadní tyč. Na Barce, v semifinále LM. Epochální!
...nejdřív je trénink, potom víno, ženy a zpěv.
:applause:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 2.5.2013 10:41

Další ťafka - moje Barcelona byla vygumovaná...je pravda, že jejich hra už byla nudná, i pro mě :giggle: , ale takový propadák ?!? Naprosto neschopní hrát něco jiného než ten svůj styl, doufala jsem, že se poučili a doma zahrají důstojně - postup by si nezasloužili - ale tohle :cry:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 29.5.2013 1:57

Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 29.5.2013 9:20

Addax píše:http://www.stream.cz/slavnedny/815814-29-kveten-den-fotbalove-tragedie-v-bruselu
Memento!

A krátce na to požár dřevěné tribuny v Shefieldu, radši to ani nevidět.
Tenkrát jsme tady za oponou ani nevěděli, která bije. Když se na ty tragédie podívá člověk tehdejším pohledem a porovná to s dnešním, teprve si uvědomí, kolik se toho od té doby změnilo.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 16.7.2013 19:10

Plzenští "players" ztratili pokoru!
Zcela evidentně chlapečkům narostl hřebínek,každý výrok rozhodčího komentují (i ten mlaďas Darida,i ten kolohnát Wágner),takže ti bosenští fotbaloví zoufalci mistrům dost zamotali hlavu....
PS:ještěže je tam Čapoun Čapek,který umí pobavit, třeba výrokem " volným krokem cupitá k rohovému praporku......" :-D
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod JirkaXXL » 21.8.2013 16:54

Nevím, jestli jsem moc útlocitný, ale to obětování kozy mi přišlo otřesné. Jestli chtějí hrát evropské poháry, také by se podle toho měli chovat. Tohle mi do Evropy prostě nesedí stejně jako korida ve Španělsku, ale ta je alespoň často odsuzována a aktivně se proti ní bojuje. Tady se z toho udělal mediální bonbonek. Nechutné.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 22.8.2013 8:14

JirkaXXL píše:Nevím, jestli jsem moc útlocitný, ale to obětování kozy mi přišlo otřesné. Jestli chtějí hrát evropské poháry, také by se podle toho měli chovat. Tohle mi do Evropy prostě nesedí stejně jako korida ve Španělsku, ale ta je alespoň často odsuzována a aktivně se proti ní bojuje. Tady se z toho udělal mediální bonbonek. Nechutné.

Jako Kozel bych měl mečet nejvíc, ale mně to žíly netrhá. Tleskám každé regionální tradici, která odolává globalizačnímu tlaku. Bylo to bulvárně vytrženo z kontextu. Bylo to na prázdném stadionu jako součást předzápasové přípravy. Nevidím rozdíl mezi psychologem, předzápasovým hlídaným obědem a kolečkem s ovcí po stadionu. Nakonec ji stejně někdo sežere. I za karbanátkem z mekáče je smrt zvířete, když to není zrovna uměle narostlá hmota, jak to zkoušejí v Anglii. Kdo nedělal zabíjačku nepochopí. Kdo váže psům na krk mašle a chodí s nimi k holiči taky ne. Myslím, že kdyby lidé dali tolik lásky, citu a péče, co dají zvířatům, svým blízkým, bylo by na světě lépe.
A to říkám já, který nejel na Slávii, abych ušetřil na pořádný štěně, protože nás opustila naše hlídačka Molly.
:cry:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod baskikThc » 22.8.2013 15:17

Jako Kozel bych měl mečet nejvíc, ale mně to žíly netrhá. Tleskám každé regionální tradici, která odolává globalizačnímu tlaku. Bylo to bulvárně vytrženo z kontextu. Bylo to na prázdném stadionu jako součást předzápasové přípravy. Nevidím rozdíl mezi psychologem, předzápasovým hlídaným obědem a kolečkem s ovcí po stadionu. Nakonec ji stejně někdo sežere. I za karbanátkem z mekáče je smrt zvířete, když to není zrovna uměle narostlá hmota, jak to zkoušejí v Anglii. Kdo nedělal zabíjačku nepochopí. Kdo váže psům na krk mašle a chodí s nimi k holiči taky ne. Myslím, že kdyby lidé dali tolik lásky, citu a péče, co dají zvířatům, svým blízkým, bylo by na světě lépe.

Jako ateista,musim napsat Svatá pravda :applause:
baskikThc
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 22.8.2013 15:38

Kozel píše:
JirkaXXL píše:Nevím, jestli jsem moc útlocitný, ale to obětování kozy mi přišlo otřesné. Jestli chtějí hrát evropské poháry, také by se podle toho měli chovat. Tohle mi do Evropy prostě nesedí stejně jako korida ve Španělsku, ale ta je alespoň často odsuzována a aktivně se proti ní bojuje. Tady se z toho udělal mediální bonbonek. Nechutné.

Jako Kozel bych měl mečet nejvíc, ale mně to žíly netrhá. Tleskám každé regionální tradici, která odolává globalizačnímu tlaku. Bylo to bulvárně vytrženo z kontextu. Bylo to na prázdném stadionu jako součást předzápasové přípravy. Nevidím rozdíl mezi psychologem, předzápasovým hlídaným obědem a kolečkem s ovcí po stadionu. Nakonec ji stejně někdo sežere.

Dovolím si nesouhlasit. Rituální oběti v 21. století v evropské civilizaci nemají co dělat. Regionální tradice musí mít civilizační mez. Pro mě to byl akt barbarství a primitivnosti. Zabíjet zvířata kvůli náboženství nebo pověrčivosti mi prostě k západní civilizaci, se kterou se Kazaši chtějí v rámci LM poměřovat, vůbec nesedí. V tom se očividně neshodneme.

Ještě doplním, že nejsem žádný ostentativní hysterický „milovník“ zvířat, s konzumací masa problémy nemám a na zabíjačce nevidím nic špatného. Na věc se však dívám prakticky. Když zabíjet, tak z rozumných důvodů. Tím pro mě není náboženství, pověrčivost, móda nebo kosmetika. Howgh.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Juanito » 22.8.2013 19:10

Tak na vanoce zas budou řízky :-)) :-D :applause: :hi:
Juanito
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 18.9.2013 8:33

Tak po znělce LM na plzeňském stadionu bylo 45 minut naděje, pak si kluci z MC udělali skóre a zbytek času si už jen hráli - měla jsem dojem, že už ani další gól dát nechtějí ;-) .
Zážitkem byl rozhovor s Edinem - čekala jsem pár českých slov a jinak angličtinu - evidentně se ten "kluk" z Ústí a Teplic nezměnil, díky Edine a ať se jen daří :up2:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 18.9.2013 22:20

melda píše:Tak po znělce LM na plzeňském stadionu bylo 45 minut naděje, pak si kluci z MC udělali skóre a zbytek času si už jen hráli - měla jsem dojem, že už ani další gól dát nechtějí ;-) .
Zážitkem byl rozhovor s Edinem - čekala jsem pár českých slov a jinak angličtinu - evidentně se ten "kluk" z Ústí a Teplic nezměnil, díky Edine a ať se jen daří :up2:

Já zas čekal lepší češtinu. Až se k nám na stará kolena bude vracet ještě trochu vylepšit stopu v teplickém dresu, bude muset oprašovat :-D
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Mali » 11.12.2013 9:42

Včera mne velmi mile potěšila Plzeň. Jak ji nemám rád, postup do EL jsem ji přál hlavně kvůli nám. Na jaře budou muset tříštit síly a nikdo neví, co s nimi udělá nový trenér. My naopak výrazně posilujeme a boj o poháry už vyhlásil i pan Hrdlička.
Letošní ročník věřím v druhé místo a to se bude Sparta ještě klepat o titul ;-)
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod Juanito » 11.12.2013 17:15

Také ji přeju postup,jako všem čes.mužstvum :up: Jen si Horvat mohl odpustit to rejpnutí do Teplic v poz.rozhovoru :down:
Juanito
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 11.12.2013 17:18

Juanito píše:Také ji přeju postup,jako všem čes.mužstvum :up: Jen si Horvat mohl odpustit to rejpnutí do Teplic v poz.rozhovoru :down:

Rozhovor jsem neviděl, co tam bobr zase plácnul???
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod Juanito » 11.12.2013 18:26

že měli bohužel méně gólových šancí než Teplice :-))
Juanito
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 12.12.2013 14:00

Juanito píše:že měli bohužel méně gólových šancí než Teplice :-))

V tom případě ho mělo S15 tím pívem pořádně zlejt :-))
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 13.12.2013 23:33

Juanito píše:že měli bohužel méně gólových šancí než Teplice :-))

Ne! Že nehráli tolik zápasů jako Teplice :down:

Co odsud odešel, tak pořád směrem sem hází nějaké perly, na které není nikdo zvědavý. Takto se snad hráči nechovají ani ke klubům, které jim dluží. Co se mu tady tak strašného stalo?

Ať se radši kamaráda Vrby zeptá, jestli už reprezentace má pro něj dost velké trenky. Vždyť Vrba opakovaně Bílka kritizoval, že Horvátha přehlíží. Tak jsme zvědav, jestli Vrba bude mít odvahu stavět tým na čtyřletý cyklus okolo hráče v jeho věku.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Jan Janek » 17.7.2014 7:00

Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 17.7.2014 7:48

Jan Janek píše:http://www.sport.cz/fotbal/liga-mistru/clanek/591440-kouc-bilek-ma-recept-jak-dostat-gruzince-do-ligy-mistru-dat-o-gol-vic-nez-souper.html#article-artcl

http://www.sport.cz/fotbal/liga-mistru/ ... l#hp-artcl

Jéžiš, jak já jsem rád že už je mimo republiku :-D

Gruzínci budou řvát radikální: Peltarjan (Peltašvili) namá č...!
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Tomas » 17.7.2014 16:38

Na druhou stranu nezapominam když tady ještě behal po travniku
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 17.7.2014 21:07

Tomas píše:Na druhou stranu nezapominam když tady ještě behal po travniku

Jenže to jsou dvě různé kapitoly života. Jako hráč mohl být právem pyšný, protože opravdu uměl více než průměrný fotbalista. Teď je to však nafoukaný trenér bez jakýchkoliv výsledků, se kterým by při troše soudnosti vyběhl i Slavoj Houslice.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Tomas » 17.7.2014 21:17

JirkaXXL píše:

Jenže to jsou dvě různé kapitoly života. Jako hráč mohl být právem pyšný, protože opravdu uměl více než průměrný fotbalista. Teď je to však nafoukaný trenér bez jakýchkoliv výsledků, se kterým by při troše soudnosti vyběhl i Slavoj Houslice.

V tom ti mohu dat jen za pravdu
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 18.7.2014 8:24

JirkaXXL píše:

Souhlasím jen napůl. Jeho obraz je produkt médií. Submisivní Bílek jim nedovedl čelit. Špatně komunikoval, tak si pisálci vytvořili vlastní šablonu. Netrefil se do dobrého období celého svazu a vyžral si chyby Haškova i Peltova vedení, kteří se jím zaštítili.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 18.7.2014 16:20

Kozel píše:
JirkaXXL píše:

Souhlasím jen napůl. Jeho obraz je produkt médií. Submisivní Bílek jim nedovedl čelit. Špatně komunikoval, tak si pisálci vytvořili vlastní šablonu. Netrefil se do dobrého období celého svazu a vyžral si chyby Haškova i Peltova vedení, kteří se jím zaštítili.

Obraz médií? Pardon, ale to vážně nesouhlasím. Co se úspěchů týče, ty žádné jako trenér nemá. Reprezentace nebyla jeho jediným angažmá, ale bavme se tedy o reprezentaci. Samozřejmě, že média si vždy přisadí, ale Bílek vystupuje jako nabob v situacích, kdy ho do této role nikdo a nic netlačí. Kdyby byl submisivní, tak si právě v mnoha záležitostech nepostaví hlavu, nezapříčí se v určité pozici, kterou si nechce obhájit a kritiku nesnese.

Submisivní jedinec by pískal podle té kritiky, aby se vyhnul jejímu tlaku a zavděčil se. Samozřejmě, že to lze brát i tak, že vyhrál větší tlak ze strany vedení svazu a hráčských agentů, ale ti těžko budou diktovat striktně defenzivní taktiku, hru na široko daleko osamoceného hrotového hráče a dlouhodobě špatnou taktickou přípravu na hru soupeře.

I v zatuchlém reprezentačním rybníčku je tohle, alespoň myslím, pořád věcí trenéra. Jestli jsou nějaké tlaky, tak na zhodnocení hráčů (= koho povolat). Jenže výše uvedené v konečném důsledku vedlo ke snížení kreditu české reprezentace. Troufám si tvrdit, že na přestupovém trhu již statut českého reprezentanta není teď až takovým pozlátkem jako dříve, protože zdejší stav (zneužívání reprezentace k umělému navyšování ceny) už dávno museli všichni z branže prokouknout.

V 21. století nejsme malá zemička, o kterou se nikdo nezajímá, nejsou informace a není je jak sehnat. Kdo se v té branži pohybuje prostě ví, že tady hráči „záhadně“ začnou dostávat reprezentační pozvánky, když je manažer nebo klub chtějí prodat. Pak po nich pes neštěkne a za pár měsíců se vracejí ze zahraničního angažmá s nepořízenou. Viz spousta hráčů v Plzni. I teď v létě třebas exjablonecký Vaněk.

Stejně tak se na trhu ví, alespoň pevně věřím, jak se Plzni umetá cestička do pohárů. V době agregace informací počet plzeňských penalt a odezva médií na ně prostě přijdou k lidem, ke kterým přijít mají. Z toho dost možná pramení i časté podcenění Plzně na evropské scéně, protože přece jen určitá kvalita tam byla a je. Není to Sparta několik let nazpět, kdy doma vyhrával góly z penalt a „šťastnými“ góly v šesté a pozdější minutě nastavení, ale v pohárech to nebyla žádná sláva, protože jí rozhodčí nešli na ruku.

Uff, to jsem se rozepsal a zabrousil dost od tématu ;-)
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 6.8.2014 20:15

:evil:
Ty sparťanský hambáři to zas podělali všem. S takovouhle puknou i v Příbrami.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Jan Janek » 6.8.2014 21:14

Koeficient - nekoeficient: krásná ukázka že co stačí tak nějak v Čechách, je v
Evropě jen na náhodu - holt je znát, že vliv Křetínského kabely končí někde u Rozvadova.
Zatím mi nezbývá než konstatovat, že můžu mít jakékoliv výhrady k Plzni,
nicméné pravda je, že na rozdíl od Sparty a Bolky nedělala v euro-fotbale zatím ostudu...Líto mi je pouze Lavičky - tak nějak mi tam do té bandy namachrovaných vandráků nesedí...
Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 6.8.2014 22:44

Asi nebude náhoda, že v lize suveréní Sparta je v Evropě podprůměrným českým klubem.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 6.8.2014 22:50

Je to hlavně o té namachrovanosti. V lize suverénní, pak v prvním předkole sedmička a z toho plynula bohorovnost v obraně v první půli doma se Švédy...
Hrát víc s pokorou, zodpovědně a naplno od začátku, tak to stačilo i na Malmö.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 7.8.2014 6:44

Addax píše:Je to hlavně o té namachrovanosti. V lize suverénní, pak v prvním předkole sedmička a z toho plynula bohorovnost v obraně v první půli doma se Švédy...
Hrát víc s pokorou, zodpovědně a naplno od začátku, tak to stačilo i na Malmö.

V obraně je základ. ;-) B-)
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NoymiL » 7.8.2014 20:27

Jabqooo píše:Asi nebude náhoda, že v lize suveréní Sparta je v Evropě podprůměrným českým klubem.

Kdyby jenom Sparta. Vystoupení všech čtyřech se dá nazvat jen dvěma slovy:
Taková ostuda!

Takže si užijme že letos postoupí do předkol LM 2 celky... bude to na dlouhou dobu zas naposled.
NoymiL
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 7.8.2014 21:09

Mě dostal Bosák, když ukřivděně smutnil, že postoupit měla Sparta. Proboha proč? Ze dvou zápasů odehrát dobře 20 minut, což je prostě málo. Navíc dostala čtyři góly, což je zase hrozně moc. A to soupeř dlouho hrál údržbu. Neexistuje proto žádný důvod pro pocit křivdy, že nepostoupil ten správný tým.

Celý český fotbal si neustále lže do kapsy ohledně kvality naší ligy. Pořád tady panuje přesvědčení, že když los nepřidělí soupeře ze špičky anglické, španělské, italské nebo německé ligy, tak postup je jen formalita. Dnes je jedno, jestli jedete na západ, východ, sever nebo jih. Dobrý fotbal lze dělat všude.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 8.8.2014 7:35

U mě jsou v pořádku Liberec a Bolka. Liberec měl velký změny v kádru, trenér se musí s manšaftem teprve srovnat, první zápas projeli, museli za tím jít. Boleslav zaplatila nováčkovskou daň. Ale proboha, co hrály Sparta s Plzní, to mi hlava nebere. Po prvních zápasech bylo na soupeřích, aby něco dokazovali. Náš výkvět nezvládl odvety takticky. A především v obranné fázi. Takhle nechat si dávat rány do otevřené obrany, to byly sebevraždy za které mohou především trenéři. Podle mne je taky za úvahu, jestli do manšaftů, které postoupily do pohárů v létě prodávat a nakupovat. Měly by zůstat pohromadě v jarních sestavách, na sehrání změn není čas. Plzeň proto vědomě hrála ve staré sestavě, ale Hubník a Procházka to stejně zabili. Ve Spartě to vzadu nebylo sehrané.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 8.8.2014 8:30

No, pohnojili to nasi poharovi zastupci pekne. Navic valej dal rumunsky kluby, takze nas rumuni v klubovym koeficientu brzy preskoci.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 8.8.2014 9:28

NIN píše:No, pohnojili to nasi poharovi zastupci pekne. Navic valej dal rumunsky kluby, takze nas rumuni v klubovym koeficientu brzy preskoci.

Ty liberecký jsou plašani, ti nikam nedojdou, ale ti plzeňští s Mutuem se mi líbili, ti vědí o čem to je. Jestli si udrží disciplínu a kolektivní projev.. Ale nejsou to Rumuni, ale cizinecká legie, tak asi jo.
Snad Sparta ještě něco ukope v Kazachstánu nebo na Balkáně.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NoymiL » 8.8.2014 9:58

NIN píše:No, pohnojili to nasi poharovi zastupci pekne. Navic valej dal rumunsky kluby, takze nas rumuni v klubovym koeficientu brzy preskoci.

Naštěstí pro nás, jsou za námi ještě Rakušané a ty to hnojej stejně jak my. Takže máme dobrý náskok.

2 týmy v předkolech LM + 3 v EL
13. Řecko 27,3 bodů (z toho letos 1,6 a mají pořád 4 zástupce)
14. Česká R. 27 bodů (z toho letos 1,75 a zbývá jediný manšaft)
15. Rumunsko 23,8 bodů (z toho letos 2,63 a mají ještě tři želízka v ohni)

Jeden tým v předkolech LM + 3 v EL
16. Rakousko 22,5 bodů (z toho letos 1 bod a mají ještě 2 zástupce)
17. Izrael 20,8 bodů (z toho letos 1,1 bodu a zbývá jen jediný tým)
NoymiL
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 8.8.2014 10:40

NoymiL píše:

Naštěstí pro nás, jsou za námi ještě Rakušané a ty to hnojej stejně jak my. Takže máme dobrý náskok.

2 týmy v předkolech LM + 3 v EL
13. Řecko 27,3 bodů (z toho letos 1,6 a mají pořád 4 zástupce)
14. Česká R. 27 bodů (z toho letos 1,75 a zbývá jediný manšaft)
15. Rumunsko 23,8 bodů (z toho letos 2,63 a mají ještě tři želízka v ohni)

Jeden tým v předkolech LM + 3 v EL
16. Rakousko 22,5 bodů (z toho letos 1 bod a mají ještě 2 zástupce)
17. Izrael 20,8 bodů (z toho letos 1,1 bodu a zbývá jen jediný tým)

no jo, ale pokud vypadne i Sparta, tak se ten letošní zoufalý bodový zisk v koeficientu potáhne 5 let
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod NoymiL » 8.8.2014 10:59

prokopecholy píše:no jo, ale pokud vypadne i Sparta, tak se ten letošní zoufalý bodový zisk v koeficientu potáhne 5 let

Jo, to máš pravdu - proto jsem taky psal, že na dlouhou dobu budeme zas pod čarou. A to je ten průšvih. Bude se to muset napravit v ostatní roky. Koeficient 1,75 za rok odpovídá průměrným ziskům týmů z Kazachstánu, Gruzie nebo Islandu.

Teď se nám to sčítá dobře:
2010-11: 3,50
2011-12: 5,25
2012-13: 8,50 (průměrný roční zisk Holandských nebo Belgických týmů !!)
2013-14: 8,00
2014-15: 1,75
Celkem: 27,00

Snad to ta Sparta nezabalí se slovy že EL je pod jejich úroveň.
NoymiL
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 8.8.2014 15:39

Předně musím říci, že všechny naše kluby vypadly zcela zaslouženě a oprávněně. Nesdílím náladu nějaké „fotbalové křivdy“ nebo „ojedinělého selhání“

A) Sparta - suverénní zisk titulu celé Spartě strašně moc stoupl do hlavy. Dodnes si však neuvědomila, že vyhrát českou ligu není z pohledu evropských pohárů žádný kumšt, kvůli kterému by snad měla být černým kolem pohárových předkol. Tohle je ukázka, jak moc našemu fotbalu škodí, když si lžeme do kapsy o kvalitách naší ligy. Navíc ten její kádr není z hlediska evropského měření sil zdaleka tak kvalitní, jak se traduje. To se jasně ukázalo.

B) Plzeň - teprve teď pořádně pocítila, jak moc jí Vrba chybí. Nejenže Uhrin mužstvo špatně připravil na oba klíčové zápasy, ale také ty přestupy už nejsou jako dříve. Už to nejsou ty uvážlivé nákupy, které zapadnou jako dílek skládačky na své na místo. Navíc začali ligovou a pohárovou sezónu prakticky bez útočníků. Nejenže nikoho nepřivedli, ale ještě se zbaví osvědčených hráčů. Prostě je „trenér“ a trenér.

C) Liberec - výsledek odpovídá rozprodeji resp. rozprchnutí úspěšného mužstva. Jen mě zaráží, proč klub místo dolování desítek milionů korun v evropském poháru raději oklešťuje rozpočet a prodává hráče. Na co se tedy v lize tak cpali na evropské příčky? No name hráči, no name trenér. Jestli někdy tohle bude plodit ovoce, tak za řadu let, ale tak dlouho současný Liberec kádr neudrží. Už teď se slétají supy, protože přestupové období ještě neskončilo.

D) Boleslav - moc těžký soupeř. Nechápu, jak se někdo mohl utěšovat před dvojzápasem, že Lyon už není tím, čím býval. Ano, protože ve Francii teď plavou movitější ryby. Lyonu to ovšem na kvalitách příliš neubírá. Ale nevymlouvejme se jen na soupeře. Boleslav by vypadla i s mnohem slabším týmem. Pohárová nezkušenost? Neberu. Proč jdou dál Rumuni, kteří ještě někdy před třemi lety vůbec nehráli první ligu? Protože si pořídí hráče odpovídající jejich ambicím. Tady to nejde ze tří důvodů: za prvé není tolik peněz, za druhé kvalita hráčů na českém přestupovém trhu není valná. Za třetí kvalita hráčů na českém přestupovém trhu neodpovídá cenně.

Myslím, že Ščasný jako jeden z mála lidí od fotbalu moc dobře věděl co říká, když deklaroval, že se do evropských pohárů nechce hnát, dokud tým nebude předvádět kvalitu. Přesně si nevzpomenu, jak argumentoval, ale všichni si to asi pamatujeme. Někteří jsme se za to na něj zlobili, ale zpětně vidím, co tím myslel. Co je platné ukopat pohárovou příčku, když pak v evropském poháru vyhořím jak papír při první nebo druhé příležitosti.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Tomas » 8.8.2014 22:48

JirkaXXL píše:
Myslím, že Ščasný jako jeden z mála lidí od fotbalu moc dobře věděl co říká, když deklaroval, že se do evropských pohárů nechce hnát, dokud tým nebude předvádět kvalitu. Přesně si nevzpomenu, jak argumentoval, ale všichni si to asi pamatujeme. Někteří jsme se za to na něj zlobili, ale zpětně vidím, co tím myslel. Co je platné ukopat pohárovou příčku, když pak v evropském poháru vyhořím jak papír při první nebo druhé příležitosti.

souhlasim a pripisuji trenerovi velke plus
Tomas
Registrovaný člen

Manchester City - Bayern Mnichov

Příspěvekod Addax » 25.11.2014 21:11

Královec si při penaltě zopakoval naprosto stejnou situaci u nás ze zápasu s Duklou, při faulu na Vůcha. Včetně toho chvilkového zaváhání...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 5.8.2015 22:27

Ciwe, eště, že fandím Teplicím. Sparta s Plzní by měli zaplatit pokutu 60 mil do svazové kasy za ušlý prachy na mládež a pošpinění dobrého jména českého fotbalu.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 6.8.2015 6:49

Zadnych 380 micu, ani Sralta, ani Plzen :-D Komedianti :-)) Ted jsem na ne zvedav, v nejblizsich letech ...
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 6.8.2015 19:09

Kozel píše:Ciwe, eště, že fandím Teplicím. Sparta s Plzní by měli zaplatit pokutu 60 mil do svazové kasy za ušlý prachy na mládež a pošpinění dobrého jména českého fotbalu.

A já vůl si na tu Spartu zajel, takže mně by ještě mohly vrátit vstupné, proplatit cestovní výlohy, nahradit ušlý zisk a vyplatit duševní bolestné.

:-D

Mám rozporuplné pocity ze včerejška. Jako fanoušek českého fotbalu mám vztek. Na druhou stranu přeju protekčním klubům, že dostaly přes čumák. Dnes jsem se v klidu znovu podíval na oba zápasy, takže si nemohu odpustit několik postřehů:

Ščasný si zjevně přenesl do Sparty teplické bolístky, které se tu nesly celým jeho angažmá: zahazování tutovek a obrovské hrubky v defenzivě. Sice teď všichni rudí brečí nad červenou kartou a neodpískanou penaltou, ale alespoň jednou ochutnali vlastní letitou medicínu. Sparta zkrátka z české ligy není zvyklá hrát za nepřízně sudího. Je pravda, že ledasco otočil, ale třeba ta červená mi zas tak přehnaná nepřišla.

Penalta byla, nicméně tohle třeba my známe z ligy každou chvíli. Není to omluva, že jí rozhodčí neodpískal, avšak není to omluva ani celkového výsledku. Sparta vedla 2:0 a pak začala školácky propadat hlavně ve středu pole, kde se soupeř rozjížděl. Ljevakovič by tam takový bordel nepřipustil. Snad si na něj Sparta nevzpomene před Evropskou ligou.

Plzeň šla do zápasu až moc jistá. Prostě trenér hráčům nevyhnal z hlavy, že si mohou dovolit dokonce prohrát a postupují (0:1). Tlačit se dopředu posledních deset minut včetně nastavení je už sakra pozdě. Jinak lekce z efektivity, protože z těch šancí a závarů zejména v závěru prostě něco padnout mělo.

Ale co může Koubek chtít, když jediného pořádného útočníka, kterého má, stáhne zrovna když se konečně zahřál do provozní teploty. Já bych tam také poslal čerstvého útočníka, ale ne post za post. Spíš bych ofenzivní řady posílil / občerstvil, protože ta pohárová matematika je ošemetná. Říkal jsem si, že čím déle bude Plzeň hrát bez vstřeleného gólu, tím víc si zahrává. Což se nakonec potvrdilo.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

PředchozíDalší

Zpět na Světový fotbal