FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Evropská liga (Europa League)

Diskuse o zahraničních klubech a soutěžích, mezinárodním soutěžích, reprezentačních turnajích a podobně.

Re: Evropská liga

Příspěvekod Kozel » 7.8.2015 12:05

Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 7.8.2015 19:00

NIN píše:Jirko, abych rekl pravdu, penize, ktere tecou do Plzne, Sralty nebo Jablonce me vubec nezajimaji a nam nijak nepomohou, spis naopak. Vykoupili by nam i zbytek kvalitnich hracu, ktere jeste mame.

Tohle si taky říkám, ale na druhou stranu:

1) Seriózním obchodům za adekvátních podmínek se nebráním. Nyní je zřejmě naivní představa, že naše opory výhradně budeme prodávat rovnou do zahraničí. To zase bude chtít čas, aby se vůbec myšlenka takové přestupové politiky dala razit. Bohužel!

2) Koeficient nás zajímat musí, protože čím více ho protežované kluby pomrví, tím hůře se budeme dostávat do pohárů my. Jestli se poháry budou zase týkat jenom prvních dvou míst ligy a vítěze domácího poháru, není těžké hádat, kdo si zajistí účast.

3) Česká reprezentace mě osobně zajímá a Vrba správně říká, že potřebujeme hráče, kteří jsou na mezinárodní úrovni už alespoň trochu otrkání. Talenty, které by houfně kupovali tradiční účastníci pohárových soutěží, momentálně český fotbal neprodukuje, takže největší šance nabýt zkušenosti je přes alespoň maličkou účast českých klubů.

Můj názor :idea:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod NIN » 8.8.2015 11:52

Me fotbalova repre rodidla netrha a jepici ucast v poharech me take nezveda ze zidle. Za to prodeje hracu za hubicku do Plzne a Sralty me s...u :evil:
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 8.8.2015 19:30

NIN píše:Me fotbalova repre rodidla netrha

Teplický klubový fotbal je mi bližší, ale národní reprezentace je národní reprezentace. Sice ji už neberu s takovou vervou jako před deseti lety, ale stejně.

NIN píše:a jepici ucast v poharech me take nezveda ze zidle.

I teplická? Já si myslím, že každá pohárová zkušenost je dobrá, protože jinak těžko někdy nebude jepičí. Čest a sláva klubu na mezinárodním poli je snad sen každého fanouška, ne?

NIN píše:Za to prodeje hracu za hubicku do Plzne a Sralty me s...u :evil:

To mě taky, ovšem pláčeš na špatném hrobě. Sparta, Plzeň nebo kterýkoliv jiný zrovna protežovaný český klub by se mohl stavět na hlavu, kdyby tady v Teplicích bylo všechno v pořádku. Pro začátek řádně ošetřené smlouvy a ostré lokty namířené na pletichaření hráčských agentů a ligové konkurence.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 8.8.2015 19:34

Plzeň - Hajduk Split
Sparta - Thun
Jablonec - Ajaxem Amsterdam
Liberec - Vojvodina Novi Sad

Já už radši netipuju :-D

Soupeři to jsou dost ošidní, takže si vážně netroufám tipovat. Asi takhle: nebyl bych překvapený, kdyby všichni naši vypadli. A postup dvou či více týmů bych považoval za nečekaně velký úspěch. Ale kdo a jak, to si vážně netroufám říci. Na soupeře mám celkem jasný názor, ale výkony našich klubů umí být tak rozporuplné, že bych nechtěl být bookmaker.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Jan Janek » 21.8.2015 10:21

Tak včerejší konec zápasu Plzeň - Vojvodina: záběr na lavičku po závěrečném hvizdu zaznamenal všeobecné veselí, objímání a plácaní po zádech - tedy všech krom Aidina kterej v tom záběru stál pod stříškou s obličejem kyselým jak citrón. Vypadal v té chvíli jak kdyby si spletl lavičku...
Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 21.8.2015 10:59

Jan Janek píše:Tak včerejší konec zápasu Plzeň - Vojvodina: záběr na lavičku po závěrečném hvizdu zaznamenal všeobecné veselí, objímání a plácaní po zádech - tedy všech krom Aidina kterej v tom záběru stál pod stříškou s obličejem kyselým jak citrón. Vypadal v té chvíli jak kdyby si spletl lavičku...

Aidin lavička, Egon tribuna, to si oba pomohli...
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 21.8.2015 14:12

Mali píše:
Jan Janek píše:Tak včerejší konec zápasu Plzeň - Vojvodina: záběr na lavičku po závěrečném hvizdu zaznamenal všeobecné veselí, objímání a plácaní po zádech - tedy všech krom Aidina kterej v tom záběru stál pod stříškou s obličejem kyselým jak citrón. Vypadal v té chvíli jak kdyby si spletl lavičku...

Aidin lavička, Egon tribuna, to si oba pomohli...

Ale pomohli ....jak se říká :kdo chce kam ....jeden je doma a druhej v klubu s ambicemi :yes: , je na nich co si vybojujou - asi zatím nepřesvědčili a o je to jejich riziko, však věděli, že hrát jich může jen 10 B-)
:hi:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 21.8.2015 14:14

Taky jsem si všiml toho jeho pohledu. Takový jsem u něj vídal v létě 2013, když ho Ščasný nechával na lávce.
Zatímco u Aidina se dá očekávat, že nastoupí v odvetě v Srbsku, kde se předpokládá hra na brejky, Egon bude mít asi smůlu i tam. Vzhedem k tomu, že to v Plzni staví na tom buď on, nebo Petržela. A ten se teď zase zaskvěl...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 21.8.2015 16:21

Litsingi je na tom podobně. Ale chtěli tam, tak tam jsou. Jejich věc.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 21.8.2015 18:20

Litsingi nehraje prakticky vůbec, Vůch a Mahmutovič hrají sporadicky, Nivaldo nehrál, když jsem se naposledy díval. No ale platy berou vyšší, takže asi tak. Bohužel.

Zatím to vypadá, že na trase Plzeň - Teplice lépe fungují zásilky do Teplic (Hora, Fillo). Nemají tam ještě nějakou? Třeba stopera?

:giggle:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 21.8.2015 18:27

No, tak výsledky překvapivě pozitivní. Tři ze čtyř to mají rozehrané příznivě na postup. Největším zklamáním je pro mě asi herní projev Ajaxu. Kam se poděl totální fotbal?
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod NIN » 22.8.2015 5:37

Jj, taky jsem si rikal, jestli si otevre usta do medii jako u nas, kdyz nebude hrat. Jak psal Scasny, AM je vybornej fotbalista, ale je s nim slozity porizeni . Skoda ho, takovej strelec. Alespon si to snad porovna v hlave. Sbira zivotni zkusenosti.
Za rok je zpet za 3 miliony, da 15 golu za sezonu a prodame ho za 70mil. :)
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 22.8.2015 20:36

NIN píše:

Jj, taky jsem si rikal, jestli si otevre usta do medii jako u nas, kdyz nebude hrat.

Je to jen otázka času ;-)

Může poděkovat hlavně agentovi, když to nedošlo jemu samotnému. Plzeň hrála a hraje na jediného útočníka, od kterého ani tak čeká příval gólů jako černou práci pro ofenzivně laděnou zálohu a krajní obránce.

Proto se tam prosadili nosiči vody jako Bakoš, Ďuriš, Holenda a Wágner. A techničtější útočníci jako Tecl a Chramosta prakticky neměli nárok. Plzeň nakopávanou do otevřené obrany obvykle nehraje a nemůže hrát, takže Mahmutovič by se tam prosadil jedině, kdyby začal dělat to, co po něm chtěl zde již Ščasný.

Hovoří proti němu i další faktory. Těch hráčů okolo třicítky je ve Viktorii celkem dost, což pro dynamické a rychlostní pojetí není optimální. Bude to chtít okysličovat a těžko půjdou první na řadu tamní modly jako je Limberský. Krejčí si navíc vždy notoval s Vrbou ohledně cizinců, takže černou perlou bude v Plzni maximálně opálený Slovák.

Plzeň se nemusí spokojit s kádrem, který se jí tak nějak sešel, takže nemá důvod ztrácet čas s náladami a rozmary jednoho hráče. Koubek si s postem útočníka moc nevěděl rady, takže zkusil takovou rošádu s Boleslaví, plus sáhl po nejlepším ligovém útočníkovi, který byl v danou chvíli dostupný (letce nepovažuji za dostupného, ten je už rudý až na půdu).

Já myslím, že pro sebe si Mahmutovič horší klub a tým si z české ligy vybrat nemohl. Zajímavé zahraniční angažmá by si vykopal spíš tady, jestli ještě vůbec nabídka přijde. Na naší ligu je to špičkový útočník (o tom žádná), ale na globálním trhu je větší výběr a třeba věk nebo občanství hraje proti němu.

NIN píše:Za rok je zpet

Z Vavrušky by se nafoukl nanejvýš do týdne :-D

Když bude odcházet z Plzně, tak určitě uražený a ublížený. Pochybuji o nějaké větší sebereflexi, že by třeba bez reptání a výlevů začal na slovo poslouchat trenéra, když mu to nebude přinášet především individuální vavříny. Potočný se nadře a má na kontě jediný gól. Mahmutovič by teď Fillovi nesklepl ani za prémie ...

:-D :-D :-D
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 22.8.2015 21:58

NIN píše:AM je vybornej fotbalista, ale je s nim slozity porizeni . Skoda ho, takovej strelec.

Klíčový okamžik jeho kariéry bylo zranění kolena na Spartě. Lepší už to nebude.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 23.8.2015 3:56

Kozel píše:
NIN píše:AM je vybornej fotbalista, ale je s nim slozity porizeni . Skoda ho, takovej strelec.

Souhlas, to se jemu osobně ani našemu klubu nemělo stát. Nebýt toho zranění, nejspíš by nechyběl na MS 2014 v Brazílii a šel by od nás ven za pořádný ranec. Sice myslím, že by mentálně tlak špičkové ligy nezvládl, ovšem každý svého štěstí strůjcem.

Navíc myslím, že to jeho zranění nás dost možná stálo titul (nebo alespoň pohárovou příčku, když budu minimalista). Už během zápasu se Spartou po jeho zranění šla hra dolů, což se přeneslo na zbytek sezóny. V té formě to byl prostě nenahraditelný hráč, který přinášel jak fotbalovou kvalitu, tak vítězný entusiasmus.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Tomas » 23.8.2015 11:52

JirkaXXL píše:
Kozel píše:

Souhlas, to se jemu osobně ani našemu klubu nemělo stát. Nebýt toho zranění, nejspíš by nechyběl na MS 2014 v Brazílii a šel by od nás ven za pořádný ranec. Sice myslím, že by mentálně tlak špičkové ligy nezvládl, ovšem každý svého štěstí strůjcem.

Navíc myslím, že to jeho zranění nás dost možná stálo titul (nebo alespoň pohárovou příčku, když budu minimalista). Už během zápasu se Spartou po jeho zranění šla hra dolů, což se přeneslo na zbytek sezóny. V té formě to byl prostě nenahraditelný hráč, který přinášel jak fotbalovou kvalitu, tak vítězný entusiasmus.

Ja si naopak myslim, ze kdyby se nezranil, tak by sel uz v zime za hodne pekny peniz ven(Rusko).Muj tip je nekde kolem 60-90mil. pokud by vydrzel do posledního kola v poradku a pridal nejaky gol ještě.Skoda pro nej a hlavne pro klub.
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 27.8.2015 19:12

NIN píše: ... na rovinu, postup Jablonce me prkne s..e. Na druhou stranu, vcera meli vic stesti nez rozumu a to se v dalsim kole snad nebude opakovat. Prasopes Pelta sve nakradene penize nesmi v Evropske lize zurocit !

Jup, a je to. Jdu si dat panaka :-P Jeste by letos v lize nemusel Peltonec dosahnout na pohary a muze si to jit Pelta hodit.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 27.8.2015 21:08

NIN píše:
NIN píše: ... na rovinu, postup Jablonce me prkne s..e. Na druhou stranu, vcera meli vic stesti nez rozumu a to se v dalsim kole snad nebude opakovat. Prasopes Pelta sve nakradene penize nesmi v Evropske lize zurocit !

Jup, a je to. Jdu si dat panaka :-P Jeste by letos v lize nemusel Peltonec dosahnout na pohary a muze si to jit Pelta hodit.

Pelta s Berbrem tu Evrou pro Peltonec nejak dohodne.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 28.8.2015 8:34

Ještě bych se vrátil k zápasu Jablonec - Ajax.

Tak dobrýho rozhodčího jsem už dlouho neviděl... Žluté karty za simulace, pentle, vyloučení, pískal fakt výborně.
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 29.8.2015 19:15

O Evropské lize říkám, že je to soutěž neúspěšných, tedy týmů, které se nedostaly do Ligy mistrů z domácí soutěže nebo předkol. Kamarád je ještě ostřejší, když říká, že je to pohár pro zoufalce. No, výjimky se najdou (závěrečná fáze doplněná o odpadlíky z Ligy mistrů), ale po čtvrtku mu skoro dávám za pravdu.

Stručné hodnocení dvojzápasů:

1) Sparta vs. Thun: tolik systémových a individuálních chyb na obou stranách. Člověk téměř nevěří, že to nebyl přípravný zápas z počátku herní přípravy hráčů, kteří se poprvé sešli ve svých týmech.

2) Plzeň vs. Vojvodina - český mistr jednookým mezi slepými. Dost slaboučký soupeř. Zde se jasně ukazuje určitá inflace evropských pohárů. Aby tohle mužstvo bušilo na brány základní skupiny, to je vážně na pováženou. Ostatně ty skupiny nejsou též moc zvučné. V každé vidím maximálně dva týmy, na které bych se rád podíval.

3) Liberec - Hajduk Split - další ukázka oné inflace zmiňované výše. Liberec byl jasně lepší, ale moc bych jeho výkon nepřeceňoval. Hrál, co mu soupeř kvalitou a přístupem dovolil a dovolil mu toho hodně.

4) Jablonec - Ajax Amsterodam - nepamatuji si, že bych někdy na evropské scéně viděl Ajax v zoufalejší formě. Nechybělo mnoho a mohlo se alespoň prodlužovat. A to je zase ta inflace. Ajax postoupí na jeden neskutečně vydřený gól penalty. Jablonec se nezmůže na účinný odpor ani při půlhodinové přesilovce a soupeřem darované penaltě.

Když vezmu všechny čtyři postupují (Ajax, Spartu, Liberec a Plzeň), ve dvojzápasech mi nikdo z nich nepředvedl nic, kvůli čemu bych hledal Evropskou ligu v nabídce placených kanálů. Kdyby mi O2 nevnutilo Nova Sport (tuším, že on má práva) v rámci tarifu, asi bych moc netruchlil. Hned bych měnil za La Ligu, kterou letos nikdo v ČR nevysílá (alespoň ně napřímo - oficiálně).

Nevím, jestli má vůbec tahle soutěž smysl. Vždyť třeba italské a španělské týmy tam často nasazují širší kádr. Spíš bych maličko rozšířil hlavní fázi Ligy mistrů (třeba o dvě skupiny), ale chápu, že mnohým by tahle dojná kráva chyběla.

Mali píše:Ještě bych se vrátil k zápasu Jablonec - Ajax.

Tak dobrýho rozhodčího jsem už dlouho neviděl... Žluté karty za simulace, pentle, vyloučení, pískal fakt výborně.

Asi málo koukáš na zahraniční soutěže, kde tomu nešéfuje Berbr ;-)
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 14.9.2015 4:55

Inu, přečetl jsem si oběžník UEFA pro letošní účastníky Premier League a Europa League. Co se pravidel týče, bude se letos dbát zvýšený důraz na respekt vůči rozhodčím. Ti mají pokyn udělovat žlutou kartu kdykoliv, kdy budou cítit, že se jim nedostává patřičného respektu. A nemají se prý bát ani vylučovat za prohřešky vůči sobě.

Velmi důsledné má být vymáhání pravidla, že s rozhodčím může komunikovat jenom kapitán. Trestat se má za jakékoliv diskutování hráčů bez pásky. Tím spíše, pokud budou rozčílení. Rozhodčí nemusí zkoumat, jestli jsou vulgární, takže čeština to nejistí. Mají posvěcení karetně trestat už na základě tónu hlasu anebo gest. I ironický úsměv či potlesk je už přes čáru. Vlastně nejde o novinky, ale teď mají extra befel, aby tak vážně činili.

No, jestli páni sudí budou takhle přísní, pak asi české týmy nedohrají ani jeden zápas kompletní. Machři z Plzně a Sparty, aby se báli kontumace pro nedostatek hráčů na hřišti. U Liberce zase pořád vidím Bakoše, jak dává fén rozhodčímu po neuznaném gólu v našem vzájemném zápase. Podle oběžníku by měl za tohle rovnou fasovat červenou.

No, to jsem zvědav. Jestli budou rozhodčí přesní, proč ne :idea:

Spíš mi to ale přijde jako další utažení šroubů po loňském zákazu pomocné ofsajdové grafiky. Navíc i kapitán má komunikovat jenom s hlavním sudím, takže ti další dva šašci za brankou tam budou zbyteční. Pokud sami něco nehouknou do vysílačky, potom dožadování se přímluvy za správný verdikt by mělo být též na kartu.

Aby z toho nebyl mariáš :suicide:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Tomas » 14.9.2015 10:04

Ja jsem pro, protože kdybych piskal ja, tak by na travniku uz moc hracu nezustalo.Pokazde breci a fnukaji jak zelvy a delaji jen tlak na rozhodčího aby to priste uz písknul.Jeste autove vhazovani to posouvani o 10m bych taky sledoval a vracel je zpatky.Uvidime jak se bude dodržovat a kdy to prijde k nam. :-)
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 14.9.2015 17:36

Tomas píše:Ja jsem pro, protože kdybych piskal ja, tak by na travniku uz moc hracu nezustalo.Pokazde breci a fnukaji jak zelvy a delaji jen tlak na rozhodčího aby to priste uz písknul.Jeste autove vhazovani to posouvani o 10m bych taky sledoval a vracel je zpatky.Uvidime jak se bude dodržovat a kdy to prijde k nam. :-)

Já jsem taky pro, ale nesmí se z toho stát represivní nástroj na další ochranu „chyb“ rozhodčích, které jakoby náhodou hrají do noty určitým klubům, sázkařům atd.

Už tady bylo, že se rozhodčí nesměl (nebo pořád nesmí) komentovat a potažmo kritizovat několik hodin po zápase. To ale věc respektu není. Je to opatření, aby kauza utichla nebo se vůbec nerozdmýchala.

Mně by se líbilo, kdyby rozhodčí měl povinnost vůči novinářům jako mají trenéři a hráči. Že by musel přijít před kameru a monitor, kde by se mu pustily sporné momenty, aby si to takříkajíc obhájil, jak je módní tady říkat.

I on přece bere peníze za svůj výkon, ovšem před médií a tudíž fanoušky pořád požívá ochranu. A ta spíš roste (viz zákaz ofsajdové grafiky). Nechci žádné lynčování. Stejně jako může přijít hráč uznat, že chyboval, mohl by přece i rozhodčí. Měli by trochu sestoupit z Olympu mezi zbytek fotbalového světa.

Myslím, že by to celkové fotbalové kultuře jenom prospělo :idea:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Tomas » 14.9.2015 22:11

JirkaXXL píše:
Tomas píše:Ja jsem pro, protože kdybych piskal ja, tak by na travniku uz moc hracu nezustalo.Pokazde breci a fnukaji jak zelvy a delaji jen tlak na rozhodčího aby to priste uz písknul.Jeste autove vhazovani to posouvani o 10m bych taky sledoval a vracel je zpatky.Uvidime jak se bude dodržovat a kdy to prijde k nam. :-)

Já jsem taky pro, ale nesmí se z toho stát represivní nástroj na další ochranu „chyb“ rozhodčích, které jakoby náhodou hrají do noty určitým klubům, sázkařům atd.

Už tady bylo, že se rozhodčí nesměl (nebo pořád nesmí) komentovat a potažmo kritizovat několik hodin po zápase. To ale věc respektu není. Je to opatření, aby kauza utichla nebo se vůbec nerozdmýchala.

Mně by se líbilo, kdyby rozhodčí měl povinnost vůči novinářům jako mají trenéři a hráči. Že by musel přijít před kameru a monitor, kde by se mu pustily sporné momenty, aby si to takříkajíc obhájil, jak je módní tady říkat.

I on přece bere peníze za svůj výkon, ovšem před médií a tudíž fanoušky pořád požívá ochranu. A ta spíš roste (viz zákaz ofsajdové grafiky). Nechci žádné lynčování. Stejně jako může přijít hráč uznat, že chyboval, mohl by přece i rozhodčí. Měli by trochu sestoupit z Olympu mezi zbytek fotbalového světa.

Myslím, že by to celkové fotbalové kultuře jenom prospělo :idea:

No nevidim důvod proc by mela pulka mancaftu naběhnout na rozhodčího po kazdem odpiskanem faulu.Vzdyt to nikdy k nicemu nebylo a tymu nepomohlo pominu-li ten tlak při další podobne situaci.Cekaji snad ze ten faul odvola a da jim mic? :giggle: To same mavani rukou při mici v autu to se mi otvira kudla v kapse ikdyz to delaji nasi.Je tam jasny dotek a on se zene k mici a mava rukou.
S tim rozhodcim souhlas.Mohl by jit před kamery a něco tam rici ze svého pohledu pekne za cerstva.
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 15.9.2015 1:52

Já pro přílišné utahování šroubů nejsem, i tady platí - všeho s mírou. Fotbal je hra, ke které patří přirozené emoce. Jak v hledišti, tak i na hřišti.
V této souvislosti se mi např. nelíbí pokusy sankcionovat klub, přerušovat zápasy apod., za hlasité projevy v hledišti. Každá akce budí reakci a k nedávným (vlastně i současným) pokřikům "Pelta ven!" bych k tomu připojil i Berbra. Když k tomu nebudou na svazu zavdávat podnět svými nepřijatelnými činy a postoji, fanoušci se soustředí na svou zábavu - fotbal. Když ji přehluší něco jiného, není to jejich vina. Je to spontánní přirozená odezva. To by si měli ti nahoře uvědomit.
Když si pustím sprchu a voda bude moc horká, tak nesáhnu po studeném kohoutku, abych ho přidal, ale po teplém, abych ho ubral. Pokud to udělám obráceně, tak soused nade mnou, co se sprchuje současně, bude dělat to samé a budeme si navzájem tak dlouho ubírat tlak vody, až to bude neregulovatelné.
Tím chci říct, že jakákoli nerovnováha nevzniká nedostatkem na straně jedné oproti druhé, ale přetlakem.
Takže bafuňáři - vy jste na tahu. Ovšem ne sankcemi, ale naopak. Uvolňováním a vstřícností.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 15.9.2015 3:16

Addax píše:Já pro přílišné utahování šroubů nejsem, i tady platí - všeho s mírou. Fotbal je hra, ke které patří přirozené emoce. Jak v hledišti, tak i na hřišti.

Souhlasím, ale zde se nám v diskusi trochu plete UEFA a FAČR ;-)

Špičkoví angličtí anebo němečtí rozhodčí delegování do Champions League / Europa League určitě nemají zapotřebí, aby si na ně otevíralo nevymáchaná a prolhaná „ústa“ nějaké hovádko typu Limberský, když mu nezbaští skok plavmo pokutovým územím ...

Tomas píše:No nevidim důvod proc by mela pulka mancaftu naběhnout na rozhodčího po kazdem odpiskanem faulu.Vzdyt to nikdy k nicemu nebylo a tymu nepomohlo pominu-li ten tlak při další podobne situaci.Cekaji snad ze ten faul odvola a da jim mic?

No, někdy se to může stát, protože emoce ke sportu patří. A na druhou stranu může přijít trest, když se emoce vymknou kontrole už přespříliš.

Nicméně reagovat takto na každé písknutí, které se nehodí do krámu, za to bych jako trenér dával vlastním hráčům pokuty. Jestli se takhle chovají na hřišti, potom se nemohou soustředit na svůj výkon, když mají starosti s pérováním rozhodčího.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 15.9.2015 16:12

JirkaXXL píše:
Addax píše:Já pro přílišné utahování šroubů nejsem, i tady platí - všeho s mírou. Fotbal je hra, ke které patří přirozené emoce. Jak v hledišti, tak i na hřišti.

Souhlasím, ale zde se nám v diskusi trochu plete UEFA a FAČR ;-)

jj, připouštím...
Addax
Registrovaný člen

Re: České soutěže a týmy

Příspěvekod Kozel » 18.9.2015 16:07

Včéra jsem se dobře bavil při zápase Sparty v Řecku. Oboustranně mi to přišlo jak nějakej pouťák. Jakoby se všem motaly palice z těch penalt na Fejkbúku. Ščasný ordinuje to, co jsme hráli předloni, kdy jsem pořád čekal, kdy si to sedne a začne to mít řád a smysl.
Že ale ti machýrci nezkousnou neuznanej gól?
Třeba Krejčí, kdyby nebyl paťák, mohl zařídit tři.
http://www.sport.cz/fotbal/evropska-lig ... tml#hp-sez
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 19.9.2015 8:09

Já Spartu jako takovou ráda nemám a může mi být jedno jak to kopou ;-) , ale na mezinárodní scéně je to trošičku jiné...tam bych ráda viděla český "velkoklub" v roli vítěze.
Jenže mi připadá, že spojení Ščastný-Sparta není ku prospěchu věci, neumím to vyjádřit, ale jsou nějak utahaní, nevýrazní, něco tomu prostě chybí. Na naši ligu to stačí, ale venku ne....
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 23.9.2015 19:09

melda píše:Jenže mi připadá, že spojení Ščastný - Sparta není ku prospěchu věci, neumím to vyjádřit, ale jsou nějak utahaní, nevýrazní, něco tomu prostě chybí. Na naši ligu to stačí, ale venku ne.

No, kdyby evropské soutěže nemohl pískat kdejaký mamlas, nebylo by co řešit. Nejde mi ani tak o tolik diskutované a oplakávané góly, ale ten obrovský počet obrácených situací. Fauly, rohy, vhazování. Taková chybovost je abnormální, takže myslím, že Ščasný nebyl mimo, když říkal, že rozhodčí Spartu poškodil záměrně.

Je pravda, že Sparta na evropské scéně nezáří, ovšem kolikrát vyhořel Lavička? Spíš je to ukázka propadu českého fotbalu. Sice se teď kde kdo pyšní třemi kluby ve skupinách Evropské ligy, ale při mezinárodním srovnání to není kdovíjaký úspěch. Navíc je to spíše ukázka jakési inflace evropských pohárů. Už je prostě nehraje jenom fotbalová elita.

Ščasný má trochu smůlu, že podělil spoustu hráčů, kterých se snadno nezbaví a tudíž si nemůže mužstvo přeskládat. Podědil hráče z různých ér a chce jim nutit něco, na co nemají. Viz pokus hrát na tři stopery, kdy ovšem stopeři byli bývalí záložníci (Mareček, Holek) nebo krajní obránci do čtyřlčenné obrany (Hybš, Costa).

Navíc hned několik posil ze zahraničí vychází naprázdno, čímž se zřejmě definitivně rozplývá jeho pověst, že si dokáže do české ligy přivést nadstandardně kvalitní zahraniční hráče. Při zpětném pohledu mu to totiž zrovna dvakrát nevyšlo ani zde. To si musíme objektivně přiznat. Ti, kteří nějakou kvalitu prokázali, to dokázali jenom krátkodobě.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Villarreal - Sparta

Příspěvekod Addax » 7.4.2016 20:13

Bičík si to tam pěkně švihnul. No hezky to začíná...
Addax
Registrovaný člen

Re: Villarreal - Sparta

Příspěvekod JirkaXXL » 8.4.2016 18:46

Sparta - velký respekt! :up:

Dát si prakticky vlastence ve třetí minutě a přesto uhrát v poslepované sestavě na hřišti čtvrtého týmu La Ligy pohárově přijatelný výsledek do odvety, to je něco! První, kdo tam dal gól! Škoda, že se Spartě sestava do odvety prakticky úplně rozpadla, ale věřím, že Ščasný něco vymyslí a Sparta se nedá lacino!

Addax píše:Bičík si to tam pěkně švihnul. No hezky to začíná...

V tu chvíli jsem si říkal, že dostat „jenom bůra“ bude milosrdné :-))

Naštěstí se Bičík vykoupil zákroky ve zbytku utkání. Kolik brankářů by se sesypalo? U něj je vidět synergie zkušenosti a kvality. Za mě pro evropský šampionát jasná jednička, protože hořící obrana mu nedělá problémy, naopak tým svými zákroky dokáže vyburcovat.

Čech je na tom podle mě úplně opačně. Čím víc má propustnou obranu, tím víc zmatkuje a dělá neuvěřitelné chyby, které sráží celý tým. S Bičíkem však Vrba očividně nepočítá a Vaclík má považovat za čest, že může dělat tankistovi dvojku.

Jestli budou před Čechem hrát nedotknutelní Sivok, Kadlec a Limberský, může si výprava rovnou objednat letenky domů po skupině.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Re: Villarreal - Sparta

Příspěvekod Addax » 9.4.2016 1:30

JirkaXXL píše:
Addax píše:Bičík si to tam pěkně švihnul. No hezky to začíná...

V tu chvíli jsem si říkal, že dostat „jenom bůra“ bude milosrdné :-))

Naštěstí se Bičík vykoupil zákroky ve zbytku utkání.

jj, napravil to několikanásobně.
Addax
Registrovaný člen

Re: Evropská liga (Europa League)

Příspěvekod JirkaXXL » 14.7.2016 18:55

Levadia Tallinn - Slavia Praha 3:1 (1:0)

A první český zástupce je při první příležitosti jednou nohou venku. Naposledy sice Levadia prohrála v Praze tehdy se Spartou 7:0, ovšem nějak se mi nechce věřit, že by Slavia zvládla odvetu takhle snadno.

Škoda pro koeficient a reprezentaci, ovšem Slavii bych pád z čínské hrušky přál. Beztak se do předkola dostala shodou náhod. Páté místo v lize loni nebylo automaticky postupové ...
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Jan Janek » 14.7.2016 18:57

Číňane, budeš muset asi trochu přitlačit..... :giggle:
Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 14.7.2016 19:49

Jan Janek píše:Číňane, budeš muset asi trochu přitlačit..... :giggle:

S LuftJardou by to skončilo špatně, i kdyby to cáloval Bill Gates :-P
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Jan Janek » 14.7.2016 20:14

JirkaXXL píše:

Člověče - aby nám ho číňani nakonec ještě nechtěli střelit jako sportovního menedžra - zvlášť teď když už tu máme Šmejkala, Nečase, Hrubého. A i Latku by možná přihodili navrh... Vždyť by tu byl jako doma... :-D :-D
Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 14.7.2016 20:32

Jan Janek píše:
JirkaXXL píše:

Člověče - aby nám ho číňani nakonec ještě nechtěli střelit jako sportovního menedžra - zvlášť teď když už tu máme Šmejkala, Nečase, Hrubého. A i Latku by možná přihodili navrh... Vždyť by tu byl jako doma... :-D :-D

No jo, ten by snad ani nepoznal, že od Číňanů přešel k Japoncům. Navíc při tom našem kádru by klidně mohl dávat sestavu na Twitter týden předem ...

:-P :-P :-P
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod NoymiL » 28.7.2016 21:02

Ptám se tady každý rok na to stejný: Na co Boleslav reprezentuje českou ligu v Evropě? Každej rok furt to stejný, katastrofální ostuda. Prohrát s týmem z 39.ligové soutěže v Evropě... Boleslav by měla dostat zákaz kvalifikovat se do EL, Brno, Slovácko nebo Baník Ostrava by zahráli líp. Snad dokonce i Vlašim nebo Vyšehrad by uhráli do koeficientu víc bodů než ten modrobílej šmejd.

Koeficient děs. V letošní sezóně jsme zatím šestí nejhorší z 54 zemí v Evropě, za náma už je jenom Holandsko, Řecko, Rumunsko, Faerské ost., Andorra a San Marino. Všichni ostatní jsou v Evropě lepší.
NoymiL
Registrovaný člen

Příspěvekod meteleskublesku » 29.7.2016 15:08

NoymiL píše:Ptám se tady každý rok na to stejný: Na co Boleslav reprezentuje českou ligu v Evropě? Každej rok furt to stejný, katastrofální ostuda. Prohrát s týmem z 39.ligové soutěže v Evropě... Boleslav by měla dostat zákaz kvalifikovat se do EL, Brno, Slovácko nebo Baník Ostrava by zahráli líp. Snad dokonce i Vlašim nebo Vyšehrad by uhráli do koeficientu víc bodů než ten modrobílej šmejd.

Koeficient děs. V letošní sezóně jsme zatím šestí nejhorší z 54 zemí v Evropě, za náma už je jenom Holandsko, Řecko, Rumunsko, Faerské ost., Andorra a San Marino. Všichni ostatní jsou v Evropě lepší.

Byla to bída, no. Ale ta Bolka si to prostě uhrála. Dala nejvíc gólů v lize. Proč modrobílej šmejd? Za nima se netáhnou žádný podivný kauzy. A ještě maj jeden zápas na záchranu reputace ;-)
meteleskublesku

Příspěvekod NoymiL » 1.8.2016 12:03

meteleskublesku píše:Byla to bída, no. Ale ta Bolka si to prostě uhrála. Dala nejvíc gólů v lize. Proč modrobílej šmejd? Za nima se netáhnou žádný podivný kauzy. A ještě maj jeden zápas na záchranu reputace ;-)

Dobře, tak pominu to, že je mi Boleslav krajně nesympatická pocitově, teď trochu faktů: Prvně, je to klub bez historie, tradice, vybudovanej moderním způsobem, tedy podobně jako RB Leipzig. Od toho se odvíjí fanoušci, kterých je tam... pár, jestli vůbec? Vyprodáno na pětitisícovém stadioně zdaleka nebývá.

Druhá, naše zápasy s nima jsou vždycky na přesdržku rozhodčím. V sezóně 2014/2015 jsme se ujali v Boleslavi vedení (nebo jsme srovnali to už nevím), z přímáku... tuším že se trefil Vůch. A světe div se, byl pískán ofsajd. Ofsajd z volného přímého kopu... Pak jsme tam dohráli v devíti a prohráli 3-0, z frustrace tam někdo vyrobil pentli. Domácí zápasy taky bývají veselé.

Třetí, jejich neschopnost uhrát jakýkoliv bod do koeficientu. Jak je možný, že v lize vyklepávaj Liberec 3-0 a dávaj kvantum gólů, když v Evropě dostanou na šišku od kohokoliv, kdo jen zdánlivě přesahuje úroveň islandské druhé ligy? Tohle se opakuje každý rok. Je to ztráta pro celý český fotbal, protože kvůli tomu že Boleslav vůbec do bojů v Evropě zasáhne, tak nahrané body ostatních se dělí pěti. Kdyby tam nebyla, dělily by se čtyřma. Že oni nenahrají ani půlbod, je jasný. Být tam místo nich někdo jinej, tak by se víc bodů dělilo pěti, což je taky ok.

A s reputací? Uvidíme. Momentálně spíš věřím v další nulový zápis do koeficientu.
NoymiL
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 1.8.2016 17:47

NoymiL píše:Dobře, tak pominu to, že je mi Boleslav krajně nesympatická pocitově, teď trochu faktů: Prvně, je to klub bez historie, tradice, vybudovanej moderním způsobem, tedy podobně jako RB Leipzig. Od toho se odvíjí fanoušci, kterých je tam... pár, jestli vůbec? Vyprodáno na pětitisícovém stadioně zdaleka nebývá.

Ne, že bych se jich chtěl zastávat, nicméně historie se může začít psát kdykoliv a každá tradice musela nějak začít. Dukla má historii a tradici jako kráva, přesto má na ligu totálně nedůstojné návštěvy, takže historie sama to evidentně nevytrhne.

Boleslavi bych spíš než historii vyčítal neschopnost přivést lidi na tribuny. Hrát v takovém městě relativně ofenzivní fotbal a obvykle o poháry, to už tamní klub musí dělat něco hodně špatně, že jeho mrňavý stadion nenaplní ve většině domácích zápasů.

NoymiL píše:Druhá, naše zápasy s nima jsou vždycky na přesdržku rozhodčím. [...] Třetí, jejich neschopnost uhrát jakýkoliv bod do koeficientu. Jak je možný, že v lize vyklepávaj Liberec 3-0 a dávaj kvantum gólů, když v Evropě dostanou na šišku od kohokoliv, kdo jen zdánlivě přesahuje úroveň islandské druhé ligy?

Myslím, že sis sám odpověděl. Boleslav v lize patří k privilegovaným, kterým rozhodčí více přejít než škodí. Plzeň / Sparta to sice není, ale zvyklá na nějaký podpůrný servis nesporně je. V tom je podle mě zakopaný pes.

I co se týče Plzně a dalších pohárových zástupců. Snad vyjma Liberce, ale ten má zase nějaké anomální štěstí, že uplete z lejna bič. Jak co se týče poslepování kádru sezónu co sezónu, tak co se týče vývoje celé řady zápasů na evropské scéně.

Nevím, kdy všem zainteresovaným konečně dojde, že umetat cestičku klubům do evropských pohárů je medvědí služba, protože dnes už to došlo tak daleko, že si málokdo sáhne alespoň na raneček za základní skupinu Europa League, natož na ranec za skupinu Champions League.

Co to potom má za cenu? Navíc se bude horšit koeficient, pohárových příček v lize zase ubude a postupující budou jednoho krásného dne začínat jako nenasazené kluby v prvním předkole. I kdyby dotyčné vůbec nezajímala sportovní stránka, peněz bude taky pořád méně a méně. Proč jdou tedy proti svým zájmům? Jedině, že zrujnují český fotbal a jako správní paraziti si najdou jinou oběť ...
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 25.11.2016 7:20

Včera mě Edin Džeko velmi pobavil. Nejprve hattrickem do sítě Plzně a potom rozhovorem, v němž vzpomněl na Teplice a kamaráda Ljevakoviče.
:up:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 25.11.2016 14:05

Jo, pořád stejně normální jako tehdy - dávno - v Ústí ...stála jsem vedle něj a fandili jsme, kdybych tenkrát tušila, kam až to dotáhne :up:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 25.11.2016 15:59

Kozel píše:Včera mě Edin Džeko velmi pobavil. Nejprve hattrickem do sítě Plzně a potom rozhovorem, v němž vzpomněl na Teplice a kamaráda Ljevakoviče.
:up:

Džeko podpis1.jpg

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-ev ... u-dal.html

;-) :up:
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 27.12.2016 17:24

Mexický Teplice, jsou to teda tygři a ne gepardi, vykleply ve finále mexickou Spartu. :-P
https://www.sport.cz/fotbal/ostatni/cla ... tml#hp-sez
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 27.7.2017 21:23

Sralticka pekne vyhorela, Boule taky nic moc ... :-P
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 27.7.2017 22:14

NIN píše:Sralticka pekne vyhorela, Boule taky nic moc ... :-P

Jak jsem na tu Spartu koukal, tak to není na to, že se sehrají za týden. To si bude sedat do vánoc. Křetínský si bude muset chvilku na úrodu počkat. To chci vidět, jakou trpělivost s manšaftem a trenérem budou mít tribuny.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 27.7.2017 22:33

A už po něm jdou vlčáci. :giggle: Hrozný pako, kdo to napsal. Rozhodly individuální chyby, co s tím má trenér asi dělat?
http://isport.blesk.cz/clanek/muj-ispor ... -tlak.html
Kozel
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Světový fotbal