FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Fotbalová asociace (FAČR)

Obecné diskuse o českém fotbalu českých týmech, české reprezentaci, fotbalové generalitě atd.

Fotbalová asociace (FAČR)

Příspěvekod JirkaXXL » 23.7.2009 14:14

Zde lze diskutovat o dění v ČMFS.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Re: Českomoravský fotbalový svaz

Příspěvekod William » 27.7.2009 21:30

Tleskám,myslím,že tohle je docela bomba po všech těch negativech co jsme si na svazu protrpěli... http://fotbal.sport.cz/fotbal/ostatni/1 ... -uefa.html
William
Registrovaný člen

Příspěvekod Mára » 27.7.2009 23:04

Jedna věc se mu rozhodně upřít nedá. SNAHA. Snaha něco udělat s českym fotbalem, snaha která mi dříve od vedení ČMFS chyběla. Držme mu palce, protože se bojim, že pokud to nezvládne on, tak už nikdo...
Mára
Registrovaný člen

Příspěvekod Linus7 » 31.7.2009 20:01

V Evropě ať Sparta klidně láme jeden klub za druhým, ale doma v Gambrinus lize může klidně sestoupit ... :DD
Linus7
Registrovaný člen

Příspěvekod Zakarpattya FC » 9.8.2009 20:20

Nevíte někdo proč Slavia nemá stále dodělaný stadion (nebo je to záměr) - myslím ty zdi uplně nahoře pod střechou... to vypadá otřesně... :-O :down:
Zakarpattya FC
Registrovaný člen

Příspěvekod kolostuj » 16.9.2009 22:10

http://sportreport.lidovky.cz/nove-vede ... fotbal_ant

To ta křišťálovost svazu moc dlouho nevydržela.
kolostuj
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 18.9.2009 8:56

Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 27.10.2009 13:48

http://nv.fotbal.cz/cmfs/index.php
Nejslavnější kluby.jpg

A pak, že jsme přehlíženým klubem. Kde je Liberec, Olomouc, Plzeň, Bolka, Bohemka, Žižkov... :-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 27.10.2009 14:09

JUDr. Ivan Hašek
Hele, nestudoval on ta práva taky v Plzni? ;-) (důvěřuj, ale prověřuj).
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Mára » 27.10.2009 23:44

Jak je to teda s kapacitou našeho stadionu? Já měl za to že je 18 221..ale tady je napsáno 18 500.. :-)
Mára
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 26.11.2009 8:05

V této chvíli stále očekávám, že do kauzy prasečí chřipky v FK Teplice zasáhne v duchu své perestrojkové filozofie předseda ČmFS JUDr. Ivan Hašek. Je všeobecně známo, že František Hrdlička je jedním z nejhlasitějších zastánců vytvoření profesionální, na svazu nezávislé ligy. Je tedy JUDr. Ivo Lubas jako šéf oddělení profesionálního fotbalu kompetentní jednat o odkladech zápasů FK Teplice? Argumentace, že chce mít na stole papír, je vědomý podvod, protože při svém vzdělání a znalosti Správního řádu, dobře ví, že takový doklad nedostane. Není to jen prachsprosté vyřizování účtů? A stojí tyto intriky za možné poškození zdraví sportovců?
Ivan Hašek, tím, že nekoná, ztrácí další body a klesá pod úroveň Pavla Mokrého a Vlastimila Košťála. Všichni funkcionáři mimopražských klubů první ligy by měli mít nastraženy všechny smysly, neboť jde i o jejich práva. Je načase vytvořit samostatnou profesionální ligu, kde každý zástupce bude mít jeden hlas a o průběhu soutěže nebudou rozhodovat soudruzi v Praze. Ivane Hašku, ty Slibotechno, už jsi rezignoval na obsah svých volebních projevů?
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 26.11.2009 10:11

Kozel píše:V této chvíli stále očekávám, že do kauzy prasečí chřipky v FK Teplice zasáhne v duchu své perestrojkové filozofie předseda ČmFS JUDr. Ivan Hašek. Je všeobecně známo, že František Hrdlička je jedním z nejhlasitějších zastánců vytvoření profesionální, na svazu nezávislé ligy. Je tedy JUDr. Ivo Lubas jako šéf oddělení profesionálního fotbalu kompetentní jednat o odkladech zápasů FK Teplice? Argumentace, že chce mít na stole papír, je vědomý podvod, protože při svém vzdělání a znalosti Správního řádu, dobře ví, že takový doklad nedostane. Není to jen prachsprosté vyřizování účtů? A stojí tyto intriky za možné poškození zdraví sportovců?
Ivan Hašek, tím, že nekoná, ztrácí další body a klesá pod úroveň Pavla Mokrého a Vlastimila Košťála. Všichni funkcionáři mimopražských klubů první ligy by měli mít nastraženy všechny smysly, neboť jde i o jejich práva. Je načase vytvořit samostatnou profesionální ligu, kde každý zástupce bude mít jeden hlas a o průběhu soutěže nebudou rozhodovat soudruzi v Praze. Ivane Hašku, ty Slibotechno, už jsi rezignoval na obsah svých volebních projevů?

Tohle napiš Haškovi, až bude odpovídat on-line na idnesu. Jinak s těmi tituly bych teď moc neprovokoval, aby jim je ještě nesebrali :-D
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 26.11.2009 10:57

Haškovi jsem chtěl vynadat osobně, ale nedá se. Jsou dokonale ukrytý pod svazový mail a telefonovat můžeš s asertivní sekretářkou. Z on-line rozhovoru s Hrdličkou jsem ale poznal, že ti dva se již domluvili a našli způsob, jak situaci řešit. Určitě se o metodice, jak v takových případech postupovat, bude jednat na Ligovém shromáždění. Je evidentní, že v legislativě je díra a Lubas ji bravurně využil. Vždyť tlak musí být i od doktorů v klubech, vždyť by za průsery byly odpovědní oni. Dočkejme času, věřím, že s Plzní se zatím hrát nebude.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 26.11.2009 11:07

Kozel píše:Haškovi jsem chtěl vynadat osobně, ale nedá se. Jsou dokonale ukrytý pod svazový mail a telefonovat můžeš s asertivní sekretářkou. Z on-line rozhovoru s Hrdličkou jsem ale poznal, že ti dva se již domluvili a našli způsob, jak situaci řešit. Určitě se o metodice, jak v takových případech postupovat, bude jednat na Ligovém shromáždění. Je evidentní, že v legislativě je díra a Lubas ji bravurně využil. Vždyť tlak musí být i od doktorů v klubech, vždyť by za průsery byly odpovědní oni. Dočkejme času, věřím, že s Plzní se zatím hrát nebude.

No nevím jak by to bylo s tou odpovědností, jelikož náš doktor od toho dal ruce pryč.
Jinak je fakt, že dovolat se tam někomu kompetentnímu nedá a na mail nikdo neodpovídá.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 26.11.2009 11:20

Jabqooo píše:
Kozel píše:Haškovi jsem chtěl vynadat osobně, ale nedá se. Jsou dokonale ukrytý pod svazový mail a telefonovat můžeš s asertivní sekretářkou. Z on-line rozhovoru s Hrdličkou jsem ale poznal, že ti dva se již domluvili a našli způsob, jak situaci řešit. Určitě se o metodice, jak v takových případech postupovat, bude jednat na Ligovém shromáždění. Je evidentní, že v legislativě je díra a Lubas ji bravurně využil. Vždyť tlak musí být i od doktorů v klubech, vždyť by za průsery byly odpovědní oni. Dočkejme času, věřím, že s Plzní se zatím hrát nebude.

No nevím jak by to bylo s tou odpovědností, jelikož náš doktor od toho dal ruce pryč.
Jinak je fakt, že dovolat se tam někomu kompetentnímu nedá a na mail nikdo neodpovídá.

Za to, kdo zdravotně vyhovuje nastoupit k zápasu je zodpovědný lékař klubu.Tečka. Žádný hygienik není oprávněn vyhlašovat karanténu na chřipku, která není infekční chorobou, jako třeba žloutenka. Může ale zavřít stadion za hajzly, na kterých ti chčije do bot. :-D
Směrnice UEFA byla, podle mého názoru chybně vyložena, jde spíš o situace v hledišti, než na hřišti. Naopak určitě byla vydána jiná stejně použitelná směrnice o zdraví hráčů zaslaná po sérii úmrtí hráčů na hřišti pro zástavu srdce. Věřím, že až bude k dispozici výsledek dalších zdravotních testů, bude tento dostatečným papírem i pro Lubase, jinak by předseda lékařské komise svazu musel podat demisi.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod hrdlajz » 28.11.2009 20:55

je to pořád stejný boj mezi českem a moravou,a zdravý hráčů jde stanou,neustálý boj o pozice ve svazu,některým se nelíbý že teplice jsou podzimním mistrem tak jim to chtěli ztížit ale nevyšloto,doufám že na jaře jim to ukážeme,ani přehození utkání se spartou které se mělo hrát jako první jarní kolo jim nepomohlo sesadit nás,svaz dělá vše jen pro pražáky.
hrdlajz
Registrovaný člen

Příspěvekod storm_ice » 28.11.2009 21:21

hrdlajz píše: .. ani přehození utkání se spartou které se mělo hrát jako první jarní kolo jim nepomohlo sesadit nás,svaz dělá vše jen pro pražáky ...

Já mám pocit, že to tak je vždycky, ale taky to nechápu 16.kolo má být jako první, místo toho se to posune celé až na konec sezony :no: je fakt, že pokud budem držet krok se Spartou, tak by to mohlo být v poslednim kole na Letné dost zajímavé ... ovšem už teď bych se obával zářezu, kdyby tam šlo o mistra :yawning:
storm_ice
Registrovaný člen

Příspěvekod kolostuj » 3.2.2010 10:29

kolostuj
Registrovaný člen

Příspěvekod Zakarpattya FC » 3.2.2010 14:41

Absolutní blbost a utopie (společná liga se slováky)- aspoň doufám!!! Nejsem ani pro společný pohár. :down:
Zakarpattya FC
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 3.2.2010 15:09

Mě to jako zase taková blbost nepřijde. Třeba od čtvrtfinále národního poháru by spojení mohlo být zajímavé. Ale vidím to jako utopii. Vždyť nemáme ani domácí superpohár, tedy souboj vítěze ligy a poháru. O tom se už taky léta jenom mluví ...
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Zakarpattya FC » 3.2.2010 15:41

Už vidím jak Teplice cestují kvůli poháru nadšeně třeba až do Košic... B-)
Zakarpattya FC
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 3.2.2010 16:44

Takovej letní superpohár, kdy by semifinále hrály týmy křížem 1. s 2. a finále a o 3. flek, tedy 4 zápasy, bych si dovedl představit.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod redkaf » 3.2.2010 17:25

Jo, superpohár se Slovákama klidně, ale celou ligovou soutěž určitě ne!
redkaf
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 3.2.2010 18:12

redkaf píše:Jo, superpohár se Slovákama klidně, ale celou ligovou soutěž určitě ne!

Ligu by ostatně podle Haška ani nedovolila UEFA.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Petřík » 11.2.2010 7:14

Koukaje z okna a poslouchajíc předpovědi počasí,zmocňuje se mne pocit beznaděje.......kluci ligoví (všichni) přiletí z teplých krajin s mokrými kopačkami,ty jim tady zamrznou a zas nebude na co koukat.... :-(
Doufám,že naši fotbaloví mocipáni s patřičným časovým předstihem příjmou taková opatření,aby fotbal ještě zůstal hrou.Já bych jim poradil:celé kompletní 17. resp.18.kolo přesunul na "nějakou tu středu".Rádoby prozřetelné opatření s vyhřívanými trávníky na tom nic nebrání.Nám v ochozech nikdo nezatopí!
Petřík

Příspěvekod Jabqooo » 11.2.2010 8:17

Petřík píše:Koukaje z okna a poslouchajíc předpovědi počasí,zmocňuje se mne pocit beznaděje.......kluci ligoví (všichni) přiletí z teplých krajin s mokrými kopačkami,ty jim tady zamrznou a zas nebude na co koukat.... :-(
Doufám,že naši fotbaloví mocipáni s patřičným časovým předstihem příjmou taková opatření,aby fotbal ještě zůstal hrou.Já bych jim poradil:celé kompletní 17. resp.18.kolo přesunul na "nějakou tu středu".Rádoby prozřetelné opatření s vyhřívanými trávníky na tom nic nebrání.Nám v ochozech nikdo nezatopí!

Koukal jsem na to a my uz tam tech stred mame dost (plzen, pohar, liga). Spis bych celou ligu posunul, vzdyt to mistrtovstvi kvuli kterymu se to posunulo je stejne az v Jizni Africe (moc Cechu tam nepojede, kdyz jsme ani nepostoupili) a v klidu v telce se na to muzeme podivat v dobe, kdy se to nebude kryt s ligou.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík » 11.2.2010 9:27

Jabqooo píše:
Petřík píše:Koukaje z okna a poslouchajíc předpovědi počasí,zmocňuje se mne pocit beznaděje.......kluci ligoví (všichni) přiletí z teplých krajin s mokrými kopačkami,ty jim tady zamrznou a zas nebude na co koukat.... :-(

Koukal jsem na to a my uz tam tech stred mame dost (plzen, pohar, liga). Spis bych celou ligu posunul, vzdyt to mistrtovstvi kvuli kterymu se to posunulo je stejne az v Jizni Africe (moc Cechu tam nepojede, kdyz jsme ani nepostoupili) a v klidu v telce se na to muzeme podivat v dobe, kdy se to nebude kryt s ligou.

Čistě logicky máš pravdu,ale dle nařízení FIFA se v době šampionátu nesmí hrát žádná oficiální utkání a mám takový dojem,že existuje i pevné datum k ukončení soutěží......
Případný středeční termín by se zajistil operativní změnou,kdy by se čtvrtfinále a semifinále poháru hrálo vyjímečně jen na jedno utkání.......mimořádná situace vyžaduje mimořádná opatření :idea:
Petřík

Příspěvekod JirkaXXL » 11.2.2010 12:36

On je to obecnější problém. V Česku se hraje hodně málo soutěžních zápasů a jak říká Csaplár, pořád se tu na něco připravujeme. Nadáváme na zimu, ale v Anglii jde hrát i v ní a bez přestávky. Dokonce fotbalisty vyženou do práce na Vánoce. Dovedete si to tady představit? A neřekl bych, že v Anglii je v zimě o moc lepší počasí.

U nás je sezóna málo intenzivní, což je také dost možná důvod, proč se nedaří vtáhnout do hry více fanoušků. Zimní pauza je hrozně dlouhá. Soutěžní zápasy se převážně hrají jednou týdně a kdo hraje dvakrát týdně, už chce úlevy. Chce to ligu kompletně překopat. Hrát více utkání, naplánovat alespoň dvě soutěžní utkání v týdnu, zkrátit zimní pauzu atd. Pohár bychom klidně mohli hrát se Slováky, hrál by se superpohár (vítěz ligy vs. vítěz poháru) atd.

Pak bychom se mohli zamyslet nad bodováním. Možná bychom tady narazili na nařízení UEFA a FIFA (netuším), ale i za mezinárodní diskusi by to dle mého názoru stálo. Mám na mysli za zápasy 0:0 nikomu nepřipisovat bod, ostatní nerozhodné zápasy rozhodovat v penaltách, zvýšit bodový bonus pro vítěze v základní hrací době (tři body jsou očividně pro některé týmy málo). Přece není možné, aby se Sparta při svém počtu remíz pohybovala na druhém místě. To mi nepřijde fér k týmům, které hrají na vítězství stůj co stůj a pak kolikrát ztratí i tu remízu.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Petřík » 11.2.2010 13:06

Jirko ve všem absolutní souhlas s Tebou,ale až na to počasí v Anglii a u nás. Psí počasí býva u obou,ale jen ty mrazivé dny s teplotou pod nulou jsou u nás výrazně častěji.........docela by mě zajímalo,zda-li a kolik mají v Angli hřišť s vytápěním. :hi:
Petřík

Příspěvekod JirkaXXL » 11.2.2010 22:47

Petřík píše:Jirko ve všem absolutní souhlas s Tebou,ale až na to počasí v Anglii a u nás. Psí počasí býva u obou,ale jen ty mrazivé dny s teplotou pod nulou jsou u nás výrazně častěji.........docela by mě zajímalo,zda-li a kolik mají v Angli hřišť s vytápěním. :hi:

No, nevím. Předpověď tam teď mají docela podobnou. Dobře, tak bychom tedy mohli hrát déle v jarních a letních měsících.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Lukasmen » 14.2.2010 9:54

JirkaXXL píše:Mám na mysli za zápasy 0:0 nikomu nepřipisovat bod, ostatní nerozhodné zápasy rozhodovat v penaltách, zvýšit bodový bonus pro vítěze v základní hrací době (tři body jsou očividně pro některé týmy málo). Přece není možné, aby se Sparta při svém počtu remíz pohybovala na druhém místě. To mi nepřijde fér k týmům, které hrají na vítězství stůj co stůj a pak kolikrát ztratí i tu remízu.
i remizy maj neco do sebe,ale to z tema penaltama se mi zamlouva,plus treba bod na vic pro vyteze roztrelu ;-) : navic bych pozmenil ofsajdovy system a byl bych v tomto ohleduplnejsi,ze treba cca do vzdalonsti 30m od branky bych poustel 1-2m postaveni v ofsaju.urcite i touto ccestou by zacalo padat vice branek a vovovovovo tady jde :yes:
Lukasmen
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 14.2.2010 14:59

Lukasmen píše:
JirkaXXL píše:Mám na mysli za zápasy 0:0 nikomu nepřipisovat bod, ostatní nerozhodné zápasy rozhodovat v penaltách, zvýšit bodový bonus pro vítěze v základní hrací době (tři body jsou očividně pro některé týmy málo). Přece není možné, aby se Sparta při svém počtu remíz pohybovala na druhém místě. To mi nepřijde fér k týmům, které hrají na vítězství stůj co stůj a pak kolikrát ztratí i tu remízu.
i remizy maj neco do sebe,ale to z tema penaltama se mi zamlouva,plus treba bod na vic pro vyteze roztrelu ;-) : navic bych pozmenil ofsajdovy system a byl bych v tomto ohleduplnejsi,ze treba cca do vzdalonsti 30m od branky bych poustel 1-2m postaveni v ofsaju.urcite i touto ccestou by zacalo padat vice branek a vovovovovo tady jde :yes:

.... a postavit mantinely a hrát s buzarem ... :-D
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 15.2.2010 2:01

Ještě k těm dohadům o termínech - doporučení FIFA o nekonání soutěžních zápasů sice opravdu existuje, ale taky doporučuju dobře se podívat, kdy končí liga a kdy šampionát začíná. Při tvorbě termínovky se v sudých letech automaticky počítá s tím, že tři minimálně týdny před šampionátem budou potřeba na soustředění týmu a na přáteláky.

Takže prostor tu určitě je a je velká škoda, že kompetentní lidé nenašli odvahu vyjít vstříc divákům. V červnu by se na fotbal koukalo mnohem líp než v únoru...
JTB
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 15.2.2010 8:34

JTB píše:Takže prostor tu určitě je a je velká škoda, že kompetentní lidé nenašli odvahu vyjít vstříc divákům. V červnu by se na fotbal koukalo mnohem líp než v únoru...

Když oni chtějí všichni dlouhou dovču. :-(
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 16.2.2010 9:37

http://fotbal.idnes.cz/fotbalovy-svaz-n ... _reprez_mn

Snad to zase neodneseme my a na všechny se bude brát stejný metr (i na Řepáka ze Sparty)
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 26.2.2010 11:11

JirkaXXL píše:
redkaf píše:Jo, superpohár se Slovákama klidně, ale celou ligovou soutěž určitě ne!

Ligu by ostatně podle Haška ani nedovolila UEFA.

Něco se děje:
http://fotbal.sport.cz/fotbal/gambrinus ... -uefa.html
Kozel
Registrovaný člen

FIFA

Příspěvekod Kozel » 7.3.2010 10:23

A je to.
http://fotbal.sport.cz/fotbal/ostatni/1 ... budou.html
Zajímavý složení tý komise. Tady pokulhává tvrzení, že jde vždy jen o kšeft. Anebo sytý hladovému nevěří. Pomohla by změna pravidel zvýšit návštěvnost u nás?
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 8.3.2010 7:22

Ja to proste nechapu :-(. Vyhravat a prohravat (popr. Remizovat) by se melo podle pravidel vzdycky. A ne jen kdyz si toho rozhodci vsimne ci nevsimne. Ne vzdy (ikdyz obsac ano - coz se i potvrdilo) rozhodci piskaji schavlne spatne, holt uz je tah hra tak rychla, ze jen spickovy jedinci dokazi spravne vyhiodnocovat situace a i tak ne vzdy 100 - procentne. Kdyz rozhodci nevi, vetsinou da na svuj instinkt, coz bohuzekl neni dobre.
Ale verim tomu ze se to jednou zmeni a to az ty dinosouri ve vedenich vyhinou. Preci kdyz technice nerozumim, hned ji nezamitnu sakris.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Dj_Buky » 19.7.2010 18:13

tak nevim, hned prvni kolo se museli ukazat buránci z řad "fanoušků" Sralty potažmo Baníku, jestli by nebylo vhodny aby se svaz zacal zabyvat opět výtržnostmi a já bych na ně šel z ostra, posbírat důkazy a rovnou sebrat body týmu jehož fanušči tohle dělaj (protože to neni poprve naopak každoročně a několikrat). když může bejt - 20b za nenastoupení k zápasu, tak proč ne za bordel na stadioně či po zapase
Já vim že těžko dokazovat komu ten fanoušek patří ale to už je zas věc svazu nějak to vymyslet, pravniky maj, odborníky na pravidla maj, pravomoce zavest nova pravidla taky maj, plnou hubu ocistovani fotbalu taky, tak bych rad videl vysledky
Dj_Buky
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík » 20.7.2010 10:10

Dj_Buky píše:tak nevim, hned prvni kolo se museli ukazat buránci z řad "fanoušků" Sralty potažmo Baníku, jestli by nebylo vhodny aby se svaz zacal zabyvat opět výtržnostmi a já bych na ně šel z ostra, posbírat důkazy a rovnou sebrat body týmu jehož fanušči tohle dělaj (protože to neni poprve naopak každoročně a několikrat). když může bejt - 20b za nenastoupení k zápasu, tak proč ne za bordel na stadioně či po zapase
Já vim že těžko dokazovat komu ten fanoušek patří ale to už je zas věc svazu nějak to vymyslet, pravniky maj, odborníky na pravidla maj, pravomoce zavest nova pravidla taky maj, plnou hubu ocistovani fotbalu taky, tak bych rad videl vysledky

Jednoduché řešení........uzavírat divákům stadion mužstva,jehož fanoušci permanentně způsobují výtržnosti a dát předem určený počet vstupenek k dispozici divákům hostujícího mužstva,případný televizní přímý přenos vysílat,ale s časově omezenou vyjímkou! :-P
Petřík

Příspěvekod Dj_Buky » 20.7.2010 17:32

Petřík píše:Jednoduché řešení........uzavírat divákům stadion mužstva,jehož fanoušci permanentně způsobují výtržnosti a dát předem určený počet vstupenek k dispozici divákům hostujícího mužstva,případný televizní přímý přenos vysílat,ale s časově omezenou vyjímkou! :-P

taky dobrý, akorat bych se trochu obaval, ze to nakonec odnesou fanoušci hostí až budou vycházet ze stadionu, proto bych byl pro takovy tymy vyházet z ligy až by si to s těma fanouška vyřídili týmy samotné. trošku radikalní, já vim, ale co už s něma
Dj_Buky
Registrovaný člen

Příspěvekod tom » 21.7.2010 12:57

Něco takovýho proběhlo myslim v Polsku ale vážně Ivánek Sraltu nevyřadí.Dávat těm klubum pokuty - srážet body - to je podle mýho taky cesta jak vyčistit fotbal od chuligánů.Zavírat jim stadiony a na venkovní zápasy bez svých fanoušků - ale to nikdo neudělá - radši o tom budou do nekonečna diskutovat.
tom

Příspěvekod Dj_Buky » 23.7.2010 11:48

tom píše:Něco takovýho proběhlo myslim v Polsku ale vážně Ivánek Sraltu nevyřadí.Dávat těm klubum pokuty - srážet body - to je podle mýho taky cesta jak vyčistit fotbal od chuligánů.Zavírat jim stadiony a na venkovní zápasy bez svých fanoušků - ale to nikdo neudělá - radši o tom budou do nekonečna diskutovat.

Jo je mi jasny ze by takovou diskuzi vedli cele roky a prd by se událo, ale sem rad ze tenhle nazor nezastavam sam
Dj_Buky
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 23.7.2010 12:14

tom píše:Něco takovýho proběhlo myslim v Polsku ale vážně Ivánek Sraltu nevyřadí.Dávat těm klubum pokuty - srážet body - to je podle mýho taky cesta jak vyčistit fotbal od chuligánů.Zavírat jim stadiony a na venkovní zápasy bez svých fanoušků - ale to nikdo neudělá - radši o tom budou do nekonečna diskutovat.

Je blbost, aby kluby byly postihovány za chování fanoušků. Od toho si platí kluby svaz a my všichni daně, aby byl pořádek. Postihován by měl být konkrétní občan - viník. Špatná je metodika a legislativa. Proč by to měly odnášet kluby? A proč nastavovat pravidla tak, že za fanoušky je zodpovědný klub? To je nesmysl.
Co je fotbal fotbalem, byli radikální fanoušci zdrojem a chovným materiálem pro bojůvky pravicových i levicových stran a uskupení. Kdyby u nás silová ministerstva konala, jak mají, byli by původci násilností zjištěni, označeni a byl by zajištěn jejich pobyt během fotbalových utkání. Takže podíl klubů vidím ve spolupráci s policií ve vytypování a monitorování násilníků na stadionu a spolupráci se specialisty při výjezdu ven. Trestání by mělo být mimo fotbal na občanské bázi.
Pokud trestat kluby, tak za nedodržení svazových pravidel, ale ne za výtržnosti konkrétních lidí. Násilí není k diskuzi, násilí se musí utnout násilím a jediný oprávněný násilník je stát.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Mára » 23.7.2010 15:18

Kozel píše:Je blbost, aby kluby byly postihovány za chování fanoušků.

Souhlas. To by se vám líbilo, kdyby Teplice poslali do druhý ligy za to, že se parta deseti kluků ožere a udělá nějakou kravinu? Jak by k tomu přišli ti ostatní?
Mára
Registrovaný člen

Příspěvekod tom » 23.7.2010 19:52

To je akorát pěkná ptákovina - pokud vim my takový chuligány nemáme ale Sraltani a Ostraváci to maj už jako sport - všechno ničit,pouštět hrůzu - oni demolujou veřejnej majetek,ničej vlaky,autobusy,stadiony - proč se s nima má tahat policie - oni se hlásej k tomu jejich klubu - tak potrestám ten klub a ten klub už se postará o to aby je chuligáni nepodporovali a nebo se svezou s těma chuligánama rovnou do 2 ligy.Udělat s nima krátkej proces.
tom

Příspěvekod Mára » 24.7.2010 1:19

A Ostrava nebo Sparta snad nemá normální slušný fanoušky, který by na to doplatili? Mimochodem netušil jsem, že klub má stejný pravomoce jako policie a může někoho třeba zatknout :-D to je mi novinka :-D
Mára
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 24.7.2010 1:47

Obávám se, že toto jde mimo fotbal. Naráží to na obecně mírný český systém. Podle mého laického názoru máme nízké tresty za násilné trestné činy a obecně se ještě soudci bojí sáhnout na maximum toho, co je možné. A nejen soudci, ale i policie resp. státní zástupci, takže některé věci nejdou vůbec k soudu, protože není vůle.

Abych se vrátil k fotbalu (nebo k tomu, co se na něj bohužel nabaluje): jak je možné, že někdo vybílí benzínku a jde na přestupkovou komisi za výtržnictví? Jak je možné, že někdo fyzicky napadne jiné hosty v restauraci a jediné, co policie udělá, je doprovod násilníků k vlaku? Proč nejsou souzeni za napadení? Naproti tomu jeden ukřivděnec dá ránu exministrovi na meetingu a jde k soudu. Zvláštní nepoměr.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Dj_Buky » 24.7.2010 12:12

Kozel píše:Je blbost, aby kluby byly postihovány za chování fanoušků. Od toho si platí kluby svaz a my všichni daně, aby byl pořádek. Postihován by měl být konkrétní občan - viník. Špatná je metodika a legislativa. Proč by to měly odnášet kluby? A proč nastavovat pravidla tak, že za fanoušky je zodpovědný klub? To je nesmysl.
Co je fotbal fotbalem, byli radikální fanoušci zdrojem a chovným materiálem pro bojůvky pravicových i levicových stran a uskupení. Kdyby u nás silová ministerstva konala, jak mají, byli by původci násilností zjištěni, označeni a byl by zajištěn jejich pobyt během fotbalových utkání. Takže podíl klubů vidím ve spolupráci s policií ve vytypování a monitorování násilníků na stadionu a spolupráci se specialisty při výjezdu ven. Trestání by mělo být mimo fotbal na občanské bázi.
Pokud trestat kluby, tak za nedodržení svazových pravidel, ale ne za výtržnosti konkrétních lidí. Násilí není k diskuzi, násilí se musí utnout násilím a jediný oprávněný násilník je stát.

1.Když sme u toho pachatele/ viníka, v rámci pročítání příspěvků zde na fóru sem zahlédl že tu je některý fanoušek právnického vzdělání takže otázka směřuje zejména na něj: nevíte jak je to podle nového trestu( asi se měnily sazby a přibyly nejaké ty skutkové podstaty) jdou tyhle věci řešit ve zkráceném tr. řízení, nebo snad nějakým odklonem v trestním řízení? díky

2. samozřejmě otazka vytřžnictví/ bezpečnosti je nejen pro svaz ale i fanoušky samotné tak i kluby, např. zavedení vsupenek idnetifiovaných podle občanky by se mi docela líbílo, že by turniket zlobivého fanouška prostě nepustil dál, nebo by mu vůbec nebyla prodána vztupenka takže by nepřešel přez pořadatele u brány.
Bohužel tohle nazamezí dělání nepravostí před stadionem, po zápase atd. to je jasně věc policie potažmo OČvTrŘ
Dj_Buky
Registrovaný člen

Korupce

Příspěvekod Addax » 19.11.2010 12:52

Dnes jsem si v poledních zprávách na ČT24 vyslechl informaci o tom, že policie už shromáždila nezvratné důkazy o uplácení a prodeji výsledku zápasu Olomouc - Střížkov. Tak jsem móóóc zvědav na věci příští...
Addax
Registrovaný člen

Další

Zpět na Český fotbal