FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Česká reprezentace

Obecné diskuse o českém fotbalu českých týmech, české reprezentaci, fotbalové generalitě atd.

Re: Česká reprezentace

Příspěvekod William » 19.11.2013 20:31

...to můžu potvrdit,myslím,že je v TP rád,z Roudnice je to opravdu kousek a v klidu může na ryby :-) já myslím,že vydrží dlouho,bylo by to super pro dlouhodobější práci,těch experimentů už bylo dost,jaký je znát pokrok po půl roce :idea:
William
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 20.11.2013 9:02

JirkaXXL píše:
Mali píše:Jirko ona ale Plzeň je zákulisně silná už od dob zmizelého Kříže a posléze nástupu Paclíka. Nerad bych Vrbu nějak podceňoval, ale ono se hraje a buduje tým jinak, když se máš o koho/o co opřít.

Já na vzestupu Plzně viděl výbornou práci s kádrem a herním projevem. Začínali s bezejmennými hráči a hvězdičkami, které vyhasly ve Spartě. Paclík tomu bezesporu dal stabilitu, ale spíš finanční. A že peníze nejsou vše, je vidět ve Spartě. Kolik tam Křetínský utopil peněz a kolik má titulů?

Já bych spíš řekl, že na Plzeň se nabalila taková skupina (Berbr, Damková a další diskutovaná jména) až později, když už bylo jasné, že český fotbal bude bipolární. Praha - Plzeň. Dokonce nevěřím na jejich přímý kontakt z Plzní. Spíš si zase na FAČR / ČMFS usmysleli, že napomohou budování českého velkoklubu, aby do českého fotbalu proudily peníze ze zahraničí. To, co léta předvádějí se Spartou. Můj názor.

Mali píše:Jinak se spíš bojím, aby se Paclík nevzhlédnul v aktuální formě Teplic a nechtěl Ščasného přetáhnout do Plzně. Víme jak to u nás dopadlo s Radou, za kterého slávka ještě dluží...

Tady je ale jeden podstatný rozdíl. Rada je bezpáteřní kariérista. Přechod do Slavie si vyfňukal stejně jako předtím k reprezentaci. Sčasný řekl jasně, že jeho dlouhodobým snem bylo trénovat Teplice. Dokonce se nechal slyšet, že by se k trénování nevrátil, kdyby nepřišla nabídka Teplic.

Pokud neříká jen to, co chceme slyšet (a to myslím nemá zapotřebí), tak ten je náš Special One :giggle:

Ano s tím určitě souhlasím, vše si v Plzni prostě sedlo a Vrba to velmi dobře poskládal. Jak jsem psal, za toto mu úspěchy určitě neberu. Ale ta gauneřina, která se od Plzně valí již několik let, jim hodně pomohla a i to je zásluha jejich rozletu. A psal jsi dobře, že není vše jen o penězích. On tým musí mít nejen špičkovej kádr, ale hlavně svoje koně v zákulisí.

Pokud takto p. Ščasný opravdu smýšlí, stoupnul u mne v ceně ještě o 100%!
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 6.3.2014 21:36

Tak žádné mávnutí kouzelným vrbovým proutkem se nekonalo. Plusový bod má Vrba za to, že vynechal Plašila. To je asi to nejpozitivnější na této reprezentační vložce.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod boss__007 » 7.3.2014 7:50

JirkaXXL píše:Tak žádné mávnutí kouzelným vrbovým proutkem se nekonalo. Plusový bod má Vrba za to, že vynechal Plašila. To je asi to nejpozitivnější na této reprezentační vložce.

Po jednom zápase nemůžem chtít hned zázraky. Pozitivum už je jen to, že se lidi konečně zas odhodlali na ten zápas jít, což je způsobeno i jeho přítomností :-)
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 7.3.2014 8:49

Nebylo to moc ke koukání, ale bylo z toho znát, že se učí a zvykají si hráči i trenér. Určitě to bylo užitečný a je spousta materiálu ke studiu. Že tankista pustil haluz, bych vůbec neřešil, udržet koncentraci při jeho vytížení i při takovýmhle pouťáku, to by musel být nadčlověk. Já jsem radši, než kdyby jsme hladce zvítězili a mysleli si, že je všechno v pořádku. Je vidět, že se o změnách jen nekecá, ale že se opravdu dělají.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 7.3.2014 20:59

No, já bych až tak smířlivý nebyl.

1) Čech pouští laciné góly stále častěji, za což ho již kritizují i v klubu. Možná už by to chtělo brankáře, který do reprezentace nejezdí na výlet. Brankáře, pro kterého budou reprezentační zápasy vrcholné kariérní okamžiky.

2) Na můj vkus se Vrba až moc „seznamoval“ s bývalými či současnými hráči Plzně, ale třeba Bořka Dočkala utopil u postranní čáry. Přitom zejména ve druhém poločase, kdy odstoupil Rosický, měl začít víc tvořit, aby se vidělo, co děla, až Rosický bude mít bebíčko. A našlo by se více příkladů. Podle mě se prostě testovala řada věcí, které testovat nepotřebovaly.

3) Typická hra na jednoho útočníka, která reprezentaci dlouhodobě nesvědčí. To se potvrdilo i ve druhém poločase, kdy se Lafata, útočník do vápna, po hřišti toulal jak bludný Holanďan.

4) Trenér ani obrana nedokázali zareagovat na vysoké napadání soupeře. Za daného stavu chtít zakládat akce od stoperů je sportovní sebevražda. Chápu, že si to chtěl Vrba vyzkoušet, ale jestli v ostrém zápase narazíme na podobně napadající tým, tak bude zle. Měl využít toho, co vyplynulo ze zápasu a spíš si vyzkoušet odehrávání balónů co nejrychleji pryč z obrany.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 19.6.2014 13:10

http://fotbal.idnes.cz/nedved-dovedl-ty ... reprez_ber

Trocha nostalgie. Tenhle tým by asi v Brazílii nechyběl...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 20.7.2014 5:29

Addax píše:http://fotbal.idnes.cz/nedved-dovedl-tym-k-vyhre-a-ridil-i-dekovacku-fmq-/fot_reprez.aspx?c=A031011_165644_fot_reprez_ber

Trocha nostalgie. Tenhle tým by asi v Brazílii nechyběl...

Já bych v tom snění zašel ještě dál. Kdyby ten tým měl formu, kterou si přivezl na Euro 2004, tak by klidně mohl mít medailové ambice. Na MS 2014 jsem neviděl tak komplexně kvalitní tým ve formě, jako jsme my poslali do Portugalska před deseti lety. Jedině Němci tou komplexností snesou srovnání.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 13.10.2014 8:57

Hele, ti slovenští čerokézové nám v Bělorusku zase dali fleka, nezbývá než vyhrát v Kazachstánu!
:up:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 13.10.2014 10:10

Kozel píše:Hele, ti slovenští čerokézové nám v Bělorusku zase dali fleka, nezbývá než vyhrát v Kazachstánu!
:up:

Podobné zápasy vnímám jako důležitější než proti Nizozemsku nebo Turecku. Tam se zase tolik neočekávalo. Reprezentace mohla jenom překvapit. Teď je ovšem důležité vydřené body proti favoritům „nepoztrácet“ v zápasech, kde se naopak více čeká od našeho týmu. I když s tím určováním favoritů to zase není tak jednoznačné. Povinné tři body jsou dnes v mezinárodním fotbale takřka neplatná fráze. Viz třeba Slovensko se Španělskem.

Hlavně to chce dostatečnou míru pokory. Nemyslet si, že si Kazaši sednou na zadek, když jsme s vypětím všech sil porazili Nizozemsko a Turecko. Zatím jsem mírný optimista, protože po zápase s Turky bylo vidět a slyšet, že hráči a trenér výhru nepřeceňují a uvědomují si zásadní nedostatky ve hře. V tom zatím vidím největší posun oproti éře Petra Rady nebo Michala Bílka.

Frňáky nejsou nahoře, ale na hřišti přiměřená drzost nechybí. Mít devět bodů po třech zápasech by bylo terno, ale nepředbíhejme.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod William » 13.10.2014 15:49

...určitě to nepřecenují i proto,že fouknout proti nám tu stoprocentní pently,tak by to asi vypadalo jinak :-))
William
Registrovaný člen

Příspěvekod AkaKchan » 13.10.2014 20:24

Teda poslední gól Kazachů jednoznačně Čechův. Zírám :-O
AkaKchan
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 13.10.2014 22:17

AkaKchan píše:Teda poslední gól Kazachů jednoznačně Čechův. Zírám :-O

Grigar na plac! :idea:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 14.10.2014 16:35

Jeho typická chyba. Není reprezentační sraz, aby nějakou hrubku nepředvedl. V Anglii už pochopili, že to lepší nikdy nebude. Smutné je, že Vrba nemá koule Čecha vyndat ze sestavy. Přitom na rozdíl od Rosického, který v Arsenalu teď zřejmě dělá jenom maskota, Čech nepatří mezi hráče, za které by nebyla náhrada.

Kozel píše:

Grigar na plac! :idea:

Spíš Krob :applause:

Nepřijde mi, že by Limberský hrál v reprezentaci něco extra. Včera hodně kazil přemírou snahy o konstruktivní rozehrávku. Nevím, proč máme na levém beku praváka, když v Teplicích běhá Krob v celkem stabilní formě. Asi Vrbova srdeční záležitost. Na druhou stranu se mu musí nechat, že Dočkala podržel správně a vytáhnout na Turky se Sivokem bylo vyloženě terno.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 6.11.2014 15:41

Egon Vůch povolán mezi náhradníky v nominaci na Island. Gratulace! :applause:
Po jeho změněném přístupu k fotbalu je to další zdolaný stupínek na cestě vzhůru.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Tomas » 6.11.2014 21:37

Addax píše:Egon Vůch povolán mezi náhradníky v nominaci na Island. Gratulace! :applause:
Po jeho změněném přístupu k fotbalu je to další zdolaný stupínek na cestě vzhůru.

Klukovi to preju a zaslouzi si to za vykony v posledních týdnech.Trochu jsem doufal , ze se prodere do hlavni nominace,ale :up: :handshake:
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 7.11.2014 16:40

Tomas píše:
Addax píše:Egon Vůch povolán mezi náhradníky v nominaci na Island. Gratulace! :applause:

Klukovi to preju a zaslouzi si to za vykony v posledních týdnech.Trochu jsem doufal , ze se prodere do hlavni nominace,ale :up: :handshake:

Ne, to je klasika pro klub z „periférie / venkova“. Ze Sparty, Plzně nebo Jablonec by Vůch vyletěl do reprezentace jako raketa země - vzduch. Ale to není jenom Vůch, který objektivně vzato zažívá zatím relativně krátkodobý vzestup. Co třeba Krob?

Ten měl reprezentovat již dobrý rok. Konkurence leváků na kraj obrany prakticky neexistuje. Jedničkou je Limberský, který hraje přes nohu. Sice ne špatně, ale často se blíží hranici okamžitého vyloučení. Asi zapomíná, že na reprezentační úrovni to nemá podchycené jako v Plzni. Jednou mu to ale nevyjde a odnese to celá reprezentace.

Jinak se nabízí kdo? Kadlec, kterým se lepí stoperská dvojice? Asi ne. Costa ze Sparty nás nereprezentuje, ale nepochybuji, že po jeho prodeji se do sestavy Sparty a zázračně i reprezentace prodere alternace Hybš. Ne, že bych mu to nepřál. Na hostování se mu teď celkem daří. Ale ty nominační poměry jsou pro silné žaludky.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Juanito » 14.11.2014 19:03

Juanito
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 14.11.2014 20:11

Takács :up:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

ČR-Island 2:1

Příspěvekod Addax » 16.11.2014 23:56

Naše hra po dlouhé době začíná mít takříkajíc koule. Holt kvalita Vrby se projevuje už i u repre.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 17.11.2014 8:40

Ano, kvalita výběru ....kluky to i bavilo ...to byla citace Bosáka :giggle:
Ale fakt se na to dalo po dlouhé době i dívat i když to srovnání s kluky z Islandu - mě tak napadlo, že jich je tak málo, že se všichni znají a tudíž se nikdo nemůže "flákat" ;-)
:hi:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 17.11.2014 13:13

JirkaXXL píše:Takács :up:

:yes: :applause: :up:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 17.11.2014 21:24

Zápas Česko - Island jsem měl možnost vidět osobně. I když do poslední chvíle jsem se klepal, jestli na internetu vydražené lístky nebudou padělek. Oficiální cestou jsem je prostě nesehnal. To je fail. Proč se hraje na tak malém stadionu? To plzeňská klika má vliv i na to? Stínadla jsou na černé listině?

Výmluvy na hotel neberu, protože kraj není zase tak velký, aby se hráči nemohli s dostatečným předstihem dopravit třeba z Ústí nad Labem. Jmenovitě hotel Vladimír vyhovuje i namlsaným českým politikům. Neříkejte mi, že ta politická sebranka je méně vybíravá, než fotbalisté.

----------------

Teď jsem zhlédl ještě záznam televizního přenosu a celkově nemohu sdílet nadšení drtivé části fotbalového národa. Zápas jsme zvládli, ale se štěstím. Vidím přespříliš míst, kde by reálně bylo možné udělat něco jinak. Dle mého lépe. Island byl bezesporu silný soupeř. Předchozí výsledky nejsou náhoda. Rozhodně ho tedy nechci jakkoliv podceňovat nebo nerespektovat.

Jenže my jsme dosud také neztratili ani bod a navíc jsme hráli doma. Tím pádem jsme byli favority utkání, což ukazovaly i kurzy sázkových kanceláří a nakonec zápas samotný. Potom ovšem nechápu, proč za těchto okolností hrajeme s jediným hrotovým útočníkem. Zvlášť, když jsme se pořád všichni navzájem strašili, že Island dosud nedostal jediný gól.

Vydra a Necid hrají stabilně a nějaké góly také už dali. Mě ovšem v nominaci chyběl Došek. Starý a neoblíbený. Jistě. No a co? Aktuální formu má. Herní i gólovou. Vysoký důrazný hráč nám vpředu chyběl. Kdyby vázla kombinace (naštěstí nevázla), mohli jsme ho sakra potřebovat. Že by na Euro jel za dva roky už jako fotbalový penzista? Ještě tam nejsme.

V rámci kvalifikace řešíme dílčí úkoly. Netvařme se, že všichni průběžně nominovaní hráči mají automaticky nárok na účast na šampionátu. Tolik jich tam Vrba sebou vzít nemůže. A jestli v případě postupu hodlá nominaci stavět primárně podle zásluh, tak dopadneme třeba jak na MS 2006, kam jeli dokonce i zranění hráči. Je vtipné, že Vrba kdysi kritizoval, že kvůli věku 35+ není Horváth v nominaci. Teď přitom s Doškem dělá to samé.

Ale nechci působit jako předseda klubu fanoušků Libora Doška. Snažím se na to koukat objektivně, co jsme měli mít v arzenálu (sestava, lavička) pro případ případné potřeby. Neméně mi vadily některé jiné věci. Konkrétně:

1) Dočkal utopený u čáry. Přitom v klubu pookřál po přesunu více do středu. Je snad Vrba další trenér, který nezachycuje trendy ve vývoji a postavení hráčů? Doufal jsem, že tohle s ním odezní. Dočkal prostě není typický krajní záložník. S takovou vizitkou máme lepší hráče.

2) Plašil? Z hlediska nominace a sestavy alibismus. Herně dozadu dobré, což uznávám. Dopředu ovšem sice řadu akcí výborně načal, ale tradičně nedotáhl do konce. Paradoxně kazil často tu lehčí část celé akce, což Pavel Karoch trefně okomentoval. Co raději takový Hořava? Koubek si ho momentálně pěkně vyladil. Když trenérovi Vrbovi leží na srdci perspektiva (viz Došek), tak proč se vrací k hráčům nad třicet, kteří se z dlouhodobého hlediska v reprezentaci neosvědčili?

3) Pudil? Dozadu dobré. Dopředu to mohlo být lepší. Levá strana kontrastovala s pravou stranou, kde tradičně velmi dobře jezdil Kadeřábek. Pudil sice stabilně hraje, ale je potřeba přiznat si, že druhá anglická liga stylem hry moderní kontinentální fotbal rozhodně nekopíruje. Co hráči jako Novák, Krob nebo Hybš? Neříkám, že nutně pro tento zápas. Ale určitě bych je pečlivě sledoval s výhledem na další zápasy.

4) Čech? To už je neskutečné. Tradičně předvedl obří hrubku. Kdyby se potvrdilo, že Island má neprostupnou defenzivu, tak nám zápas hned v úvodu prohrál. To muselo být pro hráče opravdu pěkné. „Hle, nikdo jim ještě nedal gól, my jim teď ve zbytku zápasu musíme dát alespoň dva“ Jak dlouho ještě bude Čech v reprezentaci hájen? Dokud si ty góly nebude dávat úmyslně? Vleče se to minimálně od Eura 2008 od zápasu s Turky, kde nás jeho hrubé chyby stály postup.

Teď se zase velebí za zákrok v závěru zápasu, kdy obrana vynechala nebo prohrála čtyři souboje za sebou. Jenže od těch zákroků tam je. Pozornost by se měla soustředit na jeho chybu. Chybuje každý, ale on pořád stejně a pravidelně. Přitom nejen v naší lize je tolik zajímavých brankářů. V přípravných utkáních by si Vrba měl některé otestovat. Ale nedělám si iluze. Mourinho má zřejmě větší koule než čeští reprezentační trenéři posledních let dohromady.

---------------------

Se zápasem jsem celkově spokojen. Ale jestli si má reprezentace vzestupnou tendenci kvality a formy udržet, musíme dále optimalizovat. Právě proto je potřeba i po celkově povedeném zápase nerezignovat na zdravě kritický přístup. Jeho absence nás po Euru 2004 přivedla do deseti hodně trapných a hubených let. A současný výběr potvrzuje, že noví hráči se dají hledat vždycky, přestože Rada či Bílek plácali tradičně opak.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod melda » 18.11.2014 9:14

:up: ...jo, taky jsem to tak viděla a Jirka tomu dal "štábní kulturu"
A k těm Stínadlům ...patří k nejkrásnějším stadionům, ale jsou "ušmudlaná" - je třeba věnovat čas a hlavně peníze na údržbu a drobné opravy a pak zas budou vhodná ;-)
:hi:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 18.11.2014 11:03

Já myslím, že to ligové Plzeň - Sparta - Jablonec se projevuje i v reprezentaci a volbě stadionů. Momentálně jsme mimo. Přece nedají vydělat někomu, kdo jim říká, že jsou zloději.
Co se týče Doška, nemyslím, že by pomohla pro jeden zápas další změna kádru. Stačily problémy se zabudováním Plašila a Pudila. Nehledě na nominaci Necida, typově podobného Doškovi, ale věkem perspektivnějšího, rozuměj s větší podporou hráčského agenta.
V tomhle chápu konzervativní přístup Vrby i poradce Brücknera. Je třeba vidět, že zápas výborně odehrál Rosa, který udělal ten rozdíl. A je třeba se zeptat, nakolik mu v tom pomohli Pudil s Plašilem, na které je zvyklý.
Kritický Jirkův pohled je relevantní, ale nepodezírám realizační tým reprezentace z toho, že by při přípravě na zápas opomněli tato hlediska, jen se rozhodli jinak na základě svých zkušeností a okolností, které neznáme a můžeme se o nich jen dohadovat.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 18.11.2014 17:54

Kozel píše:Já myslím, že to ligové Plzeň - Sparta - Jablonec se projevuje i v reprezentaci a volbě stadionů. Momentálně jsme mimo. Přece nedají vydělat někomu, kdo jim říká, že jsou zloději.

No právě. Proto říkám, že s tím hotelem jsou to kecy.

Kozel píše:Co se týče Doška, nemyslím, že by pomohla pro jeden zápas další změna kádru. Stačily problémy se zabudováním Plašila a Pudila. Nehledě na nominaci Necida, typově podobného Doškovi, ale věkem perspektivnějšího, rozuměj s větší podporou hráčského agenta.

Necid? Pravda. Ovšem čistě z herního hlediska mi u něj chybí určitá vyzrálost výkonu a stálost formy, kterou by už ve svém věku mohl mít. Další případ uspěchaného přestupu do zahraničí, kde se jeho herní vývoj deformoval. A co se zásahu do sestavy týče, neříkám, že Došek musel hrát od začátku. Ale představme si stav 0:1 a deset minut do konce.

Kozel píše:V tomhle chápu konzervativní přístup Vrby i poradce Brücknera. Je třeba vidět, že zápas výborně odehrál Rosa, který udělal ten rozdíl. A je třeba se zeptat, nakolik mu v tom pomohli Pudil s Plašilem, na které je zvyklý.

Myslím, že Rosický vzhledem ke svým zkušenostem je na rotaci hráčů zvyklý. Navíc paradoxně jeho postavení v klubu je pro reprezentaci výhodou. Má méně možností se zranit a na reprezentační sraz přijede hladový. Proto bych se o jeho výkon nebál.

Mimochodem: více než naznačuješ roli agenta v otázce Necid / Došek. Ale co pak třeba Plašil / Hořava? Plus plzeňská klika? Hořava nemá být monetizován? To bych se divil, kdyby tyto tlaky neexistovaly. Další možnost je, že nemusel hrát Hořava ani Plašil, ale z kraje zálohy se mohl do středu posunout Dočkal. A Rosický mírně níže v sestavě.

Tohle osobně nepovažuji za nějaký velký zásah do kádru nebo sestavy. Podívejme se, jak protáčí sestavu světové velkokluby. A kde jinde by reprezentace měla hledat inspiraci? Zvlášť, když konečně Vrba úspěšně rozbil výmluvy Bílka a Rady, že nejsou hráčské zdroje, což jsem dlouhodobě rozporoval (zde si milerád přihřeji polívčičku)

Kozel píše:Kritický Jirkův pohled je relevantní, ale nepodezírám realizační tým reprezentace z toho, že by při přípravě na zápas opomněli tato hlediska, jen se rozhodli jinak na základě svých zkušeností a okolností, které neznáme a můžeme se o nich jen dohadovat.

V tom souhlasím. Navíc já hodnotil po zápase. Vrba navrhl řešení před zápasem. Možná by po zápase udělal ledasco jinak, protože zrovna on je z těch trenérů, které neukolébá pohled na tabulku. Předchozí trenéři, když vyhráli, tak si s prominutím mysleli, že sežrali Šalamounovo hovno. Zejména Bílek, dozajista Rada a částečně Brückner (hlavně ke konci své dráhy hlavního kouče).
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 18.11.2014 20:15

JirkaXXL píše:Necid? Pravda. Ovšem čistě z herního hlediska mi u něj chybí určitá vyzrálost výkonu a stálost formy, kterou by už ve svém věku mohl mít. Další případ uspěchaného přestupu do zahraničí, kde se jeho herní vývoj deformoval. A co se zásahu do sestavy týče, neříkám, že Došek musel hrát od začátku. Ale představme si stav 0:1 a deset minut do konce.

Necid dal v Holandsku za poslední dva měsíce 5 gólů v lize.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 18.11.2014 21:35

Kozel píše:Necid dal v Holandsku za poslední dva měsíce 5 gólů v lize.

Vždyť jsem psal, že Vydra a Necid teď stabilně hrají a dávají góly :yes:

Určitě ho nezavrhuji. Je nesporně perspektivnější než Došek. Ale před přestupem do Nizozemska měl obrovský sešup výkonnosti (částečně zaviněný zraněním, ale také ruským angažmá), který korunovalo žalostné účinkování ve Slavii.

Být trenérem, tak mi musí výkony delší dobu potvrzovat, abych na něj vsadil jako na jediného vytáhlého útočníka. Došek ty góly sype celou kariéru. Já bych si je na nedělní zápas vzal na lavičku oba dva a klidně bych oba dva na hřiště poslal, kdybychom deset minut před koncem prohrávali.

Mě ale původně šlo spíše o jinou věc: proč přehlížet hráče jenom kvůli věku? Jestli může momentálně pomoci, nevidím problém. Vždyť je to směšné. Dva roky zpátky Lafata nedostával prakticky šanci, protože „už“ mu bylo přes třicet. Dnes? Útočník číslo jedna ve 33 letech. A právem!

Kluby, které do hráčů investují, logicky musí vyhodnocovat perspektivu. V reprezentaci bych to tolik neřešil. Samozřejmě, že kádr se musí postupně omlazovat a okysličovat, ale čas od času nějaký veterán může být, pokud to prospěje týmu. Vždyť je tolik slavných hráčů, kteří hráli na úrovni reprezentace ve věku okolo 35 let. Tady se ale pořád razí starý = prašivý. Asi je to tlakem agentů a závislostí klubů na prodejích, ale od toho by měla být reprezentace oproštěna.

Já vím, jsem naivní :giggle:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 27.3.2015 0:39

Vrbovi ochuraví plzeňský pravý obránce či záložník a on povolá levého jabloneckého beka bez jediného startu. Pelta hučel do ouška? Potřebuje vyšroubovat cenu? Nováka bych osobně povolal, protože hraje stabilně dobře a dává góly, ale až na přípravný zápas.

Teď bych raději uvítal dalšího útočníka, když se uvolnilo místo. Jít do zápasu se dvěma klasickými útočníky celkem mi přijde na hlavu. I když bude Vrba hrát na jednoho útočníka v základu, tak stejně vidím tři jako nutné minimum, aby mohl reagovat na jakýkoliv vývoj zápasu.

Navíc každý kontakt s reprezentací pro potenciální hráče do útoku je dobrý (otrká se už jenom pobytem u reprezentace), protože na tomto postu nás tlačí bota nejvíce. Látat sestavu až půjde opravdu do tuhého (teď máme bude nahrané nad plán, ale nevěřím, že to vydrží celou kvalifikaci), to bude sakra pozdě. V Plzni si Vrba alternativy chystal mnohem aktivněji a logičtěji.

Sečteno a podtrženo: pořád mám pocit, že do nominace někdo trenérovi reprezentace mluví. Neříkám, že mu ji vyloženě diktuje, ale minimálně mu našeptává.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Jabqooo » 27.3.2015 10:44

Repre patri pod svaz a ten ridi Pelta. To ze Pelta vlastni Jablonec s tim jiste nema zadnou souvislost.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 27.3.2015 18:55

Jabqooo píše:Repre patri pod svaz a ten ridi Pelta. To ze Pelta vlastni Jablonec s tim jiste nema zadnou souvislost.

:giggle:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod NIN » 28.3.2015 19:59

Ne ze by mi repre nejak trhala rodidla, ale dnes mi jich bylo docela lito. Hrat s takovyma betonarskejma sracema, na to clovek musi mit pevny nervy :punking:
Zavedl bych naky pravidlo, kde bych jim za pasivitu vyloucil hrace nebo neco takovyho, protoze tohle je hnus. To nema s fotbalem nic spolecneho.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 29.3.2015 2:05

NIN píše:Ne ze by mi repre nejak trhala rodidla, ale dnes mi jich bylo docela lito. Hrat s takovyma betonarskejma sracema, na to clovek musi mit pevny nervy :punking:
Zavedl bych naky pravidlo, kde bych jim za pasivitu vyloucil hrace nebo neco takovyho, protoze tohle je hnus. To nema s fotbalem nic spolecneho.

Nevím, nevím, byl bych v hodnocení hry soupeře opatrnější. Podle mě prostě na víc neměli. Spíš bych kritizoval naše, že doma nedokázali potvrdit roli favorita (i když já měl vsazeno na to, že hosté neprohrají).

Jediný hrotový útočník, neagresivní a nenápaditá záloha, žádné překvapivé přímé kopy, žádné dobře umístěné dělovky ze střední vzdálenosti, házenkářské obléhání místo nějakého pokusu o rychlé průniky, příšerně pomalá přechodová fáze, simulování místo pokračování v slibně se rozvíjející akci ...

Lotyši šli do vedení naprosto zaslouženě po dvou neproměněních šancích. Že potom hráli na údržbu? To sice ano, ale přesto mohli vedení navýšit. Mě tudíž spíš vytáčela hra našich. Přišla mi hodně profesorská jakoby s přesvědčením, že přece nelze nevyhrát.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 29.3.2015 21:11

NIN píše:Ne ze by mi repre nejak trhala rodidla, ale dnes mi jich bylo docela lito. Hrat s takovyma betonarskejma sracema, na to clovek musi mit pevny nervy :punking:

Rodidla bych sem netahal, ty patřej do dívčí kopaný. :-P
Je na čase, aby repre převzal Rada. Ten Vrba ani nenechá při přímáku na půlce posledního.
:-D
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 29.3.2015 21:32

Kozel píše:

Rodidla bych sem netahal, ty patřej do dívčí kopaný. :-P
Je na čase, aby repre převzal Rada. Ten Vrba ani nenechá při přímáku na půlce posledního.
:-D

Jj, to neni spatnej napad :D A Vrba k nam ?
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 30.3.2015 7:12

NIN píše:Jj, to neni spatnej napad :D A Vrba k nam ?

Aby se nedivil, že jsou prázdný Stínadla. Začíná mít frňák vysoko.
http://www.supporters.cz/clanek/proc-na ... /6831.html
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 30.3.2015 18:57

Kozel píše:Aby se nedivil, že jsou prázdný Stínadla. Začíná mít frňák vysoko.

Ohledně návštěvy měl víceméně pravdu, ale pláče na špatném hrobě. Praha a okolí je dnes už přesyceno sportovními a kulturními událostmi, které nejsou vždy zrovna levné. Nadšenci přijíždějící ze vzdálenějších koutů republiky to také nevytrhnou.

Kvalifikační zápas s neatraktivním soupeřem se klidně mohl přesunout někam, kde by to byla sportovní i kulturní událost měsíce / kvartálu / roku (jak kde). Na menším stadionu by byla zřejmě i lepší atmosféra. I když zklamání z první půle by českého „nefanatického“ diváka zmrazilo asi všude.To už je zase jiný problém ...

Myslím, že v České republice máme řadu pěkných stadionů, kde by se podobné zápasy mohly důstojně odehrát. Ty věčné výmluvy na hotely a cestování mi přijdou trapné. Je to universální argument, proč dát vydělat Edenu anebo Letné, ale fakticky ty hráči z reprezentačních výběrů v klubech na zápasy najezdí mnohem větší vzdálenosti a výrazně nepohodlněji.

V Česku se dá celkem komfortně jezdit vlakem. Myslím teď komfortně hlavně z hlediska hustoty a dosahu železniční sítě. Co se komfortu vlakových souprav týče, určitě by nebyl problém vypravit speciál. Věřím, že soukromníci (konkurenti ČD) by to rádi udělali jen jako reklamu.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 30.3.2015 22:17

U tohoto zápasu je s pláčem nad návštěvností rozpor. Tedy s úvahou, že mimo Prahu by byl zájem větší. Byl, ale víc lidí, než do Edenu, by na žádný stadion mimo Prahu kapacitně nepřišlo. Tedy kromě Teplic. Tady si ale vymysleli, že tu nemáme vyhovující hotel. Všichni ovšem zapomínají, že fotbalisti by byli dopraveni autobusem na hotel v Ústí nebo v Mostě dřív, než v hustém pražském provozu z Edenu, nebo z Letné. Asi tak. :-/

P.S.: ...a taky by mě zajímalo, co se s ubytováním změnilo oproti dřívějšku, kdy sem reprezentace jezdila hrát. A ráda. Slyšel jsem něco o tom, že Prince přestal vyhovovat (ovšem nevím proč), proto ta zmínka o další jednoduché možnosti rychlé přepravy do sousedních měst.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 31.3.2015 3:01

Addax píše:U tohoto zápasu je s pláčem nad návštěvností rozpor. Tedy s úvahou, že mimo Prahu by byl zájem větší. Byl, ale víc lidí, než do Edenu, by na žádný stadion mimo Prahu kapacitně nepřišlo. Tedy kromě Teplic.

Ano, kromě Teplic by to početně mohlo být jenom horší :yes:

Ale nejde pouze o počet sedících diváků. Je třeba zohlednit ještě dva faktory:

A) Efekt prázdných míst - to dobře známe z našeho stadionu. Kolikrát přijde návštěva, která by se jinam ani nevešla, ale pořád se pěstuje mediální klišé, že v Teplicích se na fotbal moc nechodí. A ono to tak vážně působí, protože lidské vnímání je relativní. Člověk se rozhlédne a vidí moře prázdných míst. Nevidí návštěvu, která by jinde atakovala vyprodání. A nerad bych se mýlil, ale asi tento optický a vjemový klam dolehne i na hráče, případně realizační tým.

B) Namlsanost diváka - v Praze je velkých sportovních a kulturních akcí více než dost, takže společensky aktivní lidé, kteří si to mohou dovolit časově i finančně, jsou přesyceni. Někteří na fotbal proto nejdou vůbec a někteří sice jdou, ale když je tým na hřišti nestrhne, tak tam sedí pasivně jak pecky.

Je podstatný rozdíl mezi divákem (= pasivní element) a fanouškem (= aktivní element), takže 14 000 lidí celkem v Edenu by dost možná předčilo cca 5 000 lidí někde jinde, protože by tam mohlo být méně diváků, více fanoušků. Zkrátka lidí, kteří jsou na fotbal natěšení, jsou hladoví vidět reprezentaci a mezistátní zápas.

Addax píše:Tady si ale vymysleli, že tu nemáme vyhovující hotel. Všichni ovšem zapomínají, že fotbalisti by byli dopraveni autobusem na hotel v Ústí nebo v Mostě dřív, než v hustém pražském provozu z Edenu, nebo z Letné. Asi tak. :-/

Ano, souhlasím. Obávám se, že argument s hotelem prostě neobstojí. To je laciná výmluva. Už ani ty drobky v podobě neatraktivních soupeřů do Teplic z Prahy neutrousí. Nemohu si pomoci, ale přijde mi, že se zde na reprezentační úroveň přelévá špinavá politika z ligy, kdy se teplický klub s Hrdličkou i bez něj jasně vymezil a postavil se na „(ne)správnou stranu“.

Pelta, Berbr (+ Damková), Paclík, Křetínský (...) sice nemají vždy společné zájmy, ale hrají si spolu. Teplice se postavily do role třídního otloukánka, který o velké přestávce stojí stranou a šprtá se na další hodinu. Přitom tiše doufá, že si na něj nevzpomenou místní machři přes šikanu. Jenže naneštěstí ten náš otloukánek není zase tak neviditelný, aby ho drsní hoši nechali být (Šedlbauer a bezzubé výlevy do tisku), natož mu při tělocviku pomohli přelézt bednu, protože on se tam se svými kily nevyškrábe.

Když už nemáme ve fotbalovém zákulisí ani Hrdličku, tak jen čekám, kdy přijde administrativní přeřazení do nižší soutěže nebo nějaká podobná sviňárna. Ostatně plány na vzkříšení federální ligy ještě pořád žijí, ne? UEFA to sice svého času smetla ze stolu, ale Pelta už si zvykl, že je vždy po jeho ...
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 31.3.2015 6:48

JirkaXXL píše:Obávám se, že argument s hotelem prostě neobstojí.

Hotel Panorama není pro fotbalisty dost nóbl?
:-O
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 31.3.2015 12:59

Kozel píše:

Asi by byl a Prince de Ligne ještě víc. Ale čertví, jak tohleto vzniklo. Na něco se to svést asi musí, pokud zákulisní škatulata nechtějí Stínadla zapojit pro repre...

I když, co se týká Panoramy - je to dvouhvězdičkový pokoj a na to se asi kouká...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 31.3.2015 16:29

Addax píše:
Kozel píše:

Asi by byl a Prince de Ligne ještě víc. Ale čertví, jak tohleto vzniklo. Na něco se to svést asi musí, pokud zákulisní škatulata nechtějí Stínadla zapojit pro repre...

I když, co se týká Panoramy - je to dvouhvězdičkový pokoj a na to se asi kouká...

Prince je 4* hotel a nevyhovuje? :-O

Tady už se asi nabízí jen hotel v Jbc, to by asi nikoho nepřekvapilo :punking:
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 31.3.2015 18:09

Addax píše:
Kozel píše:

Přesně tak. Loni jsem na FAČR poslal dotaz jako řadový fanoušek a kupodivu mi odpověděli. Jako důvod opravdu uvedli, že v Teplicích je (údajně) pouze jeden vyhovující hotel (nejmenovali konkrétně), což je prý problém, protože obě mužstva nemohou bydlet ve stejném hotelu, i kdyby na to měl kapacitu. Na námitky a doplňující dotazy už nereagovali.

Dejme tomu, že opravdu nemohou bydlet v jednom hotelu, ale co hotely v dobrém dojezdovém dosahu srovnatelném s pražským harcováním ucpanými silnicemi? Prostě výmluva, ale jen dočasná.

Při péči, kterou dnes klub (resp. majoritní akcionář) věnuje stadionu, brzy přestane vyhovovat samotný stadion. Už jen ten trávník, jehož výměna byla přislíbena už v roce 2012. Od té doby jsme hřiště (a celý stadion) sezónu sdíleli s dalším klubem, nerovný pažit nám dal minimálně jednoho vlastence, proběhl tu jeden koncert, druhý se chystá a pořád je myslím otevřené téma hokejového utkání pod širým nebem. Jestli se už potom nevymněni, tak regulérně přejdeme na škváru.

Chci tedy říci, že může být velká škoda, že tu reprezentace nehraje teď, protože stadion bude spíše chátrat a zastarávat než se zvelebovat a modernizovat.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Re: České soutěže a týmy

Příspěvekod JirkaXXL » 1.4.2015 4:46

Vrba nějak mutuje na Bílka, ne? :no:

Nejdřív jsem se jeho šťouchnutí do diváků zastával, ale už tu písničku zpívá čtyři dny. Asi, aby odvrátil pozornost od faktu, že tým očividně špatně připravil na úlohu papírového favorita, která je vždy ošidná, když prostě nemáte nekompromisní kvalitu.

Teď se navíc pustil do křížku s realizačním týmem jednadvacítky. Ještě bych chápal, kdyby vzhledem k žalostné nabídce útočníků chtěl Vydru, ale on si vybral tři hráče, z nichž dva ani nedal do základní sestavy. To ať si rovnou vyndá pindíka a jde si ho poměřit s Dovalilem. Nebo by mu měl někdo vysvětlit, že tohle není liga a rivalita mezi našimi vlastními reprezentační týmy nikomu a ničemu neprospěje.

Hyský ve studiu tentokrát správně řekl (na rozdíl od špatně načasovaného vychvalování charakteru letce Lafaty), že zde se na nějakou hierarchii národních týmů nyní hrát nemá, protože z jednadvacítky by mohl těžit později právě Vrba a jeho áčko.

Kadlec teď u áčka v nesoutěžním utkání? Na co? Vždyť by při současné formě ani neměl dostat pozvánku do áčka. Pavlenka jenom leštil lavičku. Proč? To máme v lize mnoho jiných gólmanů, kteří by mohli zaskočit, kdyby náhodou Vaclík na tom Slovensku naneštěstí musel střídat. A vůbec! Co ta sestava? Natolik kombinovaná, že reálná vypovídající hodnota předvedeného výkonu celku i jednotlivců je mizivá.

Rosický odcestoval, aby mohl dělat v Arsenalu maskota. Čech totéž v Chelsea. Sice to jsou nejzkušenější reprezentanti, ale zrovna teď každý zápas potřebují jako sůl, když s nimi trenér dál očividně počítá. Snad ne nějaká úlitba klubům, které o jmenované ani nestojí? Lafata měl také zůstat, protože ve Spartě aktuálně nemá možnost mezinárodních konfrontaci, kterou reprezentační útočník číslo jedna nesporně potřebuje.

Pročítal jsem nějaké diskuse a našel jsem dost povzdechů, že Vrba pokračuje v protežování vybraných hráčů. Konkrétně padala tradiční jména: hlavně Čech a Plašil. V obou případech musím souhlasit. Reprezentační resuscitace Sivoka byla ku prospěchu věci, ale Plašil je pořád Plašil. Jeden zápas není co vytknout, po dalším byste ho nenechali ani nosit hráčům pití.

A Čech? Jeho křivka výkonnosti jde od předposledního Eura, kde se podílel na blamáži s Tureckem, jednoznačně dolů. V posledních letech co zápas za reprezentaci, to alespoň jedna hrubá chyba. V sobotu také špatně vyhodnotil situaci a místo vyrovnání v hodině dvanácté mohlo být o pár minut dříve rozhodnuto, když šel z brány někam na výlet. Nebo ho vylekal krtek ve vápně?

Když už nechytá ani v klubu, nemilosrdně bych ho odstavil. Je tu Vaclík, který má stabilní formu a hraje proti špičkovým soupeřům za tradičního účastníka evropských pohárů. Je to jako s Barošem. Tak dlouho trenér tlačí hráče do sestavy, až fanoušci jeho dobré roky a nepopíratelný přínos zapomenout a na hráče si vypěstují averzi.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Tomáš » 1.4.2015 15:47

Je to hlavně o financích -u nás tady nikdo 1000 za lístek nedá tady by bylo plno tak za 100 - 200 kč víc ani náhodou.
S těma hotelama je to pravda Payer už nevyhovuje a hlavně u nás chcíp pes nic tady nemáme všichni chtěj být v Praze čemu se nelze divit ale drsnej sever je drsnej sever - domácí sme my to je blbá výmluva.
Trávník bude po koncertu Kabátů tak sem zvědavej.
Tom
Tomáš
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 1.4.2015 16:43

Tomáš píše:Je to hlavně o financích -u nás tady nikdo 1000 za lístek nedá tady by bylo plno tak za 100 - 200 kč víc ani náhodou.

Tomu nevěř. Zase takoví chudáci a hladovci nejsme. Alespoň ne všichni, aby se nemohl vyprodat stadion na maximálně cca 20 000 lidí. Neříkám, že si lupen např. za 1000 Kč mohou dovolit všichni, ale určitě to není primární překážka k vyprodání takto malých stadionů na mezinárodní měřítko.

Tomáš píše:S těma hotelama je to pravda Payer už nevyhovuje

A co další města, kde dojezdové možnosti nejsou o nic horší než kličkování po ucpané Praze?

Tomáš píše:a hlavně u nás chcíp pes nic tady nemáme všichni chtěj být v Praze čemu se nelze divit

Jedou sem hrát fotbal a ne udělat si výlet.

Ale i když přistoupím na tvojí argumentaci, tak Teplice jsou lázeňské město, kterému se Malá Paříž nepřezdívalo a nepřezdívá náhodou. Že tu chcíp pes? Co tím konkrétně myslíš? Jako že tu nejsou veselá děvčata na noční večírky? To snad nikdo místní nemůže myslet vážně. Jinak co se týče služeb, kultury a zábavy týče, tak přece nikdo nechce, aby se sem ty hráči natrvalo stěhovali, ne?!

Tomáš píše:Trávník bude po koncertu Kabátů tak sem zvědavej.

Sliby, chyby. Uvěřím až uvidím. Stejně totiž byl slibován trávník, jakmile Ústí nebude potřebovat teplický azyl při prvoligovém dobrodružství. A nebyl potom slibován také při prvním koncertu Kabátů? Teď si nejsem jistý, ale minimálně s tím Ústí je to pravda pravdoucí.

Navíc výměna nemá smysl, jestli se nezavrhne myšlenka utkání hokejového Litvínova pod širým nebem. Tipuji, že by to bylo hodně žhavé téma, kdyby Litvínov vážně udělal titul.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 25.5.2015 17:40

České fotbalové srdéčko se tetelí. Doufám že se všichni díváte na naše opravdové hvězdy a zápas CZE - GER... ;-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 25.5.2015 19:28

Addax píše:České fotbalové srdéčko se tetelí. Doufám že se všichni díváte na naše opravdové hvězdy a zápas CZE - GER... ;-)

Srdéčko spíše smutní, protože takové časy tady se současnou fotbalovou garniturou u kormidla už jen tak nebudou.

Jinak je to velká nostalgie samozřejmě. Bylo to první fotbalové evropské mistrovství, které jsem intenzivně prožíval. Byl to skvělý sportovně rok. Olympiáda, hokej, fotbal. „Dotkli jsme se sportovního nebe,“ abych parafrázoval už emeritního komentátora.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 25.5.2015 22:34

Addax píše:České fotbalové srdéčko se tetelí. Doufám že se všichni díváte na naše opravdové hvězdy a zápas CZE - GER... ;-)

:yes: :-O
Ciwe, ty do toho šlapali!!! :up:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 13.6.2015 7:26

Ciwe! Ten nároďák hraje jako my proti Příbrami, když mají udělat poslední krok, tak se jim to podělá v hlavách.
:-(
Kozel
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Český fotbal