FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Česká reprezentace

Obecné diskuse o českém fotbalu českých týmech, české reprezentaci, fotbalové generalitě atd.

Re: Česká reprezentace

Příspěvekod melda » 13.6.2015 8:16

Zodpovědně jsem věnovala páteční večer repre :giggle: , moc jsem si "nepošmákla", ale to se dalo čekat, v druhé půli nejdřív krása a pak zmar.....no, jestli to můžu napsat, tak pokud to měl někdo pos..., jsem ráda že to byl zrovna Vácha - blbec namachrovanej :-/ .
:hi:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 13.6.2015 16:54

Vrba už asi bude taky opracován, protože nelze nevidět nabíhání na staré pořádky. Jak jsem viděl sestavu, tušil jsem průšvih. Dočkal to trefil náramně a ta přihrávka mezi nohama soupeře taky byla pěkná, ale pak přišel islandský studený vítr.

Škoda, protože tohle devalvuje body urvané překvapivě na začátku kvalifikace. Island sice hraje dost efektivně (gólově i bodově), ale kdybychom tam neprohráli, nemusela by nás tolik mrzet domácí nečekaná remíza s Lotyši.

melda píše:Zodpovědně jsem věnovala páteční večer repre :giggle: , moc jsem si "nepošmákla", ale to se dalo čekat, v druhé půli nejdřív krása a pak zmar.....no, jestli to můžu napsat, tak pokud to měl někdo pos..., jsem ráda že to byl zrovna Vácha - blbec namachrovanej :-/ .

Hmm, souhlas. :giggle:

Chovanec ale správně glosoval, že se zápas nelámal jen tam. Stejně můžeme bědovat, že:

1) bydlo Necid v ideální pozici neskóruje hlavou. Tak když už proboha?!

2) vychvalovaný Krejčí převedl první dotek hráče z okresního přeboru. A to se žvaní o jeho odchodu do Německa, ale s takovou by si tam moc nezahrál. Využití nabídnutých šancí na obou stranách nebe a dudy.

3) známá firma Plašil nezvládl situaci před prvním gólem v naší síti. Kolik ten nás už stál bodů! A pořád hraje? Proč? Vrba ho nejdřív správně ignoroval. Najednou má zase místo předplacené? Spíš má šikovného agenta ...

:no:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod melda » 17.6.2015 8:43

Tak dneska to vypukne - sice mlaďoši, ale kluci ;-) . Občas jsem přepnula na holčičí fotbal, ale nějak se mi nelíbil a nebo jsem neměla štěstí na výběr týmů - snad jen ty Japonky hrály fotbal, zbytek byl běhání s míčem po hřišti, holky promiňte ......
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 17.6.2015 10:45

melda píše:Tak dneska to vypukne - sice mlaďoši, ale kluci ;-) . Občas jsem přepnula na holčičí fotbal, ale nějak se mi nelíbil a nebo jsem neměla štěstí na výběr týmů - snad jen ty Japonky hrály fotbal, zbytek byl běhání s míčem po hřišti, holky promiňte ......

Já na holky čubrním, třebas ta americká brankářka, to je kus. :-P
Ale musí se nechat, že za posledních pár let už to není dívčí kopaná, ale normální fotbal. A líbí se mi, že tam není tolik filmování, holky do toho jdou, že by se některý mužský voňavky mohly stydět. Skluzy, nákopy, krytí míče, holky šly nahoru i v taktice a kombinaci.
:up:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 17.6.2015 19:18

Kozel píše:Ale musí se nechat, že za posledních pár let už to není dívčí kopaná, ale normální fotbal. A líbí se mi, že tam není tolik filmování, holky do toho jdou, že by se některý mužský voňavky mohly stydět. Skluzy, nákopy, krytí míče, holky šly nahoru i v taktice a kombinaci.

Jo, na tom se shodneme. Milé překvapení. Jen dresy by si ještě mohly půjčit od plážových volejbalistek a byla by to sportovní událost roku

:giggle:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 18.6.2015 8:14

V jedné diskuzi o prohře s Dánskem 1:2 byla naše lvíčata označena za retrofotbalisty. Myslím, že to vystihuje přesně jak výkon áčka na Islandu, tak prohru na úvod skupiny ME U21. Retro je momentálně celý náš fotbal včetně Peltavena.
O úrovni našeho fotbalu svědčí i cena, za kterou šel hotovej Kadeřábek do Hoffenheimu v porovnání s několikanásobně vyššími cenami Dánů, kteří si k lize v renomovaných klubech ani nečuchli.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 18.6.2015 19:16

Kozel píše:V jedné diskuzi o prohře s Dánskem 1:2 byla naše lvíčata označena za retrofotbalisty. Myslím, že to vystihuje přesně jak výkon áčka na Islandu, tak prohru na úvod skupiny ME U21. Retro je momentálně celý náš fotbal včetně Peltavena.

Souhlas, ale hlavně, že se pánové v úterý večer na ČT Sport navzájem pochválili, jak kvalitně se tady všechno dělá. Složení Pelta, Fousek, Nedvěd a za televizi Kozohorský. Nedvěd tam Peltovi pochleboval, že jsem žasl, proč mu takhle leze do zadku člověk, který je zajištěný ekonomicky i profesně v jiné zemi nezávislé na českém fotbalu.

:no:

S odstupem dvou dnů se nemohu nezeptat: kde byl ten vyprodaný stadion? Otevírací zápas, domácí mužstvo a nic? No, pro mě spíš bylo překvapením, že už je údajně všechno vyprodáno. Jinak reálná návštěva mě zase moc nepřekvapila, když uvážíme, že v lepším termínu se v Praze automaticky nevyprodá ani áčko.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 18.6.2015 21:47

JirkaXXL píše:S odstupem dvou dnů se nemohu nezeptat: kde byl ten vyprodaný stadion? Otevírací zápas, domácí mužstvo a nic? No, pro mě spíš bylo překvapením, že už je údajně všechno vyprodáno. Jinak reálná návštěva mě zase moc nepřekvapila, když uvážíme, že v lepším termínu se v Praze automaticky nevyprodá ani áčko.

Prý kvůli bezpečnosti byla snížena kapacita na 17700 a zbytek lidí zůstali vyset v dopravě nebo po zdlouhavých prohlídkách dorazili na fotbal v závěru 1. poločasu.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 19.6.2015 6:36

Kozel píše:
JirkaXXL píše:S odstupem dvou dnů se nemohu nezeptat: kde byl ten vyprodaný stadion? Otevírací zápas, domácí mužstvo a nic? No, pro mě spíš bylo překvapením, že už je údajně všechno vyprodáno. Jinak reálná návštěva mě zase moc nepřekvapila, když uvážíme, že v lepším termínu se v Praze automaticky nevyprodá ani áčko.

Prý kvůli bezpečnosti byla snížena kapacita na 17700 a zbytek lidí zůstali vyset v dopravě nebo po zdlouhavých prohlídkách dorazili na fotbal v závěru 1. poločasu.

viset :suicide:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 19.6.2015 10:32

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/23 ... -guru.html
Vácha dělal kiksy už v Liberci i bez image, na Spartu měl ještě dost času. A do repre se neměl dostat vůbec. Musel se dostat až na Island, aby všem došlo, že je to přehoněnej brojler? Ať si tenhle produkt českého fotbalu vyžere tem, kdo má. Vácha není viník, ale oběť systému.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 20.6.2015 18:11

Kozel píše:http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/239584/luhovy-vacha-je-ztracena-budoucnost-jako-fotbalista-i-modni-guru.html
Vácha dělal kiksy už v Liberci i bez image, na Spartu měl ještě dost času. A do repre se neměl dostat vůbec. Musel se dostat až na Island, aby všem došlo, že je to přehoněnej brojler? Ať si tenhle produkt českého fotbalu vyžere tem, kdo má. Vácha není viník, ale oběť systému.

A Krejčí totéž, akorát má možná více přirozené inteligence.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 20.6.2015 18:23

S tou návštěvností nevím. Na zápas Česko - Dánsko nebylo plno ani při přihlédnutí ke snížené kapacitě. Přišlo cca 15 700 lidí. Buď si překupníci drbou hlavu, protože lístky jednoduše neudělali, nebo si FAČR alokovala přespříliš lístků pro své potřeby. Samozřejmě ještě je pořád možné, že to o vyprodaných stadionech byla prostě lež jako věž.

Faktem je, že ani při snížené kapacitě není v jejích mezích plný dům na otevírací zápas s účastí domácího celku největšího fotbalového turnaje, který můžeme pořádat. Na druhou půli sice bylo o dost více lidí, ale stejně i do té snížené kapacity zbývaly zhruba dva tisíce lidí. Je také na pováženou, že během takové akce komplikují dopravu dvě uzavírky.

Nejde ale o ten jeden zápas. O naplnění stadionu lze oprávněné pochybovat zatím všude. To se asi takhle sešli Pelta a Starka, aby se podělili o know-how, jak Příbram dosahuje jejích čísel. „To by v tom byl čert, abychom hokejkám neukázali, že taky umíme lámat divácké rekordy,“ řekli si asi ve FAČR.

Akorát jsme světu pro smích, protože třebas v reportáži o zápasu Anglie si té návštěvy všimla BBC. Neříkám, že by mělo být stůj co stůj vyprodáno, ale alespoň o tom proboha nemusíme lhát. Vždyť tady už nenaplní stadion ani mnohem sledovanější domácí áčko. A to ještě byla ta fáze kvalifikace, kdy jsme si mlaskali nad plným bodovým ziskem a senzačními skalpy.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 21.6.2015 20:58

Včera dobrý výkon proti Srbům na ME U21. Kliment nasázel hattrick :up:

Naši kluci přejeli soupeře ve všech řadách. I Koubek se několikrát zaskvěl jistými zákroky, o kterých si Čech už roky může nechat jenom zdát. Němci ale budou těžší oříšek.

PS: FAČR tvrdí, že za vyprodané, ale ne plné stadiony může UEFA, která si zablokoval moc lístků. No, to se ale šlendrián se zbytečně alokovanými lístky deleguje jenom o patro výš. Problém je pořád stejný. Alespoň, že některé lístky jdou dodatečně do prodeje.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 25.6.2015 19:02

Lvíčata dopadla jak sedláci u Chlumce :cry: :no:

Jeden jediný gól (např. inkasovaný proti Dánům nebo naopak nevstřelený proti Němcům) může za to, že si nezahrají ani o medaile, ani o olympiádu. Nepřijde vám to moc kruté? Mě ano.

Itálie taky nedopadla moc slavně. Závěrečný turnaj by se měl překopat, aby se ze skupin nešlo hned do semifinále, ale hrálo se ještě klasicky čtvrtfinále. Zápasy play-off jsou přece jen něco jiného než skupiny. Bylo by to zajímavější.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 26.6.2015 21:11

http://fotbal.idnes.cz/trener-jakub-dov ... l-2015_ald

Nevím, proč by měl Dovalil končit. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem byla o jediném gólu. Kromě jednoho poločasu byla předvedená hra nad očekávání dobrá. Přitom se pořád brečí, že už dobré fotbalisty nemáme, ale tady bych řekl, že se to nepotvrdilo.

Tak co ještě FAČR chce? Upíchnout někam Lavičku? Ať si ho Berbr vezme na zahradu :punking:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Ettiene » 29.6.2015 16:21

Ettiene
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 29.6.2015 20:05

Ettiene píše:http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-nemecko/240456/kliment-vola-ze-stuttgartu-prestup-trosku-se-mi-mota-hlava.html

Otočka o 360° :-D :-D pobavil

Z toho se mu akorát zamotá hlava a bude, kde byl :giggle:

Nicméně je to takové kouzlo nechtěného s tím zamotáním hlavy. Křídelní záložník, který si sotva získal pozornost jihlavského trenéra dvou sledovaných a povedených zápasech podepíše se slavným bundesligovým klubem jako novopečený útočník.

Aby nedopadl jako Fenin. Snad to má chlapec v hlavě srovnané. Jinak pozor na balkónové grilování, otevřená okna, cizí mobily atd. Nicméně držím mu palce, aby tahle pohádka měla pěkné pokračování! Český fotbal kvalitní hráče, natož útočníky, ve špičkových soutěžích a klubech potřebuje jako sůl.

:heart: :up:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 29.6.2015 20:58

JirkaXXL píše:
Ettiene píše:http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-nemecko/240456/kliment-vola-ze-stuttgartu-prestup-trosku-se-mi-mota-hlava.html

Otočka o 360° :-D :-D pobavil

Z toho se mu akorát zamotá hlava a bude, kde byl :giggle:

Nicméně je to takové kouzlo nechtěného s tím zamotáním hlavy. Křídelní záložník, který si sotva získal pozornost jihlavského trenéra dvou sledovaných a povedených zápasech podepíše se slavným bundesligovým klubem jako novopečený útočník.

Aby nedopadl jako Fenin. Snad to má chlapec v hlavě srovnané. Jinak pozor na balkónové grilování, otevřená okna, cizí mobily atd. Nicméně držím mu palce, aby tahle pohádka měla pěkné pokračování! Český fotbal kvalitní hráče, natož útočníky, ve špičkových soutěžích a klubech potřebuje jako sůl.

:heart: :up:

Proto hrál proti Němcům prdlajs, zajeli do nás jak do vesničanů. :down:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Bobík » 14.8.2015 0:21

http://fotbal.idnes.cz/reprezentace-pos ... reprez_min

Copak? Agenti zachrastili měšci, že páni novináři takhle podbízejí konkrétní hráče? A naprosto přehlížejí hráče s životní formou? Frýdek? Petrák? Fillo? Zmrhal? Skalák? Trávník?

Jestli někdo stále ještě zcela vážně uvažuje, že Vácha patří do reprezentace, měl by se léčit. Má něco se zrakem anebo úsudkem.
Bobík
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 21.8.2015 18:35

Bobík píše:http://fotbal.idnes.cz/reprezentace-postrada-tri-zalozniky-kdo-misto-rosickeho-plasila-a-pilare-1rq-/fot_reprez.aspx?c=A150813_133335_fot_reprez_min

Copak? Agenti zachrastili měšci, že páni novináři takhle podbízejí konkrétní hráče? A naprosto přehlížejí hráče s životní formou? Frýdek? Petrák? Fillo? Zmrhal? Skalák? Trávník?

Jestli někdo stále ještě zcela vážně uvažuje, že Vácha patří do reprezentace, měl by se léčit. Má něco se zrakem anebo úsudkem.

Souhlas. To, že jsou Vácha a Plašil mimo hru, je spíš výhoda. Kdyby byli zdraví, nějak už by se do sestavy vecpali navzdory výkonům v reprezentaci. Ještě by mohli o nominaci přijít Limberský a Čech a místo nich naskočit třeba Hybš a Vaclík.

Rosický bude chybět více, ale já jsem už několik let nazpět říkal, že při jeho neustálém laborování by se s ním nemělo počítat. Vždyť z krizového scénáře, že nemůže hrát, už je naopak obvyklý scénář. Výjimečné je, když hrát může a takto se přece nedá stavět tým. Ani ten reprezentační, kde se hráči sejdou jednou za uherák.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 21.8.2015 21:15

JirkaXXL píše:Rosický bude chybět více, ale já jsem už několik let nazpět říkal, že při jeho neustálém laborování by se s ním nemělo počítat. Vždyť z krizového scénáře, že nemůže hrát, už je naopak obvyklý scénář. Výjimečné je, když hrát může a takto se přece nedá stavět tým. Ani ten reprezentační, kde se hráči sejdou jednou za uherák.

Skalák bude za chvíli lepší.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 21.8.2015 22:06

Kozel píše:
JirkaXXL píše:Rosický bude chybět více, ale já jsem už několik let nazpět říkal, že při jeho neustálém laborování by se s ním nemělo počítat. Vždyť z krizového scénáře, že nemůže hrát, už je naopak obvyklý scénář. Výjimečné je, když hrát může a takto se přece nedá stavět tým. Ani ten reprezentační, kde se hráči sejdou jednou za uherák.

Skalák bude za chvíli lepší.

Záleží, kdy a kam bude přestupovat. Jestli půjde honem rychle za eura leštit prkno ...

Nicméně ta záloha se dá trvale složit bez Rosického a bez čekání na nového maršála. Prostě se poslední z hráčů s výjimečným umem musí nahradit větším souzněním celé jedenáctky. Ono obecně nelze spoléhat, že jeden hráč bude sám vyhrávat zápasy. Ale to není jen český problém (viz jihoamerické či africké reprezentační výběry).

Řešení by si však žádalo trenéra, kterého český fotbal zatím nemá. Vrba po podzimu dost možná spadne z hrušky a nedivil bych se, kdyby mu Krejčí v Plzni jenom zahříval místo. Navíc ono to asi ani tak nebude trenérem, protože těch se za deset let vystřídalo pět (+ komická vložka na jeden zápas) a všichni dělali stále ty stejné chyby.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 27.8.2015 15:45

Teprve teď jsem si přečetl nominaci na klíčový dvojzápas a nestačím se divit. Tedy spíše jsem rozladěný. Ne udivený, protože Vrba už je zjevně plně zpracovaný lidmi, kteří diktovali soupisku Radovi a Bílkovi.

1. Kde jsou Frýdek a Hybš? ME U21 ukázalo, že si nalevo umí vyhovět, na což navázali ve Spartě. Navíc mladý Frýdek opravdu může kvalitně zahrát téměř kdekoliv, což v Liberci prokázal i na evropské scéně.

2. Na dva zápasy jen dva útočníky? Proč trenér nepovolal Kozáka a Vydru? Sice v klubech momentálně nehrají, ale to u jiných hráčů nevadí a nevadilo. Navíc jsou velice perspektivní pro další reprezentační cykly. A určitě mají vzhledem ke svým pozicím o motivaci postaráno.

3. Zjevně bylo hodně naivní myslet si, že Vrba zachytí momentální herní a střeleckou formu, takže by se Fillo mohl objevit na seznamu vyvolených. Hrát totéž ve Spartě, Plzni, Jablonci či Liberci, určitě ho pozvánka neminula.

A dalo by se pokračovat. :suicide:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Bobík » 28.8.2015 16:27

JirkaXXL píše:A dalo by se pokračovat. :suicide:

Jirko, tím se nezatěžuj. Jako tepličtí fanoušci máme dost bordelu na vlastním dvorku (klub) a ve vlastní obci (liga), takže proč se rozčilovat nad černou skládkou v zahraničí (repre)? To bys taky mohl ten infarkt stihnout ještě před třicítkou.

Bobík
Registrovaný člen

Příspěvekod Jan Janek » 28.8.2015 19:40

JirkaXXL píše:...3. Zjevně bylo hodně naivní myslet si, že Vrba zachytí momentální herní a střeleckou formu, takže by se Fillo mohl objevit na seznamu vyvolených.... :suicide:

Tam to nesedí. Fillo si v repre od angažmá v Plzni pod Vrbou nekopne ani kdyby těch gólů měl 2x tolik.......
Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 29.8.2015 19:30

Lavička povolal Lüftnera :up:

Ale kde je Takács? :evil:

Jan Janek píše:
JirkaXXL píše:...3. Zjevně bylo hodně naivní myslet si, že Vrba zachytí momentální herní a střeleckou formu, takže by se Fillo mohl objevit na seznamu vyvolených.... :suicide:

Tam to nesedí. Fillo si v repre od angažmá v Plzni pod Vrbou nekopne ani kdyby těch gólů měl 2x tolik.......

No právě. Vrba se ukazuje jako malý člověk. Viz třebas kousek do historie na naschvále a následnou mediální přestřelku s ČR U21. Přitom tenkrát ani ty hráče nepostavil do základu.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Jan Janek » 29.8.2015 21:10

JirkaXXL píše::..Ale kde je Takács? :evil: ...

Slovy klasika ze Skřivánků na niti : A kde je mlíkař? ... :-)))
Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod Bobík » 30.8.2015 5:05

JirkaXXL píše:Lavička povolal Lüftnera :up:

Ale kde je Takács? :evil:

Hádám, že nemají stejného agenta :-D

Lavička tu funkci dostal jako trafiku (nebyl důvod, aby se trenér měnil), takže bude dvojnásob skákat tak, jak bossové pískají. Zhodnocování našeho kluka, mimochodem zbytečně zaparkovaného ve druhé lize, teď asi nemá prioritu ...
Bobík
Registrovaný člen

Příspěvekod Jan Janek » 2.9.2015 11:53

http://www.sport.cz/fotbal/me2016/clane ... tml#hp-sez

Zrovna Holek, tohle nemehlo ušatý místo Sivoka ???? No pánbůh potěš.... :suicide:
Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 3.9.2015 3:55

Jan Janek píše:http://www.sport.cz/fotbal/me2016/clanek/703451-dalsi-rana-pred-kvalifikaci-misto-sivoka-musel-vrba-povolat-spartanskeho-holka.html#hp-sez

Zrovna Holek, tohle nemehlo ušatý místo Sivoka ???? No pánbůh potěš.... :suicide:

Já doufám, že je to službička, která ho nedostane dál než na lavičku. Z logiky věci by se do základu místo Sivoka měl posunout jiný stoper z původní nominace.

Co se aktuální sportovní stránky týče, Holek není o nic lepší než Jablonský. Spíše naopak. A těch lepších ligových stoperů mě samozřejmě napadá více.

Nominace je celkově zase fraška. Něco jsem tu už kritizoval, ale teď mě praštila do očí zpráva, že za záložníka Koláře by měl být případně povolán útočník Bednář. Jednak to není náhrada post za post a dále máme mladší útočníky.

Sice se argumentuje, že ve svých klubech nehrají, ale minulou sezónu to platilo i pro Čecha a Rosického. Nevím, proč by se měly dělat rozdíly. Buď zveme v klubu nehrající hráče nebo nezveme. Žádné výjimky.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod melda » 7.9.2015 8:08

Radost a do Francie není tak daleko ...... :giggle:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 7.9.2015 18:53

melda píše:Radost a do Francie není tak daleko ...... :giggle:

Bohužel tuhle sportovní radost (a nesporný úspěch) kalí vývoj situace ve FAČR. Zdá se totiž, že jediní popotahovaní budou ti, kteří jim tam narušili selanku. Viz žaloba na Kovaříka, nepřímé vyhrožování kritizujícím klubům atd. A myslím, že to bude jenom začátek. Teplice a Baník se jistě mohou těšit na výchovnou lekci při nejbližší příležitosti.

Tyhle dvě věci se nedají oddělit, protože zatím jenom tušíme přesah ligového problému na reprezentační úroveň. Přinejmenším je problém v tom, že reprezentace nejspíše opět bude stavět na ligových fotbalistech. Z principu nic proti tomu (jinak to ani nelze), ale pak je velký problém, když se reprezentantům bude na klubové úrovni umetat cestička ke slávě.

A právě rozhodčí tady hrají velký vliv. Jestliže hráči jako Limberský či Vácha budou mít z ligy nastavený nějaký metr na to, co si mohou beztrestně dovolit za prasárny, stěží na šampionátu přepnou do jiného režimu. Efekt tohoto problému už jsme kolikrát viděli v evropských pohárech.

Stejné je to s ofenzivními hráči, kteří si zase navykají na umělé vytváření tlaku, když rozhodčí zapískají faul po sebemenším kontaktu a teatrální pády jsou odměňované penaltami místo žlutými. Přitom historie evropských šampionátů ukazuje, že nás tam rozhodčí spíše řezají než naopak. Semifinále z r. 2004 rozdýchávám dodnes.

A to už vůbec neřeším, kolik hráčů pojede za odměnu a kolik tam protlačí jejich vlivný agent nebo mateřský klub, aby mohli být lépe prodání jako účastníci ME 2016.

Navíc ten postup zase trochu odvrátí pozornost, případný tlak sponzorů atd. :cry:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 9.9.2015 20:38

http://fotbal.idnes.cz/rozdeleni-pro-lo ... reprez_min

To je zase guláš :punking:

Postoupit dvě kola dopředu, nechat za sebou kupříkladu Nizozemce a přesto se motat na pomezí druhého a třetího koše. Asi jako když se kvalita vody ke koupání hodnotí z pětiletého průměru, takže jestli před pěti lety byly povodně ...

Nevím, proč mají rozhodovat vousaté turnaje několik let nazpět, kde mnoho nejen našich současných reprezentantů nehrálo. A proč by o ME mělo jakkoliv rozhodovat MS. Navíc jsou týmy resp. země, které mezigeneračně vystřelily nahoru nebo naopak sletěly dolů, takže na nějaké (ne)zásluhy by se hrát nemělo.

Pokud už má něco vůbec rozhodovat o rozdělení do košů, potom poměření výsledků a statistik z aktuální kvalifikace. Jinak se mi zdá skoro zbytečná. Co je platné, že na brány Eura buší skvělými výsledky hned několik nováčku, když je hodí do koše jako potravu pro větší ryby.

Zase se argumentuje kvalitou, ovšem jejím ukazatelem by měla být právě kvalifikace, ne?

No, hlavně, že Řecko získalo evropský primát kvalitním fotbalem, který bavil lidi. Prostě ta byrokracie je na kulku mezi oči již úplně všude ...
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 15.9.2015 18:26

Jestli Vrba už ani po neděli nevyřadí Limberského z reprezentačního kádru, ztrácí pro mě veškerý kredit. Sportovním úspěchem hráče či trenéra se tohle uhájit nedá, protože reprezentace, jakž už to slovo napovídá, má nést nějaké hodnoty, které jsou vyšší, než racionální komerční zájmy klubu.

Bohužel reprezentace strčila hlavu do písku už po prvním incidentu. Nedělní výsměch a provokace jenom dokazuje, jak se ten ubožák cítí silný v kramflecích. Ví, že ho Plzeň nehodí přes palubu, protože lepšího levého beka nemá. Ví, že ho Vrba podrží, protože je to prostě jeho miláček. Ví, že od soudu dostane přinejhorším přes prsty.

Reprezentace ovšem přerůstá sportovní rozměr. Hraje státní hymna, vlaje státní vlajka, na dresech sedí lvíček. Asi jsem naivní, ovšem požaduji tady mnohem vyšší standard. Klub si jako soukromý subjekt může přimhouřit obě oči. Co víc, klidně si je zalepit jako trenér Krejčí, který po zápase alibisticky tvrdil, že oslavu gólu neviděl.

Ale reprezentace by měla bdít a jednat. Budou se vymlouvat, že na něj disciplinárně nedosáhnout ale to jsou právnické kecy převlečené do sportovního. Zde přece úplně stačí, když ho trenér bude ignorovat při nominaci. A myslím, že by nebylo proti ničemu, kdyby to vysvětlil tak, že dotyčný hráč nesplňuje jeho nároky na životosprávu a disciplínu.

Tohle je věcí trenéra a je úplně jedno, kdy a kde Limberský vyvádí. Jestli je reprezentační sraz. Jestli má na sobě reprezentační sako či dres. Navíc to není o jednom uklouznutí. Že kalí, to není žádná novinka. Že na hřišti není vzorem fair-play, to rovněž není žádné novum. A po výkonnostní stránce má za poslední rok taky dost másla na hlavě.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Jabqooo » 15.9.2015 21:36

JirkaXXL píše:Jestli Vrba už ani po neděli nevyřadí Limberského z reprezentačního kádru, ztrácí pro mě veškerý kredit. Sportovním úspěchem hráče či trenéra se tohle uhájit nedá, protože reprezentace, jakž už to slovo napovídá, má nést nějaké hodnoty, které jsou vyšší, než racionální komerční zájmy klubu.

Bohužel reprezentace strčila hlavu do písku už po prvním incidentu. Nedělní výsměch a provokace jenom dokazuje, jak se ten ubožák cítí silný v kramflecích. Ví, že ho Plzeň nehodí přes palubu, protože lepšího levého beka nemá. Ví, že ho Vrba podrží, protože je to prostě jeho miláček. Ví, že od soudu dostane přinejhorším přes prsty.

Reprezentace ovšem přerůstá sportovní rozměr. Hraje státní hymna, vlaje státní vlajka, na dresech sedí lvíček. Asi jsem naivní, ovšem požaduji tady mnohem vyšší standard. Klub si jako soukromý subjekt může přimhouřit obě oči. Co víc, klidně si je zalepit jako trenér Krejčí, který po zápase alibisticky tvrdil, že oslavu gólu neviděl.

Ale reprezentace by měla bdít a jednat. Budou se vymlouvat, že na něj disciplinárně nedosáhnout ale to jsou právnické kecy převlečené do sportovního. Zde přece úplně stačí, když ho trenér bude ignorovat při nominaci. A myslím, že by nebylo proti ničemu, kdyby to vysvětlil tak, že dotyčný hráč nesplňuje jeho nároky na životosprávu a disciplínu.

Tohle je věcí trenéra a je úplně jedno, kdy a kde Limberský vyvádí. Jestli je reprezentační sraz. Jestli má na sobě reprezentační sako či dres. Navíc to není o jednom uklouznutí. Že kalí, to není žádná novinka. Že na hřišti není vzorem fair-play, to rovněž není žádné novum. A po výkonnostní stránce má za poslední rok taky dost másla na hlavě.

Me se za posledni leta repre tak zhnusila, ze ji ani nesleduju. Mel jsem ted moznost jet zadarmo do Plzne, ale rekl jsem kamosovi, at to nabidne nekomu jinymu, ze repre me nebere.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 16.9.2015 2:38

Jabqooo píše:Me se za posledni leta repre tak zhnusila, ze ji ani nesleduju. Mel jsem ted moznost jet zadarmo do Plzne, ale rekl jsem kamosovi, at to nabidne nekomu jinymu, ze repre me nebere.

No a právě současná situace do takové pozice odežene více fanoušků :no:

Já nespokojené fanoušky, kteří na reprezentaci zanevřeli, chápu a respektuji. I můj vztah k reprezentaci už není, co býval. Ochlazoval se od MS 2006, kam se nominovalo za zásluhy a podle toho to dopadlo. Bodu mrazu můj vztah k reprezentaci dosáhl ke konci angažmá Bílka (ale že se o něj kluby perou).

S Vrbou jsem dal reprezentaci šanci, ale asi si jí nezaslouží. Sice se může nároďák chlubit postupem na další Euro v řadě, ale zase jsou tu podivné nominace a naopak přehlížení hráči. Herní projev nestojí na žádném ustáleném systému. Je to spíš dílo souhry náhod a okolností. Často je zaděláno na ostudu. Základní náčrt je defenzivní.

S Limberským zase přichází na scénu nadstandardní přístup k vybraným hráčům, strkání hlavy do písku, hledání dětinských výmluv, nekomunikování s médií a tudíž ignorování fanoušků atd. Jsem tedy zvědav na to avizované prohlášení. Nevěřím ale, že Limberský poletí z reprezentace.

Spíš teď vymýšlejí, jaké prázdné gesto by mohlo média a lidi alespoň trochu uchlácholit. Kdyby reprezentace, potažmo její trenér, chtěli jednat, času už měli dost. Vrba před kameru nevleze. Lípa se tam slizce kroutí, že by mu mělo být stydno. Asi mu dobře platí, když přišel dobrovolně strkat hlavu do oprátky z jistého místa v redakci ČT.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 10.10.2015 22:40

Ten Krejčí je tragéd, nevím, co pohledává v reprezentaci. Vrba nám bílkovatí.
:down:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 11.10.2015 7:50

Krejčí a bohužel ani Dočkal neměli "svůj" den :giggle: a tudíž jsme snad na tureckou branku pořádně ani nevystřelili ? Celkově na mě hoši působili "utahaným" dojmem, že by se to do úterka vylepšilo moc nečekám...i když ...budou venku a tudíž nebudou mít za zády náročné domácí publikum ;-) - uvidíme !
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 11.10.2015 18:34

Děs, běs :punking:

Ušlo těm palicím plným gelu, že pořád hrajeme o výchozí pozici při losování základních skupin? Zjevně ne. I v sobotním zápase Proboštov - Srbice jsem viděl větší zaujetí pro hru a fotbalovější individuální výkony. Hrajeme doma a pořádně nezakončíme?

Penalta sem, penalta tam. Kdyby jí rozhodčí nezapískal, asi bychom to doplácali k hrdinně získanému bodu. Nevím, proč hráči a trenér dělají ukřivděné. Stěžovat si na ovlivnění zápasu mohou až sami něco udělají pro jeho pozitivní vývoj. Stačilo by třeba vážně ohrozit branku soupeře. Alespoň jednou ...

melda píše:Krejčí a bohužel ani Dočkal neměli "svůj" den :giggle:

Dočkal si alespoň o místo v sestavě říká kvalitními klubovými výkony. Krejčí hraje celý kalendářní rok kulové s občasnými výkyvy směrem k lepšímu. Nechápu, proč nehrál základ Skalák a záloha se nepřeskládala. Lafata v sestavě mě taky docela překvapil. Necid má fazónu, Škoda taktéž. To zase pojedeme na Euro s jediným vyzkoušeným útočníkem? Neběhá tam Bílek s maskou Vrby?
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod melda » 13.10.2015 9:45

Tak dnes reparát ....mají kluci štěstí, v televizi není nic jiného na co by se dalo koukat :-D a tak se masochisticky pobavím ...opět ;-) a třeba překvapí - jsem holt nezdolný optimista B-)
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 14.10.2015 8:05

Tak si i odpovím - jo, koukat se na to dalo, ale....k vítězství nám pomohlo i "vyhoření" oranžových borců, zas takový karneval to nebyl....
Ano, postoupili jsme, jsme i první ve skupině, uvidíme jak to všechno dopadne ;-)
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 14.10.2015 8:33

melda píše:Tak si i odpovím - jo, koukat se na to dalo, ale....k vítězství nám pomohlo i "vyhoření" oranžových borců, zas takový karneval to nebyl....
Ano, postoupili jsme, jsme i první ve skupině, uvidíme jak to všechno dopadne ;-)

Mě to bavilo, jen mě na tom s..., že tento nesporný úspěch upozaďuje kritiku vedení FAČR a ti se drze cpou až k Sobotkovi. To je v kontrastu s tím, čemu čelí Blatter a Platini, stejní zmetci na mezinárodní úrovni.
:sealed:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 14.10.2015 15:41

Postoupit na Euro 2016 z prvního místa ve skupině, to je obrovský sportovní úspěch. Zvlášť, když jsme od předchozích trenérů (Rada, Bílek) slýchávali, že nemáme hráče. Že už si musíme začít zvykat na roli outsidera a fotbalového trpaslíka. Jasně se však ukázalo to, co jsem říkal už několik let nazpět. Rozehraní hráči ve formě z domácí soutěže nadělají více užitku než legionářští leštiči laviček a chroničtí resetovači kariéry.

Zápas samotný se mi líbil se vším všudy. Do vyloučení jsme byli jednoznačně herně lepší. Po vyloučení to byla taktická vysoká škola, jak držet tříbodový výsledek v oslabení proti soupeři, který zkrátka musí. A tady se dostávám k tomu, co nelze nevidět. Holandsko těchto dnů není totéž Holandsko, které urvalo bronz na ME 2014. Oranžovým týmům, se kterými jsme sváděli památné bitvy v první dekádě tohoto století současný výběr nesahá ani po kotníky.

Čili raději slezme z hrušky, než nás někdo shodí. Teď to chce ladit kádr. Přípravných zápasů bude dost a Vrba slíbil, že nikdo nemá jistou účast na turnaji za starty v kvalifikace. Snad tento slib dodrží, protože třebas Procházka kvalitativně nemá reprezentační parametry. Kalas už musí dostat šanci. Suchý ji dostal a konečně se chytil. V klubu podává stabilně dobré výkony a dokonce už občas nosí kapitánskou pásku.

A mohli bychom se bavit o více postech. Limberský má pořád dveře otevřené, ale já bych spíše na post levého beka koukal po hráčích jako je Frýdek, Hybš či Novák. Záloha by se už definitivně měla zbavit motta „čekáme na Rosického“. Měla by stát na hráčích jako jsou Skalák, Šural, Pavelka v jejich aktuální formě. Náhradní brankáři by měli dostat v přípravných zápasech dostatek prostoru, aby se sehráli s obranou. V útoku by se měly zkusit mladší pušky Vydra a Kozák.

Atd, atd, atd B-)
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod melda » 13.11.2015 10:40

PB124903.JPG

PB124895.JPG

PB124888.JPG

Česká repere do 21 let v Jablonci a náš zástupce :up:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod boss__007 » 13.11.2015 10:51

boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 13.11.2015 17:58

No, hlavně, že nám fanouškům byla Belgie tzv. „experty“ roky dávána za vzor ;-)

Áčko loni na světovém šampionátu nenaplnilo očekávání ani co by se za nehet vešlo. O Euro 2016 se sice popralo úspěšně, nicméně naše áčko taky. Oba výběry vyhrály svou skupinu. A troufám si tvrdit, že ta naše byla silnější. Ostatně místo dvou týmů šly na turnaj rovnou tři.

Lvíčata včera vychvalované belgické mládí usadila :up2:

Na klubové úrovni Belgie sice má aktuálně Gent v Champions League, ovšem v Europe League máme větší zastoupení my. Belgie má ve skupinové fázi Brugge a Anderlecht. Je to sice jenom o jeden klub méně, ovšem Anderlecht je na ručník a Brugge budou muset ještě hodně zabrat, aby postoupily. My naopak máme dva týmy na postupových místech s velmi reálnou šancí na jarní play-off.

Nechci říci, že Belgie je tam fotbalově špatně. Má špičkové hráče ve špičkových klubech. Nicméně nevidím, že bychom po sportovní stránce na klubové a reprezentační úrovni tolik zaostávali, jak se predikovalo, když Belgii dorůstala generace Hazard & spol.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 15.3.2016 18:39

http://fotbal.idnes.cz/nominace-fotbalo ... reprez_pes

To je zase nominace! Dva útočníci celkem! :no:

Jsem zvědav koho po víkendu Vrba doplní. Prý jednoho obránce a dva záložníky. Tak kdo to bude? Formu aktuálně vykazují a potvrzují Mareček, Frýdek, Vácha, Zahustel, Brabec, Holek, ale pochybuji, že by si Vrba odpustil nezhodnotit nějaké hráče Plzně. Při jejich jarní formě mě z českých hráčů napadá akorát Kovařík.

Nevím, co dělá Kolář v nominaci. Vrba ho zase bude vydávat za náhradu za Rosického, což je podle mě z typologického hlediska ptákovina. Víc mě ale děsí, že vážně chce Rosického resuscitovat pro Euro 2016. Snad si ty čtyři minuty, než ho zas někde píchne, ve Francii užije. Když není soudný trenér, měl by být soudný alespoň hráč. Mrzí mě, že vážený, oblíbený a úspěšný hráč touží zakončit kariéru jako šašek. Něco jako Šebrle na poslední olympiádě.

http://fotbal.idnes.cz/pavel-vrba-rozho ... _reprez_dc
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 29.3.2016 21:55

Občas u sebe pozoruju mírnou teplickou deformaci, a to vždy, když hraje naše repre se Švédskem. Kolikrát se totiž přistihnu, že fandím žlutomodrým... :-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 29.3.2016 23:11

Addax píše:Občas u sebe pozoruju mírnou teplickou deformaci, a to vždy, když hraje naše repre se Švédskem. Kolikrát se totiž přistihnu, že fandím žlutomodrým... :-)

:-D :up:
Taky z toho mám schýzu. Vím na kterou bránu hrajem a každou chvíli je mi divný, že ty žlutomodrý si to pletou.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 30.3.2016 8:42

:applause: oběma, jsem ráda, že v tom nejsem sama... :giggle:
Jinak příprava pro mě dopadla dobře - jsem ráda, že hoši jsou na zemi a ne v oblacích, kam by je přivedly média kdyby vyhráli. Jen naše repre trpí stejnou "nemocí" jako naši žlutomodří - neumíme prostě dávat góly a bez toho se těžce vyhrává ;-)
melda
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Český fotbal