FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Juniorka a mládež

Diskuse o hráčích klubu, přestupech hráčů, realizačním týmu, vedení klubu, juniorce a mládeži, stadionu, fanoušcích atd.

Re: Juniorka a mládež

Příspěvekod JirkaXXL » 21.2.2016 20:16

prokopecholy píše:
NIN píše:Chuchu gol. Jestli si to v hlave uz srovnal, na lavku Acka by se mel vejit. Goly dava .

góly dává za juniorku, ale kdykoli nastoupil v ligovém utkání za áčko, tak to byla ubohost.

Ty máš dnes nějakou „odepisovací“ náladu ;-)

Za áčko nastoupil v minulé a předminulé sezóně dohromady do 12 zápasů, ve kterých odehrál 379 minut (tj. 31,6 minuty na zápas), což není zrovna kdovíjak vypovídající vzorek.

Výkony se mi taky nelíbily. Bylo to takové divoké, neučesané, splašené, překotné, ale berme do úvahy jeho tehdejší věk a potřebu aklimatizace na Evropu a český dospělý fotbal. Ščasný přece hned předesílal, že posilou do áčka ještě nějaký čas nebude.

Minimálně do léta se musí nějak vystačit se současným kádrem. Potočný je zraněný a na podzim taky zrovna nezářil. Pakliže chceme do útoku třetí možnost, momentálně nejblíže k ní má Chukwuma. Ať se nám to líbí, nebo ne ...

Jestli bych si do útoku nebo na pravého beka dovedl představit jiné hráče, než o kterých tu dnes debatujeme (Chukwuma, Dressler)? Bezesporu, ovšem musí se pracovat s tím, co tu je. V zimě přišlo zvenčí devět - deset hráčů, ale pořád jsou některé posty nedořešené. Nejde to strhnout za jedno přestupové okno. Zvlášť, když si nemůžeme dovolit kupovat hotové tutovky do základu.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod NIN » 22.2.2016 7:15

JirkaXXL píše:
NIN píše:Chuchu gol. Jestli si to v hlave uz srovnal, na lavku Acka by se mel vejit. Goly dava .

Hlavně, že jsi ještě včera „neměl slov“, když jsem psal, že by se někdo ofenzivní z juniorky mohl podívat na lavičku áčka a ChuChu jsem jmenoval jako prvního ...

;-) :giggle:

To bylo k tem tvym ostatnim modlam
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 22.2.2016 7:16

prokopecholy píše:

góly dává za juniorku, ale kdykoli nastoupil v ligovém utkání za áčko, tak to byla ubohost.

To je pravda, ALE KOLIK CASU TAM DOSTAL ? Tolik jako na podzim sterilni Potocny ?
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 22.2.2016 9:06

NIN píše:
prokopecholy píše:

To je pravda, ALE KOLIK CASU TAM DOSTAL ? Tolik jako na podzim sterilni Potocny ?

nevím, proč do toho mícháš Potočnýho.
Já píšu o tom, co tady Chukwuma dokázal. Kdykoli nastoupil v lize, tak to byla bída, ani ve Varnsdorfu ve druhé lize se neprosadil. Je tady už dva roky, to je podle mne hodně času, aby ukázal, co v něm je. Góly v juniorské lize jsou o ničem, ta soutěž nemá žádnou vypovídací hodnotu.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod boss__007 » 22.2.2016 9:11

prokopecholy píše:
NIN píše:
prokopecholy píše:

Já píšu o tom, co tady Chukwuma dokázal. Kdykoli nastoupil v lize, tak to byla bída, ani ve Varnsdorfu ve druhé lize se neprosadil. Je tady už dva roky, to je podle mne hodně času, aby ukázal, co v něm je. Góly v juniorské lize jsou o ničem, ta soutěž nemá žádnou vypovídací hodnotu.

A co tedy má podle tebe hodnotu pro přesun do dospělého fotbalu? :suicide:
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 22.2.2016 9:37

boss__007 píše:
prokopecholy píše:
NIN píše:
prokopecholy píše:

pro úspěšný přesun do dospělého fotbalu je potřeba, aby hráč měl, kromě nezbytného fotbalového nadání, psychickou odolnost, touhu porvat se o místo mezi staršími hráči, nebojácnost a důvěru trenéra. Pokud některý z těchto faktorů chybí, tak se hráč do dospělého fotbalu neprosadí, i kdyby v juniorské lize nastřílel 100 gólů. Podle mne je problémem u Chukwumy psychická odolnost a touha porvat se o místo.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 22.2.2016 13:38

prokopecholy píše: nevím, proč do toho mícháš Potočnýho.

Protoze oproti ostatnim utocnikum dostal dostatek casu a prilezitosti, i kdyz hral na podzim uplny kulovy.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 22.2.2016 13:46

prokopecholy píše: ... pro úspěšný přesun do dospělého fotbalu je potřeba, aby hráč měl, kromě nezbytného fotbalového nadání, psychickou odolnost, touhu porvat se o místo mezi staršími hráči, nebojácnost a důvěru trenéra...

Proto jsem psal, "jestli uz to ma v hlave srovnane", pac jak tu nekdo psal, s hostovackou ve Vandaku mel nejake problemy ...
Stezejni problem ovsem vidim v tom, ze trener chce mit v utoku sklepavaciho kolohnata a to neni ChuChu, Kapolongo a ani jim nebyl Bratanovic. Takze jestli prijde dalsi utocnik, tak cekejme opet bidlo.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 22.2.2016 14:26

prokopecholy píše:

Ubohost? Tak kolik dostal příležitostí a pokud jsem ho viděl třeba v Neratovicích, tak do šancí se dostával a takového útočníka potřebujeme. To, že se zrovna netrefil, bych mu nezazlíval, protože tam hrál jen poločas. Jinak za Áčko toho moc neodehrál a v juniorce se mu střelecky dařilo.
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 22.2.2016 14:28

djrhedy píše:
prokopecholy píše:

Ubohost? Tak kolik dostal příležitostí a pokud jsem ho viděl třeba v Neratovicích, tak do šancí se dostával a takového útočníka potřebujeme. To, že se zrovna netrefil, bych mu nezazlíval, protože tam hrál jen poločas. Jinak za Áčko toho moc neodehrál a v juniorce se mu střelecky dařilo.

v Neratovicích to nebyl ligový zápas, bylo to utkání poháru a ani tam se gólově neprosadil.
Asi si nečetl pořádně, co jsem napsal v předchozím příspěvku. Góly v juniorské lize jsou o ničem, pokud se hráč neprosadí do ligového áčka.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 22.2.2016 14:38

NIN píše:
prokopecholy píše: ... pro úspěšný přesun do dospělého fotbalu je potřeba, aby hráč měl, kromě nezbytného fotbalového nadání, psychickou odolnost, touhu porvat se o místo mezi staršími hráči, nebojácnost a důvěru trenéra...

Proto jsem psal, "jestli uz to ma v hlave srovnane", pac jak tu nekdo psal, s hostovackou ve Vandaku mel nejake problemy ...
Stezejni problem ovsem vidim v tom, ze trener chce mit v utoku sklepavaciho kolohnata a to neni ChuChu, Kapolongo a ani jim nebyl Bratanovic. Takze jestli prijde dalsi utocnik, tak cekejme opet bidlo.

Já to taky nechápu! DV chtě hrát aktivní press a místo toho začínáme hrát plíškobal - nákop na Doška. nechápu, proč jednou nezkusí na hrot Filla nebo Horu.

Jen abych ještě doplnil, toto mé tvrzení vychází i z toho, že v přípravě zkoušel na hrotu Hoška.
Tohle mi prostě nikdo nevymluví.
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 22.2.2016 15:25

prokopecholy píše:
djrhedy píše:
prokopecholy píše:

v Neratovicích to nebyl ligový zápas, bylo to utkání poháru a ani tam se gólově neprosadil.
Asi si nečetl pořádně, co jsem napsal v předchozím příspěvku. Góly v juniorské lize jsou o ničem, pokud se hráč neprosadí do ligového áčka.

A prosadí se tedy tím, že tedy nebude dávat v juniroce góly nebo jak jinak?
Jenom jedna poznámka: Byl jednou jeden hráč, pamatuju se, jak ho poslali jako střídajícího za Budějice v Teplicích na hřiště. Byla to jeho první sezona, start v 17 zápasech (393 minut) a NULA gólů, pak druhá sezona v lize (2000/01) 11 zápasů (469 minut) a zase NULA gólů. Pak třetí sezona zabitá ve druhé lize a čtvrtá sezona a po 10.kolech měl na kontě dva góly z jediného zápasu a odehráno téměř plnou porci minut až na nějaká tři střídání před koncem. Takže v tý době měl už v lize odkopáno přes 1600 minut, objevil se v 37 zápasech a dal dva góly. Dle tvé logiky jasný případ na odepsání, že? :giggle:
A dnes je to nejlepší střelec historie GL Lafata. :-O

Nelámal jsem hůl úplně ani nad Bratanovičem, i když spálil neskutečné věci a dost mě tím vytáčel. Ale dle tvé logiky by neměl šanci se prosadit skoro nikdo. Jinak Chukwuma odehrál loni za Áčko pouhých 5 zápasů, vždy střídal a pouze dva zápasy hrál alespoň poločas. To je ještě mnohem méně než Bratanovič.
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 22.2.2016 15:37

Mali píše:
Já to taky nechápu! DV chtě hrát aktivní press a místo toho začínáme hrát plíškobal - nákop na Doška. nechápu, proč jednou nezkusí na hrot Filla nebo Horu.

Jen abych ještě doplnil, toto mé tvrzení vychází i z toho, že v přípravě zkoušel na hrotu Hoška.
Tohle mi prostě nikdo nevymluví.

No aktivní press hrát můžeme, ale nesmí to dopadnout jako poslední dva zápasy na podzim. Naprosto přestávala fungovat obrana a to je špatně. Mimochodem Fillo nebo Hora nejsou hráči, kteří by měli šanci se prosadit proti vysokým obráncům. Dle mého je cílem, aby Vaněček na sebe poutal pozornost obrany, což se mu dle mého celkem daří zatím a zbytek měl větší volnost k útočení a to ve více lidech než bývalo zvykem. Si všimněte, že to bylo už řadu let stále stejné, útočili jsme často ve dvou lidech maximálně a to je špatně. Ale to chce od základu změnit celou filozofii včetně juniorky.
Jde to ztuha a trvá to, ostatně ve většině zápasů podzima jsme aktivně hráli, ale třeba zápas doma s Jihlavou, to už zase bylo to staré dobré hlavně neinkasovat. Si pamatuju, jak tam někdo házel aut u 16ky a vepředu byl jeden hráč :down:
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 22.2.2016 15:44

djrhedy píše:
prokopecholy píše:
djrhedy píše:
prokopecholy píše:

A prosadí se tedy tím, že tedy nebude dávat v juniroce góly nebo jak jinak?
Jenom jedna poznámka: Byl jednou jeden hráč, pamatuju se, jak ho poslali jako střídajícího za Budějice v Teplicích na hřiště. Byla to jeho první sezona, start v 17 zápasech (393 minut) a NULA gólů, pak druhá sezona v lize (2000/01) 11 zápasů (469 minut) a zase NULA gólů. Pak třetí sezona zabitá ve druhé lize a čtvrtá sezona a po 10.kolech měl na kontě dva góly z jediného zápasu a odehráno téměř plnou porci minut až na nějaká tři střídání před koncem. Takže v tý době měl už v lize odkopáno přes 1600 minut, objevil se v 37 zápasech a dal dva góly. Dle tvé logiky jasný případ na odepsání, že? :giggle:
A dnes je to nejlepší střelec historie GL Lafata. :-O

Nelámal jsem hůl úplně ani nad Bratanovičem, i když spálil neskutečné věci a dost mě tím vytáčel. Ale dle tvé logiky by neměl šanci se prosadit skoro nikdo. Jinak Chukwuma odehrál loni za Áčko pouhých 5 zápasů, vždy střídal a pouze dva zápasy hrál alespoň poločas. To je ještě mnohem méně než Bratanovič.

znovu ti opakuji, nečteš pořádně mé příspěvky.
Dnes v 9.37 jsem napsal toto:

pro úspěšný přesun do dospělého fotbalu je potřeba, aby hráč měl, kromě nezbytného fotbalového nadání, psychickou odolnost, touhu porvat se o místo mezi staršími hráči, nebojácnost a důvěru trenéra. Pokud některý z těchto faktorů chybí, tak se hráč do dospělého fotbalu neprosadí, i kdyby v juniorské lize nastřílel 100 gólů. Podle mne je problémem u Chukwumy psychická odolnost a touha porvat se o místo.

Je pravda, že Chukwuma nastoupil v minulé sezóně do 5 ligových utkání (zapomněl si dodat, že v předminulé sezóně nastoupil do 7 ligových utkání). Hned se nabízí otázka, proč nenastoupil do více zápasů? No proč asi, protože to trenéři vyhodnotili jako nedostačující pro první ligu.
Na podzim byl na hostovačce ve Varnsdorfu. Tam taky neuspěl. Tak, kde je chyba?

Snad to stačí na vysvětlení, nebo ne?
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod boss__007 » 22.2.2016 16:00

prokopecholy píše:
boss__007 píše:
prokopecholy píše:
NIN píše:
prokopecholy píše:

A kde jinde má tyto umy předvést, aby se dostal do dospělého fotbalu než právě v juniorce? Proto je tvůj příspěvek o tom, že juniorka nemá žádnou vypovídající hodnotu nesmysl :hi:
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 22.2.2016 16:08

nepsal jsem, že juniorka je k ničemu, ale napsal jsem v 09.06 přesně toto:
Góly v juniorské lize jsou o ničem, ta soutěž nemá žádnou vypovídací hodnotu.

Juniorka jako taková by měla smysl, pokud by hrála v řádné soutěži, kde se hraje o postup a sestup.
Soutěž, kde o nic nejde, je opravdu k ničemu, to ti potvrdí kdekdo.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 22.2.2016 16:26

prokopecholy píše:
Je pravda, že Chukwuma nastoupil v minulé sezóně do 5 ligových utkání (zapomněl si dodat, že v předminulé sezóně nastoupil do 7 ligových utkání). Hned se nabízí otázka, proč nenastoupil do více zápasů? No proč asi, protože to trenéři vyhodnotili jako nedostačující pro první ligu.

Nestačí, zřejmě si nečetl tu stať o Lafatovi. Já chápu, že má/měl nějaké problémy s přístupem a to byl možná i případ toho Varnsdorfu, ale nikdo jsme u toho nebyli, takže to mohlo být všelijak. My máme zase výrazný problém s tím dávat góly a máme útočníky, kteří góly nedávají. V juniorce někoho, kdo tam ty góly dává. Zase tak špatná soutěž to není, hraje tam skoro polovina těch, co dříve nebo později nebo dokonce současně budou hrát nebo hrají i první ligu. Takže, sázet tam góly jeden za druhým nebude asi tak jednoduché. Ano, zjevně je problém v jiných věcech, ale obecně oni útočníci všude na světě jsou dost excentrinčtí. Těch 7 zápasů pokud dobře počítám, tak bylo, když mu bylo 19 let? No to je fakt měřítko neúspěchu...
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 22.2.2016 16:32

prokopecholy píše:nepsal jsem, že juniorka je k ničemu, ale napsal jsem v 09.06 přesně toto:

Juniorka jako taková by měla smysl, pokud by hrála v řádné soutěži, kde se hraje o postup a sestup.

Jo takhle, no ano to tu bylo dříve a ukázalo se, že se kluby nechtějí starat o to, aby pak musely "zachraňovat" účast juniorky v té či oné soutěži. I proto vznikla oddělená soutěž. Hraje se o titul mistra juniorské ligy, což může být pro někoho víc než postup z divize do ČFL nebo podobně, ale to je věc náhledu. A o sestup se nehraje, takže chápu, že třeba psychická odolnost může být horší, protože od 10.místa dolů vlastně o nic nejde. Ale ono to často nejde ani v té normální soutěži, kde je 5 kol před koncem rozhodnuto, kdo sestoupí. Takže je to relativní, ale říkat, že nemá ŽÁDNOU vypovídací hodnotu je slušná nabubřelost. Sorry.
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 22.2.2016 17:23

djrhedy píše:
prokopecholy píše:nepsal jsem, že juniorka je k ničemu, ale napsal jsem v 09.06 přesně toto:

Jo takhle, no ano to tu bylo dříve a ukázalo se, že se kluby nechtějí starat o to, aby pak musely "zachraňovat" účast juniorky v té či oné soutěži. I proto vznikla oddělená soutěž. Hraje se o titul mistra juniorské ligy, což může být pro někoho víc než postup z divize do ČFL nebo podobně, ale to je věc náhledu. A o sestup se nehraje, takže chápu, že třeba psychická odolnost může být horší, protože od 10.místa dolů vlastně o nic nejde. Ale ono to často nejde ani v té normální soutěži, kde je 5 kol před koncem rozhodnuto, kdo sestoupí. Takže je to relativní, ale říkat, že nemá ŽÁDNOU vypovídací hodnotu je slušná nabubřelost. Sorry.

Juniorská liga je jenom pokračováním dorosteneckých soutěží, nic víc. Ti kluci tam hrají pořád mezi svými vrstevníky, chybí tam ta konfrontace s hráči o generaci staršími.
Máš pravdu, že v normálních soutěžích je někdy 5 kol před koncem rozhodnuto, ale to se dopředu nikdy neví. Kdežto tady se ví od prvního kola, že o nic nejde, a to je ten problém. Chybí hra pod tlakem, která je běžná v normálních soutěžích. Jsou trenéři (naposledy nedávno to řekl Petržela), kteří to říkají nahlas, že ta soutěž je k ničemu a měla by se zrušit.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 22.2.2016 17:30

djrhedy píše:
prokopecholy píše:

Nestačí, zřejmě si nečetl tu stať o Lafatovi. Já chápu, že má/měl nějaké problémy s přístupem a to byl možná i případ toho Varnsdorfu, ale nikdo jsme u toho nebyli, takže to mohlo být všelijak. My máme zase výrazný problém s tím dávat góly a máme útočníky, kteří góly nedávají. V juniorce někoho, kdo tam ty góly dává. Zase tak špatná soutěž to není, hraje tam skoro polovina těch, co dříve nebo později nebo dokonce současně budou hrát nebo hrají i první ligu. Takže, sázet tam góly jeden za druhým nebude asi tak jednoduché. Ano, zjevně je problém v jiných věcech, ale obecně oni útočníci všude na světě jsou dost excentrinčtí. Těch 7 zápasů pokud dobře počítám, tak bylo, když mu bylo 19 let? No to je fakt měřítko neúspěchu...

neboj, četl jsem stať o Lafatovi.
Ano, Chukwuma střílí góly v juniorce, ale proč je nestřílel třeba ve Varnsdorfu? Proč ho varnsdorfský trenér nechtěl na další období?
Proč ho tři tepličtí trenéři (Ščasný, Rada, Vavruška) trvale nestavěli do ligových zápasů?

Myslíš, že je chyba v trenérech? Kdepak, chyba je v hráči. Proto nevěřím, že se stane zázrak a on bude spasitelem teplického útoku.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 22.2.2016 20:13

NIN píše:
JirkaXXL píše:

Hlavně, že jsi ještě včera „neměl slov“, když jsem psal, že by se někdo ofenzivní z juniorky mohl podívat na lavičku áčka a ChuChu jsem jmenoval jako prvního ...

;-) :giggle:

To bylo k tem tvym ostatnim modlam

Modly? To vážně ne :giggle:

Spíš už poněkud zoufalé úvahy o zbylých možnostech okysličení teplického útoku, když nepřišel nikdo kloudný zvenčí. Neříkej, že vytáhnout si je pro začátek alespoň na lavičku, když bylo tolik absencí, by někomu ublížilo ...

Snad jedině ješitnost odpovědných, že udělali akorát Vaněčka. Vsadím poslední košili, že když byla řeč o gólovém útočníkovi, myslelo se na půjčení Mahmutoviče, ne na získání Vaněčka.

A nejde jenom o chybějícího střelce. My nemáme ani rychlostní typ útočníka, jestliže se na hrot nevysune třeba Fillo či Hora, jenže tím by zase momentálně trpěla záloha.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 22.2.2016 20:40

prokopecholy píše:Ano, Chukwuma střílí góly v juniorce, ale proč je nestřílel třeba ve Varnsdorfu? Proč ho varnsdorfský trenér nechtěl na další období? Proč ho tři tepličtí trenéři (Ščasný, Rada, Vavruška) trvale nestavěli do ligových zápasů? Myslíš, že je chyba v trenérech? Kdepak, chyba je v hráči. Proto nevěřím, že se stane zázrak a on bude spasitelem teplického útoku.

Spasitel je silné slovo a vzhledem k dosavadní historii hráče přehnané očekávání. Pokud (!) si to však srovnal v hlavě, mohl by se pomalu sunout alespoň na lavičku áčka při těch možnostech do útoku, které máme. Nebo spíš nemáme ...

Jinak není žádným velkým tajemstvím, že delší dobu trucoval a byly s ním potíže. Ve Varnsdorfu to vrcholilo, takže není divu, že ho „s díky“ vrátili. Jestli však už pochopil (a to je velké jestli), že trucováním si více pozornosti trenéra áčka nevyslouží, za zkoušku nic nedáme.

S těmi třemi trenéry to taky není tak jednoduché. Ščasný měl do útoku úplně jiné možnosti a hned říkal, že Chukwuma hned nebude na áčko. Radův postoj k exotickým posilám zná snad už celá liga. Vavruška ho tu měl na úvod podzimu pár týdnů a spíš jako přesah z juniorky. Tím rozhodně nechci říct, že hráči trenéři nějak ublížili, nicméně nepřijde mi to zas tak černobílé. Navíc se tu tři trenéři protočili za šest měsíců.

Souhlasím, že největší problém byl / je v hráči. Jen si nemyslím, že je to nutně o sportovní nekvalitě. Spíš o tom přístupu, se kterým se alespoň občas dá něco udělat (na rozdíl od talentu, který prostě je nebo není).
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod djrhedy » 23.2.2016 8:57

prokopecholy píše:neboj, četl jsem stať o Lafatovi.
Ano, Chukwuma střílí góly v juniorce, ale proč je nestřílel třeba ve Varnsdorfu? Proč ho varnsdorfský trenér nechtěl na další období?
Proč ho tři tepličtí trenéři (Ščasný, Rada, Vavruška) trvale nestavěli do ligových zápasů?

Myslíš, že je chyba v trenérech? Kdepak, chyba je v hráči. Proto nevěřím, že se stane zázrak a on bude spasitelem teplického útoku.

No na trenéry bych to zase nesváděl, to jsem neříkal. Prostě zejména z vlastní blbosti nedostal příležitost nebo větší šanci. Nestavěli ho proto, že je dost mladý, aby dostával víc příležitostí. Spousta hráčů v tomhle věku má hlavu někde v oblacích. Jen říkam, že by šanci rozhodně ještě dostat měl. I z klubu zaznívalo, že musí změnit přístup, jinak už jí nedostane, ale talent to bezesporu je. Koneckonců i Fenin byl talent a jak s talentem naložil vědí všichni. Totálně ho zazdil.
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 23.2.2016 8:59

JirkaXXL píše:
Spasitel je silné slovo a vzhledem k dosavadní historii hráče přehnané očekávání. Pokud (!) si to však srovnal v hlavě, mohl by se pomalu sunout alespoň na lavičku áčka při těch možnostech do útoku, které máme. Nebo spíš nemáme ...

Jinak není žádným velkým tajemstvím, že delší dobu trucoval a byly s ním potíže. Ve Varnsdorfu to vrcholilo, takže není divu, že ho „s díky“ vrátili. Jestli však už pochopil (a to je velké jestli), že trucováním si více pozornosti trenéra áčka nevyslouží, za zkoušku nic nedáme.

S těmi třemi trenéry to taky není tak jednoduché. Ščasný měl do útoku úplně jiné možnosti a hned říkal, že Chukwuma hned nebude na áčko. Radův postoj k exotickým posilám zná snad už celá liga. Vavruška ho tu měl na úvod podzimu pár týdnů a spíš jako přesah z juniorky. Tím rozhodně nechci říct, že hráči trenéři nějak ublížili, nicméně nepřijde mi to zas tak černobílé. Navíc se tu tři trenéři protočili za šest měsíců.

Souhlasím, že největší problém byl / je v hráči. Jen si nemyslím, že je to nutně o sportovní nekvalitě. Spíš o tom přístupu, se kterým se alespoň občas dá něco udělat (na rozdíl od talentu, který prostě je nebo není).

Já tleskám :applause: ;-)
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 25.2.2016 9:51

V souvislosti se včerejším zápasem juniorky Příbrami v Lize Mistrů, ve kterém se proti Benfice objevil Laňka, mě opět napadá myšlenka. Patří Laňka ještě Teplicím nebo už nadobro skončil v Příbrami?
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 25.2.2016 10:08

Tak odpovím si sám, Laňka přestoupil dle všeho minulý měsíc v naprosté tichosti do Příbrami. Viz například http://www.sport-invest.cz/aktuality/jedenactka-nadeji-sii-denis-lanka/ V čase, kdy lepíme útok, jak se dá, se zbavíme dalšího reprezentačního hráče? Tohle mi teda hlava nebere a předpokládám, že důvodem možná byly jeho předchozí excesy, ale přesto, tohle je velká škoda. Viděl jsem ho v zápase s Domažlicemi a musím říct, že v tak nízkém věku vynikal mezi ostatními ostřílenými hráči poměrně hodně.
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 25.2.2016 11:05

Ja ho zaznamenal v predsezonni priprave a tam nic moc. Spis nic nez moc ... A pak jeste v te kauze s tim jeho prasackym faulem. Takze tezko mohu soudit.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 25.2.2016 11:14

Já viděl Laňku poločas v Pirně proti Drážďanům. Nastoupil v 2. poločase, kdy už s tím Ščasný hodně točil. Do jedný gólovky se namotal ale přihrával, z druhý dal gól. Myslím, že by byl lepší než Chukwuma. http://m.archive.onlajny.com/match/inde ... /id/134835

Ale hlavu mu srovnali asi až v Příbrami. Myslím, že v přestupové politice se bude muset cosi změnit nebo nás s účinností nového přestupového řádu vyberou jako brtník včely.
:-))
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 25.2.2016 12:59

Nevím, nevím. Jsem první, kdo se ozývá, když se příliš snadno zbavujeme mladých hráčů, ovšem Laňka neměl jenom jeden průšvih. Asi až čas ukáže, jestli Příbram udělala terno nebo si od nás pořídila „vadné zboží“.

Mě pořád více štve Takács :evil:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 25.2.2016 13:28

JirkaXXL píše:Mě pořád více štve Takács :evil:

Tak, to určitě... :yes:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 25.2.2016 13:38

JirkaXXL píše:Nevím, nevím. Jsem první, kdo se ozývá, když se příliš snadno zbavujeme mladých hráčů, ovšem Laňka neměl jenom jeden průšvih. Asi až čas ukáže, jestli Příbram udělala terno nebo si od nás pořídila „vadné zboží“.

Mě pořád více štve Takács :evil:

Nj, ale za toho jsme dostali aspoň celkem slušný peníze. No jasný, se uvidí, třeba dopadne jako Fenin a třeba si to dá v hlavě dohromady.
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 25.2.2016 13:43

Kozel píše:
JirkaXXL píše:Mě pořád více štve Takács :evil:

Tak, to určitě... :yes:

Odchody jsou minulostí. Jen aby nás víc neštvaly "nepříchody" a uskutečněné jalové příchody...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 22.3.2016 11:53

Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 22.3.2016 19:55

Kozel píše:http://teplicky.denik.cz/fotbal_region/nadane-fotbalisty-bude-vychovavat-akademie-v-teplicich-20160315.html

Takže na Angru bude akademie?

:up:
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 22.3.2016 20:37

Nedostatek informací. Zdráhám se komentovat tuhle konkrétní akademii ...

Obecně ale spíš než akademie v českém fotbale cítím jako palčivější problém úspěšný přechod hráčů dorosteneckého a juniorského věku do dospělých ligových mužstev. Já to tady omílám pořád, že třebas už NIN si ze mě dělá srandu a někdy asi již vidí rudě, ovšem nepřímo mě několik dnů nazpět podpořil kouč a skaut Miroslav Jirkal na O2 Sport.

Vnímá to také jako velký problém většiny českých mužstev. Podle něj kujné mladé talenty máme. Ovšem naše ligové kluby je údajně nedokážou implementovat do dospělého fotbalu ani vzdáleně s efektivitou těch zahraničních klubů, které si také nemohou dovolit naplnit áčko nákupy kvalitních posil.

Jaroslav Hřebík říkal před lety, když se zakládala juniorská liga, něco podobného. Jestli to takhle vidí odborníci, není zbytečné zušlechťovat hráče v akademiích, když kluby nevyužijí dostatečně efektivně ani to, co si vychovají nyní? Společensky to možná dává smysl, ale pro ligový fotbal? Nechtělo by to nejdříve se naučit vytěžovat současný materiál a teprve potom si vyrábět další?
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 22.3.2016 21:32

JirkaXXL píše:...není zbytečné zušlechťovat hráče v akademiích, když kluby nevyužijí dostatečně efektivně ani to, co si vychovají nyní? Společensky to možná dává smysl, ale pro ligový fotbal? Nechtělo by to nejdříve se naučit vytěžovat současný materiál a teprve potom si vyrábět další?

To je stejná blbost jako zbídačení českého zemědělství. Ta výchova je nepřetržitý proces a jak jednou zastavíš, těžko to znovu rozhýbeš. Když ty kluky nedokážou použít české kluby, použijí je jiní, ale posloupnost zůstane zachována a ti kluci budou mít zase kluky, které povedou k fotbalu.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 23.3.2016 5:58

Kozel píše:
JirkaXXL píše:Ta výchova je nepřetržitý proces a jak jednou zastavíš, těžko to znovu rozhýbeš. Když ty kluky nedokážou použít české kluby, použijí je jiní

Že nám ale v zahraničních ligách běhá hráčů :-(

Nevím, jestli si rozumíme. Nechci nic zastavovat. Jen si myslím, že můžeme zůstat u současné klubové výchovy hráčů, dokud se český fotbal nenaučí efektivně zpracovávat stávající příliv materiálu z dorostů a juniorek. A teprve pak bych strkal peníze do navýšení dodávek materiálu.

Nebo myslíš, že akademie mají šanci lépe připravit hráče na přechod dospělého fotbalu? Potom by měly smysl, ovšem totéž se říkalo o juniorské lize. Běží už několik let a že by nastal nějaký výrazný posun, to si nemyslím. Od farem si také hlavy pomazané dost slibovaly a nyní neslavně skončí.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 23.3.2016 7:25

JirkaXXL píše:
Kozel píše:
JirkaXXL píše:Ta výchova je nepřetržitý proces a jak jednou zastavíš, těžko to znovu rozhýbeš. Když ty kluky nedokážou použít české kluby, použijí je jiní

Nevím, jestli si rozumíme. Nechci nic zastavovat. Jen si myslím, že můžeme zůstat u současné klubové výchovy hráčů, dokud se český fotbal nenaučí efektivně zpracovávat stávající příliv materiálu z dorostů a juniorek. A teprve pak bych strkal peníze do navýšení dodávek materiálu.

Nebo myslíš, že akademie mají šanci lépe připravit hráče na přechod dospělého fotbalu? Potom by měly smysl, ovšem totéž se říkalo o juniorské lize. Běží už několik let a že by nastal nějaký výrazný posun, to si nemyslím. Od farem si také hlavy pomazané dost slibovaly a nyní neslavně skončí.

Já myslím, že je to změna systémová. Samostatná liga, fotbalové akademie, nový přestupní řád... Nevím, jak je to legislativně nastaveno jinde, ale vznik akademií nezávisle na oddílech je spíš o toku peněz z jiných nefotbalových soudků než dosud a o oddělení ligy od výkonnostní kopané. Takže ligové týmy si zřejmě uleví o část výdajů na mládež, ale stoupnou jim výdaje na přivedení talentů do svého chlívku. Ale vzhledem k novému přestupnímu řádu, čerti vědí.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 23.3.2016 8:37

Kozel píše:
JirkaXXL píše:
Kozel píše:

Já myslím, že je to změna systémová. Samostatná liga, fotbalové akademie, nový přestupní řád... Nevím, jak je to legislativně nastaveno jinde, ale vznik akademií nezávisle na oddílech je spíš o toku peněz z jiných nefotbalových soudků než dosud a o oddělení ligy od výkonnostní kopané. Takže ligové týmy si zřejmě uleví o část výdajů na mládež, ale stoupnou jim výdaje na přivedení talentů do svého chlívku. Ale vzhledem k novému přestupnímu řádu, čerti vědí.

K systémovým změnám jsem v ČR skeptický, ale rád se nechám příjemně překvapit.

Jen se bojím, aby národní i klubové akademie nepolykaly peníze (je jedno odkud) a ligové kluby stejně mladé hráče nedokázaly dostatečně efektivně zapracovávat do dospělého fotbalu. S tím měla pomoci juniorská liga a systém farem.

Ani jedno se neosvědčilo podle původních očekávání. Farmy končí a o osudu juniorské ligy se diskutuje. I to přitom měly být systémové změny. Sice méně ambiciózní a komplexní, ale stejně. No, uvidíme ...
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 23.3.2016 10:17

Myslím, že problémy jsou ve formě působení na mladé hráče a mimofotbalovém životě juniorů. Jak se říká, že si to musí v hlavách srovnat. Těch lákadel, která narušují odpočinek a soustředění na vlastní přístup je mnoho. I třeba předčasný zájem a lanaření. myslím, že by mladí měli dostávat šance pravidelně, aby to zbytek pyramidy pod nimi táhlo nahoru.
Já zařazení Kodeše a Gregáně v současné sestavě fandím. Očekávám, že se do konce roku objeví i Chukwuma.
Taky bych zavedl v lize pravidlo 4. a dalšího střídání pro hráče do 21 let. A to i v případě, že by nastoupili v základu. To znamená 3 junioři v základu, možnost střídat 6 hráčů.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod boss__007 » 23.3.2016 11:37

Juniorka je k ničemu, na tom se asi všichni shodneme, ale farmy bych až tak nezatracoval. Vemte si, že třeba bychom měli farmu druholigový Sokolov, který momentálně hraje na špici, je to kousek a plno hráčů střední generace Teplic odtamtud fotbalově pochází. Mladý hráč, který by u nás neměl moc šanci si zahrát, tak je podle mě lepší, aby hrál špici 2. ligy pro přípravu na ligu první, než aby kopal v juniorce a nebo odešel jinam, kde šanci dostane a jeho talent se naplno projeví. :idea:
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 23.3.2016 11:46

boss__007 píše:Juniorka je k ničemu, na tom se asi všichni shodneme, ale farmy bych až tak nezatracoval.

opravdu si myslíš, že se tady všichni shodnou na tom, že juniorka je k ničemu.
Když jsem to tady nedávno napsal, tak jste mě ty, djrhedy a NIN málem ukamenovali.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod boss__007 » 23.3.2016 14:27

prokopecholy píše:
boss__007 píše:Juniorka je k ničemu, na tom se asi všichni shodneme, ale farmy bych až tak nezatracoval.

Když jsem to tady nedávno napsal, tak jste mě ty, djrhedy a NIN málem ukamenovali.

Myslím, že jsem tě spíš zdupal za tvzení, že Chukwumovi góly v juniorce nic neznamenají :hi:
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 23.3.2016 14:46

Tak juniorka má smysl v sezóně pro herní zátěž širšího kádru áčka, včetně mladých. Ale nevím jaký smysl má samostatná soutěž, když se k tomu musela přidat ještě ta krušnohorská liga.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 23.3.2016 14:48

boss__007 píše:
prokopecholy píše:

Myslím, že jsem tě spíš zdupal za tvzení, že Chukwumovi góly v juniorce nic neznamenají :hi:

a není to snad pravda. Pro výsledky áčka opravdu nic neznamenají. I kdyby dal Chukwuma v juniorské lize 100 gólů, tak to áčku žádné body do ligové tabulky nedá.
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 23.3.2016 16:13

Možná naše juniorka nemá smysl, když třeba aktuálně vidím jak je protežován Novotný a ignorován Chuckwuma, ale vraťme se do obecné roviny.

Juniorka obecně má podle mě smysl, ale bez vlastní soutěže. Prostě bych se vrátil ke klasickému béčku alespoň v divizi nebo výše. Ideálně v ČFL s ohledem na poměr náklady - přínos (vzhledem k úrovni soupeřů). Druhá liga je už moc velký luxus po finanční stránce. Zvlášť při našem rozpočtu. Ovšem klubům, které by tam chtěly mít béčko, bych to nezakazoval. Viz aktuální Olomouc nebo dříve Sparta.

Věkové omezení bych zrušil, protože to je zbytečně svazující. Myslím, že by tam přirozeně beztak dostávali šanci hlavně mladší hráči. Viz naše béčko, které bylo již nějaký čas pojaté jako juniorka, ovšem hrálo divizi a bez svazujících limitů, kolik hráčů nad určitý věk může nastoupit. To prostě by prostě měla zůstat čistě interní otázka vyvážení aktuální potřeby a dlouhodobé snahy zápasovou zátěží zdokonalovat ušáky.

Farmy byly skvělý nápad, ovšem špatně realizovaný. Ty kluby proměnitelné na farmy hrály moc nízké soutěže, aby z toho ligové týmy něco měly. Byla to spíš charita pro výkonnostní fotbal, aby tam viděli ligové fotbalisty. Já bych udělal pravidlo, že farmou se může stát kterýkoliv klub minimálně o soutěž níž. První liga by mohla mít farmy od druhé ligy níže. Druhá liga od ČFL/MFL níže. A místo tři hráčů bych dal limit na pět pro jedno utkání. Jako s hráči mimo EU ...

prokopecholy píše:a není to snad pravda. Pro výsledky áčka opravdu nic neznamenají. I kdyby dal Chukwuma v juniorské lize 100 gólů, tak to áčku žádné body do ligové tabulky nedá.

Ne, nedá, ovšem šanci v áčku by si zasloužil, když jsou naši ligoví útočníci gólově impotentní. Potočný taky nedával góly v nóbl soutěži a vytáhli jsme si ho dokonce na přestup. Že ligových gólů dává pramálo, to je pravda, ovšem tu šanci dostal.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod boss__007 » 23.3.2016 17:06

prokopecholy píše:
boss__007 píše:
prokopecholy píše:

a není to snad pravda. Pro výsledky áčka opravdu nic neznamenají. I kdyby dal Chukwuma v juniorské lize 100 gólů, tak to áčku žádné body do ligové tabulky nedá.

Body nepřinese, ale poslední debata byla o tom, že nemají vypovídající hodnotu o přesunu do A týmu, jestli si správně pamatuji ;-)
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 23.3.2016 18:35

boss__007 píše:
prokopecholy píše:
boss__007 píše:
prokopecholy píše:

Body nepřinese, ale poslední debata byla o tom, že nemají vypovídající hodnotu o přesunu do A týmu, jestli si správně pamatuji ;-)

tak ti znovu zopakuji.
góly z komediální soutěže zvané Juniorská liga, kde o nic nejde, opravdu žádnou vypovídací hodnotu nemají. Zkus si vyhledat nejlepší střelce z minulých ročníků Juniorské ligy a řekni mi, kdo z nich se v lize nějak prosadil. A to myslím i ty, kteří stříleli góly v juniorské lize už před 3 lety, ti už by se v lize museli nějak výrazněji prosadit. Nikdo takový není.
V juniorské lize se obecně střílí víc gólů, ale to není kvalitou střelců ,ale podstatně slabší obrannou hrou mužstev. Není tam tlak na kvalitu bránění.
Liga dospělých je úplně o něčem jiném.
Někdo to už pochopil dávno, jiný k tomu musí teprve dospět. :hi:
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 23.3.2016 20:42

prokopecholy píše:V juniorské lize se obecně střílí víc gólů, ale to není kvalitou střelců ,ale podstatně slabší obrannou hrou mužstev. Není tam tlak na kvalitu bránění.
Liga dospělých je úplně o něčem jiném.

Kdyby měl Chukwuma z juniorky jenom na základě gólů za juniorku vytlačovat z áčka jiného a ligou prověřeného střelce, potom souhlas. Jenže my žádného střelce mezi útočníky áčka nemáme. Větší počet gólů dal akorát záložník Fillo, ale i ten několik měsíců střelecky mlčel.

Někdo to už pochopil dávno, jiný k tomu musí teprve dospět:-P

A Vavruška to asi nikdy nepochopí :evil:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod NIN » 23.3.2016 22:07

prokopecholy píše:

Ale no tak, normalne se diskutovalo. O kamenovani nemuze byt rec...
NIN
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Obecnější témata