FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Vedení klubu

Diskuse o hráčích klubu, přestupech hráčů, realizačním týmu, vedení klubu, juniorce a mládeži, stadionu, fanoušcích atd.

Re: Vedení klubu

Příspěvekod JirkaXXL » 16.6.2016 13:18

Addax píše:Náš nejvyšší je v Teplicích. Mj. převzal cenu za titul nejlepší zaměstnavatel v ČR (AGC). O svém klubu nemá veřejnosti co říct?

No, kdyby ta cena byla mistrovským pohárem, jistě by si přihřál polívčičku a nezapomněl připomenout nehynoucí zásluhy AGC. Ale teď asi je radši v neviditelném módu pro fotbalově orientované teplické obyvatelstvo.

Jsem zvědav, jestli se letos ukáže alespoň na předsezónní tiskovce. Pokud vůbec bude. Nikomu zodpovědnému není do řeči. I nový trenér v rozhovoru zveřejněném na klubovém webu byl skoupý na slovo. Přišlo mi to jako rozhovor z povinnosti na poslední chvíli.

Jak konkrétně se bude řešit agenda sportovního ředitele taky nevíme. Rozdělení na dvojici Hynek - Šmejkal je dočasné? Do kdy pak míní klub přivést někoho na full-time? Nebo se de facto po několika měsících funkce sportovního ředitele zase ruší?

Ani další změny nejsou dost dobře komunikované. Vavruška povede které mládežnické mužstvo? Nebo bude šéfovat celé mládeži? Doufám, že od juniorky nevyšoupne úspěšného kouče Pekaře?! Skýpala bude nově dělat přesně co? Známe široký záběr jeho těžko pojmenovatelné funkce, ovšem co si konkrétně představit za úkony, které bude dělat? Kovi s ním bude koexistovat jak? Podřízený / nadřízený, rozdělení kompetencí a zodpovědnosti?

Chtělo by to dříve tradiční kotel, ovšem současné vedení na takovou akci nemá koule :down:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Jabqooo » 16.6.2016 16:19

JirkaXXL píše:
Addax píše:Náš nejvyšší je v Teplicích. Mj. převzal cenu za titul nejlepší zaměstnavatel v ČR (AGC). O svém klubu nemá veřejnosti co říct?

No, kdyby ta cena byla mistrovským pohárem, jistě by si přihřál polívčičku a nezapomněl připomenout nehynoucí zásluhy AGC. Ale teď asi je radši v neviditelném módu pro fotbalově orientované teplické obyvatelstvo.

Jsem zvědav, jestli se letos ukáže alespoň na předsezónní tiskovce. Pokud vůbec bude. Nikomu zodpovědnému není do řeči. I nový trenér v rozhovoru zveřejněném na klubovém webu byl skoupý na slovo. Přišlo mi to jako rozhovor z povinnosti na poslední chvíli.

Jak konkrétně se bude řešit agenda sportovního ředitele taky nevíme. Rozdělení na dvojici Hynek - Šmejkal je dočasné? Do kdy pak míní klub přivést někoho na full-time? Nebo se de facto po několika měsících funkce sportovního ředitele zase ruší?

Ani další změny nejsou dost dobře komunikované. Vavruška povede které mládežnické mužstvo? Nebo bude šéfovat celé mládeži? Doufám, že od juniorky nevyšoupne úspěšného kouče Pekaře?! Skýpala bude nově dělat přesně co? Známe široký záběr jeho těžko pojmenovatelné funkce, ovšem co si konkrétně představit za úkony, které bude dělat? Kovi s ním bude koexistovat jak? Podřízený / nadřízený, rozdělení kompetencí a zodpovědnosti?

Chtělo by to dříve tradiční kotel, ovšem současné vedení na takovou akci nemá koule :down:

Kup si Gold permici a můžeš se s někým z vedení / s hráči jednou za rok sejít ;-)
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 16.6.2016 17:43

Jabqooo píše:
JirkaXXL píše:Chtělo by to dříve tradiční kotel, ovšem současné vedení na takovou akci nemá koule :down:

Kup si Gold permici a můžeš se s někým z vedení / s hráči jednou za rok sejít ;-)

Doufám a podle smajlíka soudím, že je to myšleno jako vtip :-)

Přece si nebudu platit za informace, které bych jako fanoušek měl mít. Sice je možné spustit tu písničku, že klub je soukromá společnost a fanoušek není akcionář, ovšem tady nelze poslední zbývající aktivní fanoušky odstřihnout od elementárních a publikovatelných informací hovořících o budoucnosti klubu.

V podobných situacích Hrdlička neváhal dát výživný rozhovor některému z velkých deníků. Sice jsem s ním mnohokrát nesouhlasil, ale nikdy jsem se jako fanoušek necítil ze strany klubu takhle přehlížený a zazdívaný.

Kdysi byly kotle víceméně pravidelně. Později alespoň ty menší v kavárně. Hrdlička neměl problém poskytnout mimořádnou osobní „audienci“ menší skupince i jednotlivci.

A to nemluvím o tom, jak informačně vstřícný byl Řepka. S ním se dalo posedět v bývalém fanshopu (sázkovce) a nenuceně pokecat o čemkoliv. Bylo to neformální, přátelské, příjemné. Když něco nevěděl, druhý den se zeptal třeba trenéra a poslal e-mail.

Straka byl z mých dotazů na mrtvici, ovšem vždy jsem se dozvěděl, co jsem chtěl vědět. Samozřejmě kromě interních informací, které prostě nesmí ven ani neoficiálně face-to-face. Ale i tam člověk dostal slušnou odpověď s omluvou, že to prostě nejde ventilovat. Ne, že se nějaké téma úplně tabuizovalo a dělalo se, že není.

Kovi se hodně snaží, ovšem když lidi v hierarchii nad ním vytvářejí bariéry, má to těžké. Každopádně jemu patří velké díky ...

:up: :up: :up:

... že máme alespoň nějaké informace nad rámec toho, co klub sám pustí ven. Že zodpoví dotazy, které vyvstanou. Že trpělivě vysvětluje, když může.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kovi » 16.6.2016 19:52

Ono to momentálně není tolik o tom, že bychom to nechtěli sdělit, ale všechno se to řeší. Jestli David Vavruška půjde trénovat mládež a pokud ano tak koho, přesun Skypiho atd. je vše v řešení, až to bude dořešeno, tak řekneme :-)
Kovi
Klubový mluvčí

Příspěvekod NIN » 16.6.2016 21:17

Pstrosi strategie je jim vlastni.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 17.6.2016 9:33

Kovi píše:Ono to momentálně není tolik o tom, že bychom to nechtěli sdělit, ale všechno se to řeší. Jestli David Vavruška půjde trénovat mládež a pokud ano tak koho, přesun Skypiho atd. je vše v řešení, až to bude dořešeno, tak řekneme :-)

Řeší? Jasně, to bych bral jako pádný důvod, že nejsou prezentované podrobnosti ;-)

Nicméně v článcích na klubovém webu je to prezentované jako hotové věci, ovšem právě bez těch podrobností. Vavruškův přesun k mládeži, Skýpalovo převelení do nové role atd. Asi tedy informační šum, že hotové věci nejsou zdaleka hotové (?)
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 17.6.2016 9:35

Diskusi stočenou na kotle, fanoušky a jejich docházku jsem přesunut do příhodnější sekce Fanoušci a diváci, kde můžete klidně v tématu pokračovat.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 28.6.2016 14:19

Kovi píše:Ono to momentálně není tolik o tom, že bychom to nechtěli sdělit, ale všechno se to řeší. Jestli David Vavruška půjde trénovat mládež a pokud ano tak koho, přesun Skypiho atd. je vše v řešení, až to bude dořešeno, tak řekneme :-)

Mezitím z chlívku managiment na stránkách klubu obě jména zmizela. Aniž by to samozřejmě popíralo Koviho vyjádření.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kovi » 28.6.2016 15:53

Kozel píše:

Mezitím z chlívku managiment na stránkách klubu obě jména zmizela. Aniž by to samozřejmě popíralo Koviho vyjádření.

David Vavruška nadále v klubu působit nebude, když odmítl post hlavního trenéra U19, to je ad1

Co se týče Skypiho, tak ten v klubu i nadále působit bude, od sportovního úseku dospělých se přesune k mládeži, což si myslím, že je výborné řešení, protože veškeré koncepční změny u mládeže, od sportovní rady po nové trenéry atd. šly v poslední době do velké míry právě za ním a výsledky této práce už jsme v minulé sezóně u mládeže viděli, proto jsem rád, že Skypi v klubu zůstává.
Kovi
Klubový mluvčí

Příspěvekod JirkaXXL » 28.6.2016 17:37

Kovi píše:
Kozel píše:

David Vavruška nadále v klubu působit nebude, když odmítl post hlavního trenéra U19

Cože? Takový srdcař? :-P

Po té inkriminované tiskovce by jeden řekl, že tu vezme i místo vrátného. Každopádně je to škoda, protože s mladými (dorosty, juniorky) výsledky měl. Minimálně, co se té herní stránky týče a o tu tady v této věkové kategorii jde především. Takhle z ročního trápení prvního týmu nevzešlo vůbec nic (pozitivního).
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 28.6.2016 21:11

Kovi, díky za reakci. Nápad zašťourat jsem dostal při sledování rozhovoru s Michalem Bílkem, který se zmínil o trenéru Pekařovi. Ještě by, myslím, bylo dobré podrobněji představit sportovního sekretáře Jakuba Šlitra, kterého jsem dosud ve vedení neregistroval a jaká bude náplň jeho funkce.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 28.6.2016 21:34

JirkaXXL píše:Cože? Takový srdcař? :-P

Ne, že bych chtěl Davida Vavrušku vidět na nějakém postu zpátky, ale tu jeho cestu dolů jsem si uvědomoval a docela s ním soucítil. Přál bych mu, aby si prošel katarzí, posílilo ho to a opět se někde objevil zase na úspěšné vlně.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 28.6.2016 22:50

Kozel píše:
JirkaXXL píše:Cože? Takový srdcař? :-P

Ne, že bych chtěl Davida Vavrušku vidět na nějakém postu zpátky, ale tu jeho cestu dolů jsem si uvědomoval a docela s ním soucítil. Přál bych mu, aby si prošel katarzí, posílilo ho to a opět se někde objevil zase na úspěšné vlně.

S tím nemám problém souhlasit. Tedy kromě úvodu. U mládeže by nám dle mého mohl být ku prospěchu. Ale asi bral přesun zpět k dorostu jako kariérní skok zpět, když už přičichl k první lize na třech lavičkách. Ale to dovedu pochopit ...
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kovi » 29.6.2016 14:09

Připravil jsem rozhovor s ředitelem o novinkách a změnách, aby jste to měli z první ruky :-)
http://fkteplice.cz/clanek.asp?id=Rozho ... klubu-4624

Jinak co se týče kotle, tak je v plánech, termín raději nechci slíbit, ale pokud vše vyjde tak týden před ligou v rámci dne otevřených dveří. Uvidíme, jak nám s tím zahýbe termín zápasu na Dukle a k tomu navázaný termín generálky.
Kovi
Klubový mluvčí

Příspěvekod JirkaXXL » 10.7.2016 20:01

V Sigmě došli k poznání hodného následování: „V představenstvu bylo víc právníků a politiků než odborníků na fotbal, což u sportovního klubu není možné.

http://fotbal.idnes.cz/olomouc-zmena-ve ... outeze_rou
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 11.7.2016 6:57

JirkaXXL píše:V Sigmě došli k poznání hodného následování: „V představenstvu bylo víc právníků a politiků než odborníků na fotbal, což u sportovního klubu není možné.

http://fotbal.idnes.cz/olomouc-zmena-ve ... outeze_rou

:yes:
U nás je to ještě citlivější, protože jde o patro níž, o výkonnou funkci - pořádného sportovního ředitele.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 14.7.2016 20:43

Jednou bych se rád něco více dozvěděl o poli působnosti, pravomocech a zodpovědnosti jednotlivých členech managementu: http://fkteplice.cz/zobraz.asp?t=management

Představenstvo a dozorčí rady mě ani tak moc nezajímá, ale vrtá mi hlavou co třeba dělá sportovní sekretář? Na co vedle sportovního ředitele máme obchodního zástupce? Co dělá ekonomická ředitelka, že o ní nikdo pořádně neslyšel? CFO ve smyslu managementu západních společnosti to zřejmě nebude, protože to bychom o ní slyšeli mnohem více.

Jaká je vlastně posloupnost „velení“, když někdo je ředitel a někdo manažer? Tohle rozlišení má nějaký hlubší smysl právě v posloupnosti velení? A eventuálně navazující otázka: kdo se tedy komu zodpovídá? Přijde mi to dost nepřehledné resp. neprůhledné.

Ne, tentokrát vážně nechci rýpat, kritizovat či cokoliv podrobného. Jen mě to zajímá a rád si to nechám vysvětlit.

Třeba námět na článek na klubovém webu, jakmile nebudou jiná témata ;-)
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Bobík » 15.7.2016 8:37

JirkaXXL píše:Přijde mi to dost nepřehledné resp. neprůhledné.

Jirko, ale tak to přesně má být. ;-)

Všichni jsou strašně potřební, ale když se něco podělá, nikdo za nic nemůže a viníka nedohledá ani cvičený pes.

Vsadím se, že kdyby se polovina všech těch ředitelů, manažerů a sekretářů vyhodila, nic zlého se nestane. Naopak roční úspora na platech by hodila kvalitního útočníka. Vždyť ve vedení včetně představenstva a dozorčí rady je pomalu více lidí než v kádru "A" mužstva.
Bobík
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 15.7.2016 9:27

Bobík píše:Vsadím se, že kdyby se polovina všech těch ředitelů, manažerů a sekretářů vyhodila, nic zlého se nestane.

Nikde nemáš napsáno, že ta účetní se složitým názvem funkce tam dělá na celej úvazek. Proto i já se připojuju k tomu, co napsal Jirka a co jsem psal o funkci sportovní sekretář. Polehoučku formou rozhovorů by to stálo za to rozklíčovat.
:yes:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kovi » 15.7.2016 12:03

JirkaXXL píše:Jednou bych se rád něco více dozvěděl o poli působnosti, pravomocech a zodpovědnosti jednotlivých členech managementu: http://fkteplice.cz/zobraz.asp?t=management

Představenstvo a dozorčí rady mě ani tak moc nezajímá, ale vrtá mi hlavou co třeba dělá sportovní sekretář? Na co vedle sportovního ředitele máme obchodního zástupce? Co dělá ekonomická ředitelka, že o ní nikdo pořádně neslyšel? CFO ve smyslu managementu západních společnosti to zřejmě nebude, protože to bychom o ní slyšeli mnohem více.

Jaká je vlastně posloupnost „velení“, když někdo je ředitel a někdo manažer? Tohle rozlišení má nějaký hlubší smysl právě v posloupnosti velení? A eventuálně navazující otázka: kdo se tedy komu zodpovídá? Přijde mi to dost nepřehledné resp. neprůhledné.

Ne, tentokrát vážně nechci rýpat, kritizovat či cokoliv podrobného. Jen mě to zajímá a rád si to nechám vysvětlit.

Třeba námět na článek na klubovém webu, jakmile nebudou jiná témata ;-)

Sportovní sekretář se stará o kompletní "papírovací" agendu týkající se sportu, řešení registrace hráčů, víza pro zahraniční hráče, komunikace s disciplinárkou, s ostatními kluby. Tahle funkce je tu zavedena již od roku 2007, kdy jí vykonával Honza Skýpala.

Obchodní zástupce má na starosti shánění menších sponzorů a firem do Bonusového klubu, v podstatě jeho zásluhou je v Bonusovém klubu tolik firem.

O ekonomické ředitelce možná vy moc nevíte, ale my o ní víme až moc dobře :-D To je postrach Stínadel, nepřejte si napsat špatně objednávku nebo cokoliv podcenit v oblasti smluv atd :-D

Co se týče manažer/ředitel, tak to nemá vliv na posloupnost vedení, protože já jakožto manažer marketingu jsem na stejném levelu jako obchodní ředitel a jsme kolegové, nikoliv podřízení, u mě jde třeba o to, že jako OSVČ nemohu mít v názvu funkce ředitel.

V podstatě je to tak, že level I. je ředitel klubu a level II. pak obchodní ředitel, manažer marketingu a PR, sportovní ředitel, ekonomická ředitelka, technický ředitel a šéftrenér mládeže, každý zodpovídá za svůj úsek.

Snad takhle stačí ;-)
Kovi
Klubový mluvčí

Příspěvekod Ettiene » 15.7.2016 17:47

Kovi píše:Co se týče manažer/ředitel, tak to nemá vliv na posloupnost vedení, protože já jakožto manažer marketingu jsem na stejném levelu jako obchodní ředitel a jsme kolegové, nikoliv podřízení, u mě jde třeba o to, že jako OSVČ nemohu mít v názvu funkce ředitel.

:-D :-D :-D omg, tak teď jsi mě pobavil - kdybys měl na vizitce ředitel, tak by to byl švarcsystém, ale že tam máš manažer, tak není :-D :-D :-D
Ettiene
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 15.7.2016 21:12

Kovi, díky za vysvětlení :up:

Ettiene píše:
Kovi píše:Co se týče manažer/ředitel, tak to nemá vliv na posloupnost vedení, protože já jakožto manažer marketingu jsem na stejném levelu jako obchodní ředitel a jsme kolegové, nikoliv podřízení, u mě jde třeba o to, že jako OSVČ nemohu mít v názvu funkce ředitel.

:-D :-D :-D omg, tak teď jsi mě pobavil - kdybys měl na vizitce ředitel, tak by to byl švarcsystém, ale že tam máš manažer, tak není :-D :-D :-D

Taky mě to dostalo. Babišovi by smíchy spadly brejle a vzteky by spustil slovensky :-P

Znám firmy plné „externích konzultantů“ a „externích spolupracovníků“ (tzv. interních externistů) a podobně, ale že by někde zkoušeli vybruslit výměnou slůvka ředitel za manažer, to jsem ještě neslyšel. Nicméně zastávám názor, že státu by mělo být prd do toho, kdo kde a jak se poctivě živý.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 18.7.2016 8:59

http://fkusti.cz/articlesection/spolupr ... ny/17/70/0
http://www.fkteplice.cz/clanek.asp?id=S ... psana-2971
http://www.fkteplice.cz/clanek.asp?id=V ... razdan-236
Poslední událost, která v archivu něco signalizuje o spolupráci s Drážďany je zápas obou juniorek. Pro srovnání dávám odkaz na ústeckou Armu. Znamená to, že s Petrem Heidenreichem přešla tato aktivita také do Ústí?
:-O
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 18.7.2016 14:47

http://fkteplice.cz/clanek.asp?id=Stina ... denim-4646

v sobotu od 12.30 beseda. Šance pro místní kritiky jako jsou Bobík, NIN, Jirka XXL, tom a další něco se konkrétně dozvědět. :hi:
Předpokládám, že přijdou také Kozel, Melda a Addax. :-P
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 18.7.2016 19:10

prokopecholy píše:http://fkteplice.cz/clanek.asp?id=Stinadla-otevrou-sve-brany-verejnosti-probehne-take-beseda-s-vedenim-4646

v sobotu od 12.30 beseda. Šance pro místní kritiky jako jsou Bobík, NIN, Jirka XXL, tom a další něco se konkrétně dozvědět. :hi:

Hynek jako nejvyšší přítomný? Já to zase slíznu za neúčast, nicméně předesílal jsem, že bez Šedlbauera to nemá smysl. Těžko se Hynka budu ptát, např. proč ho tady ještě AGC toleruje a akutněji neshání do vedení lidi, co fotbalu rozumí.

Klidně mi tedy dopředu napište zetku a pořádně mě vyplísněte za neúčast :giggle:

Kozel píše:Poslední událost, která v archivu něco signalizuje o spolupráci s Drážďany je zápas obou juniorek. Pro srovnání dávám odkaz na ústeckou Armu. Znamená to, že s Petrem Heidenreichem přešla tato aktivita také do Ústí?

Nedivil bych se. Ten si odsud odváží všechno, co není přibité :sealed:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 20.7.2016 15:15

http://www.fkteplice.cz/clanek.asp?id=P ... ezony-4648
Co na tohle říct a nebejt sprostej. Na prdel jsem z toho teda nespad, snad bude zejtra někde něco víc. Tohle jako pozvánka na další ročník u mě moc nezabralo.
:down:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kovi » 20.7.2016 15:35

Kozel píše:http://www.fkteplice.cz/clanek.asp?id=Probehla-tiskova-konference-pred-startem-sezony-4648
Co na tohle říct a nebejt sprostej. Na prdel jsem z toho teda nespad, snad bude zejtra někde něco víc. Tohle jako pozvánka na další ročník u mě moc nezabralo.

Když člověk má po tiskovce hned další dvě jednání, tak zázraky nezařídí...
Kovi
Klubový mluvčí

Příspěvekod NIN » 20.7.2016 17:39

prokopecholy píše:http://fkteplice.cz/clanek.asp?id=Stinadla-otevrou-sve-brany-verejnosti-probehne-take-beseda-s-vedenim-4646

Předpokládám, že přijdou také Kozel, Melda a Addax. :-P

Necitim se byt kritikem od te doby, co skoncil Rada. Mimochodem, nektere dotazy co posilaji lidi na FB jsou k smichu. IQ tykve. To bych na zivo asi nestravil...
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 20.7.2016 17:41

Kovi píše:
Kozel píše:http://www.fkteplice.cz/clanek.asp?id=Probehla-tiskova-konference-pred-startem-sezony-4648

No alespon ty tenisky k tomu saku jsi mohl v kanclu prezout za polobotky B-) :-P Vtipek samozrejme.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kovi » 20.7.2016 18:51

NIN píše:
Kovi píše:

No alespon ty tenisky k tomu saku jsi mohl v kanclu prezout za polobotky B-) :-P Vtipek samozrejme.

Nová móda :-) AirMaxi se nosí i k saku :-)
Kovi
Klubový mluvčí

Příspěvekod NIN » 20.7.2016 19:54

Kovi píše: ... Nová móda :-) AirMaxi se nosí i k saku :-)

OMG, to bych Ti jako sef hned zatrhl :-P
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kovi » 20.7.2016 20:27

NIN píše:OMG, to bych Ti jako sef hned zatrhl :-P

Už jsem si kvůli tomu něco vyslechl, ale třeba když jsme byli na jednání v Dynamu Dresden, tak tam takhle chodí všichni věkové kategorie U35 :giggle:
Kovi
Klubový mluvčí

Příspěvekod Kozel » 20.7.2016 22:05

Kovi píše:

To video, už je jiná káva.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 21.7.2016 5:16

Kovi píše:

Už jsem si kvůli tomu něco vyslechl, ale třeba když jsme byli na jednání v Dynamu Dresden, tak tam takhle chodí všichni věkové kategorie U35 :giggle:

NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod boss__007 » 21.7.2016 7:19

Kovi píše:

V Německu dle mého letí víc New Balance než Air Max :-)) Schválně, až se pojedeš podívat do Německa na fotbal, tak se koukni kolik lidí tam bude v New Balancech a bundách od The North Face B-)
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 21.7.2016 8:06

boss__007 píše:
Kovi píše:

V Německu dle mého letí víc New Balance než Air Max :-)) Schválně, až se pojedeš podívat do Německa na fotbal, tak se koukni kolik lidí tam bude v New Balancech a bundách od The North Face B-)

A v Királyho teplákách by trumfnul Edu Poustku. :-D
Tady snad jde o konzervativní hodnoty, serióznost a reprezentaci firmy, o golfové myšlení, řekněme.
Teď to myslím napůl ze srandy, ale na NINově poznámce je spousta moudra. I takové detaily napovídají o způsobu řízení firmy.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 21.7.2016 8:21

Boratovo plavky, když budeme hrát ofenzivní fotbal v první polovině tabulky. B-)
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod djrhedy » 21.7.2016 10:10

djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 21.7.2016 18:38

Ja s nim v tomhle souhlasim :up:
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 22.7.2016 5:44

Na diskuzi s vedenim a trenerem bohuzel nebudu, pac ten den jsem na oslave. Kdyztak pak poreferejte, co jste se tam dozvedeli zajimaveho. Diky
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 22.7.2016 6:22

Šedlbauer mluvil hezky. Aby ne, když opět říkal spíše to, co chtějí fanoušci slyšet. Nepřijde mi, že by hovořil podle toho, jak klub vedl, vede a nejspíše i povede z pozice nejvyššího.

1) Zajisté bylo správné, že za minulou sezónu Vavruška a Skýpala padli, nicméně jaksi se zapomnělo, že obzvlášť za jmenování a působení sportovního ředitele také někdo nese odpovědnost. Ta personální čistka podle mě nešla dost vysoko.

Přijde mi směšné, když loni jenom přihlížející Hynek setrvá ve funkci a ještě si přibere agendu sportovního ředitele. To je jako když premiér odvolá ministra v půli funkčního období. Na vládě a ve straně mu všechny kroky posvěcuje, některé mu dokonce přikazuje, ovšem když volební průzkumy zavelí, nezná se k němu a odvolá ho.

2) Samozřejmě, že model fungování bez sportovního ředitele je jednou z možností. Ostatně mně vždy přišlo kontraproduktivní tříštění pravomocí a odpovědnosti. Líbí se mi anglický model sportovního vedení klubu. Jenže to chce lidi, kteří na to mají.

Ščasný, Petržela, ty si dovedu představit ve funkci trenérů s rozšířenou působností - manažerů blízko anglickému modelu. Paradoxní je, že zrovna za Ščasného působení se funkce sportovního ředitele po hezké řádce roků obnovila a okamžitě začaly třenice mezi hlavním trenérem a sportovním ředitelem.

Nezkušený trenér na lavičce áčka a fotbalu neznalý manažer v křesle generálního ředitele - to opravdu není personální konstelace na pokusy opět zrušit post sportovního ředitele. Připomíná mi to pokus z realizačního týmu škrtnout kondičního trenéra. Zpětně naprosto všichni, kteří to komentují, více či méně zaobaleně říkají, že to byla blbost. Vavruškovi ovšem nikdo zavčasu opratě nepřitáhl.

3) Herní projev opravdu, ale opravdu není věcí trenéra. Alespoň ne tak, jak to Šedlbauer prezentuje, že se trenérovi na herní projev vypíše bianko-šek a uvidí se. I u nás si už kluby vybírají trenéry na základě herního projevu, který patří k jejich rukopisu. Zřeknutí se privilegia požadovat po sportovním úseku konkrétní herní projev otevírá dveře právě k tomu důrazu spíš na výsledky, které obvykle drží trenéry ve funkci.

Ta „nenápadná“ narážka na Radu byla vážně vtipná, což teď nemyslím ironicky. Na druhou stranu Šedlbauer mohl ze svojí pozice minimálně ta dvě poslední angažmá tohoto bumerangu zatrhnout. Když přejdeme, že se osobně neangažoval, zas jde odpovědnost jeho směrem, když Radu dosadili vlastníkem vybraní či tolerování lidé ve vedení klubu.

Radovo třetí angažmá byla čirá blbost. Čtvrté se prezentuje jako nouzové řešení se zaťatými zuby. Nicméně to jaro by určitě nedotrénoval hůře trenér juniorky nebo dorostu. Navíc nelze pominout, že Rada odešel, protože sám chtěl. Opakované nabídky prodloužení smlouvy klub nikdy nedementoval. Takže nyní se takhle okatě od metod kouče distancovat je pouze populismus.

4) Hotové a drahé hráče opravdu nekupujeme, ovšem tu druhou část taky nenaplňujeme zrovna ideálně. Nemá smysl rozebírat konkrétní jména. Aktuálně je dostatečně vypovídající skutečnost, že ze stříbrné juniorky se do ligového áčka neprobojoval nikdo. Dokonce ani na posty, které nemáme zrovna uspokojivě obsazené.

5) Šedlbauer mluví o tom, že by bodla finanční injekce z lukrativního přestupu nebo evropských pohárů. To nesporně, ale je na místě hovořit o finanční injekci? Vždyť se nedávno prořekl, že ty velké a větší přestupy (Džeko, Fenin, Krmaš, Jirsák) reálně nezvedly rozpočet, protože úměrně AGC snížilo svůj podíl na jeho naplňování.

Přitom roky se fanouškům opakovaně říkalo a tedy lhalo, že ty peníze jsou de facto navíc a jako železná rezerva kdesi stranou. Vlastník neudělal nic, na co by neměl právo, ovšem fanouškům se lhát nemuselo (jiné kluby nemají problém rovnou říci, že utržené peníze potřebují na svůj provoz). Pochopte mě tedy, že jestli se dnes mluví o monetizaci hráčů v souvislosti s finanční injekcí do klubové pokladny, neberu to vážně.

Sečteno a podtrženo: Šedlbauer vyřkl věci, na nichž by se dalo stavět. Ovšem brát ho za slovo je dost ošemetné. On nemá problém věšet těžkotonážní bulíky fanouškům za nos. Bylo by hezké, kdyby se alespoň polovina předsezónních řečí promění v realitu, protože mají hlavu a patu. Nicméně po předchozích zkušenostech si raději počkám na činy a nebudu zapírat, že jsem dost skeptický.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod meteleskublesku » 22.7.2016 12:10

JirkaXXL píše:Šedlbauer mluvil hezky. Aby ne, když opět říkal spíše to, co chtějí fanoušci slyšet. Nepřijde mi, že by hovořil podle toho, jak klub vedl, vede a nejspíše i povede z pozice nejvyššího.

1) Zajisté bylo správné, že za minulou sezónu Vavruška a Skýpala padli, nicméně jaksi se zapomnělo, že obzvlášť za jmenování a působení sportovního ředitele také někdo nese odpovědnost. Ta personální čistka podle mě nešla dost vysoko.

Přijde mi směšné, když loni jenom přihlížející Hynek setrvá ve funkci a ještě si přibere agendu sportovního ředitele. To je jako když premiér odvolá ministra v půli funkčního období. Na vládě a ve straně mu všechny kroky posvěcuje, některé mu dokonce přikazuje, ovšem když volební průzkumy zavelí, nezná se k němu a odvolá ho.

2) Samozřejmě, že model fungování bez sportovního ředitele je jednou z možností. Ostatně mně vždy přišlo kontraproduktivní tříštění pravomocí a odpovědnosti. Líbí se mi anglický model sportovního vedení klubu. Jenže to chce lidi, kteří na to mají.

Ščasný, Petržela, ty si dovedu představit ve funkci trenérů s rozšířenou působností - manažerů blízko anglickému modelu. Paradoxní je, že zrovna za Ščasného působení se funkce sportovního ředitele po hezké řádce roků obnovila a okamžitě začaly třenice mezi hlavním trenérem a sportovním ředitelem.

Nezkušený trenér na lavičce áčka a fotbalu neznalý manažer v křesle generálního ředitele - to opravdu není personální konstelace na pokusy opět zrušit post sportovního ředitele. Připomíná mi to pokus z realizačního týmu škrtnout kondičního trenéra. Zpětně naprosto všichni, kteří to komentují, více či méně zaobaleně říkají, že to byla blbost. Vavruškovi ovšem nikdo zavčasu opratě nepřitáhl.

3) Herní projev opravdu, ale opravdu není věcí trenéra. Alespoň ne tak, jak to Šedlbauer prezentuje, že se trenérovi na herní projev vypíše bianko-šek a uvidí se. I u nás si už kluby vybírají trenéry na základě herního projevu, který patří k jejich rukopisu. Zřeknutí se privilegia požadovat po sportovním úseku konkrétní herní projev otevírá dveře právě k tomu důrazu spíš na výsledky, které obvykle drží trenéry ve funkci.

Ta „nenápadná“ narážka na Radu byla vážně vtipná, což teď nemyslím ironicky. Na druhou stranu Šedlbauer mohl ze svojí pozice minimálně ta dvě poslední angažmá tohoto bumerangu zatrhnout. Když přejdeme, že se osobně neangažoval, zas jde odpovědnost jeho směrem, když Radu dosadili vlastníkem vybraní či tolerování lidé ve vedení klubu.

Radovo třetí angažmá byla čirá blbost. Čtvrté se prezentuje jako nouzové řešení se zaťatými zuby. Nicméně to jaro by určitě nedotrénoval hůře trenér juniorky nebo dorostu. Navíc nelze pominout, že Rada odešel, protože sám chtěl. Opakované nabídky prodloužení smlouvy klub nikdy nedementoval. Takže nyní se takhle okatě od metod kouče distancovat je pouze populismus.

4) Hotové a drahé hráče opravdu nekupujeme, ovšem tu druhou část taky nenaplňujeme zrovna ideálně. Nemá smysl rozebírat konkrétní jména. Aktuálně je dostatečně vypovídající skutečnost, že ze stříbrné juniorky se do ligového áčka neprobojoval nikdo. Dokonce ani na posty, které nemáme zrovna uspokojivě obsazené.

5) Šedlbauer mluví o tom, že by bodla finanční injekce z lukrativního přestupu nebo evropských pohárů. To nesporně, ale je na místě hovořit o finanční injekci? Vždyť se nedávno prořekl, že ty velké a větší přestupy (Džeko, Fenin, Krmaš, Jirsák) reálně nezvedly rozpočet, protože úměrně AGC snížilo svůj podíl na jeho naplňování.

Přitom roky se fanouškům opakovaně říkalo a tedy lhalo, že ty peníze jsou de facto navíc a jako železná rezerva kdesi stranou. Vlastník neudělal nic, na co by neměl právo, ovšem fanouškům se lhát nemuselo (jiné kluby nemají problém rovnou říci, že utržené peníze potřebují na svůj provoz). Pochopte mě tedy, že jestli se dnes mluví o monetizaci hráčů v souvislosti s finanční injekcí do klubové pokladny, neberu to vážně.

Sečteno a podtrženo: Šedlbauer vyřkl věci, na nichž by se dalo stavět. Ovšem brát ho za slovo je dost ošemetné. On nemá problém věšet těžkotonážní bulíky fanouškům za nos. Bylo by hezké, kdyby se alespoň polovina předsezónních řečí promění v realitu, protože mají hlavu a patu. Nicméně po předchozích zkušenostech si raději počkám na činy a nebudu zapírat, že jsem dost skeptický.

Přečetl jsem si pozorně tvůj hodnotící elaborát a musím říct, že s hodně body nesouhlasím.
/snad není velká drzost, když tu nováček bude polemizovat s "náčelníkem" :giggle: /
Jednak mi přijde, že spousta věcí je "uvařených z vody". Jak např. víš, že Hynek byl vloni jen "přihlížející"? Víš něco bližšího o způsobu práce těch lidí? Přijde ti logický přepřahat management po každém dílčím neúspěchu? Máš v tom oporu v nějakém okolním klubu? Myslím, že ty lidi musí dostat šanci se v těch funkcích etablovat. Franta Hrdlička si budoval pozici dlouhá léta. Jasně, dalo by se jít i cestou angažování nějakých zkušených "šíbrů" typu "Horník". Ale tudy sklárna evidentně jít nechce.
To doplňování mužstva z juniorky se děje z velké většiny s tím mezistupněm rozehrání v nižší soutěži a i to je myslím dobrá praxe. /Doufejme, ž se Urma v kádru zabydlí/.
Těším se na novej ročník s lehkým chvěním kolem žaludku. Protože prožívat další sezonu to, co naposledy, je fakt o zdraví každýho žlutomodrýho fanouška. Doufám, že to bude aspoň první krok návratu k horním příčkám ;-)
meteleskublesku

Příspěvekod JirkaXXL » 22.7.2016 14:12

meteleskublesku píše:Přečetl jsem si pozorně tvůj hodnotící elaborát a musím říct, že s hodně body nesouhlasím. /snad není velká drzost, když tu nováček bude polemizovat s "náčelníkem" :giggle: /

Určitě ne ;-)

meteleskublesku píše:Jednak mi přijde, že spousta věcí je "uvařených z vody". Jak např. víš, že Hynek byl vloni jen "přihlížející"?

Pravda, to je jenom odhad (dohad), nicméně dobře z toho vyjít nemůže. Buď jenom nečinně přihlížel nebo se na tom též aktivně podílel. V obou případech by podle mého názoru svou úlohu generálního ředitele nezvládl.

meteleskublesku píše:Přijde ti logický přepřahat management po každém dílčím neúspěchu?

Za dílčí neúspěch nepovažuji ztracenou sezónu s bojem o záchranu do předposledního kola a opepřenou o celou řadu přehmatů v tvorbě kádru. Nejdřív se mělo bojovat o poháry s atraktivním ofenzivním fotbalem. Revidovaným cílem byla první polovina tabulky. Nesplněno. To už prostě nepovažuji za dílčí neúspěch.

Ale ani po zpackané sezóně mi vážně nepřijde logické přepřahat, kdyby tu ovšem pochybnosti o vhodnosti a fundovanosti dosazených lidí nebyly od počátku. Podle mě se jenom potvrdily, takže vážně nevím, na co čekat.

Šedlbauer by si podle mě měl dát jasný osobní cíl: přivést sem schopného generálního ředitele, který má s fotbalem větší zkušenosti než že zamlada dělal vlajkonoše. Teprve potom by se podle mého názoru mělo začít probírat, jestli tu bude či nebude sportovní ředitel atd …

meteleskublesku píše:To doplňování mužstva z juniorky se děje z velké většiny s tím mezistupněm rozehrání v nižší soutěži a i to je myslím dobrá praxe.

V tom bych problém neviděl, kdyby se ti hráči většinou v nižších soutěžích nadobro nezakopali. Zpátky se jich dostane málo. Přitom hráči příchozí do áčka z venčí (jiné české kluby a zahraničí) často mají nevalnou kvalitu.

Navíc máme tu také čerstvé příklady hráčů rovnou poslaných na hostování s úmyslem prodat, tedy s opcí. To už se sbíráním zkušeností pro doplnění áčka nemá vůbec nic společného.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Ondra » 22.7.2016 18:50

Kozel píše:http://fkusti.cz/articlesection/spoluprace-s-dynamem-drazdany/17/70/0
http://www.fkteplice.cz/clanek.asp?id=S ... psana-2971
http://www.fkteplice.cz/clanek.asp?id=V ... razdan-236
Poslední událost, která v archivu něco signalizuje o spolupráci s Drážďany je zápas obou juniorek. Pro srovnání dávám odkaz na ústeckou Armu. Znamená to, že s Petrem Heidenreichem přešla tato aktivita také do Ústí?

Spolupráce s Dynamem Drážďany vznikla ještě dlouhou dobu před tím, než do ústeckého klubu nastoupil PH. :hi:
Ondra
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 22.7.2016 22:40

Ondra píše:Spolupráce s Dynamem Drážďany vznikla ještě dlouhou dobu před tím, než do ústeckého klubu nastoupil PH. :hi:

Vážně? Potom zajímavá shoda náhod …

Pro nás každopádně žádná velká škoda. Spolupráce skončila u přípravných zápasů. Když byla velkolepě oznamována, měla toho zahrnovat mnohem více. Možná mi něco uniklo, ale nezaznamenal jsem, že by se něco z toho dělo. Případně se rád nechám poučit.

V oblasti mezinárodní spolupráce mě však spíš zajímá Future League. Bylo by škoda projekt odpískat. Myslím, že svůj smysl má. Uvítal bych nejen pokračování, ale i rozšíření počtu účastníků a ještě větší mezinárodní konfrontaci.

Právě tu považuji za velmi přínosnou. Za mě by se klidně mohly vypustit zápasy s týmy z téže země, takže my bychom třeba nehráli s českými týmy. Určitě by se soutěž dala do tohoto modelu přebudovat a udělal by se časový prostor k více zápasům s kluby z venku.

Podle mě by to byl vhodný střípek do mozaiky, jestliže Šedlbauer vyhlásil jako dlouhodobější cíl návrat na pohárovou scénu.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 23.7.2016 17:36

JirkaXXL píše:
Ondra píše:Spolupráce s Dynamem Drážďany vznikla ještě dlouhou dobu před tím, než do ústeckého klubu nastoupil PH. :hi:

Vážně? Potom zajímavá shoda náhod …

Pro nás každopádně žádná velká škoda. Spolupráce skončila u přípravných zápasů. Když byla velkolepě oznamována, měla toho zahrnovat mnohem více. Možná mi něco uniklo, ale nezaznamenal jsem, že by se něco z toho dělo. Případně se rád nechám poučit.

V oblasti mezinárodní spolupráce mě však spíš zajímá Future League. Bylo by škoda projekt odpískat. Myslím, že svůj smysl má. Uvítal bych nejen pokračování, ale i rozšíření počtu účastníků a ještě větší mezinárodní konfrontaci.

Právě tu považuji za velmi přínosnou. Za mě by se klidně mohly vypustit zápasy s týmy z téže země, takže my bychom třeba nehráli s českými týmy. Určitě by se soutěž dala do tohoto modelu přebudovat a udělal by se časový prostor k více zápasům s kluby z venku.

Podle mě by to byl vhodný střípek do mozaiky, jestliže Šedlbauer vyhlásil jako dlouhodobější cíl návrat na pohárovou scénu.

Přesně tohle jsem měl na mysli, když jsem si rejpnul. :up:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Insider » 29.7.2016 6:04

Mohu vědět, koho napadlo sehrát memoriál Franty Hrdličky v týdnu, na který vychází start ligy? Zajít na naše U19 a zajet na Duklu se nedá stihnout.

Vůbec formát memoriálu mi přijde hodně nedůstojný toho, co Franta Hrdlička pro teplický a vlastně i český fotbal udělal. Jenom čtyři týmy jako na turnaji o pohár starosty Horní Dolní?! U19? Mezinárodní punc díky dorostům dvou německých týmů z nižších soutěží? Dějiště Mexiko a Proboštov? Jak dlouho se to připravovalo? Celé odpoledne?

CHUDÁK HRDLA :down:
Insider
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 30.7.2016 20:07

Insider píše:Mohu vědět, koho napadlo sehrát memoriál Franty Hrdličky v týdnu, na který vychází start ligy? Zajít na naše U19 a zajet na Duklu se nedá stihnout.

Souhlas. A tohle z fkteplice.cz je dost možná reakce právě na tuto výtku „Termín turnaje záměrně zasahoval do úvodního víkendu nejvyšší české fotbalové soutěže a má ambici každý rok novou ligovou sezónu otevírat a připomínat tak úspěchy teplického klubu na úrovni mládeže a ligového A-mužstva.

To je teda logika :no:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Insider » 30.7.2016 20:21

JirkaXXL píše:
Insider píše:Mohu vědět, koho napadlo sehrát memoriál Franty Hrdličky v týdnu, na který vychází start ligy? Zajít na naše U19 a zajet na Duklu se nedá stihnout.

Souhlas. A tohle z fkteplice.cz je dost možná reakce právě na tuto výtku „Termín turnaje záměrně zasahoval do úvodního víkendu nejvyšší české fotbalové soutěže a má ambici každý rok novou ligovou sezónu otevírat a připomínat tak úspěchy teplického klubu na úrovni mládeže a ligového A-mužstva.

To je teda logika :no:

Žádná logika! Výmluva! :evil:

PS: Kdyby se liga hrála v neděli, memoriál v pátek a sobotu by nevadil. Ale takhle?
Insider
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 31.7.2016 7:30

Myslím, že byste se na termín Memoriálu FH měli dívat s větším odstupem a při kritice nevycházet z letošní konkrétní situace, která je navíc ovlivněna stavem dorůstajícího trávníku na hlavní hrací ploše.
Obecně termín turnaje v době zahájení ligy vychází z rozdílů zahájení pravidelných soutěží kategorie dospělých a dorostu. Tedy by měl vycházet termínově vstříc závěrům příprav dorostů před zahájením soutěže. V důsledku by to mělo přinášet zájem o účast v něm a zároveň zajímavé soupeře domácím svěřencům.
Konkrétní koordinace termínů a míst zápasů je podružný problém každoroční organizace, který se těžko někdy ustálí na neměnném schématu.
:idea:
Kozel
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Obecnější témata