FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Perličky z teplické historie

Diskuse o hráčích klubu, přestupech hráčů, realizačním týmu, vedení klubu, juniorce a mládeži, stadionu, fanoušcích atd.

Re: Perličky z teplické historie

Příspěvekod Tomáš » 5.11.2012 10:58

Já osobně bych to napsal drsnějš ale je v tom mnoho pravdy - pan Biederman je člověk kterýho si musíme vážit pro teplickej fotbal udělal strašně moc - to jak on uměl popisovat zápasy to už dneska nikdo neumí nebo nechce umět.
Jaká změna majitele ??????????????
To je blábol.
Sklárna klub opustila plácaly jsme se ale pořád se žilo - potom přišel Frydrych začaly jsme se zvedat a dá se říct že sklárna se zase vrátila když se nám začalo zase dařit - to co pro klub udělal pan Keler nebo Kelner už si nepamatuju pořádně jméno bylo obdivuhodný.
Až potom přišel sekač trávy Hrdlička z Bystřan s Frydrychem.
Pana Biedermana si máme vážit a nééé urážet ten pán napsal jenom pravdu to že se tady zase někdo ozývá je přesná ukázka jak to u nás vypadá - 2 rozpolcený názory - 15 000 naštvanejch lidí a 2 000 snílků bohužel tady převládá zoufalá menšina snílků ale to sem si jenom připsal.
Barometr klubu musí být fanoušci a ty jestli nechoděj tak je něco asi špatně pamatuju si 200 lidí na fotbale - potom narváno a pomalu ale jistě to směřuje zase k 200 lidem kolik těch snílků by chodilo ani jeden.
A dost musim se jít uklidnit.
Tom
Tomáš
Registrovaný člen

Příspěvekod Tomáš » 5.11.2012 11:02

Parisi za :up:
Takhle kultůrně napsat to neumim.
Tom
Tomáš
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 5.11.2012 11:04

Paris píše:Tak to je snad každému jasné, že se od roku 79 vedení a majitel změnili :-) Článek hledá paraelu a myslím, že ji trefně našel (uspokojení vedení klubu). Mrzí mě, že si neumíte vzít z něj to, co je jeho poselstvím. Možná jste ještě frustrovaný ze soboty nebo z nějakého domácího problému, jinak si nedokážu vaši reakci vysvětlit.

Já si totiž myslím, že to není o hledání nějakých paralel, ale o poctivé každodenní práci v klubu. A to bez vymýšlení teorií a oblouků. Prostě tady, teď, hned a až na kost. Když prší a přetejká hráz, hrozí její protržení, tak budeš vzpomínat, kdy naposled byla taková velká voda nebo půjdeš a budeš čistit odtok a zpevňovat hráz? Z toho článku na mě číší ONI, já pořád žiju v MY.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Tomáš » 5.11.2012 12:31

Píšete to dobře o poctivé každodení práci v klubu - to se u nás zjevně neděje od vedení až po fotbalisty.
Jenom s prominutim hlupák se nepoučí historií tady se usnulo na vavřínech je třeba se probudit tady to přesně smrdí dobou kdy jsme kopali 2 ligu za komančů a každej rok sme vyhlašovali boj o postup do ligy a pořád sme se akorát zachranovali.
Ted je to hra o poháry a realita je boj o záchranu to je ta historie.
Tom
Tomáš
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 5.11.2012 12:46

Jak to tu pročítám, frustrovanej je od rána TOM, všechny jeho příspěvky mají jeden podtext - vše je blbě, já vám to říkal, za všechno může ....dosaď koho chceš :-O ..a vůbec nejde o pana Biedermana......
Ano, patřím k těm snílkům, ale chodím a chodit budu - shodou okolností jsem to napsala v jiném chlívečku - dřív než jsem se dostala k TOMovým příspěvkům :evil:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 5.11.2012 12:56

Tomáš píše:Píšete to dobře o poctivé každodení práci v klubu - to se u nás zjevně neděje od vedení až po fotbalisty.
Jenom s prominutim hlupák se nepoučí historií tady se usnulo na vavřínech je třeba se probudit tady to přesně smrdí dobou kdy jsme kopali 2 ligu za komančů a každej rok sme vyhlašovali boj o postup do ligy a pořád sme se akorát zachranovali.
Ted je to hra o poháry a realita je boj o záchranu to je ta historie.
Tom

Já si myslím, že to je jasné, šablony jsou dané, víme, kde je nepřítel. Proto považuju bití na poplach někde na generálním štábu za ztrátu času. Není kam ustupovat, žádné připravené pozice nejsou. Je to na vojácích v zákopech, kteří musí zvednout odhozené zbraně, údtžet kótu a vybojovat obrat. Nikdo jiný to za ně neudělá a až to udělají, už se najde velitel, který slízne slávu.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 5.11.2012 15:06

Nad extrémismem Toma bych se moc nevzrušoval, už jsem si na to od něj tak nějak zvykl, protože vím, co čekat.
Zároveň ale nesdílím Kozlíkovo rozhořčení nad článkem pana Biedermanna. On, potažmo TD nemá něco "za úkol", na rozdíl od skláren, vedení klubu, hráčů. Naopak mi přišlo trefné jeho srovnání s historií, s něčím, co už tu v podobné situaci bylo. Napadlo mne totiž předtím to samé - rok 1979, kdy jsme poprvé legálně sestupovali, kádr, který nebyl na sestup, ale neměl záchranářské zkušenosti...
Myslím, že ten odkaz i Paris sem do poklidných perliček správně zařadil (ne do jiskřícího chlívku hráči, nebo vedení). Jako porovnání dneška s minulostí, s varovným prstem.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 5.11.2012 16:21

Addax píše: Jako porovnání dneška s minulostí, s varovným prstem.

OK, takhle to beru.
;-)
Ale z hlediska žhavé současnosti a sobotního zápasu s Ostravou je to s křížkem po funuse. Nehledě na to, že záchranářské práce byly odstartovány angažováním trenéra Ščasného. Také všechny další kroky, které budou podniknuty budou muset být naprosto pragmatické a bez přívlastků. A budou se dít na trávníku, lhostejno kdo bude ve vedení. To totiž přešlo na způsob řízení jako ve sklárně. Dynamika boje o záchranu ale vyžaduje osobní přítomnost hodinu po hodině a ne týdenní nebo měsíční hlídání penězotoků.

Nebudu se dál hádat, v podstatě máme stejný zájem. Rozdíl je jen v pozici odkud se vyjadřujeme. To, co si mohu dovolit já, tady na anonymním fóru, si nemůže dovolit pan Biedermann v oficiálním médiu a se vztahy, které si léta ke klubu budoval.
:handshake:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 5.11.2012 17:10

Článek pana Biedermanna je dobrý, byť je v něm jedna nepřesnost, Sedláček neodešel v zimě 78/79, ale až o rok později.
Každopádně podobností s tehdejší sezónou je několik. Především tehdejší i dnešní vedení klubu si před zahájením sezóny vůbec nepřipouštěli, že by taková zoufalá situace nastala.

Po 13.kole bylo mužstvo na posledním místě tehdy jako dnes.
Katastrofální bilance ze zápasů na soupeřových hřištích byla také stejná. Ze 7 utkání venku přivezlo mužstvo 1 bod letos i na podzim 1978. Dále pak v sezónách 65/66, 66/67 a 67/68.

Tím podobnost končí. Tehdy se trenér neměnil, Karel Bílek zůstal až do hořkého konce. K sestupu tehdy také přispěly 4 neproměněné pokutové kopy. Dva z nich měly zásadní vliv na konečný výsledek. Na Spartě za stavu 0:0 nedal Jiří Tupec, zápas skončil 2:0 pro Spartu. Proti Trenčínu nedal za stavu 1:2 Jaroslav Melichar, zápas skončil prohrou 1:3.

Před 34 lety se situace nezvládla, jak to dopadne nyní, to uvidíme.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Ariatti » 6.11.2012 10:00

To jsou vyhlídky :cry: snad se historie nebude opakovat!
Ariatti
Registrovaný člen

Kalendárium - 65

Příspěvekod pannoniax » 6.11.2012 14:51

Narozeniny (i nedožité) bývalých i současných teplických hráčů v tomto týdnu:

6.listopadu
61 let Jiří Finger - útočník, do Teplic se dostal v létě 1974 z Hradce Králové. Do základní sestavy se nedokázal prosadit a během roku nastoupil do pouhých 3 zápasů. Po sezóně se vrátil zpět do Hradce. Teplicím se "pomstil" v kvalifikaci v roce 1980, kdy svým gólem na Stínadlech rozhodl o postupu Hradce do první ligy.
52 let František Pechr - obránce, v teplické sestavě se pouze mihl. Na podzim 1981 si zapsal jediný druholigový start ve žlutomodrém dresu, kdy nastoupil proti Xaverovu na posledních 15 minut.

7.listopadu
59 let Vladimír Vkl - záložník, teplický odchovanec hrál po vojně v Děčíně, v lednu 1979 se vrátil pomoci zachránit první ligu. Bohužel se toto nepodařilo a v létě téhož roku mužstvo opustil. Má zaznamenáno v teplickém dresu 9 prvoligových startů.

8.listopadu
20 let Pavel Verbíř mladší - záložník, odchovanec, do ligového zápasu nastoupil zatím pouze jednou. Na jaře proti Slovácku při rozlučce jeho otce.

10.listopadu
43 let Václav Jirát - záložník, v týmu Teplic se objevil v roce 1989 a během roku a půl odehrál za Teplice 32 druholigových utkání. Poté se ze studijních důvodů rozhodl ve vrcholovém fotbalu nepokračovat.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 66

Příspěvekod pannoniax » 13.11.2012 9:01

Narozeniny (i nedožité) bývalých i současných teplických hráčů v tomto týdnu:

12.listopadu
66 let Miroslav Jirousek - záložník, do Teplic přišel v létě 1974 z Baníku Ostrava. Během svého dvouletého působení v Teplicích nastoupil do 55 prvoligových zápasů, v nich vsítil 6 branek. Na podzim 1976 odešel do tehdy druholigového Jablonce.
26 let Antonín Rosa - obránce současného týmu, až dosud nastoupil za Teplice ve 138 prvoligových zápasech, v nich vstřelil 7 branek.

13.listopadu
40 let Pavel Verbíř - jeden z nejlepších hráčů historie klubu. Držitel řady klubových rekordů. V letech 1992 - 2011 nastoupil do 513 mistrovských utkání, z toho 379 prvoligových. Vstřelil 148 mistrovských gólů, z toho 76 v první lize. V současnosti vykonává funkci sportovního manažera.

14.listopadu
42 let Radek Kronďák - obránce, "nezapomenutelný" stoper, do Teplic přišel v zimě 1995 a během své žlutomodré kariéry nastoupil do 20 prvoligových a 42 druholigových utkání, vstřelil 1 gól ve druhé lize. V létě 1997 odešel do Motorletu.

16.listopadu
38 let David Sourada - útočník, v létě 1999 přišel z Karviné. Do základní sestavy se nikdy dlouhodobě neprosadil, jeho slabinou byla koncovka. Za Teplice odehrál 15 prvoligových zápasů, bez vstřelené branky. V zimě 2001 odešel do Blšan.

17.listopadu
46 let Stanislav Hofmann - záložník, mostecký odchovanec, v Teplicích odhrál v sezóně 1987/88 13 druholigových zápasů, vstřelil v nich 1 branku. Z poslední doby je znám jako trenér v Baníku Most.
68 let Ján Kirth - obránce, do Teplic přišel v létě 1965 ze Žiliny a během své jediné teplické sezóny nastoupil za žlutomodré v 15 prvoligových utkáních, vstřelil v nich 3 branky. Po roce se opět vrátil na Slovensko.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 17.11.2012 18:17

Addax píše:Nad extrémismem Toma bych se moc nevzrušoval, už jsem si na to od něj tak nějak zvykl, protože vím, co čekat.
Zároveň ale nesdílím Kozlíkovo rozhořčení nad článkem pana Biedermanna. On, potažmo TD nemá něco "za úkol", na rozdíl od skláren, vedení klubu, hráčů. Naopak mi přišlo trefné jeho srovnání s historií, s něčím, co už tu v podobné situaci bylo. Napadlo mne totiž předtím to samé - rok 1979, kdy jsme poprvé legálně sestupovali, kádr, který nebyl na sestup, ale neměl záchranářské zkušenosti...
Myslím, že ten odkaz i Paris sem do poklidných perliček správně zařadil (ne do jiskřícího chlívku hráči, nebo vedení). Jako porovnání dneška s minulostí, s varovným prstem.

Aby jsi si nemyslel, tak já na Tebe s tou knížkou od Brabce nezapoměl a vzal jsem ji do Poddubí, ale Ty ses tam bohužel neukázal. Tak příští rok, ale asi ji raději přivezu a donesu Ti ji na Stínadla. Zdravim
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 18.11.2012 0:57

Bogan_tp píše:Aby jsi si nemyslel, tak já na Tebe s tou knížkou od Brabce nezapoměl a vzal jsem ji do Poddubí, ale Ty ses tam bohužel neukázal. Tak příští rok, ale asi ji raději přivezu a donesu Ti ji na Stínadla. Zdravim

To budu rád a domluvíme se na srazu na Stínadlech soukromě. ;-)
Taky bych si Tě chtěl pro stránky fanklubu vyzpovídat při vzpomínání na Tvého otce, coby bývalé legendární hvězdy Teplic...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 7.12.2012 14:35

kvíz.jpg

Taková malá kvízová otázka k této fotografii. Teplická Stínadla byla ve své historii vyprodána 3x, s návštěvou 20 000 diváků a fotografie by pořízena na jednom z těchto tří zápasů:
a) 1974 v lize proti Spartě
b) 1980 v ČNL proti Hradci v kvalifikaci o I. ligu
c) 1981 v ČNL proti Vítkovicím v kvalifikaci o I. ligu

Tipnete si, která ze tří možností je správná? ;-)
(foto zaslal Pannoniax)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 7.12.2012 15:25

c)
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 7.12.2012 19:48

V té době jsem měla pauzu - děti byly malé a tak se nechodilo - a tak jen tipuju stejně jako Kozel , "C" je správně ?!?
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 8.12.2012 1:33

:-) Odpověď v neděli večer.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 21.12.2012 13:06

Addax píše:
kvíz.jpg

Taková malá kvízová otázka k této fotografii. Teplická Stínadla byla ve své historii vyprodána 3x, s návštěvou 20 000 diváků a fotografie by pořízena na jednom z těchto tří zápasů:

(foto zaslal Pannoniax)

No pamatuju si ještě na jeden zápas, byla z něj široká pohlednice, vozil jsem ji za sklem v náklaďáku Trizonu a už tam byla když jsem vezl 16 lidí pod plachtou na korbě do Hradce. A na té pohlednici byla Slávie! Tak že máš i za d)
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 21.12.2012 15:09

Bogan_tp píše:
Addax píše:
kvíz.jpg

(foto zaslal Pannoniax)

No pamatuju si ještě na jeden zápas, byla z něj široká pohlednice, vozil jsem ji za sklem v náklaďáku Trizonu a už tam byla když jsem vezl 16 lidí pod plachtou na korbě do Hradce. A na té pohlednici byla Slávie! Tak že máš i za d)

Dlužil jsem hlavně odpověď - fotografie skutečně patří k zápasu s Vítkovicemi, jak psal Kozel.

Taky mám v paměti proslulý zápas se Slávkou 3:1 v r. 1999, který si každý pamatujeme, se skvělou kulisou a plnými ochozy. Ale asi tenkrát úplně "nařacháno" (aby pořadatel hlásil vyprodáno) nebylo, zrovna tak v jiných zápasech. To by mi to naše chodící kronika do možností dala. Nebo je to přece jen jinak, Pannoniaxi?
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 21.12.2012 17:22

Addax píše:
Bogan_tp píše:
Addax píše:
kvíz.jpg

(foto zaslal Pannoniax)

Dlužil jsem hlavně odpověď - fotografie skutečně patří k zápasu s Vítkovicemi, jak psal Kozel.

Taky mám v paměti proslulý zápas se Slávkou 3:1 v r. 1999, který si každý pamatujeme, se skvělou kulisou a plnými ochozy. Ale asi tenkrát úplně "nařacháno" (aby pořadatel hlásil vyprodáno) nebylo, zrovna tak v jiných zápasech. To by mi to naše chodící kronika do možností dala. Nebo je to přece jen jinak, Pannoniaxi?

Ne ne 99 je daleko později, tohle bylo před kvalifikací s Hradcem a našel jsem asi foto v knize Fotbalové kluby ČR FK Teplice str. 37 -radost po gólu J. Melichara do slávistické sítě a klečí u něj Pokluda( ten odešel v 79) a 10 že by Fišer, nevím, mohl by to být ten zápas co myslím.Tam se stálo i na schodech.
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 21.12.2012 18:38

Bogan_tp píše:Ne ne 99 je daleko později, tohle bylo před kvalifikací s Hradcem a našel jsem asi foto v knize Fotbalové kluby ČR FK Teplice str. 37 -radost po gólu J. Melichara do slávistické sítě a klečí u něj Pokluda( ten odešel v 79) a 10 že by Fišer, nevím, mohl by to být ten zápas co myslím.Tam se stálo i na schodech.

Tce-Slavia.jpg

Myslíš tedy tuhle. Pannoniax k ní určitě doplní ročník, výsledek a počet diváků. V knize u ní chybí informace.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 21.12.2012 19:34

Je to jiné foto ze sezony 75/76, viz přehozený kabát přes barieru na začátku reklamy "nábytek z Trizonu".
http://www.fanklubfkt.cz/fkt/historie-k ... 0/197576-2
:hi:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 22.12.2012 16:35

Kozel píše:Je to jiné foto ze sezony 75/76, viz přehozený kabát přes barieru na začátku reklamy "nábytek z Trizonu".
http://www.fanklubfkt.cz/fkt/historie-k ... 0/197576-2
:hi:

Fotka tady i na stránkách fanklubu je ze sezóny 1976/77. Jedná se o ligový zápas se Slavií, hraný 1.5.1977. Teplice vyhrály 2:1 a v hledišti bylo, i když podle fotek to tak nevypadá, "jen" 15 000 diváků.
Fotka uvedená zde zachycuje situaci po vstřelení vítězného gólu na 2:1, autorem byl na zemi sedící Jaroslav Melichar, vlevo od něj je Lubomír Pokluda a s číslem 10 je Jaroslav Bříza. Za nimi zklamaný brankář Slavie Zlámal.
Fotka na stránkách fanklubu představuje situaci před brankou Slavie. Míč chytá Zlámal, kolem něj s čílem 6 František Franke, s 11 Lubomír Pokluda a s číslem 3 František Weigend.

Tímto doporučuji fanklubu, aby si fotku přiřadil do sezóny 76/77, rovněž tak fotku s vítěznou trofejí Českého poháru.

přeji všem veselé vánoce
pannoniax
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 22.12.2012 16:47

Addax píše:
Bogan_tp píše:
Addax píše:
kvíz.jpg

(foto zaslal Pannoniax)

V 90.letech bylo ještě třikrát vyprodáno, se Spartou 1:1 na podzim 98, se Slavií 3:1 na jaře 99 a se Spartou 4:2 na podzim 99. Jenže díky výměně sedadel za původní lavice došlo ke snížení kapacity hlediště z 20 000 na 18 500 diváků.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 22.12.2012 17:48

Pannoniax: opět :up:
Fotky přehodím do správných chlívků k příslušnému ročníku. ;-)

Jinak, otázka se týkala rekordu s nejvyšší návštěvou vůbec, tj. vyprodaných Stínadel a ještě k tomu s návštěvou 20 000 diváků. A protože nejde určit, na kterém z uvedených bylo diváků víc, vítěznou korunku s historickým rekordem drží společně tyto tři zápasy.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 23.12.2012 11:03

Addax píše:Pannoniax: opět :up:
Fotky přehodím do správných chlívků k příslušnému ročníku. ;-)

Jinak, otázka se týkala rekordu s nejvyšší návštěvou vůbec, tj. vyprodaných Stínadel a ještě k tomu s návštěvou 20 000 diváků. A protože nejde určit, na kterém z uvedených bylo diváků víc, vítěznou korunku s historickým rekordem drží společně tyto tři zápasy.

Ale jinak je to krásné vzpomínání. Šťastné a veselé VŠEM!!!!!
Bogan_tp
Registrovaný člen

Stínadla dříve a dnes

Příspěvekod Addax » 20.1.2013 15:10

Porovnejte ;-)
Stínadla dříve a dnes.jpg
Addax
Registrovaný člen

U Drožďárny dříve a dnes

Příspěvekod Addax » 20.1.2013 15:22

Porovnejte ;-)
U Drožďárny dříve a nyní.jpg
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 10.2.2013 19:54

61746_330958843682349_577848031_n.jpg
Stavba Stínadel 1972
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 10.2.2013 19:56

Od Jana svatoše11.jpg
Stavba Stínadel 1970
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 8.4.2013 11:57

Sice jsem zmínil, že mě nic jiného nezajímá, než aktuální záchrana, ale to platí pro současnost. K historii se budu obracet vždy, v těžkých chvílích obzvlášť. Proto sem dávám unikátní raritní fotku z archívu Bohouše Bílého (syna legendárního teplického snajpra - nedoceněného). Je ze stadionu U Drožďárny, diváky narvaného k prasknutí. Vzhledem ke zkoprnělým výrazům ve tvářích zřejmě právě dostáváme gól. Všimněte si, že hodiny s ukazatelem skóre jsou jinde, než je pamatujeme z 60. a 70. let - vpravo od brány, směrem k Bonexu.
Vyhlašuji pátrání po datu fotky (můj odhad je 1950-52, z působení Tatranu v I. lize), případně po soupeři a výsledku. ;-)
543792_466312860104121_1124930808_n.jpg
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 8.4.2013 12:45

Až teď mám čas a objíždím ligové stadiony a musím konstatovat, že naše Stínadla jsou opravdu jedním z nejhezčích "plácků" v Česku. Nejsou sice nejmodernější, ale taková vznosná ...
Prostě naše, naprosto nevhodná na druhou ligu - hoši zaberte !!!
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 9.4.2013 12:20

Addax píše:Je ze stadionu U Drožďárny, diváky narvaného k prasknutí. Vzhledem ke zkoprnělým výrazům ve tvářích zřejmě právě dostáváme gól. Všimněte si, že hodiny s ukazatelem skóre jsou jinde, než je pamatujeme z 60. a 70. let - vpravo od brány, směrem k Bonexu.
Vyhlašuji pátrání po datu fotky (můj odhad je 1950-52, z působení Tatranu v I. lize), případně po soupeři a výsledku. ;-)

Dodatečné upřesnění (pro Pannoniaxe): jedná se o fotku Tatranu z roku 1956 a je to zápas po venkovním utkání v Liberci. Toto byl zřejmě soupeř na špici II. ligy, vzhledem k návštěvě a tomu, že už v 7. minutě jsme prohrávali 0:2.
...a to vpravo není Bonex, ale Renotex (Bonex tam byl taky, kousek dál mimo fotku).
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 10.4.2013 6:32

Addax píše:
Addax píše:Je ze stadionu U Drožďárny, diváky narvaného k prasknutí. Vzhledem ke zkoprnělým výrazům ve tvářích zřejmě právě dostáváme gól. Všimněte si, že hodiny s ukazatelem skóre jsou jinde, než je pamatujeme z 60. a 70. let - vpravo od brány, směrem k Bonexu.

Dodatečné upřesnění (pro Pannoniaxe): jedná se o fotku Tatranu z roku 1956 a je to zápas po venkovním utkání v Liberci. Toto byl zřejmě soupeř na špici II. ligy, vzhledem k návštěvě a tomu, že už v 7. minutě jsme prohrávali 0:2.
...a to vpravo není Bonex, ale Renotex (Bonex tam byl taky, kousek dál mimo fotku).

Addaxi, ty upřesňující informace bohužel do sebe nezapadají.
V roce 1956 po venkovním utkání v Liberci (2.9.1956 prohra 0:4) hrály Teplice následující zápas zase venku (9.9.1956 v Čelákovicích prohra 2:5). Až další zápas 16.9.1956 byl doma, proti Plzni výhra 2:0, návštěva 4000 diváků. Tím je ale jasné, že Teplice v tomto domácím utkání nemohly prohrávat v 7.minutě 0:2.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 10.4.2013 7:43

pannoniax píše:Tím je ale jasné, že Teplice v tomto domácím utkání nemohly prohrávat v 7.minutě 0:2.

Nejsem teplický pamětník,ale při pohledu na foto pomocí lupy jde vidět,že HOSTÉ jsou uvedeni na prvním místě (dříve asi byla ještě úcta k hostím).......tak-nějak jako v USA a Kanadě,třeba při NHL. :hi:

PS:zkoprnělý pohled fanoušků je asi zapříčiněn šokem z ofenzívní síly domácího mužstva........aktuálně by se to asi nestalo :down:
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod Addax » 10.4.2013 10:46

pannoniax píše:zápas 16.9.1956 byl doma, proti Plzni výhra 2:0, návštěva 4000 diváků. Tím je ale jasné, že Teplice v tomto domácím utkání nemohly prohrávat v 7.minutě 0:2.

Potom to ale nemůže být zápas proti Plzni, už podle těch narvaných tribun, kdy diváci sedí i na plotě. Zkus tedy prosímtě z toho roku najít záznam ze zápasu, ve kterém jsme dostali min. 2 góly, s návštěvou 16 - 20 tisíc. Majitel fotky totiž má doma ještě jednu ze stejného zápasu, kde domácí brankář smutně klečí v brance po obdrženém gólu a na hodinách je 3. minuta (může to být ovšem i II. poločas...). ;-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 10.4.2013 10:55

Addax píše:
pannoniax píše:zápas 16.9.1956 byl doma, proti Plzni výhra 2:0, návštěva 4000 diváků. Tím je ale jasné, že Teplice v tomto domácím utkání nemohly prohrávat v 7.minutě 0:2.

Potom to ale nemůže být zápas proti Plzni, už podle těch narvaných tribun, kdy diváci sedí i na plotě. Zkus tedy prosímtě z toho roku najít záznam ze zápasu, ve kterém jsme dostali min. 2 góly, s návštěvou 16 - 20 tisíc. Majitel fotky totiž má doma ještě jednu ze stejného zápasu, kde domácí brankář smutně klečí v brance po obdrženém gólu a na hodinách je 3. minuta (může to být ovšem i II. poločas...). ;-)

Z roku 1956 neodpovídá uvedeným požadavkům žádný domácí mistrovský zápas. Minimálně dva góly dostaly Teplice tehdy ve třech utkáních, s Libercem výhra 3:2, s Tankistou prohra 1:5 a s Boleslaví výhra 5:2. V žádném z těchto utkání návštěva nepřevýšila 4000 diváků a ani v jednom z nich Teplice neinkasovaly ve 3. nebo 48.minutě.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 10.4.2013 11:14

OK, snad si to dotyčný přečte, nebo mu to přetlumočím sám. Asi je spletený rok. Já už jsem předtím tipoval, že to je po postupu Teplic do nejvyšší soutěže v r. 1950 - 52.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 10.4.2013 11:50

Addax píše:OK, snad si to dotyčný přečte, nebo mu to přetlumočím sám. Asi je spletený rok. Já už jsem předtím tipoval, že to je po postupu Teplic do nejvyšší soutěže v r. 1950 - 52.

Z let 1950-52 to být nemůže, protože to ještě na drožďárně nebyl trávník. Ten byl položen až v průběhu jara 1954. Z fotky jasně vyplývá, že se hrálo na trávě. ;-)
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 10.4.2013 13:23

:-) No to je tedy rébus. Vyprodáno + tráva + II. liga + hodiny ještě napravo + fotka jako fakt. Jde to vůbec spojit dohromady?
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 10.4.2013 13:33

pannoniax píše:
Addax píše:OK, snad si to dotyčný přečte, nebo mu to přetlumočím sám. Asi je spletený rok. Já už jsem předtím tipoval, že to je po postupu Teplic do nejvyšší soutěže v r. 1950 - 52.

Z let 1950-52 to být nemůže, protože to ještě na drožďárně nebyl trávník. Ten byl položen až v průběhu jara 1954. Z fotky jasně vyplývá, že se hrálo na trávě. ;-)

Správně a táta byl na vojně v ATK.
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 10.4.2013 13:36

Addax píše::-) No to je tedy rébus. Vyprodáno + tráva + II. liga + hodiny ještě napravo + fotka jako fakt. Jde to vůbec spojit dohromady?

Možná, že to mohlo být i v 1.lize 64/65. Údajně ty hodiny tam byly až do roku 1965, ale to mám jen od pamětníků. Písemnou zprávu o změně hodin jsem nikde nenašel.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 10.4.2013 14:12

pannoniax píše:
Addax píše:

V roce 1956 po venkovním utkání v Liberci (2.9.1956 prohra 0:4) hrály Teplice následující zápas zase venku (9.9.1956 v Čelákovicích prohra 2:5). Až další zápas 16.9.1956 byl doma, proti Plzni výhra 2:0, návštěva 4000 diváků. Tím je ale jasné, že Teplice v tomto domácím utkání nemohly prohrávat v 7.minutě 0:2.

Všechno jinak Addaxi. Bylo to po návratu Bílého a Vlka z Liberce v roce 1956, kdy Teplice hostily maďarský Dozsa Pecs.. všechny 4 góly dával Bílý, foto jsou poslední dva po poločase 2:1

http://2i.cz/0d51f2d80b

http://2i.cz/e3bf1c36e5

http://2i.cz/f2ae0d27f4
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 10.4.2013 14:31

Bogan_tp píše:
pannoniax píše:
Addax píše:

Všechno jinak Addaxi. Bylo to po návratu Bílého a Vlka z Liberce v roce 1956, kdy Teplice hostily maďarský Dozsa Pecs.. všechny 4 góly dával Bílý, foto jsou poslední dva po poločase 2:1

http://2i.cz/0d51f2d80b

http://2i.cz/e3bf1c36e5

http://2i.cz/f2ae0d27f4

0:2 nemohli prohrávat, protože to není Havlíček.
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 10.4.2013 14:46

A ještě k těm hodinám, ty jsou naproti tribuně vlevo a ne v pravo, tam byly později.
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 10.4.2013 15:05

No tak hlavně, že jsme se k tomu dobrali a víme, ze kterého zápasu a v kterém roce fotky byly pořízeny. Zmátlo mě, žes mi psal - "to je po našem návratu z Liberce" (myslel jsem tím mužstvo po zápasu v Liberci, ne návratu rodiny...).
Dalším zmatením pro mne bylo, proč se diváci po těch gólech neradujou, proto jsem usoudil, že je to domácí brankář, ale na to už se jich nezeptáme.
Další nejasností je napsaná návštěva v článku a oproti tomu na fotkách ty narvané ochozy k prasknutí. Podle mne tehdy autorovi článku vypadla z textu jednička a mělo tam být místo 5 500 - 15 500 diváků.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 10.4.2013 15:26

Bogan_tp píše:A ještě k těm hodinám, ty jsou naproti tribuně vlevo a ne v pravo, tam byly později.

Ahááá - no vidíš, další poznatek, pro mne pamětníka Drožďárny dosud neznámý. :-)
Takže tím se taky dost věcí dle těch fotek mění. Pak tedy ta brána není východní, ale západní (foceno od hlavní tribuny vlevo), ta zeď úplně vlevo není okrajem drožďárny a za tím plotem je Nákladní ulice. To taky znamená, že na fotce ta západní "tribuna" za bránou v té době byla malinká. A později se dostavovala do hodně větších rozměrů, tak jak jsme ji už potom znali v r. 1964. Tím taky se zvedla kapacita na těch 18 - 20 tisíc a je tedy možné, že tenkrát návštěva opravdu byla těch 5 500 při plném hledišti. ;-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 10.4.2013 15:33

Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 10.4.2013 15:53

Addax píše:
Bogan_tp píše:A ještě k těm hodinám, ty jsou naproti tribuně vlevo a ne v pravo, tam byly později.

Ahááá - no vidíš, další poznatek, pro mne pamětníka Drožďárny dosud neznámý. :-)
Takže tím se taky dost věcí dle těch fotek mění. Pak tedy ta brána není východní, ale západní (foceno od hlavní tribuny vlevo), ta zeď úplně vlevo není okrajem drožďárny a za tím plotem je Nákladní ulice. To taky znamená, že na fotce ta západní "tribuna" za bránou v té době byla malinká. A později se dostavovala do hodně větších rozměrů, tak jak jsme ji už potom znali v r. 1964. Tím taky se zvedla kapacita na těch 18 - 20 tisíc a je tedy možné, že tenkrát návštěva opravdu byla těch 5 500 při plném hledišti. ;-)

Správně, ty betonový schody tam ještě nebyly. Já už přesně nevím, jaká byla tenkrát kapacita stadionu,ale myslím že maximálně 10000. I to je až až.
Bogan_tp
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Obecnější témata