FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Perličky z teplické historie

Diskuse o hráčích klubu, přestupech hráčů, realizačním týmu, vedení klubu, juniorce a mládeži, stadionu, fanoušcích atd.

Re: Perličky z teplické historie

Příspěvekod Petřík2 » 3.2.2012 15:53

Addax píše:
Petřík2 píše:to víš.....půl roku po vojně ;-) :-D

:surprised: :surprised: Že bys byl na vojně můj bažant? To se mi ani nechce věřit...

Kdybys sloužil v Prostějově u para,tak to nemohu zcela vyloučit........ B-)
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod NIN » 3.2.2012 19:38

JTB píše:
NIN píše:Jo Jindracek, to byl plejer :) Umel obejit hrace, vystrelit z dalky, ten mi (narozdil od jinych) v pameti utkvel :up: Jeho gol Slavii (myslim, ze to bylo pri zatloukani cervenobileho pruhovaneho hrebiku ?) byl paradni.

Paměť je ošidná věc. Hřebík(a) zatloukal v květnu 1999 po výhře nad Slavií 3:1 (29. kolo 1998/99) Marian Řízek, to byla úplně jiná story.
A ještě ošidnější je to vzpomínání na Jindráčka. Já si zase pamatuju, že zrovna jeho fanoušci moc rádi neměli, eskalovalo to nějak v sezoně 99/00. Snad se dlouho nemohl trefit, lidi mu nadávali a když už se trefil, běhal po hřišti s rukou u ucha, jakože nic neslyší. Ale kdy to bylo, to už si zaboha nevzpomenu.

taky jsem to utkani dal s otaznikem. Jinak jako zaloznik v te sezone 1998/99 nasazel 8 golu a to dost stridal. O tom si teplicti divaci muzou nechat uz tak min.10 let nechat akorat tak zdat ...
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 3.2.2012 19:53

Jo, góly dával, ale taky se mu nadávalo kvůli ztrátám míče, lajdáckému pohybu....tuším, že status oblíbence převzal po Tomáši Jandovi alias Bagrovi. :-)
Hoši s archivem, dokázal by někdo najít něco o těch rozmíškách Jindráček vs. diváci? Hádám, že to bude tak rok 2000 a snad se o tom i někde v novinách psalo.
JTB
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 3.2.2012 20:12

a jeste jedno osvezeni pameti: Robert Semenik
http://fotbal.idnes.cz/db_fotbal.asp?hrac=3000128
http://fotbal.idnes.cz/vstrelil-osm-gol ... fotbal_rou
sezona 1998/99, 28 zapasu, 14x zaklad, 14x stridani, 9 golu. A tehdejsi chory mozek ho stavel na stopera. 2000/2001 odchazi ...
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 4.2.2012 17:05

pannoniax píše:
Petřík2 píše:
pannoniax píše:Otázka to byla nelehká a vzpomenout si je těžké.

pannoniaxi,velké díky

Rádo se stalo. :hi:

Pannoniaxi,ještě bych poprosil o jeden detail k výše uvedenému utkání. Toto jsem zmínil i ústecké legendě,exduklákovi a exreprezentantovi Standovi Pelcovi....na utkání se pamatoval,bylo sehráno krátce před tím,než nastoupil vojnu ve slavné Dukle Praha.Prý v něm hrál a dle jeho už fousatých vzpomínek prý dal i góla.V případě vstřelení gólu věřím Tvým přesným údajům, ale jak to bylo s jeho účastí v zápase? Byť v tom není žádná sázka,zajímalo by nás to.Díky :hi:
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod pannoniax » 5.2.2012 19:25

Podle informací, které mám, tak Stanislav Pelc v tom utkání opravdu nastoupil, ale branku nedal. Tu vstřelil až v předposledním kole doma proti Jablonci (výhra 3:1), kdy Ústí mocně, bohužel už pozdě, finišovalo ve snaze o udržení. No, a v létě opravdu rukoval do Dukly Praha, společně s ním z Ústí šel do Dukly Milan Vdovjak, který pak hrával za Spartu. :hi:
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 5.2.2012 19:47

JTB píše:
NIN píše:Jo Jindracek, to byl plejer :) Umel obejit hrace, vystrelit z dalky, ten mi (narozdil od jinych) v pameti utkvel :up: Jeho gol Slavii (myslim, ze to bylo pri zatloukani cervenobileho pruhovaneho hrebiku ?) byl paradni.

Paměť je ošidná věc. Hřebík(a) zatloukal v květnu 1999 po výhře nad Slavií 3:1 (29. kolo 1998/99) Marian Řízek, to byla úplně jiná story.
A ještě ošidnější je to vzpomínání na Jindráčka. Já si zase pamatuju, že zrovna jeho fanoušci moc rádi neměli, eskalovalo to nějak v sezoně 99/00. Snad se dlouho nemohl trefit, lidi mu nadávali a když už se trefil, běhal po hřišti s rukou u ucha, jakože nic neslyší. Ale kdy to bylo, to už si zaboha nevzpomenu.

Poslední gól Jindráčka za Teplice byl v 10.kole 1999/2000 doma proti Slovanu Liberec, výhra 1:0. Jindráček tehdy jako střídající hráč rozhodl 4 minuty před koncem.
Je pravda, že v zejména v jeho poslední teplické sezóně, nebyl u diváků nikterak oblíben. Lidi mu dávali najevo, že se mu nechce moc běhat, že nechce bránit atd.
Ale když na jaře 1998 přišel, tak ho téměř vynášeli do nebes. Hned ve svém prvním teplickém zápasu proti Lázním Bohdaneč dal dva góly, v dalším domácím zápasu proti Slavii přidal další gól.Hrál velmi uvolněně, nebál se obejít soupeře jeden na jednoho, pohotově střílel, to se lidem pochopitelně líbilo. Samozřejmě získal hned místo v základní sestavě. To si držel i v následující skvělé sezóně 1998/99, kdy dal 8 gólů, nastoupil ve 24 utkáních, z toho ve 22 v základní sestavě.
Zlom nastal v létě 1999, kdy Teplice pro evropské poháry posilovaly a post ofenzivního záložníka převzal Kolomazník a na Jindráčka zbyla v podstatě lavička. V sezóně 1999/00 nastoupil sice do 26 ligových zápasů, ale jen v 6 v základní sestavě. Jinak většinou střídal na poslední minuty. Do své předchozí formy se už nedostal a po skončení ročníku v létě 2000, kdy mužstvo přebíral Petr Rada, tak Jindráčkovi bylo sděleno, že s ním nový trenér nepočítá a to byl jeho konec v Teplicích.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 30

Příspěvekod pannoniax » 5.2.2012 20:10

Narozeniny (i nedožité) bývalých i současných teplických hráčů v tomto týdnu:

5.února
73 let Emil Stibor - dlouholetý útočník, později obránce. Za Teplice odehrál v letech 1958 - 1970 111 prvoligových a 84 druholigových utkání. Vstřelil 2 branky v první a 6 ve druhé lize. Později ještě působil v Mostě.

6.února
25 let Aleš Hanzlík - obránce, odchovanec. Za Teplice odehrál 1 utkání v první lize a 1 v Poháru ČMFS. Nyní působí v Sokolově.

9.února
81 let Josef Masopust - záložník, do Teplic přišel počátkem roku 1950 z Mostu a až do svého odchodu do ATK Praha v roce 1952 odehrál v Teplicích 57 prvoligových utkání, vstřelil 10 branek.
38 let Radim Šulek - záložník, do Teplic přišel ze Slavie v roce 1992 a odehrál zde 9 třetiligových utkání. Poté odešel do Duchcova.
40 let Zdeněk Divecký - brankář, v roce 1994 odchytal 13 druholigových uktání, v 6 z nich udržel čisté konto. Spolu s bratrem Radkem tvoří zatím poslední bratrskou dvojici, která za žlutomodré nastoupila.

10.února
56 let Tomáš Zahradník - útočník, záložník i stoper, do Teplic přišel na podzim 1982 z Xaverova. Za Teplice odehrál v letech 1982 - 1986 19 prvoligových a 67 druholigových utkání, vstřelil 3 branky v první lize a 12 ve druhé lize. Později byl znám z působení v Bystřanech.

11.února
41 let Ladislav Doseděl - útočník, odchovanec klubu. V letech 1989 - 1993 nastoupil do 29 druholigových a 9 třetiligových zápasů, vstřelil 5 gólů ve druhé lize a 2 v třetí. Později hrál dlouhodobě za Kolín.
26 let Andrej Kerić - útočník, v podzimní sezóně hostoval ze Sparty. Za Teplice odehrál 10 prvoligových utkání, vstřelil 1 gól.

12.února
41 let Přemysl Vavřička - záložník, odchovanec klubu. Za Teplice nastoupil v 1 třetiligovém utkání na podzim 1992, kdy vstřelil 1 gól. Později odešel do Děčína.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 5.2.2012 20:11

pannoniax píše:Poslední gól Jindráčka za Teplice byl v 10.kole 1999/2000 doma proti Slovanu Liberec, výhra 1:0. Jindráček tehdy jako střídající hráč rozhodl 4 minuty před koncem.

Ano, to byl ten zápas, který mám na mysli. Díky za připomenutí. :-)
JTB
Registrovaný člen

Re: Kalendárium - 30

Příspěvekod Addax » 5.2.2012 20:44

pannoniax píše:Narozeniny (i nedožité) bývalých i současných teplických hráčů v tomto týdnu:

5.února
73 let Emil Stibor - dlouholetý útočník, později obránce. Za Teplice odehrál v letech 1958 - 1970 111 prvoligových a 84 druholigových utkání. Vstřelil 2 branky v první a 6 ve druhé lize. Později ještě působil v Mostě.

Emila jsem zažil už jen jako pravého beka s č. 2 v první lize. U těch dvou jeho prvoligových gólů mám ve svých análech, že je vstřelil obě v úvodním ročníku po postupu. Je to tak?
Addax
Registrovaný člen

Re: Kalendárium - 30

Příspěvekod pannoniax » 5.2.2012 20:51

Addax píše:
pannoniax píše:Narozeniny (i nedožité) bývalých i současných teplických hráčů v tomto týdnu:

5.února

Emila jsem zažil už jen jako pravého beka s č. 2 v první lize. U těch dvou jeho prvoligových gólů mám ve svých análech, že je vstřelil obě v úvodním ročníku po postupu. Je to tak?

Ano, je to tak. Obě branky vstřelil na jaře 1965 a obě venku. První na Bohemians, kdy otevřel skóre. Druhou v Kladně, kdy rozhodl o konečném skóre zápasu. Teplice obě utkání vyhrály 2:1.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 6.2.2012 8:41

pannoniax píše: Hned ve svém prvním teplickém zápasu proti Lázním Bohdaneč dal dva góly, v dalším domácím zápasu proti Slavii přidal další gól.Hrál velmi uvolněně, nebál se obejít soupeře jeden na jednoho, pohotově střílel, to se lidem pochopitelně líbilo. Samozřejmě získal hned místo v základní sestavě. To si držel i v následující skvělé sezóně 1998/99, kdy dal 8 gólů, nastoupil ve 24 utkáních, z toho ve 22 v základní sestavě.

Do své předchozí formy se už nedostal a po skončení ročníku v létě 2000, kdy mužstvo přebíral Petr Rada, tak Jindráčkovi bylo sděleno, že s ním nový trenér nepočítá a to byl jeho konec v Teplicích.

ad1/ ano, tak si Jindracka pamatuji ja, jako hrace, co se nebal hrat dopredu a umel dat gol. Ze by teplicti divaci nekoho peskovali, ze "nebrani", tomu se mi nechce verit. Na tuhou defenzivu tady koukaj od prelomu tisicileti ... Jedine ze by se sesel hloucek masochistu vyzivajicich se v obranne hre, v cele s Kozlem :-))
ad2/ jak symbolicke
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 6.2.2012 14:00

NIN píše:... Jedine ze by se sesel hloucek masochistu vyzivajicich se v obranne hre, v cele s Kozlem :-))

Ve fotbale je to vždycky špíček/špíček tedy 50/50. Takže je to stejně pravděpodobné, jako že hlouček vyznavačů útočné hry kolem NINa bude nadávat pomalým obránům při otevřeně hrané partii s Plzní.
;-)
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 6.2.2012 21:39

Kozel píše:
NIN píše:... Jedine ze by se sesel hloucek masochistu vyzivajicich se v obranne hre, v cele s Kozlem :-))

Ve fotbale je to vždycky špíček/špíček tedy 50/50. Takže je to stejně pravděpodobné, jako že hlouček vyznavačů útočné hry kolem NINa bude nadávat pomalým obránům při otevřeně hrané partii s Plzní.
;-)

tak zrovna s Plzni bych to pochopil, ale vzhledem k letite betonarske tradici to uz pro slabsi povahy neni spicek, ale spoustec usedaveho place :cry: :-))
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 6.2.2012 22:11

NIN: Jenže Jindráčka měli lidi tehdy ke konci rádi stejně tak jako dneska Vachouška, a to kvůli stejným věcem. Na pohled flegmatický pohyb po hřišti, ztráty míče...
JTB
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 7.2.2012 7:20

JTB píše:NIN: Jenže Jindráčka měli lidi tehdy ke konci rádi stejně tak jako dneska Vachouška, a to kvůli stejným věcem. Na pohled flegmatický pohyb po hřišti, ztráty míče...

to je mozny, ale netlouklo to tolik do oci, protoze v ty dobe behali v zaloze fotbalisti. Mimochodem u Vachouska, ac me jeho aktualni vykonnost a obsazovani do zakladni sestavy vytaci, budu take v budoucnu vzpominat v dobrem na ty lepsi casy (pred odchodem do Slavie).
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 8.2.2012 11:05

Invi píše:JJ nezapomenu na jeho "uprk" , kterym rozradostnil snad 1500 teplickych fandu v prisernem a mrazivem pocasi v Edenu. I kdyz nakonec Skala otocil na 2:1 pro slavii, byl to nezapomenutelny zapas :yes:

Je to pravda, stáli jsme parta z Šestidomí na tribuně z lešení naproti hlavní a než jsme dojásali, tak na nás sešívaný vylili vše co měli v ruce. já měl na zádech kafe, ani nevím jestli bylo s rumem. V půlce jme radši odešli do klece aby nebyl mazec. Moc nechybělo.
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod napsty » 10.2.2012 18:13

to pannoniax :
Nevedeš si statistiku taky toho pana hlasatele ?(bohužel nevim jak se jmenuje) ,ale nevybavuju si fotbal kde by nebyl a ,že sem jich navštívil požehnaně za ty roky.
napsty
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 10.2.2012 18:50

Napsty, už jsme to nakousli na eurofotbalu: Frída hlásí cca. od roku 1995, pokud se pamatuju. Možná ještě dýl.
JTB
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 10.2.2012 20:26

JTB píše:Napsty, už jsme to nakousli na eurofotbalu: Frída hlásí cca. od roku 1995, pokud se pamatuju. Možná ještě dýl.

Nechci se blamovat, ale mě ten hlas patří ke Stínadlům od jakživa. Jestli je mu kolem 60 let, tak tam snad je od začátku. Fakt si nevybavuju změnu na tom postu.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 11.2.2012 14:56

napsty píše:to pannoniax :
Nevedeš si statistiku taky toho pana hlasatele ?(bohužel nevim jak se jmenuje) ,ale nevybavuju si fotbal kde by nebyl a ,že sem jich navštívil požehnaně za ty roky.

Nevím koho myslíš, ale léta na stadionu hlásil Jirka Vondruška, jinak učil na ekonomce. Ke konci už chodil hlásit jen mezinárodní zápasy protože uměl anglicky.
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 12.2.2012 20:34

napsty píše:to pannoniax :

Statistiku hlasatele si nevedu, ale je mi známo, že hlásí od roku 1995. :-)
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 31

Příspěvekod pannoniax » 12.2.2012 20:47

13.února
39 let Bohuslav Pixa - záložník, v sezóně 1994/95 hostoval v Teplicích ze Slavie. Odehrál zde 15 druholigových zápasů, bez vstřelené branky.

16.února
48 let Tomáš Fidra - útočník, v létě 1991 přišel z Havířova. V Teplicích nastoupil do 6 druholigových a 64 třetiligových zápasů, v nich vstřelil 24 gólů. Po postupu do druhé ligy se z kádru postupně vytratil.
39 let Radomír Havel - brankář, do Teplic přišel z Plzně počátkem roku 2001. Během roku a půl nastoupil do 14 prvoligových utkání, v 5 z nich udržel čisté konto.

18.února
51 let Josef Valkoun - útočník, v Teplicích krátce hostoval ze Sparty na podzim 1982. Nastoupil do 2 druholigových zápasů, bez vstřelené branky.

19.února
48 let Petr Vojíř - útočník, v Teplicích hostoval ze Sparty na podzim 1988. Odehrál zde 4 druholigové zápasy, bez vstřelené branky.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 13.2.2012 8:27

...a pořád jsme nějak zapomněli zmínit, kdo vás to zápasy provází: člověk řečený Frída se jmenuje občanským jménem Luboš Fridrich, je mu něco přes 40 a je to velkej srdcař. :applause:

A mám radost, že jsem se s tím rokem 1995 trefil. :-)
JTB
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 13.2.2012 10:55

JTB píše: jmenuje občanským jménem Luboš Fridrich, je mu něco přes 40 a je to velkej srdcař.

......a já jsem hrdý na to,že se s ním znám z jeho kvalifikované výpomoci u nás v Ústí :applause: :applause:

PS. se svým fotbalovým putováním první, druhou a třetí ligou po republice jsem navštívil (takřka) všechny fotbalové stadiony,ale na Luboše "nikde neměli" :up:
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod Ettiene » 13.2.2012 17:48

Petřík2 píše:
JTB píše: jmenuje občanským jménem Luboš Fridrich, je mu něco přes 40 a je to velkej srdcař.

......a já jsem hrdý na to,že se s ním znám z jeho kvalifikované výpomoci u nás v Ústí :applause: :applause:

PS. se svým fotbalovým putováním první, druhou a třetí ligou po republice jsem navštívil (takřka) všechny fotbalové stadiony,ale na Luboše "nikde neměli" :up:

To jako vážně? Je řeč o hlasateli? Já putoval jen stadiony první ligy a měl jsem dojem, že hlasatel je u nás jeden z nejhorších (nevím jaký je lidsky, ale profesně určitě). Nejlepší mi přišel v Brně, jeho propojení s děním na hřišti a především s fandícími diváky (dokud na srbskou chodili) bylo vždy ukázkové.
Ettiene
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 13.2.2012 18:09

Ettiene píše:To jako vážně? Je řeč o hlasateli?

Úhel pohledu zřejmě určuje i míru spokojenosti......
Já od hlasatele prioritně požaduji srozumitelnost mluveného slova a té se mi od Luboše dostává mírou vrchovatou a přiměřenou míru objektivních informací . Prostě diskdžokeje,nebo tržnicového vyvolávače na fotbale nesnáším.V tomto jsem skutečná "konzerva". :idea:
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod JTB » 13.2.2012 19:49

Aspoň v tomhle se s Petříkem shodnu bezvýhradně. Třeba v Anglii hlásí PL zpravidla pánové s hebkým hlubokým hlasem a nádhernou výslovností (Theeeere will be two minutes of added time), což zrovna Frída není, ale jeho projev mám taky hrozně rád. Prostě to tak nějak patří k Teplicím. A na český poměry je opravdu nadprůměrnej, protože má dost výraznou barvu hlasu a dokáže mluvit zpatra. Žádnej dvacetiletej rybízek (á la Příbram aj.).
JTB
Registrovaný člen

Příspěvekod Mambo » 13.2.2012 20:01

K hlasatelům: před Fríďou hlásil Radek Hanuš (dříve i s Jirkou Vonduškou ml.) a před nimi Jirka Vondruška starší.. Dál do historie už nevidím=)
Mambo
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 13.2.2012 21:24

Petřík2 píše:Já od hlasatele prioritně požaduji srozumitelnost mluveného slova a té se mi od Luboše dostává mírou vrchovatou a přiměřenou míru objektivních informací . Prostě diskdžokeje,nebo tržnicového vyvolávače na fotbale nesnáším.
Absolutni souhlas
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 14.2.2012 19:22

A málem bych zapomněl zmínit jednu další zásadní Lubošovu kvalitu - čte velmi často skláře... :-)
JTB
Registrovaný člen

Příspěvekod Ettiene » 14.2.2012 20:16

JTB píše:A málem bych zapomněl zmínit jednu další zásadní Lubošovu kvalitu - čte velmi často skláře... :-)

ano, to bylo při minulém hej, hej zpatra s dávkou objektivních informací znát ;-)
Ettiene
Registrovaný člen

Kalendárium - 32

Příspěvekod pannoniax » 20.2.2012 10:42

21.února
26 let Michal Smejkal - obránce současného týmu, v Teplicích se objevil v lednu 2008. Dosud odehrál v Teplicích 72 prvoligových utkání, vstřelil v nich 4 branky.

22.února
90 let Vlastimil Chobot - záložník, do Teplic přišel počátkem roku 1948 a jako hráč zde působil do roku 1955. Za Teplice odehrál 94 prvoligových a 62 druholigových utkání, vstřelil 2 góly v první a 1 ve druhé lize. Později působil jako trenér, v roce 1964 dovedl žlutomodré k postupu do první ligy.
56 let Miloslav Tichý - záložník, do Teplic přišel v létě 1980 z Bohemians. Působil zde až do konce roku 1985. Za teplický tým odehrál 27 prvoligových a 76 druholigových utkání. Vstřelil 2 branky v první a 13 ve druhé lize. Z Teplic zamířil do Kladna.

23.února
33 let Ondřej Szabo - záložník, v Teplicích se objevil v létě 2004 z Bohemians, působil zde do konce roku 2006, kdy odešel do Sokolova. Za žlutomodré nastoupil v 27 prvoligových zápasech, vstřelil 1 gól.

25.února
41 let Miroslav Paták - záložník, v Teplicích se objevil v létě 1991, po půl roce odešel do Benešova, za dva roky se vrátil a hrál zde do konce roku 1994. Nastoupil v 26 druholigových a 5 třetiligových zápasech, vstřelil 1 gól. Z Teplic odešel do Turnova.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 33

Příspěvekod pannoniax » 26.2.2012 19:54

2.března
41 let Karel Rada - obránce, do Teplic přišel v létě 2002, spolu s Tomášem Hunalem vytvořili kvalitní stoperskou dvojici. Za Teplice nastoupil do 109 prvoligových zápasů, vstřelil 6 branek.

3.března
53 let Krzysztóf Etmanowicz - polský záložník. do Teplic přišel z Polonie Varšava na podzim 1986, v Teplicích sehrál 4 druholigová utkání. Po sezóně se vrátil zpět do Polska.
32 let Pavel Krmaš - obránce, v Teplicích se objevil počátkem roku 2004 ze Sparty. Během tří a půl roku zde nastoupil do 87 prvoligových zápasů, vstřelil 4 branky. V létě 2007 odešel na německé angažmá.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 28.2.2012 9:12

Ladislav Novák, stoper stříbrné jedenáctky z MS v Chile, souputník Josefa Masopusta, byl včera při vyhlašování fotbalistů roku 2011 uveden do fotbalové Síně slávy. Také on začínal ligu hrát v Teplicích. Loni bohužel zemřel.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 3.3.2012 21:29

Aidin Mahmutović nastoupil včera k jubilejnímu 100. prvoligovému utkání za FK Teplice. Své jubileum oslavil vstřeleným vítězným gólem.
Stal se tak 40. hráčem v historii klubu, který v teplickém dresu nastoupil do 100 a více prvoligových zápasů.
Dalšími dílčími jubilanty včera byli Vlastimil Stožický - 90. utkání v teplickém dresu v první lize a Milan Matula - 80. utkání za Teplice v první lize. :-)
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 34

Příspěvekod pannoniax » 4.3.2012 18:07

4.března
36 let Radek Zlatník - záložník, v Teplicích působil v sezóně 1997/98, kdy nastoupil do 5 prvoligových utkání. Výrazně se však nijak neuplatnil a z kádru se vytratil.

5.března
106 let Rudolf Krčil - záložník, v týmu nastoupil v 5 utkáních na podzim 1945, když byl kádr oslaben neúčastí řady hráčů. Dodnes drží rekord nejstaršího hráče, jenž nastoupil za žlutomodré v mistrovském utkání. Od léta 1947 působil v Teplicích jako trenér a o rok později dovedl tým do nejvyšší soutěže.
63 let Josef Jurkanin - útočník, do Teplic se dostal v létě 1975 ze Sparty výměnou za Pavla Stratila. Během dvou sezón zde nastoupil do 36 prvoligových zápasů, vstřelil 3 góly. V létě 1977 se vrátil do Prahy, ale do Slavie.
32 let Vít Turtenwald - obránce, do Teplic přišel ještě v dorosteneckém věku z Plzně. Nastoupil zde do 5 prvoligových utkání, ale do sestavy se natrvalo neprosadil. Z Teplic odešel do Xaverova.

6.března
58 let Vladimír Počta - brankář, jeden z nejlepších v historii klubu. Přišel v zimě 1979 z Ústí nad Labem a v klubu působil více než deset let. Odchytal za žlutomodré 44 prvoligových a 216 druholigových utkání. Čisté konto udržel ve 14 prvoligových a 85 druholigových zápasech. V klubu působil dlouho také jako trenér brankářů.

7.března
43 let Martin Luger - brankář, v brance áčka dospělých se objevil na podzim 1990. Během následujících dvou let odchytal 24 druholigových a 18 třetiligových utkání. V 8 druholigových a 6 třetiligových zápasech udržel čisté konto. Posléze odešel do Mostu, kde působil dlouhá léta i v trenérských pozicích.

9.března
43 let Martin Frýdek - záložník, do Teplic přišel v létě 1999 z německého působení, velké očekávání ale nesplnil a na podzim 2001 byl z kádru uvolněn. V Teplicích sehrál 51 prvoligových utkání, vstřelil 2 branky (obě do sítě do Plzně).
55 let Zdeněk Páleník - obránce, teplický tým posílil počátkem roku 1985 z RH Cheb, ale příliš se neuplatnil. Za Teplice odehrál 24 druholigových utkání, vstřelil 1 branku. Po roce a půl se z kádru vytratil.

10.března
61 let Luděk Štarch - útočník, do Teplic přišel v létě 1976 z Bohemians. Odehrál zde 27 prvoligových utkání, vstřelil 4 branky. Na podzim 1977 odešel do Hradce Králové. Později tragicky zahynul.
pannoniax
Registrovaný člen

Re: Kalendárium - 34

Příspěvekod Kozel » 4.3.2012 20:05

5.března
106 let Rudolf Krčil - záložník, v týmu nastoupil v 5 utkáních na podzim 1945, když byl kádr oslaben neúčastí řady hráčů. Dodnes drží rekord nejstaršího hráče, jenž nastoupil za žlutomodré v mistrovském utkání. Od léta 1947 působil v Teplicích jako trenér a o rok později dovedl tým do nejvyšší soutěže.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Kr%C4%8Dil
http://www.fotbal.cz/scripts/detail.php?id=1824

Zjednodušeně: Co byl Hlinka pro litvínovský hokej, byl svého času Krčil pro teplický fotbal. Je to však už dávno, že to už skoro nikdo nepamatuje.
:applause:
Kozel
Registrovaný člen

Kalendárium - 35

Příspěvekod pannoniax » 11.3.2012 20:05

12.března
41 let Zdeněk Rollinger - obránce, teplický odchovanec. Za Teplice sehrál 14 prvoligových, 79 druholigových a 44 třetiligových zápasů. Vstřelil 4 góly ve druhé a 1 gól ve třetí lize. Z Teplic odešel v létě 1997 do Ústí nad Labem.
25 let Jan Franc - záložník, teplický odchovanec. Jeho jediný start v ligovém utkání se zrodil na jaře 2007 v Liberci a měl opravdu epizodní charakter, neboť v poslední minutě střídal Jirsáka. V současnosti by měl působit v Chomutově.

13.března
47 let Jaromír Belšán - obránce, v Teplicích se objevil v létě 1988 a během roku a půl odehrál 33 druholigových utkání, vstřelil 3 branky. Z Teplic zamířil do Chomutova.

14.března
102 let Arnošt Kreuz - útočník, v Teplicích se objevil na na jaře 1947, na sklonku své kariéry, z Pardubic. Za žlutomodré odehrál 8 mistrovských utkání, vstřelil v nich 2 branky.
66 let Jan Thorovský - útočník, do Teplic přišel v zimě 1973 z Liberce. V Teplicích hrál až do léta 1977, odehrál zde 125 prvoligových zápasů, vstřelil v nich 18 branek. Z Teplic zamířil do Jablonce.
28 let Zdeněk Koukal - záložník, do Teplic přišel v létě 2004 z Bohemians, stálé místo v kádru si však nevybojoval. Během čtyř sezón nastoupil v Teplicích do 13 prvoligových zápasů. V současné době působí v Příbrami.

17.března
54 let Lubomír Pokluda - útočník, do Teplic přišel v létě 1976 z Frýdku-Místku a okamžitě se zařadil do základní sestavy. V Teplicích působil do léta 1979 a odehrál zde 69 prvoligových zápasů, vstřelil v nich 16 branek. Z Teplic odešel do Chebu.
26 let Edin Džeko - bosenský útočník, netřeba se o něm příliš rozepisovat. Jen pro pořádek, za Teplice odehrál v letech 2006 - 2007 43 prvoligových utkání, vstřelil v nich 16 branek.

18.března
43 let Petr Bystroň - obránce, do Teplic přišel v zimě 1996 z Ostravy. Odehrál zde 10 prvoligových a 15 druholigových zápasů. Vstřelilv nich 1 gól do sítě Slavie. Ze sestavy se postupně vytratil.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod mirunx » 12.3.2012 0:37

Edinovi už je 26? Toto letí:-)
mirunx
Registrovaný člen

Kalendárium - 36

Příspěvekod pannoniax » 19.3.2012 16:03

19.března
89 let Jozef Jajcaj - obránce, do Teplic přišel počátkem roku 1952 z Bratislavy a odehrál zde 22 prvoligových utkání. Po rozhodnutí o "úředním" sestupu se vrátil zpět na Slovensko do Slovanu Bratislava.
39 let Josef Just - záložník, v Teplicích působil od počátku roku 1995 do června 1997. Odehrál zde 25 prvoligových a 43 druholigových utkání, vstřelil 4 branky ve druhé lize. V létě 1997 se vrátil do Jablonce.
33 let Petr Voříšek - záložník, odchovanec. Za Teplice sehrál v letech 1998 - 2003 101 prvoligových utkání, vstřelil v nich 6 branek. V lednu 2004 zamířil do Sparty.

20.března
50 let Jindřich Bureš - záložník, v Teplicích se objevil v létě 1984 z Rakovníka. Během pěti sezón zde odehrál 139 druholigových zápasů. V létě 1989 odešel do Blšan.
27 let Jan Štohanzl - záložník. Do Teplic přišel z Jihlavy a odehrál zde 51 prvoligových utkání, v nich vstřelil 2 branky. V současnosti působí v Mladé Boleslavi.

21.března
56 let Vlastimil Calta - záložník, do Teplic přišel v létě 1978 z Příbrami, v zimě 1983 odešel do Sparty, vrátil se v zimě 1986 a po pěti letech odešel do Německa. Za Teplice odehrál 15 prvoligových a 140 druholigových utkání. Vstřelil 1 branku v první lize a 30 ve druhé lize.
50 let Zdeněk Prchal - obránce, do Teplic přišel v létě 1984 z Varnsdorfu, ale do sestavy se nedostal. Nastoupil pouze v jednom utkání Českého poháru.
42 let Jaroslav Pok - útočník, v Teplicích odehrál v letech1989 - 1991 49 druholigových utkání, vstřelil v nich 9 branek. Z Teplic zamířil do Mladé Boleslavi.
38 let Radek Divecký - útočník, který je ještě většině příznivců dobře znám. V Teplicích sehrál 173 prvoligových, 64 druholigových a 7 třetiligových utkání. Vstřelil zde 41 gólů v první lize, 17 ve druhé a 3 ve třetí lize. V současnosti působí v Brozanech.
36 let Dušan Tesařík - záložník, do Teplic přišel v létě 1997 ze Zlína. Působil zde hráčsky v A-týmu téměř devět let. Sehrál za Teplice 202 prvoligových utkání, vstřelil v nich 18 branek.

22.března
58 let Vladimír Čermák - obránce, odchovanec klubu. Za žlutomodré odehrál v letech 1975 - 1977 8 prvoligových zápasů. Poté odešel do Chebu, posléze do Chomutova.
43 let Karel Kocián - záložník, do Teplic přišel v létě 1994 z Brandýsa, příliš se neuplatnil. Sehrál zde 11 druholigových utkání.

23.března
74 let Alfréd Malina - obránce, dlouholetá opora. V Teplicích sehrál v letech 1956 - 1967 89 prvoligových a 136 druholigových utkání, vstřelil 5 gólů ve druhé lize. Z Teplic odešel počátkem roku 1968 do Litvínova.

25.března
69 let Ján Rohaczek - útočník, nezapomenutelná figurka přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Za žlutomodré sehrál 13 prvoligových utkání, vstřelil v nich 1 branku. Z týmu odešel nečekaně, když při zájezdu mužstva k ligovému utkání na Slovensko se od výpravy odpojil a už se nevrátil.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 20.3.2012 16:41

Fejeton_________________________________________________________________
Během včerejšího podvečera, když se v Podmoklech ponořila letenská stráň do stínu Popovického vrchu a protější strana labského údolí ještě zůstala zalita oranžovým světlem zapadajícího slunce, sedě v ajnclíku a vyrovnávaje tlaky, utkvěla v mé lbi myšlénka. Co je příčinou, že za více než 110 let, kdy se v Sudetech honí sportsmani za koženou merunou, došli v této blahé činnosti nejdál v Teplicích?
Srovnatelné podmínky pro vznik fotbalového centra Podkrušnohoří jistě měla i jiná města, Chomutov, Most a Ústí nad Labem. Ale jen v Teplicích byl ekonomický a lidský potenciál umocněn intelektuálním a kulturním nadhledem mnohonárodnostní směsice obyvatel tehdy ještě věhlasných lázní. Proto již záhy po vzniku klubu TFK 03 je mužstvo tvořeno hráči z území celé monarchie bez ohledu na národnost. Vedle sebe hrají zdejší Němci, Češi a židé doplnění Slováky, Vídeňáky i Pražáky. Desetitisícové návštěvy vídají pravidelně reprezentanty: Čambala, Kocsise, Koželuha, krčila, chabařovického rodáka, brankáře Patzela, Kreuze, Zosela, Náhlovského, Porubského, Svatoně, Kuglera, Schäffera a internacionály Sestu (Šestáka) a Bánáse.
Ani šestiletá válečná pauza a následný úbytek obyvatel a změny v národnostním složení pohraničí nemoly být důvodem k zániku fotbalové tradice ve městě. Nově založený český klub navazuje na předválečnou tradici Drožďárny a na místo činu se tentokrát jako trenér vraci Rudolf Krčil.
Během prvního ligového období v letech 48-53 hrají v Teplicích reprezentanti Malý, Kareš, Havlíček a mužstvem procházejí budoucí hvězdy evropské kopané Masopust s Novákem. Ti jsou společně s Patzelem a Krčilem teplickým příspěvkem k oběma československým stříbrům z MS.
V druhém ligovém období 64-79 dokázali v Teplicích vychovat pro reprezentaci další hráče: Sedláčka, Nováka, Stratila, Koubka, Melichara(do 23 let) a především mistra Evropy Bičovského.
Po dobu současné ligové příslušnosti byly nejúspěšnějšími ročníky, kdy v Teplicích nastupovali internacionálové Frýdek, Bílek, Rada nebo Horváth a v reprezentaci hrál Verbíř, Fenin nebo Bosňan Džeko.
Uváděná období jsou zároveň divácky i sportovně nejúspěšnější. Z výčtu je zřejmé, že nositelem fotbalových tradic je periodicky se opakující divácký zájem kopírovaný kvalitní hrou kvalitního mužstva. Půjdeme-li v úvahách dále, znamená to, že než stavění cílů, jako je účast v evropských pohárech, je mnohem důležitější trpělivé dotažení výchovy hráčů až na reprezentační úroveň v dospělém věku. Ve svém důsledku to přivede do ochozů diváka i zajistí kýžené výsledky. K tomu by měla směřovat i činnost v současném finančně zajištěném klubu, protože jeho vlastní historie je toho dokladem.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 20.3.2012 22:27

Teeeda, to je grafomanie.
Kozlíku, dovolil bych si jeden takovej polemickej postřeh: v roce 1930 žilo v okolí Teplic (což je okres Teplice, ale bez Bílinska) 165 tisíc lidí, dneska 105 tisíc (pro srovnání - Ústí 130 ku 118 tisícům). Tak prudký pokles nepotkal žádnou okolní oblast, čili lze obráceně dovodit, že tehdy hrály Teplice v regionu mnohem významnější roli. To samý v rámci Čech: Praha 1930: 849 tisíc ku 1,3 milionu dneska.
JTB
Registrovaný člen

Kalendárium - 37

Příspěvekod pannoniax » 27.3.2012 16:03

27.března
28 let Josef Kaufman - obránce, v Teplic se objevil v létě 2004 z Pardubic a rázem se stal členem základní sestavy. Za Teplice sehrál 88 prvoligových utkání, vstřelil 1 branku. V létě 2008 odešel zkusit štěstí do Norska.

29.března
50 let Rostislav Jeřábek - útočník, do Teplic přišel v lednu 1985 z Mostu. Během jedné a půl sezóny nastoupil do 35 druholigových utkání, vstřelil v nich 6 branek. V létě 1986 odešel do Vítkovic.

30.března
56 let Zdeněk Pichner - útočník, odchovanec klubu. Za Teplice sehrál v letech 1975 - 1981 30 prvoligových a 35 druholigových utkání, vstřelil 1 branku v první a 2 ve druhé lize. Z Teplic zamířil do Chomutova.

31.března
75 let Milan Holomoj - útočník, v Teplicích působil v letech 1959 - 1967, odehrál zde 76 prvoligových a 101 druholigových utkání. Vstřelil 8 branek v první a 10 ve druhé lize. Z Teplic odešel do Litvínova, později byl dlouho činný v Bílině.
73 let Josef Myslivec - obránce, opora zadních řad v letech 1964 - 1969. V Teplicích odehrál 124 prvoligových utkání. V létě 1969 odešel do Liberce.
31 let Jan Poláček - obránce, odchovanec. V áčku Teplic se jenom mihl a nastoupil jen do 1 utkání Poháru ČMFS na podzim 2002.

1.dubna
30 let Vlastimil Ryška - obránce, jehož kariéru předčasně ukončila vleklá zranění. Za Teplice sehrál 30 prvoligových utkání, vstřelil 1 gól.
26 let Petr Dolejš - záložník, zimní posila z Jihlavy. Dosud v Teplicích odehrál 6 prvoligových utkání.
23 let Jan Hošek - obránce, do Teplic přišel v létě 2010 ze Slavie, ale do základní sestavy se stabilně nedostal a v létě 2011 odešel do Polska. V Teplicích nastoupil do 20 prvoligových utkání.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 27.3.2012 16:19

Olomoucký gól v nedělním utkání ukončil sérii neprůstřelnosti Tomáše Grigara v ligových zápasech. Neprůstřelnost trvala 400 minut a zařadila se na šesté místo v teplické prvoligové historické tabulce.
První místo drží Tomáš Poštulka, který v sezóně 2004/05 na podzim (7.-14.kolo) udržel čisté konto v délce 609 minut.
Druhé místo patří Liboru Macháčkovi ze sezóny 1998/99 (24.-29-kolo), ten vydržel bez překonání 542 minut.
Třetí místo zaujímá opět Libor Macháček, jenž v sezóně 1997/98 (7.-12.kolo) nelovil míč ze sítě 488 minut.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 27.3.2012 17:46

pannoniax píše:Olomoucký gól v nedělním utkání ukončil sérii neprůstřelnosti Tomáše Grigara v ligových zápasech. Neprůstřelnost trvala 400 minut a zařadila se na šesté místo v teplické prvoligové historické tabulce.
První místo drží Tomáš Poštulka, který v sezóně 2004/05 na podzim (7.-14.kolo) udržel čisté konto v délce 609 minut.
Druhé místo patří Liboru Macháčkovi ze sezóny 1998/99 (24.-29-kolo), ten vydržel bez překonání 542 minut.
Třetí místo zaujímá opět Libor Macháček, jenž v sezóně 1997/98 (7.-12.kolo) nelovil míč ze sítě 488 minut.

A Slavík se svými 440 minutami je čtvrtý, nebo pátý?
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 27.3.2012 17:59

Addax píše:
pannoniax píše:Olomoucký gól v nedělním utkání ukončil sérii neprůstřelnosti Tomáše Grigara v ligových zápasech. Neprůstřelnost trvala 400 minut a zařadila se na šesté místo v teplické prvoligové historické tabulce.

A Slavík se svými 440 minutami je čtvrtý, nebo pátý?

Martin Slavík je čtvrtý, ale já mám u něj uvedeno 437 minut. V sezóně 2009/10 inkasoval ve 24.kole v Liberci ve 44.minutě od Dočkala, pak následovala čtyři utkání bez inkasované branky (Příbram 1:0, v Ml.Boleslavi 1:0, Kladno 5:0 a v Jablonci 0:0) a v 29.kole doma proti Olomouci inkasoval v 31.minutě od Navrátila. Součet mi vychází na zmíněných 437 minut. Pozoruhodné je, že ten samý Navrátil v neděli zastavil neprůstřelnost Grigara.
No a na pátém místě je Jiří Sedláček ze sezóny 1970/71, kdy v rozmezí 3.-7.kola neinkasoval 436 minut.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 38

Příspěvekod pannoniax » 2.4.2012 8:25

2.dubna
37 let Aleš Pikl - záložník, v Teplicích spíš obránce. V Teplicích působil v letech 1998 - 1999. Sehrál zde 34 prvoligových utkání, z Teplic odešel do Viktorie Žižkov.

3.dubna
33 let Leandro Vieira - brazilský obránce, v Teplicích hrál v sezóně 2007/08, nikterak nepřesvědčil. Nastoupil do 3 prvoligových utkání.

4.dubna
74 let Miloslav Landa - obránce, v Teplicích se objevil v létě 1966 z Děčína. Za Teplice sehrál 10 prvoligových utkání, vstřelil v nich 1 gól. V lednu 1968 se vrátil zpět do Děčína.

5.dubna
57 let Svatopluk Kovář - brankář, v Teplicích působil jako náhradník Jiřího Sedláčka v letech 1977 - 1978. Zasáhl do 2 prvoligových utkání.

6.dubna
26 let Aidin "Mahmut" Mahmutović - bosenský útočník současného týmu. V Teplicích působí aktivně od léta 2008. Dosud nastoupil do 103 prvoligových utkání, vstřelil v nich 29 branek.

7.dubna
69 let Milan Kollár - obránce, do Teplic přišel v létě 1969 z Banské Bystrice a během dvou sezón zde odehrál 54 prvoligových utkání, v nich vstřelil 2 branky. Poté odešel do Sparty. V sezóně 1983/84 vedl žlutomodré jako hlavní trenér.
67 let Jiří "Bob" Novák - obránce, v Teplicích se objevil v létě 1966 a působil zde až do roku 1975, kdy odešel do Kladna. Za Teplice odehrál 230 prvoligových utkání, vstřelil v nich 5 branek.
52 let Vladimír Puhlovský - obránce, v Teplicích působil v roce 1983, ale do základní sestavy se neprosadil. Nastoupil do 2 druholigových utkání. Z Teplic zamířil do České Lípy.
37 let Marek Smola - obránce, do Teplic se dostal na podzim 2000 z Chomutova. Odehrál zde 6 prvoligových utkání, postupně se ze sestavy vytratil. Následně odešel do Plzně.

8.dubna
66 let Jiří "Pegy" Petráček - brankář, dlouholetý náhradník Jiřího Sedláčka a opora B týmu Teplic v letech 1967 - 1977. Do prvoligového utkání zasáhl pouze jednou, když na podzim 1975 střídal v utkání s Plzní. Později dlouholetý aktivní rozhodčí.
35 let Petr Strouhal - záložník, odchovanec klubu. V letech 1998 - 2001 nastoupil do 7 prvoligových utkání. Následně odešel do Chomutova.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 39

Příspěvekod pannoniax » 9.4.2012 16:50

9.dubna
59 let Josef Fišer - útočník, v Teplicích se objevil počátkem roku 1973 z Litoměřica vydržel zde až do roku 1979, s výjimkou let 1974 - 1976 ve VTJ Žatec. Odehrál zde 64 prvoliogvých a 7 druholigových utkání, vstřelil 7 branek. Na podzim 1979 odešel do Děčína.

10.dubna
55 let Jiří Maliga - obránce, v Teplicích se objevil na jaře 1982 z Třince. V Teplicích nastoupil do 20 prvoligových a 85 druholigových utkání, vstřelil 2 góly ve druhé lize. Z Teplic odešel v zimě 1987 do Ústí nad Labem.
44 let Vladimír Kosinský - obránce, odchovanec klubu. Za teplické áčko hrál v letech 1990 - 1994. Nastoupil v 58 druholigových a 55 třetiligových utkáních, vstřelil 4 druholigové a 5 třetiligových gólů. Z Teplic odešel do Loun.

11.dubna
33 let Pavol Piatka - útočník, v Teplicích hrál v letech 2000 - 2001, nastoupil v 9 prvoligových utkáních.
25 let Marek Jungr - záložník, v Teplicích se objevil před zahájením jarní sezóny 2011. Na podzim odešel na hostování do Jihlavy. Za Teplice dosud nastoupil v 10 prvoligových utkáních.

12.dubna
27 let Zdeněk Volek - záložník současného týmu, v zimě přišel z Ústí nad Labem. Za Teplice dosud zasáhl do 2 prvoligových utkání.

13.dubna
47 let Michal Bílek - záložník, do Teplic přišel na podzim 1997 z Viktorie Žižkov a během tří sezón zde nastoupil do 76 prvoligových utkání, v nich vstřelil 11 gólů. Nyní reprezentační trenér.
40 let Pavel Holomek - útočník, do Teplic přišel z Brna na podzim 1999. V Teplicích působil do léta 2003, nastoupil zde do 37 prvoligových utkání, vstřelil v nich 5 branek. Z Teplic zamířil do Drnovic.
37 let René Šimek - záložník, do Teplic přišel v létě 1995 z Jablonce. Odehrál zde 10 druholigových utkání, jeho slibnou kariéru zastavila zlomenina nohy. Poté odešel do Ústí nad Labem.

15.dubna
26 let Ariel Colzera - argentinský útočník, za Teplice nastoupil v sezóně 2005/06 ve 2 ligových utkáních.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 40

Příspěvekod pannoniax » 16.4.2012 16:24

16.dubna
25 let Martin Fenin - útočník, odchovanec klubu, do ligového áčka nahlédl už jako šestnáctiletý. Až do svého odchodu na zahraniční angažmá odehrál za Teplice 78 prvoligových utkání, vstřelil v nich 15 gólů.

17.dubna
67 let Pavel Stratil - útočník, jeden z nejlepších v historii klubu. V Teplicích působil v letech 1966 - 1975. Za Teplice odehrál 231 prvoligových utkání, vstřelil v nich 70 gólů. Z Teplic odešel v létě 1975 do Sparty.

18.dubna
60 let Pavel Soukup - obránce, v Teplicích působil v letech 1973 - 1978. Sehrál zde 28 prvoligových utkání, v zimě 1979 odešel do České Lípy.

22.dubna
56 let Jiří Šourek - záložník, odchovanec klubu. V áčku Teplic působil v letech 1974 - 1981. Odehrál zde 57 prvoligových a 61 druholigových zápasů, vstřelil 8 prvoligových a 31 druholigových gólů. V létě 1981 odešel do Vítkovic.
55 let Jiří Douda - útočník, přišel z Ústí nad Labem v létě 1978. V Teplicích působil, s výjimkou vojenské služby, do léta 1983, kdy se vrátil zpět do Ústí. Odehrál zde 10 prvoligových a 61 druholigových utkání, vstřelil 3 druholiogvé góly.
37 let Pavel Horváth - záložník, v Teplicích se objevil počátkem roku 2002 po nevydařeném tureckém angažmá. Působil zde až do léta 2004, kdy odešel do Japonska. Za Teplice sehrál 60 prvoligových zápasů, vstřelil v nich 6 branek.
28 let Milan Matula - obránce současného týmu, do Teplic přišel v létě 2008 z Liberce. Až dosud odehrál za Teplice 85 prvoligových zápasů, vstřelil v nich 2 branky.
pannoniax
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Obecnější témata