FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Perličky z teplické historie

Diskuse o hráčích klubu, přestupech hráčů, realizačním týmu, vedení klubu, juniorce a mládeži, stadionu, fanoušcích atd.

Re: Perličky z teplické historie

Příspěvekod pannoniax » 1.8.2011 11:50

Petřík2 píše:
pannoniax píše:Takže máš pravdu Petříku

Teda to je "šupa".Kompletní jedenáctka.A žádný Tepličák. :no:

naposledy vedli mužstvo "tepličáci" na podzim 1994 Karel Vytisk a Přemysl Bičovský, kdy byl na 6 kol od mužstva odvolán Cerman. V té době byla v Ústí fotbalová euforie pod mecenášem Suchánkem, že Petříku? ;-)
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 1.8.2011 14:03

Tak jsem zjišťoval, kam to měly Teplice nejblíž a nejdál v historii při cestě za soupeřem k mistrovskému utkání (myšleno po silnici).
Nejdál to bylo do Košic 750 km.
Nejblíž z drožďárny do Trnovan nebo do Řetenic. Co myslíš Addaxi, kam to bylo blíž? :hi: Asi do Řetenic, že?
Hvězda Trnovany hrála na hřišti jako dnes, Slavoj Řetenice měl hřiště naproti nemocnici, jak jsou tři věžáky.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 1.8.2011 15:02

Na Lokomotivu nebo na VSS? Prešov bol pri ceste.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 1.8.2011 15:05

Kozel píše:Na Lokomotivu nebo na VSS?

Tak to nevím, nikdy jsem v Košicích nebyl. Snad mi někdo poradí.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 1.8.2011 16:15

pannoniax píše:

Tak jsem si to schválně vygooglil. V Košicích asi za těch 20 let vzal fotbal nejeden kotrmelec. Zeměpisně je to tak, že stadion Lokomotivy leží v severní části Košic zvané Čermeľ a bývalý stadion VSS na JZ na Moldavské cestě. Autobusem je blíž Lokomotiva, letadlem VSS.
V praxi je bývalý nádherný stadion VSS, který byl podle mě ještě hezčí a fotbalovější (až na archtektonickou dominantu ve středu hlavní tribuny) než Stínadla a Sparta, rujna horší než Lužánky v Brně. Stadion Lokomotivy je nadále modernizován a opravován. Je to však stále víceúčelový stadion, kam aby fanoušek chodil na fotbal s triédrem. Na stadioně hraje Corgoňligu ve žlutomodrém nástupce VSS MFK Košice. Lokomotiva v modrobílých dresech hraje III. ligu ve skromných podmínkách někde v ústraní.

http://fansvss.blog.cz/galerie/historia/stadion-vsa
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 1.8.2011 16:29

Kozel píše:
pannoniax píše:

Tak jsem si to schválně vygooglil. V Košicích asi za těch 20 let vzal fotbal nejeden kotrmelec. Zeměpisně je to tak, že stadion Lokomotivy leží v severní části Košic zvané Čermeľ a bývalý stadion VSS na JZ na Moldavské cestě. Autobusem je blíž Lokomotiva, letadlem VSS.
V praxi je bývalý nádherný stadion VSS, který byl podle mě ještě hezčí a fotbalovější (až na archtektonickou dominantu ve středu hlavní tribuny) než Stínadla a Sparta, rujna horší než Lužánky v Brně. Stadion Lokomotivy je nadále modernizován a opravován. Je to však stále víceúčelový stadion, kam aby fanoušek chodil na fotbal s triédrem. Na stadioně hraje Corgoňligu ve žlutomodrém nástupce VSS MFK Košice. Lokomotiva v modrobílých dresech hraje III. ligu ve skromných podmínkách někde v ústraní.

Tak díky, vzhledem k tomu, že tam Teplice létaly, tak nejdál hrály na Lokomotivě.
Jinak toho stadiónu v Košicích je škoda.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 1.8.2011 17:46

pannoniax píše:V té době byla v Ústí fotbalová euforie pod mecenášem Suchánkem, že Petříku

Ano,tak to bylo.....a těch lidí co chodilo :yes: .....jeto velký úbytek zájmu o fotbal.Bohužel.A v celých Čechách. :cry:
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod pannoniax » 1.8.2011 20:01

Petřík2 píše:
pannoniax píše:V té době byla v Ústí fotbalová euforie pod mecenášem Suchánkem, že Petříku

Ano,tak to bylo.....a těch lidí co chodilo :yes: .....jeto velký úbytek zájmu o fotbal.Bohužel.A v celých Čechách. :cry:

Pravda, pravda. Návštěvy byly, na derby s Neštěmicemi v divizi a v ČFL přes osm tisíc. Z dnešního pohledu neuvěřitelné.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 1.8.2011 20:09

Kozel píše:http://czech-web.cz/~milan_k/Clanky/hajek.htm

Spíš měl smůlu a byl dost chytrej, aby se dokázal živit jinak. B-)

tohle je taky zajimave info na tema Hajek...
"Týden po své premiéøe v nejvyšší soutì�i nastoupil za rezervu v Prachaticích. „V prùbìhu zápasu mi luplo v koleni a byl konec.“Okam�itì následovala operace v Teplicích. „Bohu�el se pøíliš nezdaøila. Diagnóza znìla, �e vazy byly natr�ené ze dvou tøetin. Lékaøi mi sdìlili, �e za ètrnáct dní mù�u pomalu zaèít trénovat a za dva mìsíce po operaci se zapojit do zimní pøípravy. Takovým slovùm èlovìk hodnì rád uvìøí,“krèí rameny ..."
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Tomas » 1.8.2011 21:16

Kozel píše:
pannoniax píše:

Podobnost se Stinadly tady je.Snad tak nedopadnou.Je to smutny pohled na takovy zarostly stadion.Vypadal pekne jeste nejaka kryta tribuna mu chybela.
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 1.8.2011 22:43

pannoniax píše:Tak jsem zjišťoval, kam to měly Teplice nejblíž a nejdál v historii při cestě za soupeřem k mistrovskému utkání (myšleno po silnici).
Nejblíž z drožďárny do Trnovan nebo do Řetenic. Co myslíš Addaxi, kam to bylo blíž? :hi: Asi do Řetenic, že?
Hvězda Trnovany hrála na hřišti jako dnes, Slavoj Řetenice měl hřiště naproti nemocnici, jak jsou tři věžáky.

Blíž byl určitě řetenický Slavoj - alespoň vzdušnou čarou. Ale podle mne je nejlepší to brát mimo obec Teplice a nejvyšší soutěž. To pak je bezkonkurenčně, takřka dvojče, Ústí.
A nejdál to vidím na hřiště Tatranu Prešov. Sice je vzdušnou čarou nepatrně blíž než košické stadiony (Tatran Prešov 21°14´05, VSS 21°14´36 a Loko 21°14´39), ale vlakem, i po silnici se stejně jezdí (jezdilo) do Prešova přes Košice. O letadlu nemluvě. Pokud Sklo Union létal letadlem (což mi není známo), přistál v Košicích a do Prešova ho ještě čekal autobus. Takže nejodlehleším ligovým místem byl pro nás Prešov. Jezdil jsem na všechny stadiony v tehdejším Československu, vlakem - tenkrát jsem ho měl zadarmo. Respektive na režijku. Co se týká obou stadionů v Košicích - nejen vzdušnou čarou je ten Lokomotivy vzdálenější, ale i ve městě je na odlehlejším místě od středu, než byl ten VSS a hůř se k němu dostávalo. Oba stadiony byly hodně podobné dvěma našim. Ten Lokomotivy mi připomínal plzeňský (ovál s atletickou drahou a velkou hlavní tribunou, zbytek nízké ochozy) a stadion VSS zase prozměnu brněnský Za Lužánkami. To byl ten samý kotel zapuštěný do suterénu. Šli jste po ulici po rovině a najednou jste se ocitli na horním ochozu tribuny a dívali jste se dolů pod sebe na hřiště. Zajímavé, že z obou jsou už ruiny, kde se prohání jen vítr...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod LD79 » 2.8.2011 5:04

Dobrý den, rád bych se zeptal zda zde někdo seriozně sbírá fotbalové statistiky z druholigových sezon zajímal by mně počet zápasů a vstřelených branek pracují pro server playerhistory.com a rád bych seznámil s těmito statistikami širší okolí fotbalových příznivců.
LD79
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 2.8.2011 7:14

Addax píše:
pannoniax píše:Tak jsem zjišťoval, kam to měly Teplice nejblíž a nejdál v historii při cestě za soupeřem k mistrovskému utkání (myšleno po silnici).

Blíž byl určitě řetenický Slavoj - alespoň vzdušnou čarou. Ale podle mne je nejlepší to brát mimo obec Teplice a nejvyšší soutěž. To pak je bezkonkurenčně, takřka dvojče, Ústí.
A nejdál to vidím na hřiště Tatranu Prešov. Sice je vzdušnou čarou nepatrně blíž než košické stadiony (Tatran Prešov 21°14´05, VSS 21°14´36 a Loko 21°14´39), ale vlakem, i po silnici se stejně jezdí (jezdilo) do Prešova přes Košice. O letadlu nemluvě. Pokud Sklo Union létal letadlem (což mi není známo), přistál v Košicích a do Prešova ho ještě čekal autobus. Takže nejodlehleším ligovým místem byl pro nás Prešov. Jezdil jsem na všechny stadiony v tehdejším Československu, vlakem - tenkrát jsem ho měl zadarmo. Respektive na režijku. Co se týká obou stadionů v Košicích - nejen vzdušnou čarou je ten Lokomotivy vzdálenější, ale i ve městě je na odlehlejším místě od středu, než byl ten VSS a hůř se k němu dostávalo. Oba stadiony byly hodně podobné dvěma našim. Ten Lokomotivy mi připomínal plzeňský (ovál s atletickou drahou a velkou hlavní tribunou, zbytek nízké ochozy) a stadion VSS zase prozměnu brněnský Za Lužánkami. To byl ten samý kotel zapuštěný do suterénu. Šli jste po ulici po rovině a najednou jste se ocitli na horním ochozu tribuny a dívali jste se dolů pod sebe na hřiště. Zajímavé, že z obou jsou už ruiny, kde se prohání jen vítr...

Pokud vezmeme v úvahu jen nejvyšší soutěž, tak nejblíž bylo opravdu Ústí nad Labem ,ale hned v závěsu je Most.
Na východ Slovenska se opravdu létalo, i v dávných dobách. Například v krajském deníku Průboj z roku 1952 jsem objevil inzerát od vedení klubu, kde nabízelo fanouškům letět s mužstvem do Košic za 2000 Kčs.
Na stadionech s atletickým oválem se někdy ligové utkání krylo s další akcí, což mělo vliv na návštěvu. Na podzim 1973 hrály Teplice v Košicích s Lokomotivou a zápas sledovalo 17 tisíc diváků. Důvodem vysoké návštěvy určitě nebyl výkon teplických fotbalistů (i když by to bylo potěšitelné), ale na atletické dráze byl cíl Mezinárodního maratonu míru. To byla tehdy velká akce podporovaná politickými orgány. Pro doplnění Lokomotiva Košice v tom utkání porazila Sklo Union Teplice 4:2. :-)
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Paris » 5.8.2011 12:53

K dnešnímu zápasu s Hradcem se váže vzpomínka na léto 1980, kdy Teplice zařízl v kvalifikaci s "votroky" sudí Grégr... aneb černá svině.

http://teplicky.denik.cz/fotbal_region/ ... svine.html
Paris
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 5.8.2011 13:37

Paris píše:K dnešnímu zápasu s Hradcem se váže vzpomínka na léto 1980, kdy Teplice zařízl v kvalifikaci s "votroky" sudí Grégr... aneb černá svině.

http://teplicky.denik.cz/fotbal_region/ ... svine.html

Ani to radši nepřipomínej. Nebyl to ofsajd ani náhodou. Jarda Melichar rozehrával z levé strany přímý kop a Petar Novák (dnes lékař Sparty) nezadržitelně hlavou skóroval. V době kopu vybíhal spoza postavené zdi. Ti dva nás okradli. Ale o mrtvých jen dobré...
Je to už bratru 31 let a neskousnu to do teď.
Kozel
Registrovaný člen

Kalendárium 4?

Příspěvekod Kozel » 10.8.2011 9:19

Kozel
Registrovaný člen

Re: Kalendárium 4?

Příspěvekod pannoniax » 11.8.2011 21:26

Kozel píše:Pannoniax asi odjel k moři. :hi:

http://www.fkteplice.cz/A-tym/zpravy/9_ ... atiny.html

k moři jsem neodjel, ale pár dní volna přišlo vhod
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 4

Příspěvekod pannoniax » 11.8.2011 22:11

9.srpna
70 let Václav Kameník - brankář, věčný náhradník Jiřího Sedláčka, za Teplice odchytal 41 prvoligových a 41 druholigových utkání. V lednu 1971 odešel do Ústí nad Labem.
37 let Tomáš Kukol - obránce, do Teplic přišel v roce 1998, ale pro zranění dlouho nehrál. V letech 1999 - 2002 odehrál 76 ligových utkání, v nichž vstřelil 2 góly. Poté odešel do Plzně.
68 let Rudolf Mádr - obránce, v první polovině šedesátých let odehrál 6 prvoligových a 10 druholigových zápasů. V té době bylo známé heslo: Malina,Myslivec,Mádr, to je náš obranný kádr.
48 let Zbyněk Záveský - obránce, v roce 1979 se jako šestnáctiletý objevil v základní sestavě A-týmu dospělých. Celkem až do roku 1994 nastoupil v 10 prvoligových a 127 druholigových zápasech. Nezapomenutelný je i po letech jeho vlastní gól z téměř poloviny hřiště v zápase s Interem Bratislava na jaře 1984.

10.srpna
22 let Radim Breite - záložník, v posledním kole ligy na jaře 2009 se zatím pouze v jediném ligovém zápase objevil ve žlutomodrém dresu v Českých Budějovicích. Zda ještě někdy přidá další ligové starty v Teplicích je otázkou.

11.srpna
39 let Petr Fousek - záložník, od roku 1996 opora teplického týmu, celkem v Teplicích odehrál 136 prvoligových zápasů, vstřelil 20 branek. V létě 2001 odešel na zahraniční angažmá. V současnosti asistent trenéra Habance v Ústí nad Labem.
39 let Dobroslav Hamouz - obránce, začátkem devadesátých let se ve 2 utkáních objevil ve žlutomodrém dresu.

12.srpna
62 let Zdeněk Kovář - obránce, do Teplic přišel v roce 1971 z Chomutova, ale stálé místo v sestavě si nevybojoval. Během dvou let odehrál 21 prvoligových utkání. V zimě 1974 odešel do Děčína. Znám byl z dlouholetého funkcionářského působení v Blšanech.
41 let Martin Vrtiška - obránce, v letech 1989-1991 odehrál 35 mistrovských utkání, v nichž zaznamenal 1 branku.

13.srpna
31 let Peter Štyvar - slovenský útočník, v Teplicích se objevil v roce 2000. Nikdy nenastoupil ve žlutomodrém dresu v ligovém utkání. Jediný start v soutěžním utkání byl v utkání s Celticem Glasgow, kdy se na hřiště dostal v poslední minutě. Mnohem větší úspěchy získal v dresu Žiliny.

14.srpna
36 let Damir Grlić - obránce, přišel z Příbrami v roce 2001, v Teplicích odehrál 14 ligových utkání, 1 nastoupil v Poháru Intertoto proti FC Bologna. V tomto utkání zaznamenal vstřelený gól.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 5

Příspěvekod pannoniax » 15.8.2011 14:47

Narozeniny (i nedožité) bývalých i současných teplických hráčů v tomto týdnu:

15.srpna
69 let Jaroslav Vojta - křídelní útočník, do Teplic přišel na začátku roku 1967 z Brna, odehrál zde 87 prvoligových utkání, vstřelil v nich 8 branek. V létě 1972 odešel do Mostu.

16.srpna
20 let Junior Teplice - klub, věnující se výchově nejmladších fotbalistů. Po dovršení kategorie přípravek kluci přecházejí do FK Teplice.

17.srpna
31 let Lukáš Ohněník - útočník, za áčko Teplic nastoupil v jediném prvoligovém utkání na jaře 2007 v Českých Budějovicích. Poté odešel zkusit štěstí do Nizozemska.

18.srpna
61 let Přemysl Bičovský - záložník, jeden z nejlepších hráčů teplické historie, v letech 1967-70 a 1972-76 nastoupil ve žlutomodrém dresu ve 181 prvoligových utkáních, v nichž vstřelil 58 branek. V zápase Interpoháru proti FC Twente vstřelil 5 branek, což je úctyhodný rekord. V létě 1976 odešel do Bohemians Praha, jeho odchodem počal pozvolný pád teplického týmu, který vyvrcholil o tři roky později pádem do druhé ligy.

19.srpna
34 let Michal Doležal - záložník, teplický odchovanec, v letech 1996 - 2010 nastoupil za Teplice v 268 prvoligových a 3 druholigových utkáních, v nichž nastřílel 20 branek. Poté odešel do Ústí nad Labem. Nyní působí v německé oberlize v týmu SV Germania Schöneiche.
28 let Vlastimil Stožický - záložník současného týmu. Až dosud odehrál za Teplice 77 prvoligových utkání, vstřelil v nich 15 gólů.

21.srpna
58 let Václav Senický - záložník, bojovník, milující tvrdou hru, bohužel už není mezi námi. Za Teplice odehrál 115 prvoligových a 62 druholigových zápasů, vstřelil 4 branky v první a 5 branek ve druhé lize. V zimě 1982 odešel do Chomutova. Poté působil v Teplicích v trenérské pozici.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 15.8.2011 16:57

pannoniax píše:17.srpna
31 let Lukáš Ohněník - útočník, za áčko Teplic nastoupil v jediném prvoligovém utkání na jaře 2007 v Českých Budějovicích. Poté odešel zkusit štěstí do Nizozemska.

Protože mám toho kluka stále rád,byl jsem u jeho všech fotbalových krůčků a kroků (i přestupu do TP),tak jen upřesním,že po Holandsku se přesunul do Belgie, kde ještě i fotbalově působí (4.liga?),ale hlavně tam zapustil i kořeny :-)) a se svou belgickou přítelkyní má malého,cca 8 měsíčního Lukáška (v originále Lucase) :up2:
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod Addax » 17.8.2011 23:50

Objevil jsem pořádně starou mapu Teplic, kde je pěkně vidět hřiště U Drožďárny.
Mapa.jpg
Addax
Registrovaný člen

Kalendárium - 6

Příspěvekod pannoniax » 22.8.2011 13:20

23.srpna
66 let Julius Kantor - útočník, do Teplic přišel v roce 1966 a spolu s Pavlem Stratilem vytvořili obávané útočné duo. Za Teplice sehrál 51 prvoligových zápasů, v nichž vstřelil 15 branek. V lednu 1969 odešel do Slavie Praha, ale tam se mu příliš nevedlo a záhy se z prvoligových trávníků nadobro vytratil.

24.srpna
49 let Petar Novák - útočník, do Teplic přišel v říjnu 1979 z Varnsdorfu jako sedmnáctiletý talent. Od začátku na sebe upozorňoval střeleckou pohotovstí. Za Teplice sehrál 65 druholigových zápasů, v nichž vstřelil 26 branek. Po dvou neúspěšných kvalifikacích o postup do první ligy odešel v létě 1981 do Bohemians, odkud se v Teplicích ještě nakrátko objevil na podzim 1982. V současné době působí jako lékař u Sparty Praha.

25.srpna
29 let David Kalivoda - záložník, netřeba se rozepisovat. Dosud nastoupil v Teplicích k 40 prvoligovým utkáním, v nichž zaznamenal 6 gólů. Jestli se tato bilance rozšíří, to uvidíme...
35 let Tomáš Kuchař - záložník, v Teplicích působil krátký čas na jaře 2004. Stihl odehrát 10 prvoligových zápasů, v nich vstřelil jeden gól do sítě Blšan. V současnosti působí ve "spřáteleném farmářském" klubu SK Roudnice.

28.srpna
67 let Jiří Setínský - obránce, spolehlivý zadák, který neměl stálé místo v sestavě. V letech 1965 - 1975 odehrál 127 prvoligových zápasů. Na sklonku kariéry ještě působil ve Hvězdě Trnovany.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 7

Příspěvekod pannoniax » 30.8.2011 6:33

29.srpna
47 let Luděk Jánský - záložník, v teplickém áčku působil v letech 1984 - 1991, nastoupil ke 2 prvoligovým, 99 druholigovým a 2 třetiligovým utkáním. Vstřelil 18 mistrovských branek. V současné době působí jako vedoucí béčka.
58 let Luděk Kühn - záložník, do Teplic přišel v létě 1976 z béčka Dukly Praha. Snaživý, ale velmi průměrný hráč nastoupil v 25 prvoligových zápasech a vstřelil 1 gól. Po dvou letech odešel do Kolína.

30.srpna
43 let Jaroslav Hauzner - útočník, přišel v zimě 1991 z Ústí nad Labem, odehrál 16 mistrovských utkání, vstřelil 3 branky. Na podzim 1991 se ze sestavy vytratil a odešel do Maďarska.

2.září
89 let Josef Pravda - přezdívaný Najlon, útočník, jeden z nejlepších teplických střelců. Pro mne nepochopitelně nebyl zařazen do ankety o vstup do Síně slávy. V letech 1949 - 1955 nastoupil do 84 prvoligových utkání, v nichž dal 44 gólů. Po sestupu ještě odehrál 25 utkání ve druhé lize, skóroval devětkrát.
52 let Pavel Walter - útočník, jako nadějný dorostenec nastoupil na jaře 1978 do 2 prvoligových utkání. Po návratu z vojny se do kádru nedostal, poté odešel do Liberce a Mostu.

3.září
36 let Jean-Bertin Akue - útočník, do Teplic přišel na jaře 1997 a záhy si jej oblíbilo teplické publikum. Jeho zásadním nedostatkem bylo neproměňování brankových příležitostí. Za Teplice odehrál 24 prvoligových utkání, v nichž skóroval pouze jednou do sítě Slovanu Liberec. Na jaře 1998 byl přeřazen do béčka a záhy z Teplic odešel.
56 let Karel Bubla - obránce, v Teplicích se objevil na podzim 1980 z Chebu. Nastoupil do 49 druholigových utkání, zaznamenal 1 branku. V zimě 1983 odešel do Ústí nad Labem.

4.září
43 let Pavel Janeček - záložník, v Teplicích působil na jaře 1997, hostoval zde ze Slovanu Liberec. Odehrál 14 prvoligových utkání. V létě téhož roku hostování ukončil.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 8

Příspěvekod pannoniax » 6.9.2011 11:56

5.září
32 let Sergio Bastida - argentinský záložník, v Teplicích se objevil jako ještě ne osmnáctiletý talent. Očekávané naděje však nesplnil a v jediné sezóně 1997/98 si zahrál v 7 prvoligových zápasech. Poté odešel do Blšan a následně mimo republiku.
34 let Jiří Kowalík - útočník, přišel v zimě 2004 ze Slovácka s pověstí výborného zakončovatele. Tento předpoklad však v Teplicích vůbec nenaplnil, provázela jej různá zranění a tak jeho bilance v letech 2004-05 je pouhých 7 prvoligových startů, bez vstřelené branky. Z Teplic odešel v tichosti do Fulneku.

6.září
43 let Petr Háša - záložník, v Teplicích hrál na sklonku osmdesátých let. Nastoupil v 28 druholigových utkáních, v nichž se jednou trefil do sítě Gottwaldova.
46 let Petr Jičínský - stoper, za Teplice odehrál v sezóně 1987/88 12 druholigových zápasů.

9.září
36 let Tomáš Požár - stoper, v Teplicích se objevil na jaře 1997 jako výpomoc ze Sparty. Nastoupil pouze v jediném utkání proti Baníku Ostrava, kde se ve 33.minutě zranil a odstoupil ze hry. Tím jeho teplické působení skončilo.

11.září
19 let Aldin Čajić - záložník současného týmu. Dosud nastoupil do 24 prvoligových utkání, v nichž se jednou trefil do sítě Sparty Praha.
38 let Luděk Zelenka - útočník, do Teplic přišel na jaře 2002. Odehrál zde 39 prvoligových zápasů, vsítil 11 branek. V utkání proti Blšanům na podzim 2002 vstřelil jubilejní 1000. prvoligový teplický gól.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod lyg6he » 6.9.2011 17:25

Zdravím , Pro všechny kreří se zabývají historií Teplické kopané. Dnes jsem u pana Šnobra přebíral nějaké fotky které by byly průřezem doby od 1945 až po současnost , a musím říct viděl jsem samé skvosty od založení klubu - tehdy TJ Teplice šanov až po fotku kdy Verba s Bílkem po postupu do Q ligi mistrů kouří s panem Šafaříkem doutníky. opravdu krása
lyg6he
Registrovaný člen

Kalendárium - 9

Příspěvekod pannoniax » 12.9.2011 18:33

12.září
36 let Radek Šelicha - záložník, známý ze svého dlouhodobého působení v Blšanech, nastoupil na jaře 1997 ve žlutomodrém dresu proti Jablonci, kdy 10 minut před koncem střídal Mikisku. Tím jeho teplické působení skončilo.

14.září
57 let Alexandr Černý - útočník, v zimě 1977 posílil Teplice z Děčína. V Teplicích hrál až do roku 1981 a nastoupil v 30 prvoligových a 23 druholigových utkáních. Vstřelil 4 branky v první lize a 4 branky v druhé lize. O větší počet zápasů jej připravilo dlouhodobé zranění, které mu způsobil hrubým faulem slavistický obránce Biroš.
45 let Viktor Stareček - záložník, v Teplicích hrál v letech 1988 - 89, kdy přišel z Motorletu. Odehrál zde 13 druholigových zápasů.
66 let František Žůrek - holohlavý obránce, v Teplicích působil v sezóně 1968 - 69, kdy nastoupil v 6 prvoligových zápasech. Později působil jako trenér mládežnických celků.

16.září
82 let Arnošt Pazdera - útočník. Do Teplic se dostal v nešťastném roce 1953, kdy po studiu na vysoké škole dostal pracovní umístěnku do Teplic, přestože nastupoval i za reprezentační mužstvo. Za žlutomodré odehrál 6 druholigových zápasů. Po roce se vrátil do Prahy, kde nastupoval za Slavii.

18.září
59 let Jan Mackal - útočník, do Teplic přišel v létě 1977 z Chomutova, ale nikterak se neprosadil. Nastoupil pouze ve 2 prvoligových zápasech a po roce odešel do Neratovic.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 10

Příspěvekod pannoniax » 20.9.2011 19:45

20.září
47 let Vratislav Havlík - záložník, v roce 1983 se jako dorostenec objevil v teplickém áčku, poté až v letech 1988 - 1992, mezitím působil v České Lípě a ve Slavii. V Teplicích odehrál 91 utkání ve druhé a třetí lize, vstřelil 4 branky. Po ukončení hráčské kariéry působí v roli trenéra.

21.září
32 let Martin Slavík - brankář současného týmu, v Teplicích je od roku 2007, dosud nastoupil v teplické brancev 61 prvoligových zápasech, v nichž ve 20 utkáních udržel čisté konto.

22.září
58 let Zdeněk Buryánek - útočník, v letech 1975 - 1976 nastoupil do 2 prvoligových zápasů, jinak působil v rezervě. Posléze odešel do Chomutova.
42 let Svatopluk Habanec - záložník, odchovanec brněnského fotbalu se v Teplicích objevil v létě 1991 a rychle si získal místo v základní sestavě. Měl velký podíl na postupech do druhé a později i do první ligy. V letech 1991 - 1997 a ještě symbolicky na podzim 2001 nastoupil v 27 prvoligových, 92 druholigových a 64 třetiligových zápasech ve žlutomodrém dresu. Vstřelil31 mistrovskcýh branek, z toho 2 v první lize v zápase na hřišti Sparty. Nyní působí jako trenér FK Ústí nad Labem.
42 let Marián Chlad - útočník, teplický odchovanec, v letech 1986 - 1988 a v sezóně 1994 - 1995 nastoupil za Teplice ve 43 druholigových utkáních, v nich vstřelil 9 branek. První ligu si zahrál za pražskou Duklu, působil též v holandském angažmá.
49 let Zdeněk Krupka - obránce, do Teplic přišel v roce 1985 z Bohemians. Během dvou let zde sehrál 40 druholigových zápasů, vstřelil 1 gól do branky Poruby. Poté odešel zpět do Prahy do Xaverova.
41 let Libor Macháček - brankář. Do Teplic přišel na jaře 1995 na hostování z Liberce. Po půl roce se vrátil zpět, ale v létě 1996 přesídlil do Teplic na pět let. V teplické brance odchytal 139 prvoligových a 11 druholigových utkání. Čisté konto udržel v 52 prvoligových zápasech, což jej řadí na druhé místo v historické tabulce teplických prvoligových gólmanů. V minulé sezóně působil na Stínadlech v roli trenéra brankářů.

23.září
39 let Pavel Andok - brankář, v brance žlutomodrých se objevil v jediném mistrovském utkání na podzim 1991 proti Baníku Most. Jinak působil v tehdejší žatecké rezervě.

25.září
68 let Jaroslav Findejs - záložník, vynikající tvůrce hry. V létě 1970 přišel do Teplic z Bohemians a během tří a půl let nastoupil za žlutomodré v 97 prvoligových utkáních, v nich vstřelil 8 gólů. V lednu 1974 se vrátil do Prahy, kde hrál za Viktorii Žižkov.
27 let Libor Maliňák - záložník, odchovanec teplického klubu. Na jaře 2004 nastoupil do jediného prvoligového zápasu za Teplice, když v Jablonci půl hodiny před koncem střídal Pavla Verbíře.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 11

Příspěvekod pannoniax » 26.9.2011 18:47

26.září
42 let Pavel Kareš - záložník, v Teplicích odehrál v letech 1987 - 1994 65 druholigových a 54 třetiligových zápasů, v nichž zaznamenal 3 góly.

27.září
44 let Theodor Krnáč - záložník, v sezóně 1985-1986 nastoupil jako "povinný mladík" ve dvou druholigových utkáních. V té době každé mužstvo od druhé ligy do divize muselo nastoupit s jedním hráčem mladším 20 let v základní setsavě.

28.září
44 let Roman Jurenka - krajní záložník či obránce, vletech 1987 - 1995 odhrál za Teplice 107 druholigových a 53 třetiligových zápasů, v nich vstřelil 20 branek. Poté odešel hrát do Proboštova.

29.září
23 let Osama Elsamni - útočník z Japonska, během jeho angažmá v Teplicích jej provázela zranění a tak stihl nastoupit pouze v 5 prvoligových zápasech a 4 utkáních Ondrášovky, kde se jednou trefil do branky Ústí nad Labem.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 12

Příspěvekod pannoniax » 4.10.2011 8:27

3.října
45 let Zbyšek Klimpel - záložník, v roce 1986 nastoupil jako "povinný mladík" do 7 druhoigových zápasů. Poté se z kádru postupně vytratil.

4.října
33 let Henrich Benčík - slovenský útočník, v Teplicích působil na podzim 2003, ve svém úvodním utkání proti Opavě přišel na hřiště v 65.minutě a po sedmi minutách vstřelil gól. Celkem odehrál v Teplicích 13 prvoligových zápasů a vstřelil 2 branky. Výrazně se zapsal v zápasech Poháru UEFA, kdy skóroval do sítě Kaiserslauternu v obou utkáních. Začátkem roku 2004 se už v Teplicích neobjevil a dal přednost německému angažmá.

5.října
33 let Jiří Mašek - útočník, do Teplic přišel v lednu 2004 z Jablonce a během dvou let ve žlutomodrém dresu nastoupil v 56 prvoligových zápasech, v nichž zaznamenal 16 gólů. Začátkem roku 2006 odešel do Turecka.

6.října
35 let Pavel Veleba - útočník, do Teplic přišel v lednu 2004 z Ústí nad Labem. Během jeho ročního působení v Teplicích stačil nastoupit v 26 prvoligových zápasech, v nichž vsítil 5 gólů. V lednu 2005 odešel do Blšan.

8.října
20 let David Jablonský - obránce, odchovanec teplické mládeže zatím odehrál v Teplicích 1 mistrovské utkání a 2 zápasy poháru Ondrášovka. V současné době působí v Ústí nad Labem.

9.října
49 let Zdeněk Slowik - záložník, v Teplicích se objevil na podzim 1981 a během tří let odehrál 12 prvoligových a 46 druholigových utkání, vstřelil 1 gól. Po sestupu Teplic z první ligy v létě 1984 odešel do Chomutova.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 13

Příspěvekod pannoniax » 10.10.2011 21:13

10.října
38 let Jiří Skála - defenzivní záložník, do Teplic přišel na podzim 2001 a působil zde až do konce jara 2004. Odehrál za žlutomodré 53 prvoligových utkání, v nichž vstřelil 2 branky.
37 let David Köstl - obránce, v Teplicích se objevil v roce 1998, kdy přišel ze Sparty. Drtivou část svého teplické ho působení promarodil a tak není divu, že nastoupil pouze do 2 prvoligových zápasů a 1 utkání Poháru ČMFS. V současné době vede Junior Teplice.
27 let Matej Siva - slovenský defenzivní záložník současného týmu. V Teplicích je od začátku roku 2010. Dosud nastoupil ve 32 prvoligových utkáních, vstřelil 2 branky.

11.října
47 let Jiří Černý - záložník, do Teplic přišel z Mostu a působil zde v letech 1986 - 1988. Během této doby nastoupil za Teplice v 57 druholigových utkáních, vstřelil v nich 4 góly. Poté se vrátil zpátky do Mostu, kde v různých fotbalových pozicích působí prakticky dodnes.

12.října
42 let Miroslav Janota - záložník, teplický odchovanec zde odehrál v letech 1988 - 1991 41 druholigových a 14 třetiligových zápasů, skóroval sedmkrát. Poté odešel do Plzně. Nyní působí v Modlanech.

15.října
91 let Alois Jaroš - útočník, nejlepší ligový střelec ročníku 1951. Do týmu žlutomodrých přišel počátkem roku 1950 z Trnovan a během šesti let odehrál za žlutomodré 50 prvoligových a 15 druholigových zápasů. Vstřelil 23 prvoligových a 11 druholigových gólů. Pak odešel do Liberce a brzy se vrátil zpět. Na podzim 1961 vedl jako trenér teplické mužstvo v pěti mistrovských utkáních.
35 let Ondřej Mikeš - záložník, po ukončení dorosteneckého věku se začal na podzim 1995 dobře ukazovat v teplickém béčku a tak jej trenér Cerman povolal do áčka, kde odehrál 9 druholigových utkání. Po postupu do první ligy se již do sestavy neprosadil a následně odešel do Kadaně.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 14

Příspěvekod pannoniax » 17.10.2011 8:15

17.října
62 let Michal Jelínek - útočník, do Teplic přišel po sestupu v létě 1979 na hostování z Bohemians. Během svého tříměsíčního působení v Teplicích nastoupil v 9 druholigových utkáních a nastřílel 6 gólů. Začátkem října 1979 své působení v Teplicích ukončil.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 15

Příspěvekod pannoniax » 25.10.2011 14:25

24.října
50 let Petr Stibor - útočník, syn slavného teplického obránce se nijak výrazně neprosadil a v teplickém týmu pouze paběrkoval. Během let 1981 - 1985 nastoupil do 4 druholigových utkání. V současné době je znám ze svého dlouholetého působení v Srbicích.

26.října
42 let Jiří Novák - útočník, jmenovec legendárního teplického stopera. Odchovanec teplické mládeže se začal rychle zabydlovat v teplickém útoku, ale již v 18 letech odešel do pražské Slavie. V Teplicích odehrál v letech 1986 - 1988 21 druholigových utkání, vstřelil v nich 1 gól.
24 let Tomáš Vondrášek - útočník či záložník současného týmu. Až dosud nastoupil za Teplice v 64 prvoligových zápasech, vstřelil v nich 8 gólů.

28.října
68 let Ladislav Bártík - útočník, do Teplic přišel začátkem roku 1969 z Kladna. Během svého ročního působení v Teplicích odehrál 14 prvoligových zápasů, vsítil 4 branky. Poté odešel do Ústí nad Labem.
46 let Bedřich Hamsa - útočník, v Teplicích se objevil na podzim 1995 z brněnského LeRKu. Ve své jediné žlutomodré sezóně nastoupil do 18 druholigových zápasů, v nichž jednou skóroval do sítě Ústí nad Labem. Po postupu do první ligy odešel do sousedního Ústí.

29.října
65 let Jaromír Mixa - obránce, do Teplic přišel v roce 1971 z Ústí nad Labem a odehrál zde 10 mistrovských sezón. Během nich nastoupil do 189 prvoligových a 16 druholigových utkání. Vstřelil 1 branku v první a 3 v druhé lize. Po skončení kariéry dlouho působil na trenérské pozici, teplický tým vedl jako hlavní trenér v 64 druholigových zápasech. Pro mně nepochopitelně nebyl zařazen do ankety o nejlepších 11 teplických hráčů.
49 let Josef Csaplár - záložník, v Teplicích hrál v letech 1985 - 1988 a nastoupil do 16 druholigových zápasů. V současné době je znám jako trenér-teoretik a "televizní expert".

30.října
30 let Patrik Kolář - brankář, do Teplic přišel ze Sparty. V letech 2003 - 2006 nastoupil do 8 prvoligových zápasů, chytal také v zápasech Poháru UEFA proti Feyenoordu Rotterdam. Jeho kariéru výrazně ovlivnila četná zranění. V současnosti trenér teplickcýh brankářů.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 16

Příspěvekod pannoniax » 31.10.2011 9:19

3.listopadu
82 let Slavoj Havlíček - brankář, mladší z bratrské brankářské dvojice. Za Teplice odchytal v letech 1953 - 1961 161 druholigových zápasů, v 56 udržel čisté konto. Po skončení aktivní kariéry působil dlouhá léta jako trenér teplického béčka.
33 let Roman Lengyel - obránce, v Teplicích se objevil na sklonku roku 2001 a během dvou let zde odehrál 56 prvoligových zápasů, vstřelil 1 gól. Poté odešel na zahraniční angažmá do Ruska. V současnosti opora zadních řad Českých Budějovic.

6.listopadu
60 let Jiří Finger - útočník, do Teplic se dostal v létě 1974 z Hradce Králové. Do základní sestavy se nedokázal prosadit a během roku nastoupil do pouhých 3 zápasů. Po sezóně se vrátil zpět do Hradce. Teplicím se "pomstil" v kvalifikaci v roce 1980, kdy svým gólem na Stínadlech rozhodl o postupu Hradce do první ligy.
51 let František Pechr - obránce, v teplické sestavě se pouze mihl. Na podzim 1981 si zapsal jediný druholigový start ve žlutomodrém dresu, kdy nastoupil proti Xaverovu na posledních 15 minut.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 2.11.2011 23:01

Trochu vzpomínka do nedávné doby, kdy nás i ostatní chválili za pěkný fotbal:
Článek.jpg
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Ettiene » 3.11.2011 0:00

Addax píše:Trochu vzpomínka do nedávné doby, kdy nás i ostatní chválili za pěkný fotbal:
Článek.jpg

Když tam vidím v 91. minutě Abandu, tak mě napadá - kde je konec olympijskému vítězi z Kamerunu?
Ettiene
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 5.11.2011 17:59

Addax píše:Bogan_tp: :hi:
Myslel jsem, že si při výběru 11 do síně slávy vzpomenou i na Tvého tátu Bohouše Bílého. Spolu s jeho vrstevníkem Slávou Malým by si to taky oba zasloužili. :yes:
Cituji našeho kronikáře Pannoniaxe:
Bohuslav Bílý - 12 sezón, třetí nejlepší střelec teplické historie, rekordman v počtu vstřelených gólů v jednom utkání, v roce 1953 proti Tatranu Chomutov dal neuvěřitelných 21 gólů (výsledek byl 36:0).

Zítra bude uveden do síně slávy Jaroš a Řízek, tak snad se táta taky dočká. Co se týče branek, tak podle knížky 40 LET TEPLICKÉ KOPANÉ dal celkem za Teplice 325/93 branek, druhý je J.Melichar 321/85 S. Malý 285/105 P Stratil 265/69 a P.Bičovský 188/58
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 6.11.2011 15:30

Bogan_tp píše:
Addax píše:Bogan_tp: :hi:
Myslel jsem, že si při výběru 11 do síně slávy vzpomenou i na Tvého tátu Bohouše Bílého. Spolu s jeho vrstevníkem Slávou Malým by si to taky oba zasloužili. :yes:
Cituji našeho kronikáře Pannoniaxe:
Bohuslav Bílý - 12 sezón, třetí nejlepší střelec teplické historie, rekordman v počtu vstřelených gólů v jednom utkání, v roce 1953 proti Tatranu Chomutov dal neuvěřitelných 21 gólů (výsledek byl 36:0).

Zítra bude uveden do síně slávy Jaroš a Řízek, tak snad se táta taky dočká. Co se týče branek, tak podle knížky 40 LET TEPLICKÉ KOPANÉ dal celkem za Teplice 325/93 branek, druhý je J.Melichar 321/85 S. Malý 285/105 P Stratil 265/69 a P.Bičovský 188/58

Bohuslav Bílý je třetím nejlepším střelcem Teplic podle počtu vstřelených branek v mistrovských zápasech. Podle mých záznamů nstřílel v teplických barvách 98 mistrovských gólů, první je Pavel Verbíř se 148, druhý Sláva Malý 102.
Je to velká ostuda pořadatelů ankety, že takového hráče nezařadili ani do výběru 35 hráčů v nabídce. Ale o tom jsme se již bavili dříve.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 9.11.2011 16:51

On má vůbec smůlu, v roce 1957 byl v repre, ale nikde není veden. Z jednoho utkáni mám fotku.Sestava je Dolejší, Pluskal, Borovička, Bubník, Čadek, Bílý, Jankovič, Hertl, Pazdera, Masopust, Svoboda. :-(
Bogan_tp
Registrovaný člen

Kalendárium - 17

Příspěvekod pannoniax » 9.11.2011 21:15

7.listopadu
58 let Vladimír Vlk - záložník, teplický odchovanec hrál po vojně v Děčíně, v lednu 1979 se vrátil pomoci zachránit první ligu. Bohužel se toto nepodařilo a v létě téhož roku mužstvo opustil. Má zaznamenáno v teplickém dresu 9 prvoligových startů.

8.listopadu
19 let Pavel Verbíř mladší - záložník, odchovanec, do ligového zápasu nastoupil zatím pouze jednou. Na jaře proti Slovácku při rozlučce jeho otce.

10.listopadu
42 let Václav Jirát - záložník, v týmu Teplic se objevil v roce 1989 a během roku a půl odehrál za Teplice 32 druholigových utkání. Poté se ze studijních důvodů rozhodl ve vrcholovém fotbalu nepokračovat.

12.listopadu
65 let Miroslav Jirousek - záložník, do Teplic přišel v létě 1974 z Baníku Ostrava. Během svého dvouletého působení v Teplicích nastoupil do 55 prvoligových zápasů, v nich vsítil 6 branek. Na podzim 1976 odešel do tehdy druholigového Jablonce.
25 let Antonín Rosa mladší - obránce současného týmu, až dosud nastoupil za Teplice ve 113 prvoligových zápasech, v nich vstřelil 6 branek.

13.listopadu
39 let Pavel Verbíř starší - o této legendě není třeba nic dodávat. Vše je o něm velmi známé.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 11.11.2011 22:14

Pro mně novinka, Dan Pudil je vnukem Pavla Stratila. :-O
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 14.11.2011 1:16

Kozel píše:Pro mně novinka, Dan Pudil je vnukem Pavla Stratila. :-O

To se tu myslím probíralo už když hrál za Blšany. B-) Teda na původním fóru ...
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 14.11.2011 15:04

JirkaXXL píše:
Kozel píše:Pro mně novinka, Dan Pudil je vnukem Pavla Stratila. :-O

To se tu myslím probíralo už když hrál za Blšany. B-) Teda na původním fóru ...

Jj, ještě na tom ofiko klubovém. Tenkrát, když ještě začínal za Liberec, jestli si dobře vzpomínám, vyšel s ním článek, kde se ho ptali, co on a Teplice, když jeho děda v nich tak slavně působil. Myslím, že to vyznělo od něj tak, že mu to nic neříká a zmiňoval spíš Spartu, kde Stratil kariéru zakončil.
Později jsem se dozvěděl, jak se klub se Stratilem rozešel ve zlém a trvá to dodnes, takže se vlastně Pudilovu nezájmu ani nedivím.
Addax
Registrovaný člen

Kalendárium - 18

Příspěvekod pannoniax » 14.11.2011 15:50

14.listopadu
41 let Radek Kronďák - obránce, "nezapomenutelný" stoper, do Teplic přišel v zimě 1995 a během své žlutomodré kariéry nastoupil do 20 prvoligových a 42 druholigových utkání, vstřelil 1 gól ve druhé lize. V létě 1997 odešel do Motorletu.

16.listopadu
37 let David Sourada - útočník, v létě 1999 přišel z Karviné. Do základní sestavy se nikdy dlouhodobě neprosadil, jeho slabinou byla koncovka. Za Teplice odehrál 15 prvoligových zápasů, bez vstřelené branky. V zimě 2001 odešel do Blšan.

17.listopadu
45 let Stanislav Hofmann - záložník, mostecký odchovanec, v Teplicích odhrál v sezóně 1987/88 13 druholigových zápasů, vstřelil v nich 1 branku. Nyní působí jako trenér v Baníku Most.
67 let Ján Kirth - obránce, do Teplic přišel v létě 1965 ze Žiliny a během své jediné teplické sez=ony nastoupil za žlutomodré v 15 prvoligových utkáních, vstřelil v nich 3 branky. Po roce se opět vrátil na Slovensko.

19.listopadu
92 let Ladislav Kareš - útočník, v Teplicích se objevil počátkem roku 1948 z Plzně. Měl lví podíl na postupu do první ligy. V Teplicích sehrál 36 prvoligových a 13 druholigových (tehdy divizních) utkání, v nich nastřílel 28 prvoligových a 19 druholigových gólů. Z Teplic odešel na jaře 1950 do Slavie.
47 let Ladislav Hladík - obránce, odchovanec teplické mládeže. V letech 1983 - 1987 nastoupil v 1 prvoligovém a 14 druholigových zápasech.
28 let Emil Rilke - útočník, odchovanec ústecké a teplické kopané. V letech 2003 - 2006 sehrál za Teplice 62 prvoligových zápasů, dal 4 branky. V současnosti působí ve Slovanu Liberec.

20.listopadu
62 let Jaroslav Melichar - záložník, jeden z nejlepších odchovanců. V letech 1968 - 1984 nastoupil v teplickém dresu do 284 prvoligových a 123 druholigových zápasů. Za Teplice nastřílel 57 prvoligových a 28 druholigových gólů. Poté hrál ještě rok za teplické béčko a následně přestoupil do Blšan.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 21.11.2011 2:39

Bogan_tp píše:On má vůbec smůlu, v roce 1957 byl v repre, ale nikde není veden. Z jednoho utkáni mám fotku.Sestava je Dolejší, Pluskal, Borovička, Bubník, Čadek, Bílý, Jankovič, Hertl, Pazdera, Masopust, Svoboda. :-(

Tady máš jeho fotku z repre další. A vůbec jeho vzpomínání v článku stojí za to:
0942.jpg
Addax
Registrovaný člen

Kalendárium - 19

Příspěvekod pannoniax » 22.11.2011 8:17

21.listopadu
28 let Blažej Vaščák - záložník, v sezóně 2008/09 byl v Teplicích na hostování z italského Lecce, kvůli zranění odehrál pouze 7 prvoligových utkání.

22.listopadu
72 let Jaroslav Dočkal - útočník, v létě 1964 posílil Teplice ze Sparty a do konce roku 1967 zde odehrál 82 prvoligových zápasů, v nichž vstřelil 16 gólů. Poté odešel do Jablonce. Dlouhá léta působil jako trenér.
60 let Miloš Kačírek - obránce, v letech 1975 - 1976 nastoupil v 6 prvoligových zápasech, jinak dlouho působil v béčku. Po teplickém působení odešel do Roudnice.

23.listopadu
42 let Tomáš Heřman - útočník, do Teplic přišel v létě 1998 z Plzně a během jedné sezóny nastoupil v teplickém dresu v 16 prvoligových zápasech, vstřelil 1 branku. Do základní sestavy se nikdy natrvalo neprosadil. Nyní působí v Modlanech.

25.listopadu
63 let Zdeněk Koubek - obránce, dlouholetá opora zadních řad žlutomodrých. V letech 1969 - 1979 odehrál v žlutomodrých barvách 262 prvoligových utkání, vstřelil 5 branek. Po sestupu Teplic odešel do Chebu.

26.listopadu
42 let Marek Liška - záložník, v Teplicích se objevil na jaře 1996 a nastoupil do 10 druholigových utkání, vstřelil 1 branku. Po postupu Teplic se do prvoligového kádru nevešel.

27.listopadu
59 let Jiří Ženíšek - útočník, teplický odchovanec. V letech 1973 - 1976 odehrál 51 prvoligových zápasů, v nich vstřelil 6 gólů. Poté odešel do Ústí nad Labem. Po sestupu Teplic do druhé ligy se na podzim 1979 vrátil a nastoupil do 21 druholigových zápasů, v nich zaznamenal 4 branky. Později ještě působil v Dubí.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 20

Příspěvekod pannoniax » 28.11.2011 17:57

28.listopadu
90 let František Hampejz - záložník, do Teplic přišel v létě 1948 z Českých Budějovic. Během jednoho a půl roku nastoupil v 31 prvoligových zápasech, vstřelil v nich 2 góly. V lednu 1950 odešel do pražské Slavie.

29.listopadu
22 let Martin Jindráček - útočník současného týmu. Až dosud zaznamenal v teplickém dresu 8 prvoligových startů, ve většině z nich odehrál jen pár závěrečných minut.

30.listopadu
45 let Džimis Bekakis - stoper nebo záložník, teplický odchovanec. Během let 1985 - 1992 odehrál za žlutomodré 82 druho či třetiligových zápasů, skóroval v nich pětkrát. Z minulé doby znám jako trenér mládeže, nedávno se angažoval ve futsalu.

1.prosince
46 let Tibor Notin - obránce, v sezóně 1987/88 hostoval v Teplicích z Dukly Praha. Nastoupil zde ve 23 druholigových zápasech, zaznamenal 3 branky. Po sezóně se vrátil zpět do Prahy.

4.prosince
24 let Jakub Dvořák - brankář, v Teplicích odchytal v závěru sezóny 2006/07 3 prvoligová utkání. Do branky se dostal díky neuvěřitelným problémům, kdy byli zraněni 4 brankáři. V zápasech chytal jak uměl, ale bylo jasné, že na první ligu to zdaleka nestačí. Po sezóně se vrátil do Sokolova.
68 let Jan Jambor - útočník. Do Teplic přišel v létě 1966, ale do sestavy se natrvalo neprosadil. Odehrál zde jen 3 prvoligová utkání, v nich zaznamenal 1 branku. Po roce odešel do Litvínova.
pannoniax
Registrovaný člen

Kalendárium - 21

Příspěvekod pannoniax » 4.12.2011 21:20

5.prosince
80 let Ladislav Novák - obránce, do Teplic přišel v létě 1950 z Loun a během dvou let zde odehrál 43 prvoligových utkání. Poté odešel na vojnu do ATK Praha, kde získal mnoho úspěchů, byl kapitánem reprezentačního týmu na MS 1962. Letos po těžké nemoci zemřel.
60 let František Weigend - obránce, v Teplicích se objevil v roce 1972 z Dubí. Záhy se stal nepostradatelným hráčem a spolu s Františkem Frankem na dlouhá léta vytvořili výbornou stoperskou dvojici. Teplickou kariéru ukončil v létě 1983, kdy se dlouhodobě zranil. Proto je nepochopitelné, že nebyl zařazen do ankety o vstup do síně slávy. Ve žlutomodrých barvách odehrál 140 prvoligových a 119 druholigových zápasů. Vstřelil 11 prvoligových a 6 druholigových gólů.
37 let Jiří Sabou - defenzivní záložník, v létě 2004 přišel z Viktorie Žižkov a do konce roku 2008 zde nastoupil ke 111 prvoligovým zápasům, vstřelil v nich 11 gólů. Poté odešel zpět na Žižkov.
63 let Josef Mach - záložník, do Teplic přišel v roce 1972 z Mostu. Odehrál zde 16 prvoligových utkání, ale do základní sestavy se dlouhodobě neprosadil. Po třech letech odešel zpět do Mostu, kde dlouhodobě působil i po skončení hráčské kariéry.
26 let Jaroslav Fürbach - obránce, do soutěžního zápasu v dresu áčka FK Teplice nahlédl opravdu jen symbolicky. V utkání Poháru Intertoto v létě 2004 proti Matávu Šoproň nastoupil na poslední minutu. Posléze odešel do Ústí nad Labem, nyní se aktivnímu fotbalu nevěnuje.

8.prosince
48 let Zdeněk Urban - útočník, v Teplicích se objevil v létě 1994 z Českých Budějovic s pověstí střelce. Během roku zde nastoupil do 24 druholigových zápasů, během nichž vstřelil 9 gólů. Poté z Teplic odešel do Chomutova.

10.prosince
44 let Milan Přibyl - záložník, v Teplicích hostoval v sezóně 1995/96 z Českých Budějovic a odehrál zde 20 druholigových utkání, vstřelil 1 gól. Významně se podílel na postupu Teplic do první ligy.

11.prosince
84 let Edmund Weigert - obránce, řízný stoper. V Teplicích působil od roku 1952 až do jara 1961 s výjimkou jedné sezóny, kdy hrál v Ústí nad Labem. Odehrál zde 6 prvoligových a 114 druholigových utkání. Krátce působil také jako trenér žlutomodrých.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 4.12.2011 21:31

Jo Jirik Sabou, to byla rozporuplna osubka. Prvni dva roky vybornej, ale potom me pil neskutecne krev ... Az Plisek nasel odvahu ho vykmitnout (jedno z mala pozitiv magistra).
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod tom » 4.12.2011 22:26

Bohužel současnej odborník se v tom koupe úplně stejně jako Plíšek.
tom

Re: Kalendárium - 21

Příspěvekod Kozel » 5.12.2011 0:36

pannoniax píše:5.prosince
60 let František Weigend - obránce, v Teplicích se objevil v roce 1972 z Dubí. Záhy se stal nepostradatelným hráčem a spolu s Františkem Frankem na dlouhá léta vytvořili výbornou stoperskou dvojici. Teplickou kariéru ukončil v létě 1983, kdy se dlouhodobě zranil. Proto je nepochopitelné, že nebyl zařazen do ankety o vstup do síně slávy. Ve žlutomodrých barvách odehrál 140 prvoligových a 119 druholigových zápasů. Vstřelil 11 prvoligových a 6 druholigových gólů.

Všechno nejlepší, matadore.
Potkával jsem ho jako kluk. Tu v propadlinách u Drahůnek, tu na lesní cestě u Barváře. Já na kole, on v teplákách a hadrovkách rozběhával zlomenou nohu. Strašně se chtěl vrátit. Ten sveřepý výraz v jeho očích mě doprovází celý život. Vždycky, když mi bylo šoufl při tréninku, na vojně blil do masky nebo nemohl v horách popadnout dech, zjevoval se mi Franta Weigend, jak jede jak mašina.
:up:
Kozel
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Obecnější témata