FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Perličky z teplické historie

Diskuse o hráčích klubu, přestupech hráčů, realizačním týmu, vedení klubu, juniorce a mládeži, stadionu, fanoušcích atd.

Re: Perličky z teplické historie

Příspěvekod Bogan_tp » 10.4.2013 16:12

Bogan_tp píše:
Addax píše:
Bogan_tp píše:A ještě k těm hodinám, ty jsou naproti tribuně vlevo a ne v pravo, tam byly později.

Ahááá - no vidíš, další poznatek, pro mne pamětníka Drožďárny dosud neznámý. :-)
Takže tím se taky dost věcí dle těch fotek mění. Pak tedy ta brána není východní, ale západní (foceno od hlavní tribuny vlevo), ta zeď úplně vlevo není okrajem drožďárny a za tím plotem je Nákladní ulice. To taky znamená, že na fotce ta západní "tribuna" za bránou v té době byla malinká. A později se dostavovala do hodně větších rozměrů, tak jak jsme ji už potom znali v r. 1964. Tím taky se zvedla kapacita na těch 18 - 20 tisíc a je tedy možné, že tenkrát návštěva opravdu byla těch 5 500 při plném hledišti. ;-)

Správně, ty betonový schody tam ještě nebyly. Já už přesně nevím, jaká byla tenkrát kapacita stadionu,ale myslím že maximálně 10000. I to je až až.
Ještě jsem se šel podívat do knížek a v roce 1948 kvalifikace o 1. ligu Teplice- SK Náchod návštěva 16000,tak to musel být mazec !!!
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 11.4.2013 11:38

Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík2 » 11.4.2013 12:25

Kozel píše:http://fotbal.idnes.cz/anketa-nejpaatnejsi-zapasy-20-let-gambrinus-ligy-f58-/fotbal.aspx?c=A130410_145916_fotbal_min

--------------------------------------------------------------------------------

citace:"Mimochodem, jeden z teplických trenérů :-D Miroslav Šafařík,..."
Petřík2
Vykázaný uživatel

Příspěvekod Addax » 11.4.2013 12:27

Bogan_tp: Tak mi Pannoniax poslal výstřižek novin z r. 1949. Zápas se Spartou, kdy přišlo 22 000 diváků! Rekonstrukce západní tribuny po r. 1956 tedy na návštěvnost evidentně neměla vliv. Při tehdejších místech k stání lidi kolikrát ze sebe dokázali udělat vyloženě sardinky. Vracím se proto k mému přesvědčení, že u diskutovaného zápasu s Maďary autorovi článku tenkrát vypadla z tisku jednička a návštěva tam byla 15 500 diváků. ;-)
Addax
Registrovaný člen

Zápas se Spartou z r. 1949:

Příspěvekod Addax » 11.4.2013 12:30

Teplice - Sparta 2-4.jpg
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 12.4.2013 4:42

Kozel píše:http://fotbal.idnes.cz/anketa-nejpaatnejsi-zapasy-20-let-gambrinus-ligy-f58-/fotbal.aspx?c=A130410_145916_fotbal_min

Jj, to byla nadherna doba. To jsem byl jeste na nas klub pysnej ... Pak uz to slo od desiti k peti. Dnes se blizime uz k nule.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 12.4.2013 11:09

NIN píše:Pak uz to slo od desiti k peti. Dnes se blizime uz k nule.

No, ještě máme v zásobě minusová čísla... :giggle:
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 12.4.2013 11:58

NIN píše:

Jj, to byla nadherna doba. To jsem byl jeste na nas klub pysnej ... Pak uz to slo od desiti k peti. Dnes se blizime uz k nule.

A kolik tenkrát bylo hráčů v náběhu do vápna! Na to se dobře kouká. :applause:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Juanito » 12.4.2013 13:54

Dle mého zapas Teplice-Slavia 3:1 o LM byl lepší a byl také plnej dum :hi:
Juanito
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 13.4.2013 7:55

Kozel píše:
NIN píše:

A kolik tenkrát bylo hráčů v náběhu do vápna! Na to se dobře kouká. :applause:

presne tak, to jsme jeste nehrali takovej priposranej fotbal na dve sance za zapas.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 1.6.2013 9:57

http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=223 ... ne-a-tezke

V souvislosti s obnovenou Rallye Teplice, pár historických fotek z prostředí stadionu na Stínadlech.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 5.8.2013 8:59

http://www.fkteplice.cz/A-tym/zpravy/5_ ... atiny.html

Připojuju se k blahopřání. Pro mně jako kluka byl Sedy nedostižný vzor. Za socíku nebyli sportovci oficiálně profesionály. Jirka byl ve stavu v Pozemních stavbách Ústí nad Labem, stavební správa Teplice, Českobratrská 24, kam si docházel pro mzdu, která potom byla TJ podniku refundována. Vedlejším efektem bylo, že podnik a jeho osazenstvo považovalo hráče za svého a za pár odznáčků, klíčenek a přítomnost hráče na oslavě MDŽ měl klub o zájem ve městě postaráno. Táta jako kádrovák měl papírování se Sedym a TJ na starost, doma o něm rád vyprávěl a měl ho za čestného a pracovitého chlapa. To Jirka po odchodu z Teplic potvrdil svojí celoživotní prací pro fotbal.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 14.10.2013 8:29

Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 14.10.2013 9:19

Kozel píše:http://fotbal.idnes.cz/pavel-verbir-teplice-fotbal-dpp-/fotbal.aspx?c=A131010_1986583_fotbal_ten

Nahozená udička Pannoniaxovi. ;-)

Verbíř má správně 76 gólů, na gambrinusliga.cz je uvedeno 75 gólů. Rozpor je gól z utkání Ostrava-Teplice 5:1 ze sezóny 2002/03. Jedná se o gól, kdy Verbířovu střelu ještě usměrnil ostravský obránce Dvorník (na gambrinusliga.cz chybně uveden Bolf). Díval jsem se na záznam z toho utkání a Verbířova střela by s největší pravděpodobností skončila v brance i bez zásahu ostravského obránce. Podle dohodnutých pravidel se v takovém případě nejedná o vlastní gól.

Bohužel ve statistikách na gambrinusliga.cz je spousta dalších chyb. Namátkou uvedu zápas Ostrava-Teplice 3:1 v sezóně 96/97, tam je uveden jako střelec teplického gólu Frťala, přitom gól vstřelil zcela prokazatelně Divecký. Nebo zápas Teplice-Příbram 1:0 v sezóně 2001/02 je uveden, že se hrál v Teplicích, přitom se hrálo v Mostě, neboť na Stínadlech se pokládalo umělé vyhřívání. A takhle bych mohl pokračovat dál.
Na chyby ohledně zápasů Teplic jsem je několikrát upozorňoval, ale odezva žádná. Takže už na ně kašlu a jenom s pobavením sleduji, jak se autoři na gambrinusliga.cz bijí s pýchou v prsa, že mají super statistiky.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 14.10.2013 11:25

Existuje zápis z uvedeného utkání? Pokud ano a sudí tam zapsal jako autora (vlastňák) branky Bolfa potažmo Dvorníka, pak s tím nikdo nic neudělá.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 14.10.2013 13:36

Addax píše:Existuje zápis z uvedeného utkání? Pokud ano a sudí tam zapsal jako autora (vlastňák) branky Bolfa potažmo Dvorníka, pak s tím nikdo nic neudělá.

Zápis z utkání je samozřejmě směrodatný, ale u FAČR existuje Pracovní skupina pro historii a statistiku a ta už několikrát opravila údaje ze zápisu tak, aby odpovídaly skutečnosti.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 14.10.2013 13:49

pannoniax píše:
Addax píše:Existuje zápis z uvedeného utkání? Pokud ano a sudí tam zapsal jako autora (vlastňák) branky Bolfa potažmo Dvorníka, pak s tím nikdo nic neudělá.

Zápis z utkání je samozřejmě směrodatný, ale u FAČR existuje Pracovní skupina pro historii a statistiku a ta už několikrát opravila údaje ze zápisu tak, aby odpovídaly skutečnosti.

Co tedy zaměřit úsilí na tuto skupinu? ;-)
Statistici stránek gambrinusliga.cz jsou v tomhle z obliga, v jejich zájmu a odpovědnosti není věci měnit. Můžou komukoli říct - "změňte údaje v zápisu a my pak změníme naši statistiku". Jestliže tedy ve statistikách vycházejí ze zápisů, jednají správně.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 14.10.2013 15:05

Addax píše:
pannoniax píše:

Co tedy zaměřit úsilí na tuto skupinu? ;-)
Statistici stránek gambrinusliga.cz jsou v tomhle z obliga, v jejich zájmu a odpovědnosti není věci měnit. Můžou komukoli říct - "změňte údaje v zápisu a my pak změníme naši statistiku". Jestliže tedy ve statistikách vycházejí ze zápisů, jednají správně.

To mi neříkej, že v zápisu nebylo, že se hrálo v Mostě.
:surprised:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 14.10.2013 15:56

Tak aby bylo jasno, nechci pracovníkům uvedených stránek dělat advokáta všeobecně. Obzvlášť, když tam nikoho neznám, nedělejme si iluze o nikom, co se neomylnosti týče. ;-)
Tady šlo ale konkrétně o góly Pavla Verbíře, jestli 76, nebo 75. V tomhle specificky si myslím, že je nápravu potřeba sjednat u skupiny na FAČR, která to má na starosti, než u zaměstnanců stránek gambrinusliga.cz. :hi:
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 14.10.2013 16:20

Addax píše:Tak aby bylo jasno, nechci pracovníkům uvedených stránek dělat advokáta všeobecně. Obzvlášť, když tam nikoho neznám, nedělejme si iluze o nikom, co se neomylnosti týče. ;-)
Tady šlo ale konkrétně o góly Pavla Verbíře, jestli 76, nebo 75. V tomhle specificky si myslím, že je nápravu potřeba sjednat u skupiny na FAČR, která to má na starosti, než u zaměstnanců stránek gambrinusliga.cz. :hi:

Sám Pavel Verbíř uvádí 76 gólů a on si to počítá pečlivě. Já s ním v tomto jsem zajedno.

Problém je, že domluva s gambrinusliga.cz je téměř na nulové úrovni, a pokud vím, tak podobný pocit mají i někteří z Pracovní skupiny pro historii a statisitiku s nimiž jsem v kontaktu.
Nedávno si tady někteří stěžovali, že z klubu jim kromě Koviho nikdo neodpovídá. Tak tohle je něco podobného.
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod sterez » 28.10.2013 7:38

pannoniax píše:
Addax píše:Tak aby bylo jasno, nechci pracovníkům uvedených stránek dělat advokáta všeobecně. Obzvlášť, když tam nikoho neznám, nedělejme si iluze o nikom, co se neomylnosti týče. ;-)

Sám Pavel Verbíř uvádí 76 gólů a on si to počítá pečlivě. Já s ním v tomto jsem zajedno.

Problém je, že domluva s gambrinusliga.cz je téměř na nulové úrovni, a pokud vím, tak podobný pocit mají i někteří z Pracovní skupiny pro historii a statisitiku s nimiž jsem v kontaktu.
Nedávno si tady někteří stěžovali, že z klubu jim kromě Koviho nikdo neodpovídá. Tak tohle je něco podobného.

Zdravím do Teplic,
dovolte mi příspěvek ohledně debaty o počtu gólů Pavla Verbíře. PAvel Verbíř má v oficiální ligové databázi zapsáno 75 branek. Ten rozdíl je skutečně z utkání Ostrava-Teplice z 4.8.2002. V 54.minutě vstřelili Teplice branku, kterou nejprve rozhodčí do zápisu připsal Verbířovi, ale následně bylo autorství změněno na vlastní Dvorníka. Tyto opravy v zápise provádí Radek Bauer na základě kontroly videozáznamu. V zápise je tedy uveden jako vlastní. Proto jej pak autoři statistik na Gambrinus.cz tak převzali. Pokud máte pochybnost o správnosti autorství, napište na adresu radek.bauer@ceskatelevize.cz a třeba se s tím bude dát něco udělat.
Roman Jašek, člen Pracovní skupiny pro historii a statistiku FAČR
sterez
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 28.10.2013 9:09

Na Novinkách jsem se dočetl, že taková návštěva, jako včera na zápas s Plzní (16180)nebyla na Stínadlech 14 let. Tomu se mi nechce věřit. Třeba se pisatel uklepl a mělo to být 11, ale i tak!
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod pannoniax » 28.10.2013 17:19

Kozel píše:Na Novinkách jsem se dočetl, že taková návštěva, jako včera na zápas s Plzní (16180)nebyla na Stínadlech 14 let. Tomu se mi nechce věřit. Třeba se pisatel uklepl a mělo to být 11, ale i tak!

Na Novinkách mají pravdu.
Naposledy byla v Teplicích na ligovém utkání větší návštěva než včera opravdu před 14 lety. Přesně to bylo 22.8.1999, v památném utkání Teplice-Sparta 4:2 přišlo 18 500 diváků.

Od té doby přišlo více než 15 tisíc diváků na ligová utkání:
30.10.1999 Teplice-Slavia 1:1 - 15 783
2.10.2005 Teplice-Sparta 2:1 - 15 620
24.7.2009 Teplice-Sparta 0:0 - 15 120
27.10.2013 Teplice-Plzeň 1:0 - 16 183

Nad 15 tisíc diváků bylo také na utkáních Poháru UEFA
27.11.2003 Teplice-Feyenoord 1:1 - 17 054
3.3.2004 Teplice-Celtic 1:0 - 16 258
pannoniax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 28.10.2013 17:45

Díky za přehled. Měl jsem představu, že v letech 2002-2004 bývalo plno vícekrát.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 28.10.2013 21:13

sterez píše:Zdravím do Teplic,
dovolte mi příspěvek ohledně debaty o počtu gólů Pavla Verbíře. PAvel Verbíř má v oficiální ligové databázi zapsáno 75 branek. Ten rozdíl je skutečně z utkání Ostrava-Teplice z 4.8.2002. V 54.minutě vstřelili Teplice branku, kterou nejprve rozhodčí do zápisu připsal Verbířovi, ale následně bylo autorství změněno na vlastní Dvorníka. Tyto opravy v zápise provádí Radek Bauer na základě kontroly videozáznamu. V zápise je tedy uveden jako vlastní. Proto jej pak autoři statistik na Gambrinus.cz tak převzali. Pokud máte pochybnost o správnosti autorství, napište na adresu radek.bauer@ceskatelevize.cz a třeba se s tím bude dát něco udělat.

Díky za osvětlení situace a návod, jak postupovat. Myslím, že v zájmu Pavla Verbíře tam napíšeme a o nápravu se budeme zasazovat. Pokud sám autor branky si trvá na svém i teď po letech, kdo jiný by to měl vědět lépe? Doufám, že o těchto věcech nerozhoduje jen jeden člověk - Radek Bauer z ČT (??).
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod sterez » 29.10.2013 16:38

Addax píše:
sterez píše:Zdravím do Teplic,

Díky za osvětlení situace a návod, jak postupovat. Myslím, že v zájmu Pavla Verbíře tam napíšeme a o nápravu se budeme zasazovat. Pokud sám autor branky si trvá na svém i teď po letech, kdo jiný by to měl vědět lépe? Doufám, že o těchto věcech nerozhoduje jen jeden člověk - Radek Bauer z ČT (??).

Určitě napište, Radek určitě rád tuto záležitost otevře. Podivujete se tomu, že Radek je jediný, kdo opravuje zápisy. Buďme rádi aspoň za něj. FAČR na něco jako statistiky absolutně dlabe, vždyť sami víte jak to tam vypadá. Navíc Radek dělá opravy opravdu důkladně a profesionálně. Využívá k tomu střižnu a techniku ČT a opravuje nejen střelce, ale i minuty (góly, ŽK, ČK, střídání apod.) jelikož rozhodčí umí do zápisu napsat i parádní nesmysly :hi:
sterez
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 13.11.2013 16:36

1455089_446657462112486_1579332368_n (11).jpg
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 13.11.2013 17:54

To je ještě na Bramši, čili před 1910. A ten čtvrtej stojící zprava je fakt prapradědek Fenin I.?
:giggle:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Bogan_tp » 26.11.2013 18:33

Děkuji všem, kdo poslal hlas bývalému hráči Teplic Bohoušovi Bílému, ke vstupu do síně slávy FK Teplice, měl by radost.... :applause:
Bogan_tp
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 27.11.2013 14:18

Bogan_tp píše:Děkuji všem, kdo poslal hlas bývalému hráči Teplic Bohoušovi Bílému, ke vstupu do síně slávy FK Teplice, měl by radost.... :applause:

Bohouši, jestli je to už hotové, tak gratulace Tobě, jeho synovi. Jsem rád, že ses toho dožil alespoň Ty. :applause:
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 27.11.2013 23:50

Addax píše:
Bogan_tp píše:Děkuji všem, kdo poslal hlas bývalému hráči Teplic Bohoušovi Bílému, ke vstupu do síně slávy FK Teplice, měl by radost.... :applause:

Bohouši, jestli je to už hotové, tak gratulace Tobě, jeho synovi. Jsem rád, že ses toho dožil alespoň Ty. :applause:

Souhlas :up:

Už delší dobu si říkám, jestli by to uvádění do síně slávy nemělo být rychlejší. Hlavně s ohledem na starší ročníky. Poctu si má člověk vychutnat za života.

Trošku mi to připomíná každoroční udělování prezidentských vyznamenání, kdy jim každý rok „jako snad na truc“ těsně před oceněním zemře nějaký z hrdinů II. světové války.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Bogan_tp » 29.11.2013 9:31

Addax píše:

Díky.
Bogan_tp
Registrovaný člen

Ligové statistiky

Příspěvekod sterez » 30.11.2013 9:17

Včerejším zápasem se Znojmem se Štěpán Vachoušek dostal do první desítky teplických hráčů s nejvyšším počtem ligových startů v historii

1.VERBÍŘ Pavel I 379
2.SEDLÁČEK Jiří 339
3.MELICHAR Jaroslav 283
4.DOLEŽAL Michal II 268
5.KOUBEK Zdeněk 262
6.STRATIL Pavel 231
7.NOVÁK Jiří I 229
8.TESAŘÍK Dušan 202
9.SMETANA Rudolf 195
10.VACHOUŠEK Štěpán 190

A ještě první desítka teplických ligových střelců:

1.VERBÍŘ Pavel I 75
2.STRATIL Pavel 70
3.BIČOVSKÝ Přemysl 58
4.MELICHAR Jaroslav 57
5.MAHMUTOVIČ Aidin 52
6.PRAVDA Josef 42
7.DIVECKÝ Radek 41
8.PACENHAUER Jiří 28
9.VACHOUŠEK Štěpán 27
10.KAREŠ Ladislav 25
sterez
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 30.11.2013 13:23

dnes právě probíhá na ČT24 pořad historie.cs, kde je probírán taktéž klub Teplitzer FK 1903...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 30.11.2013 14:30

Addax píše:dnes právě probíhá na ČT24 pořad historie.cs, kde je probírán taktéž klub Teplitzer FK 1903...

Už jsem stihl jen likvidaci DFC Prag, okupaci a Bicana atd. Podle toho, jak to brali letem světem, tak toho asi moc o Teplicích neřekli. Nebo tam bylo něco zajímavého?
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Tomsely » 30.11.2013 15:20

Kozel píše:
Addax píše:dnes právě probíhá na ČT24 pořad historie.cs, kde je probírán taktéž klub Teplitzer FK 1903...

Už jsem stihl jen likvidaci DFC Prag, okupaci a Bicana atd. Podle toho, jak to brali letem světem, tak toho asi moc o Teplicích neřekli. Nebo tam bylo něco zajímavého?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 801400038/
Tomsely
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 3.12.2013 22:37

Do síně slávy přibyl i Michal Doležal. I když si myslím, že by uvedení měl předcházet větší časový odstup od hráčské kariéry, tak tuto volbu respektuji.

Jen ta jeho vizitka na klubovém webu je taková zajímavá: „Odchovanec klubu s výbornou kopací technikou. Pověstné bylo jeho brilantní zahrávání standardních situací. V ligovém týmu působil ve středu pole a na pravém kraji obrany.

Většinu kariéry byl v Teplicích veden jako pravý záložník. Na beka ho krátkodobě stáhl Straka. Sám hráč si v jednom rozhovoru pochvaloval, že jako původně pravý záložník ví, co od hráče před sebou může jako bek očekávat. Do středu pole jej z nouze dal Rada.

Jeho zahrávání standardních situací pověstné bylo, ale spíš v tom negativním smyslu. Co pamatuji, tak převážně šlo o pomalé bochánky. Ale pár památných tref s volného přímého kopu má. Asi každý si vybaví zápas v Rotterdamu. Vidět to osobně, byl zážitek na celý život.

:applause:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod SLÁDY » 2.1.2014 22:32

Získal jsem starší vlaječku Sklo Union Teplice - Slavie Praha s datumem 28.5.1967 a pod tím Teplice, chtěl jsem se zeptat zda někdo neví o jaký šlo zápas (ligový, pohárový,..) případně kolik to skončilo. Zkoušel sem hledat na gůglu, ale zřejmě špatně.
Díky předem za informaci ;-)
SLÁDY
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 3.1.2014 2:45

SLÁDY píše:Získal jsem starší vlaječku Sklo Union Teplice - Slavie Praha s datumem 28.5.1967 a pod tím Teplice, chtěl jsem se zeptat zda někdo neví o jaký šlo zápas (ligový, pohárový,..) případně kolik to skončilo. Zkoušel sem hledat na gůglu, ale zřejmě špatně.
Díky předem za informaci ;-)

Už jsem o tomto zápase párkrát psal, jednou kdysi snad i sem do perliček. Na utkání u drožďárny jsem osobně byl a dobře si na něj pamatuju. Jednalo se o ligový zápas 23. kola a přiřadil bych ho k těm památnějším. Zápas byl dost vyhecovaný na hřišti i v hledišti, které bylo docela zaplněné (to bylo se Slávkou vždycky). Slávisti se na nás s touhou po odvetě chystali za podzim, kdy nás v Edenu nedokázali porazit, přestože se dvakrát do branky trefili. Jednou ale sudí gól neuznal pro ofsajd a podruhé pro faul na brankáře Kameníka... Tehdá nebyly žádné separované sektory hostí a tak bylo spousta slávistů v sešívaných dresech a s vlajkami na žerdích (to se kdysi ještě smělo) zamíchaných mezi námi. Pamatuju si, že měli po celou dobu blbý kecy na nás v hledišti i na naše hráče a naparovali se, že nad ně není. Tedy po celou dobu zápasu, kdy bylo skóre 0:0. To bylo na ukazateli ještě deset minut před koncem. Do té doby byla Slavia trochu lepším týmem, pak jsme ale dali náhodný gól a najednou z toho byl uragán. Dali jsme hned na to další dva góly, to už z velkého tlaku a slávisti na hřišti i v hledišti byli z té změny celí zkoprnělí. Skončilo to tedy 3:0 a ihned po závěrečném hvizdu se odehrála scéna, kterou mám dodnes před očima. Frustrovaní sešívaní fanoušci naházeli všechny své vlajky na žerdích na hrací plochu. Lítalo to tam ze všech stran a žerdě ve vzduchu připomínaly vystřelené šípy na obléhaný ranč Yankees při útoku Komančů. Mám dojem, že se s nimi snad i pokoušeli trefovat svoje hráče, kteří utíkali do kabin. Teď v létě jsem si na to vzpomněl, protože podobná sešívaná frustrace proběhla po zápase znovu. :-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Ettiene » 3.1.2014 10:14

Sešívaná frustrace - to už je terminus technicus :-D
Ettiene
Registrovaný člen

Příspěvekod SLÁDY » 3.1.2014 13:21

Tak to se omlouvám jestli už to tu bylo a přehlídl jsem. Ale každopádně moc díky za opětovné připomenutí :up:
SLÁDY
Registrovaný člen

Příspěvekod SEKTOR15 » 3.1.2014 14:04

Ettiene píše:Sešívaná frustrace - to už je terminus technicus :-D

to jo ale ta drzost jim zůstala a ještě se zhoršila, protože teď chodí s blbejma kecama mezi ostatní diváky i přesto, že klec v sektoru hostí mají dávno vyhrazenou. Ale moc bych se tomu nesmál, pokud se nepletu, tak v Březnu je tady máme znova. :punking:
SEKTOR15
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 3.1.2014 14:54

SEKTOR15 píše:Ale moc bych se tomu nesmál, pokud se nepletu, tak v Březnu je tady máme znova. :punking:

...a opět s touhou po odvetě za podzim. :giggle:
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod djrhedy » 4.1.2014 12:45

0:7 doma :up2: To už se bude hodně těžko překonávat. :giggle:
djrhedy
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 4.1.2014 23:29

djrhedy píše:0:7 doma :up2: To už se bude hodně těžko překonávat. :giggle:

Vždyť je to také jejich historicky největší debakl :giggle:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Re: Rodokmen Pavla Stratila

Příspěvekod Kozel » 22.1.2014 13:41

Jak rozklíčovat tyto informace? Aneb stálo by za to vést plemennou knihu!

- Strýc Daniela Pudila Marek Stratil hrával za Viktorii Žižkov a děda Pavel Stratil, bývalý hráč Teplic a Sparty má na svém kontě 22 reprezentačních startů. Právě on má prý Danovi často co říci…

- Lukáš Stratil fotbalově vykvetl v Ostravě. Od osmi let bydlel u babičky ve Fulneku, která si ho k sobě ještě s jeho dvěma sourozenci vzala do pěstounské péče. Rodiče se totiž rozvedli a matka o něj nestála. Jeho otec ho pravidelně navštěvuje a fandí mu.
Vždyť jsou to hoši z fotbalového klanu. Bratr Stratilova dědečka je Pavel Stratil, bývalý útočník Teplic a Sparty. A pak má ještě jednoho vzdáleného příbuzného – Daniela Pudila. „Je něco jako můj bratranec,“ povídá 19letá hvězdička a trochu těžkopádně vysvětluje, že Pudil je vnuk Pavla Stratila.

................Pavel Stratil...............................bratr.......................................
.........__________I____________........................I...........................................
.........I...............................I.......................I...........................................
.Marek Stratil..........dcera vd. Pudilová...............syn.......................................
...................................I.............................I.........................................
............................Daniel Pudil................Lukáš Stratil..................................
:suicide: :-))
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 4.4.2014 0:09

Novinový výstřižek článku z r. 1929 od Pannoniaxe. Lze z něj vyčíst, že historie se neustále točí dokola, je tam také o fanouškovské toleranci a že ani tehdejší Teplitzer to tenkrát neměl s "přízní" novinářů příliš jednoduché...
img019.jpg
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 4.4.2014 1:10

Kozel píše:Jak rozklíčovat tyto informace? Aneb stálo by za to vést plemennou knihu!

- Strýc Daniela Pudila Marek Stratil hrával za Viktorii Žižkov a děda Pavel Stratil, bývalý hráč Teplic a Sparty má na svém kontě 22 reprezentačních startů. Právě on má prý Danovi často co říci…

- Lukáš Stratil fotbalově vykvetl v Ostravě. Od osmi let bydlel u babičky ve Fulneku, která si ho k sobě ještě s jeho dvěma sourozenci vzala do pěstounské péče. Rodiče se totiž rozvedli a matka o něj nestála. Jeho otec ho pravidelně navštěvuje a fandí mu.
Vždyť jsou to hoši z fotbalového klanu. Bratr Stratilova dědečka je Pavel Stratil, bývalý útočník Teplic a Sparty. A pak má ještě jednoho vzdáleného příbuzného – Daniela Pudila. „Je něco jako můj bratranec,“ povídá 19letá hvězdička a trochu těžkopádně vysvětluje, že Pudil je vnuk Pavla Stratila.

................Pavel Stratil...............................bratr.......................................
.........__________I____________........................I...........................................
.........I...............................I.......................I...........................................
.Marek Stratil..........dcera vd. Pudilová...............syn.......................................
...................................I.............................I.........................................
............................Daniel Pudil................Lukáš Stratil..................................
:suicide: :-))

Já se v tom v pohodě vyznám, vždyť je to docela přehledné. ;-)
Prostě Daniel Pudil a Lukáš Stratil jsou si k sobě bratráňata, jak se tak říká.

To rozhodně horší a nepřehlednější vztahy jsou v této ukázce:
http://www.youtube.com/watch?v=iMb-vyYn-zg
Poslechni si jí a pak mluv... :-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 4.4.2014 6:27

Addax píše:Poslechni si jí a pak mluv... :-)

...a já furt, proč se dneska mladý neberou. Voni nechtějí bejt jelen, daněk a srnec.
:applause:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Marky » 17.6.2014 7:02

Kdyby se někdo chtěl podívat na dění z roku 1997 - http://www.fanklubfkt.cz/zpatky-do-minu ... i-397-3998
Marky
Registrovaný člen

PředchozíDalší

Zpět na Obecnější témata