FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Náměty, připomínky, problémy

Diskuse o fóru Skláři.cz a užitečné informace o způsobu registraci, mobilní aplikaci, odběru příspěvků apod.

Náměty, připomínky, problémy

Příspěvekod JirkaXXL » 21.7.2013 22:34

Zde lze diskutovat přímo k fóru Skláři.cz. Patří sem náměty a připomínky, řešení problémů a podobné záležitosti.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Re: Náměty, připomínky, problémy

Příspěvekod JirkaXXL » 26.7.2013 21:37

Na fóru jsem za poslední týden připravil pár změn a novinek

1) K fóru lze nyní přistupovat přes aplikaci Tapatalk pro Android, iOS a Windows Phone. To je krásná aplikace pro přístup k řadě diskusních fór běžících na nejrůznějších systémech, takže jí můžete použít nejen pro přístup sem.

2) Nové příspěvky můžete odebírat přes Atom Feed. Je to totéž jako známější RSS Feed, ale z technického hlediska Atom umí víc než RSS. Většina RSS čteček podporuje i Atom.

3) Kodex byl mírně učesán, Základní principy ale přetrvávají. Zdůrazňuji však, že si hodlám více posvítit zejména na dodržování druhého bodu:

Uživatelé se zavazují, že budou dodržovat právo ostatních na svobodu projevu a vlastní názor. Výměna různých názorů je vítána, ovšem uživatelé se zavazují, že svůj názor nebudou zastánci jiného názoru nutit násilnou formou, účelově a irelevantně znevažovat názory jiných či jiné uživatele.

4) Nasadil jsem nový systém varování za porušení kodexu více provázaný s uživatelským účtem. Nikdo si teď nebude moci stěžovat, že přehlédl předchozí varování. Stále platí, že po třetím varování bude účet zablokován na 30 dnů, ale nově se pak automaticky odblokuje, takže už by moje zapomnětlivost neměla nikomu ublížit.

5) Sekce Ligové zápasy je nově členěna podle sezón. Do aktuální sezóny lze skočit vždy rovnou z titulní stránky fóra.

6) Výjezdy na utkání jsou nyní nově samostatné téma v rámci těch obecnějších. Prosím vše k výjezdům směřovat na toto jedno místo. Od shánění spolucestujících do auta až po echo o výjezdech pořádaných fanklubem.

7) Na základně opakovaného podnětu je tu zbrusu nová sekce Bazar dresů a upomínkových předmětů, což je prostor pro sběratele dresů, upomínkových předmětů, autogramů a dalších „artefaktů“ souvisejících s FK Teplice. Nabídka, poptávka. Nevím jestli se chytne, ale proč to nezkusit.

8) Nově se lze registrovat jen e-mailem. Roboti šířící spam byli v luštění kontrolních kódů úspěšnější než lidé. Krátce jsem zkusil i kontrolní otázky, ale i přes ty roboti procházeli, což by neměli. Je to zřejmě chyba v systému fóra. Jeho autory jsem požádal o konzultaci. Prý se to občas děje, ale zatím nevědí proč. Takže minimálně provizorně registrace jedině na žádost e-mailem.

9) Vymyslel jsem náhradu za oblíbenou tipovačku, která se přesunula k mému velkému zklamání na web fanklubu. Dobrou zprávou je, že přinejmenším na vítěze čeká věcná cena. V týdnu podepisuji smlouvy se sponzory. Nečekejte auto nebo zájezd, ale hrát bude o co. Nanečisto můžeme začít od třetího kola, soutěžně od čtvrtého kola. Podrobnosti a ceny přidám v týdnu, jakmile bude vše černé na bílém podepsané, abych se neblamoval.

10) Jak jste si jistě všimli, v hlavičce je aktuální oficiální foto týmu. Děkuji Kovimu za laskavé poskytnutí. Za ta pruhovaná trička realizačního týmu nemůžu :-D

11) Nejlepší nakonec. Nová sekce Otázky a odpovědi, kde se Kovi uvolil odpovídat na dotazy fanoušků z pozice mluvčího klubu.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod JirkaXXL » 3.8.2013 16:43

JirkaXXL píše:Vymyslel jsem náhradu za oblíbenou tipovačku, která se přesunula k mému velkému zklamání na web fanklubu. Dobrou zprávou je, že přinejmenším na vítěze čeká věcná cena. V týdnu podepisuji smlouvy se sponzory. Nečekejte auto nebo zájezd, ale hrát bude o co. Nanečisto můžeme začít od třetího kola, soutěžně od čtvrtého kola. Podrobnosti a ceny přidám v týdnu, jakmile bude vše černé na bílém podepsané, abych se neblamoval.

Tak černé na bílém je, že začneme s jarní částí. Dva ze tří sponzorů přišli s myšlenkou, že nebude dobré podobnou soutěž rozjíždět v již aktivní části ročníku. Nulová odezva na mé echo je v tom jen utvrdila.

Chtějí, aby se ze zdejších do soutěže za rovných podmínek zapojilo co nejvíce lidí, takže přes zimu mám za úkol soutěži zde udělat promo, aby se s prvním jarním kolem mohlo začít. Jde o to, že mi známí ze tří firem víceméně dělají malou službičku, takže chtějí zviditelnění svých značek zde maximalizovat alespoň v rámci možností tohoto skromného fóra :giggle:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Tomas » 3.8.2013 17:24

JirkaXXL píše:
JirkaXXL píše:Vymyslel jsem náhradu za oblíbenou tipovačku, která se přesunula k mému velkému zklamání na web fanklubu. Dobrou zprávou je, že přinejmenším na vítěze čeká věcná cena. V týdnu podepisuji smlouvy se sponzory. Nečekejte auto nebo zájezd, ale hrát bude o co. Nanečisto můžeme začít od třetího kola, soutěžně od čtvrtého kola. Podrobnosti a ceny přidám v týdnu, jakmile bude vše černé na bílém podepsané, abych se neblamoval.

Tak černé na bílém je, že začneme s jarní částí. Dva ze tří sponzorů přišli s myšlenkou, že nebude dobré podobnou soutěž rozjíždět v již aktivní části ročníku. Nulová odezva na mé echo je v tom jen utvrdila.

Chtějí, aby se ze zdejších do soutěže za rovných podmínek zapojilo co nejvíce lidí, takže přes zimu mám za úkol soutěži zde udělat promo, aby se s prvním jarním kolem mohlo začít. Jde o to, že mi známí ze tří firem víceméně dělají malou službičku, takže chtějí zviditelnění svých značek zde maximalizovat alespoň v rámci možností tohoto skromného fóra :giggle:

Nejak jsem to nezaregistroval.... ale zapojim se
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod Jan Janek » 3.8.2013 18:27

Rozhodně do toho půjdu, zúčastním se velmi rád ! :-)
Jan Janek
Registrovaný člen

Příspěvekod Mambo » 3.8.2013 22:20

Už se na tipovačku těším.)
Mambo
Registrovaný člen

Příspěvekod prokopecholy » 4.8.2013 11:35

hlásím se do hry
prokopecholy
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 6.8.2013 13:41

JirkaXXL píše:Vymyslel jsem náhradu za oblíbenou tipovačku, která se přesunula k mému velkému zklamání na web fanklubu. Dobrou zprávou je, že přinejmenším na vítěze čeká věcná cena. V týdnu podepisuji smlouvy se sponzory.

Jirko, to už je holt život. Ty jsi tu se Skláři dobře zajetý, k čemuž snad přispěla v minulosti i moje Tipovačka. Náš fanklubácký web s fórem jako jeho odnoží potřeboval prozměnu do rozjezdu několik nakopnutí, aby se udržel při životě. Jedním z nich byl přesun tipovačky.
A jak se tak dívám, při těch nových smlouvách se sponzory, i pro Tebe je to nakonec přínosem. ;-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 6.8.2013 17:48

Dívám se do statistiky, že přes mobilní aplikaci na fórum moc nechodíte. Nějaký konkrétní problém, na jehož řešení by se dalo zapracovat, nebo prostě preferujete přístup z PC?

Addax píše:
JirkaXXL píše:Vymyslel jsem náhradu za oblíbenou tipovačku, která se přesunula k mému velkému zklamání na web fanklubu. Dobrou zprávou je, že přinejmenším na vítěze čeká věcná cena. V týdnu podepisuji smlouvy se sponzory.

Jirko, to už je holt život. Ty jsi tu se Skláři dobře zajetý, k čemuž snad přispěla v minulosti i moje Tipovačka. Náš fanklubácký web s fórem jako jeho odnoží potřeboval prozměnu do rozjezdu několik nakopnutí, aby se udržel při životě. Jedním z nich byl přesun tipovačky.
A jak se tak dívám, při těch nových smlouvách se sponzory, i pro Tebe je to nakonec přínosem. ;-)

Na jednu stranu máš pravdu, byl to impuls. Stejně jako vznik „konkurenčního“ fóra ;-)

Na druhou stranu by sponzoři, kteří zafinancují čistě jen ceny do soutěže, byli raději, kdyby se nezačínalo na zelené louce s novou soutěží. Jdou do toho naslepo víceméně hlavně ze známosti. Musel jsem si vybral pár dlužných službiček :giggle:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod NIN » 6.8.2013 19:51

Ja zasadne pres foun ;)
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 6.8.2013 20:52

NIN píše:Ja zasadne pres foun ;)

A přes web nebo nově podporovanou aplikaci (Tapatalk)?
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Mambo » 7.8.2013 16:22

Já lezu z telefonu přes web.. přijde mi to přehlednější..
Mambo
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 7.8.2013 20:33

Take pouzivam vyhradne mobil a chodim na web.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod NoymiL » 7.10.2013 8:46

Můj telefon pořád více připomíná udržené sluchátko, než smartfoun... tedy nemá ani přístup na net. Takže já chodím výhradně přes PC.
NoymiL
Registrovaný člen

Příspěvekod MikeyM » 11.10.2013 18:10

Mobil - WP - přijde mi to pomalejší než některá jiná fora, jinak bez problémů.
MikeyM
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 11.10.2013 18:57

MikeyM píše:Mobil - WP - přijde mi to pomalejší než některá jiná fora, jinak bez problémů.

MikeyM vstal z mrtvých?
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 11.10.2013 19:06

Sekce "Otázky a odpovědi" (odpovídá Martin Kovařík, tiskový mluvčí FK Teplice):
nestálo by za to, udělat tuto sekci off line stylem otázka odpověď a nic víc, bez možnosti diskuse? Jde mi o ideu, když člověk navštíví (rozklikne) tuto sekci, očekává otázky a odpovědi na ně. Ne diskusi o všem možném.
Jiná věc je, jak je projednána tato věc s Kovim, zda a jak často je ochoten Skláře navštěvovat a ještě ke všemu na otázky odpovídat. ;-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 11.10.2013 20:57

Addax píše:Sekce "Otázky a odpovědi" (odpovídá Martin Kovařík, tiskový mluvčí FK Teplice):
nestálo by za to, udělat tuto sekci off line stylem otázka odpověď a nic víc, bez možnosti diskuse? Jde mi o ideu, když člověk navštíví (rozklikne) tuto sekci, očekává otázky a odpovědi na ně. Ne diskusi o všem možném.
Jiná věc je, jak je projednána tato věc s Kovim, zda a jak často je ochoten Skláře navštěvovat a ještě ke všemu na otázky odpovídat. ;-)

Kovi souhlasil, že se té rubrice bude věnovat. O vlastní vůli jsem jí nespouštěl, to bych si nedovolil. Kovi má zároveň veškerá moderátorská práva, takže si může tu rubriku obhospodařovat, jak uzná za vhodné.

Také jsem čekal trochu větší iniciativu, ale jak tam někde Kovi píše, tak si toho naložil / bylo mu naloženo celkem dost. Dejme tomu ještě čas. Zatím IMHO lepší než nic. Také oceňuji určitou synergii mezi tímto fórem a klubem přes osobu Koviho. Už to není taková partyzánština jako na počátku. ;-)
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod boss__007 » 28.10.2013 16:44

Chtělo by to na foru už taky přejít na podzimní čas, jsem z toho celej zmatenej pak :hi:
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 28.10.2013 20:47

boss__007 píše:Chtělo by to na foru už taky přejít na podzimní čas, jsem z toho celej zmatenej pak :hi:

Máš to ve své moci.
Přejdi pod přihlášením do Uživatelského panelu, tam do kolonky Nastavení a dole je: "Platí letní čas - Ano/Ne. Tak zaškrtni Ne a potvrď políčkem "Odeslat".
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod boss__007 » 28.10.2013 23:02

Addax píše:
boss__007 píše:Chtělo by to na foru už taky přejít na podzimní čas, jsem z toho celej zmatenej pak :hi:

Máš to ve své moci.
Přejdi pod přihlášením do Uživatelského panelu, tam do kolonky Nastavení a dole je: "Platí letní čas - Ano/Ne. Tak zaškrtni Ne a potvrď políčkem "Odeslat".

Děkuji moc za radu, netušil jsem, že je chyba mezi židlí a monitorem :-)) :shy:
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 30.10.2013 0:06

boss__007 píše:
Addax píše:

Máš to ve své moci.

nz. Jediný problém je v tom, že nepřihlášený vidí letní čas pořád. On ho má totiž tady Jirka nastavený jako základní. Akorát že registrovaný-přihlášený to může každý půlrok překlikávat...
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 30.10.2013 8:33

Addax píše:
boss__007 píše:
Addax píše:

Máš to ve své moci.

nz. Jediný problém je v tom, že nepřihlášený vidí letní čas pořád. On ho má totiž tady Jirka nastavený jako základní. Akorát že registrovaný-přihlášený to může každý půlrok překlikávat...

Treba je to bojkot zmen casu. :-D
Ale spravny je ten zimni.
A nebo naznak toho, ze liga by se mela hrat jen v obdobi letniho casu :-D
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 31.10.2013 22:06

Ano, jsem proti změně času. Zbytečné obtěžování lidí bez dnes reálného opodstatnění. Ano, opravdu jsem proti tomu hrát fotbal na sněhu, ledu či blátě. Fotbal se má hrát na trávě.

Ale skutečný důvod je ryze technický. Už se to párkrát probíralo přes soukromé zprávy či e-mail. Proto je Addax poučen :giggle:

Generální nastavení času ve fóru je „Střední Evropa“ bez možnosti přepínání mezi letním a zimním časem. To lze jen u jednotlivých účtů. Abych to mohl udělat i pro neregistrované / nepřihlášené, musel bych nás šoupnout do jiného časového pásma nebo nechat nastavit jiný systémový čas na serveru (korigovat tu hodinu).

Problém je, že by se pak změnil i čas již napsaných příspěvků, což mi přijde na hlavu. Ten výmysl s letním časem nezvládá hromada systémů. Třeba loni šel počet aktualizací pro Windows, které jen korigovaly úpravy přechodu na letní a zimní čas v jednotlivých zemí, přes tři desítky. :suicide:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 1.11.2013 2:25

Zrušte letní čas, zrušte zimu, ale hlavně zrušte pondělky ve fotbale. Teď zas ta Ostrava... :-( Ale to už patří jinam.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 5.6.2014 11:51

Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod melda » 5.6.2014 18:02

No, vypadá to fakt dobře B-)
:hi:
melda
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 5.6.2014 19:34

Připomíná mi to hru, co nám ordinoval tělocvikář už někdy před dvaceti lety. Na betonu udělal křídou velký kruh a do něj několik menších kruhů. Dostali jsme barevné míče - každý svou barvu. Šlo o to míč kopnout co nejblíže středu. Prostě americké oči (obdoba notoricky známé čáry) a fotbal v jednom. Na trávě s jamkami by to ale mohla být větší legrace.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod kolostuj » 8.6.2014 11:28

Jak zruším registraci na zdejším foru?
kolostuj
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 8.6.2014 15:40

kolostuj píše:Jak zruším registraci na zdejším foru?

Nevím, co tě to popadlo, ale samozřejmě na to máš právo. Stačí to napsat sem nebo mi požadavek poslat přes soukromé zprávy. Chceš tedy smazat uživatelský účet? Tento krok je z technických důvodů nevratný.
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Addax » 29.6.2015 23:05

anniversary.png
anniversary.png (7.84 KiB) Zobrazeno 41905 krát

Jirko, 116 let. První utkání teplického klubu bylo v roce 1899. ;-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 30.6.2015 1:59

Addax píše:Jirko, 116 let. První utkání teplického klubu bylo v roce 1899. ;-)

Určitě? U všech souvisejících akcí se píše, že 115 let, tak nevím. Je to opakovaně i na klubovém webu jako třeba tady: http://www.fkteplice.cz/A-tym/zpravy/22 ... stava.html

Tak nevím :surprised:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod hans85 » 30.6.2015 7:25

JirkaXXL píše:

Určitě? U všech souvisejících akcí se píše, že 115 let, tak nevím. Je to opakovaně i na klubovém webu jako třeba tady: http://www.fkteplice.cz/A-tym/zpravy/22 ... stava.html

Logo je to pěkný jen kdyby to nepřekáželo. Možná by to chtělo občas použít hlavu a buď ho zmenši t a nebo umístit jinam. :up2:
hans85

Příspěvekod Addax » 30.6.2015 14:25

JirkaXXL píše:

https://www.facebook.com/addaxova.stina ... =3&theater

Tepličtí sice prohráli 0:14 (Elektrotechniker FC Teplitz - DFC Prag), ale podstatnější, než výsledek, je pro nás zanešení do análů roku 1899, kdy se utkání odehrálo. ;-)

Informace na ofiko webu FKT na plakátku o výstavě má uvedenou dobu 115 let, pravda, ale na této výstavě byl přímo dokument, na který odkazuji. A tam je rok 1899, tedy k dnešku 116 let.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 30.6.2015 14:42

hans85 píše:Logo je to pěkný jen kdyby to nepřekáželo. Možná by to chtělo občas použít hlavu a buď ho zmenši t a nebo umístit jinam. :up2:

Mně velikost, ani umístění loga nevadí, líbí se mi taky. Jediné, co mu schází, je křížek pro momentální odstranění. Protože jsou případy, kdy opravdu překáží, např. při vkládání smajlíků do příspěvku.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 30.6.2015 19:08

Addax píše:
hans85 píše:Logo je to pěkný jen kdyby to nepřekáželo. Možná by to chtělo občas použít hlavu a buď ho zmenši t a nebo umístit jinam. :up2:

Mně velikost, ani umístění loga nevadí, líbí se mi taky. Jediné, co mu schází, je křížek pro momentální odstranění. Protože jsou případy, kdy opravdu překáží, např. při vkládání smajlíků do příspěvku.

???
U mě dobrý, asi je to v nastavení.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 30.6.2015 19:26

Díky za náměty a připomínky. Zítra to předělám. Dnes na to nemám myšlenky, protože jsem byl v Ústí na chirurgii, nohu mám obalenou jak mumie z céčkového hororu a právě začala přicházet k sobě. Au!

:evil:

Kozel píše:
Addax píše:

???
U mě dobrý, asi je to v nastavení.

V rozlišení resp. šířce okna. Dělal jsem to docela narychlo pro šířku okna prohlížeče od 1440 pixelů, protože podle statistik menší šířku okna tady používá málokdo. Alespoň už vím, kdo jmenovitě ;-)

Ještě koukám, že některé prohlížeče mají svojí hlavu, no, zítra to předělám B-)
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Kozel » 30.6.2015 23:17

Mě teda tahá za vlasy ta tapeta s míčovým kouzelníkem, to ať je tam radši tráva nebo panorama stadionu.
;-)
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 1.7.2015 1:01

Kozel píše:Mě teda tahá za vlasy ta tapeta s míčovým kouzelníkem, to ať je tam radši tráva nebo panorama stadionu.
;-)

Hmm, taky se mi to moc nezdá. V mých představách to vypadalo lépe. :-P

Zkrátka grafik nejsem ani náhodou. Něco s tím provedu. :giggle:
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod Mali » 1.7.2015 9:50

JirkaXXL píše:
Kozel píše:Mě teda tahá za vlasy ta tapeta s míčovým kouzelníkem, to ať je tam radši tráva nebo panorama stadionu.
;-)

Hmm, taky se mi to moc nezdá. V mých představách to vypadalo lépe. :-P

Zkrátka grafik nejsem ani náhodou. Něco s tím provedu. :giggle:

Tak ono by to Jirko chtělo hlavně předělat úvodní fotku. Koukat na trenéra Sparty není žádný TERNO :giggle:
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 1.7.2015 11:52

Mali píše:Tak ono by to Jirko chtělo hlavně předělat úvodní fotku. Koukat na trenéra Sparty není žádný TERNO :giggle:

:surprised: Já tam mám už asi 3 dny nápis Skláři.cz s míčem a na podkladu je tráva. A Ty dnes píšeš, že je tam sparťanský trenér. Není to taky jiným prohlížečem? :-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 1.7.2015 12:02

Addax píše:
Mali píše:Tak ono by to Jirko chtělo hlavně předělat úvodní fotku. Koukat na trenéra Sparty není žádný TERNO :giggle:

:surprised: Já tam mám už asi 3 dny nápis Skláři.cz s míčem a na podkladu je tráva. A Ty dnes píšeš, že je tam sparťanský trenér. Není to taky jiným prohlížečem? :-)

Nevím mám Chrome a Safari a u obou tam je stará fotka.
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 1.7.2015 12:11

tak IE je OK
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod redkaf » 1.7.2015 12:19

Mali píše:
Addax píše:

Najet na fotku, kliknout pravým a dát načíst znovu :)
redkaf
Registrovaný člen

Příspěvekod Mali » 1.7.2015 12:55

redkaf píše:
Mali píše:
Addax píše:

Najet na fotku, kliknout pravým a dát načíst znovu :)

:up:
Mali
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 2.7.2015 18:06

Takže:

1) Záhlaví - už tam není stará týmová fotka. Nová ještě není, takže v záhlaví zůstává zatím provizorní obrázek (mě už taky nebavilo zírat na trenéra Sparty a hráče Sparty či Plzně).

2) Pozadí - siluetu míčového ekvilibristy ještě nechávám, ubral jsem kontrast a pozadí tzv. přibil (aby se neposouvalo spolu se stránkou). Mě osobně teď nepřijde nijak rušivé, ale naopak vidím přínos, že na velkých displejích se alespoň trochu narušila ta nudná šeď okolo obsahu fóra.

3) 70 let - výroční logo je možné dočasně skrýt kliknutím (počítač) nebo ťuknutím (tablet). V pravém horním rohu je naznačený křížek pro skrytí, ale nemusíte mířit na něj. Stačí kliknout nebo ťuknout kamkoliv na logo. Při přejetí myší se potom logo nově animuje. Zkuste si to.

4) 115 / 116 let - sice se všude píše, že slavíme 115 let teplického fotbalu, ale budu věřit Addaxovi s prvním zápasem už v roce 1899 (tj. 116 let). Viz to logo vpravo dole.

Změny by měly fungovat v posledních verzích všech prohlížečů. Někde ale může být potřeba vymazat vyrovnávací paměť (cache), kde si webový prohlížeč dočasně ukládá třeba právě obrázky, aby je nemusel pokaždé znovu stahovat z internetu. Změny proto nereflektuje hned, když mu přímo nepřikáže načíst obrázek znovu.

A ještě něco: pro komfortní přístup z chytrých mobilů a tabletů doporučuji aplikaci Tapatalk. Je teď staronově zdarma pro Android, iOS a Windows Phone. Fórum dostalo pro Tapatalk nový grafický motiv (uvnitř té aplikace, která podporuje i nespočet dalších fór).
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod boss__007 » 2.7.2015 19:58

Nešel by ten "banner" se 70 lety klubu dát slušně řečeno do pryč a nebo aspoň, když už ho jednou vypnu, aby mi po rozkliknutí tématu či přejetí na další stránku v nějakém chlívku nevyjel znovu? Je to dost otravný ... :suicide:
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 3.7.2015 5:32

boss__007 píše:Nešel by ten "banner" se 70 lety klubu dát slušně řečeno do pryč a nebo aspoň, když už ho jednou vypnu, aby mi po rozkliknutí tématu či přejetí na další stránku v nějakém chlívku nevyjel znovu?

Většina lidí tady má rozlišení resp. šířku okna prohlížeče 1440 pixelů a víc, kde se banner zobrazuje vedle obsahu fóra, takže jsem nad dočasným bannerem zase tolik nepřemýšlel.

Zapamatování skrytí by samozřejmě šlo, ale udělal jsem něco „čistšího“ než jsou hrátky s cookies: kdyby teď šířka okna prohlížeče nestačila na zobrazení banneru vedle obsahu fóra (banner by se zobrazil přes něj), tak se automaticky banner skryje, respektive vůbec se nezobrazí.

A komu se to ještě pořád nelíbí, může klidně použít AdBlock, uBlock anebo jiné ze záplavy rozšíření a doplňků pro uživatelem volitelné blokování obsahu. Dokud tu není placená inzerce, tak mi to nevadí.

:-P
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Příspěvekod boss__007 » 3.7.2015 8:00

JirkaXXL píše:
boss__007 píše:Nešel by ten "banner" se 70 lety klubu dát slušně řečeno do pryč a nebo aspoň, když už ho jednou vypnu, aby mi po rozkliknutí tématu či přejetí na další stránku v nějakém chlívku nevyjel znovu?

Většina lidí tady má rozlišení resp. šířku okna prohlížeče 1440 pixelů a víc, kde se banner zobrazuje vedle obsahu fóra, takže jsem nad dočasným bannerem zase tolik nepřemýšlel.

Zapamatování skrytí by samozřejmě šlo, ale udělal jsem něco „čistšího“ než jsou hrátky s cookies: kdyby teď šířka okna prohlížeče nestačila na zobrazení banneru vedle obsahu fóra (banner by se zobrazil přes něj), tak se automaticky banner skryje, respektive vůbec se nezobrazí.

A komu se to ještě pořád nelíbí, může klidně použít AdBlock, uBlock anebo jiné ze záplavy rozšíření a doplňků pro uživatelem volitelné blokování obsahu. Dokud tu není placená inzerce, tak mi to nevadí.

Na noteboocích má většina lidí rozlišení ještě dneska 1 366×768 bodů, včetně mě. Na stoláku už je to jiná písnička, ale ten zapínám výjimečně. AdBlock používám, ale pro mne ze záhadných důvodů mi v Mozille funguje, ale v Chromu ne. Proč tomu tak je jsem zatím nezjistil a celkem mě to trápí hlavně na youtube :giggle:
boss__007
Registrovaný člen

Příspěvekod JirkaXXL » 3.7.2015 14:02

boss__007 píše:
JirkaXXL píše:

Na noteboocích má většina lidí rozlišení ještě dneska 1 366×768 bodů,

Ono je obecně nejrozšířenější, ale na zdejší vzorek podle Google Analytics vypadá „trochu“ jinak. Tady vede klasické Full HD (1920 x 1080) a následují další s šířkou od 1440 pixelů. Rozlišení 1 366×768 pixelů je zde za červen až na sedmém místě s podílem 4,7 %.

Asi zdejší osazenstvo má rádo high-end :-P
JirkaXXL
Provozovatel fóra

Další

Zpět na Fórum Skláři.cz