FK Teplice | Fanklub | Stínadla TV | Fanshop | ČRo Sever - Sport | Teplický Deník - Fotbal | Naše Stínadla

Teplice - Liberec (2009/2010)

Diskuse o jednotlivých ligových zápasech sezóny 2009/2010.

Re: Teplice - Liberec (2009/2010)

Příspěvekod Kozel » 5.10.2009 11:09

Tomas píše:Mares svoji "klasiku" predvedl, ale zapadlo to v tom vykonu muzstva....Myslim,ze i pro nej je jedine vychodisko jit to zkusit jinam.... Nerikam,ze se u nikoho nechyti a nezacne hrat,ale u nas to proste nejde.Nemuzeme prece cekat dalsich 50 zapasu zda se probudi.To by slo akrat na ukor tymu. Navic porad to jeho machani rukama a pokrikovani....no ja nevim.

Taky mě s..., měl jsem ho v merku celý zápas. Ale jak říkáš: zapadlo to ve výkonu mužstva. A ten šel nahoru, stejně jako Marešův. Nehrál jinak, ale řekl bych, že mu to vycházelo stejně jako týmu. A určitě ve spolupráci s Mahmutovičem určitý pokrok je. Takže nesouhlasím s jeho okamžitým odchodem. Jednak věřím, že vyzraje osobnostně, a mákne v přípravě, aby zvedl svoji cenu, druhak má smysl jeho setrvání minimálně v udržení širokého kádru. Však až se pozdraví marodi, bude na něho zase jiný tlak. B-)
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod SEKTOR15 » 5.10.2009 18:58

Mareš je dobrej. Hraje jako buldok a má techniku i smysl pro parádičky ala Brazil. Myslim si, že je blbost aby odcházel jinam je to výbornej hráč. Povahu kterou má z něj právě dělá na hřišti toho buldoka a takový hráče taky potřebujeme. Navíc rozhodně nahoru šel. To klišé, že si nerozumí s Mahmutovičem není důvod k jeho odchodu. Hlavně on ani nesmí odejít jinam z Teplic než do nějakýho lepšího zahraničního PRVOLIGOVÝHO klubu. Mareš si udělal jméno v TP a jinde v Čechách by se už nechytil. Ve Spartě nebo Slavii by ho zku.... jako kdysi perspektivního Rezka a v Liberci by ho zase moc ke slovu jako Tepličáka nepustili. V jiných týmech by neměl šanci se vůbec chytit byl by jak růže mezi trním, protože v každym jiným českým týmu by okolo sebe měl 10 defenzivních nekopů. Takže by tam někde vepředu lítal ze strany na stranu a občas by na něj šel nějakej vysokej dlouhej balon, kterej by neměl šanci mít. Mareš musí zůstat v Teplicích a za rok za dva přestoupit do první ligy na západ od našich hranic. Německo nebo holandsko by mu vyhovovalo na Anglii to asi není.
SEKTOR15
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 6.10.2009 7:07

S 15: Tak Tobě holku rozhodně nepřebral. :-))
Problém je v tom, že Mareš a Mahmutovič jsou dva kohouti na jednom smetišti. Když nehraje Ljevakovič a oba dostávají balony ze zálohy rovnoměrně, je vše OK. Jakmile Ljeva podporuje více svého soukmenovce, začne Jakub třeštit a dělat klukoviny. Je to takovej malej teplickej Drogba. Až se umravní a bude soustředěnej jen na svůj výkon pro kolektiv jako třeba Drogba v posledním zápase s Liverpoolem, ještě se o něho na západě poperou. Je to jen v jeho hlavě.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod SEKTOR15 » 6.10.2009 9:05

Kozel: co furt máte s tím přebíráním holek... To je Mareš snad jediná kopačka na diskotékách??? Toho co řikáš u Ljevakoviče jsem si nevšiml, ale možná na tom něco bude.
SEKTOR15
Registrovaný člen

Příspěvekod Tomas » 6.10.2009 11:48

SEKTOR15 píše:Kozel: co furt máte s tím přebíráním holek... To je Mareš snad jediná kopačka na diskotékách??? Toho co řikáš u Ljevakoviče jsem si nevšiml, ale možná na tom něco bude.

To ja si taky nevsiml,ze by nejak uprednostnoval ve sve hre Mahmuta...
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 6.10.2009 13:32

Tomas píše:To ja si taky nevsiml,ze by nejak uprednostnoval ve sve hre Mahmuta...

Mě to tak přišlo zkraje sezóny. Když si Ljeva mohl vybrat, dával přednost Mahmutovičovi. Pak byl zraněn a přišel Verbíř a zvedl se i Vachoušek a šla nahoru celá záloha. Neříkám, že to bylo špatně, vždyť na souhře dvojic může stát hra celého manšaftu, jen Mareš to špatně vydýchával.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 6.10.2009 14:02

Paris píše:
Tomas píše:Pro Parise>
Pekna fotka v novinach ze zapasu v Sobedruhach :up:

Děkuju za pochvalu :-)

Jj, hezká. http://teplice.naseadresa.cz/cz/s148-de ... 94/dg11617
To vypadá, jako když někdo odkopává bombu ven ze hřiště, dřiv, než dohoří doutnák. To by se v utkání s Libercem stát nemohlo. Ale vzpomínám si na začátek sezóny v létě po tom suchu - to byl stínadelský trávník dost flekatý. Doufám, že klub nepoužívá travní semena od fy Aros. Mají slogan "Aros tráva - roste sama". Jednou jsem zkusil zasít podle jejich návodu a nevzešlo mi ani zrnko.
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 6.10.2009 14:27

Tak to je foto na obálku knihy od Eduarda Basse. :applause:
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod tom » 6.10.2009 14:43

Nemá cenu pitvat jednotlivce - jsme tým kterej je druhej v lize a nastřílel 19 golů - takže ten náš tým šlape skoro jako Rolexky a to je jenom dobře.Jsme prostě mančaft kde každej správně zapadá a to je jenom dobře - at hraje tak či onak.
Fotbal jsem neviděl jenom sestřihy ale z toho mála co jsem viděl to musel být KONCERT.
Jen tak dál - Teplicééééééééééééé :applause: :applause: :applause:
Doufám že Verbovi forma vydrží a všichni společně se o ten titul poperem - hráči na hřišti a my v hledišti :handshake: :handshake: :handshake:
Ted je repre pauza a to znamená že se mi šichty otočej - na Mladý Boleslavi nemůžu chybět
tom

Příspěvekod Tomas » 6.10.2009 20:10

Tom ma pravdu,ze tym slape jako tymova masina.Jsem rad,ze se i pri zranenich nasich nezadrhla.Snad se da muzstvo zdravotne do kupy-casu je docela dost,ale co jsem cetl, tak to je vse celkem na delsi dobu.
Co je velka skoda je ta navsteva-ta me dost mrzela, ale byl jsem naproti hlavni a tam se celkem dost fandilo cely zapas. :up: .Skoda te hlavni,ani nevim proc tam nikdo nechodi.Je tam dost takova negativni nalada mi pripada.Stadion byl v zapase dost opusteny :no: .Proc ty lidi nechodi???Takovy pekny fotbal.Asi se na tom podepsal ten zapas s Bohemkou.

Pro Toma>koukni na zaznam fotbalzive na cely zapas-stoji to za to od obou tymu. ;-)
Tomas
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 7.10.2009 6:49

Tomas píše:Proc ty lidi nechodi??? Takovy pekny fotbal. Asi se na tom podepsal ten zapas s Bohemkou.

Já bych řekl, že to kurví prachy. Nejen, že je odliv hráčů na západ, ale i odliv diváků na západ přes média. Denně můžeš vidět fotbal v televizi do bezvědomí, pak vysvětluj ženskejm, že o víkendu jdeš na Teplice. Je to jako s pivem. Hospody prázdný a lidi se nalejvaj lahváčema na zahradách, balkonech nebo u televize. V tomhle jsou Němci dál a snad naše mladá generace bude vůči televizi odolnější než my Husákovy děti a starší. Prostě nás má spotřeba pomocí televize na lopatě.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 7.10.2009 9:01

Kozel píše:
Tomas píše:Proc ty lidi nechodi??? Takovy pekny fotbal. Asi se na tom podepsal ten zapas s Bohemkou.

Já bych řekl, že to kurví prachy. Nejen, že je odliv hráčů na západ, ale i odliv diváků na západ přes média. Denně můžeš vidět fotbal v televizi do bezvědomí, pak vysvětluj ženskejm, že o víkendu jdeš na Teplice. Je to jako s pivem. Hospody prázdný a lidi se nalejvaj lahváčema na zahradách, balkonech nebo u televize. V tomhle jsou Němci dál a snad naše mladá generace bude vůči televizi odolnější než my Husákovy děti a starší. Prostě nás má spotřeba pomocí televize na lopatě.

To je pravda, Němci jsou v tomhle všem dál. Zrovna v době zápasu s Libercem jsem byl v Mnihově a tam už od rána jezdili fanoušci a užívali si toho, že bude zápas. Škoda že jsem se nemohl dostat na ten jejich zápas, musí to tam být nádherný, ta atmosféra a všechno. A je pravda, že Němci si užívají víc, volné chvíle se snaží si užít a to nejen na fotbale. U nás zábava probíhá u Televiye sledováním "zábavných pořadů" :no: . Doufám že patřím k té mladé generaci, která to změní, já totiž na telku koukám maximálně na fotbal, nebo zprávy, jinak se raději bavím něčím jiným. :-)
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Petřík » 7.10.2009 12:14

Jabqooo píše:
Kozel píše:

To je pravda, Němci jsou v tomhle všem dál. Zrovna v době zápasu s Libercem jsem byl v Mnihově a tam už od rána jezdili fanoušci a užívali si toho, že bude zápas. Škoda že jsem se nemohl dostat na ten jejich zápas, musí to tam být nádherný, ta atmosféra a všechno. A je pravda, že Němci si užívají víc, volné chvíle se snaží si užít a to nejen na fotbale. U nás zábava probíhá u Televiye sledováním "zábavných pořadů" :no: . Doufám že patřím k té mladé generaci, která to změní, já totiž na telku koukám maximálně na fotbal, nebo zprávy, jinak se raději bavím něčím jiným. :-)

To je téma,které dalece přesahuje rámec této diskuze ("transfery" obyvatelstva,spolkový,rodinný a náboženský život a pod.) A dále bych to nerozváděl !
Petřík

Příspěvekod SEKTOR15 » 7.10.2009 12:27

Já třeba televizi nemám. Teda jako rodiče jí maj, ale na svym bytě jí nemám. Nicméně je to protože tu je démon internet a bez toho bych se zase vůbec neobešel. Ale např. to že nemám televizi mi poslední dva roky nepřijde nijak divný a může za to taky web fotbalzive. Nicméně souhlasím s tím co tu bylo řečeno. ještě v devadesátých letech po revoluci se málokdo dostal k nějakému přenosu ze zahraničí. Málokdo měl tak dobrej satelit, že tam chytal ty placený kanály z německa kde běžela premier league nebo německá italská liga... Dneska si stačí zaplatit za 500.- měsíčně kabelovku a máš hned 4 český/slovenský sportovní kanály kde běží nej ligy z evropy. A lidi se rozvalí do křesla a čumí jak to kope ten Manchester nebo Chelsea... nojo dřív nic takovýho nebylo a když se občas povedl předvést výkon jako my proti liberci teď tak jsme všichni lítali v oblacích jak by ti naši rozkopali celej real madrid no prostě všechno... Dneska vidíme Mareše udělat patičku a ještě na něj nadáváme, že to měl dát na jistotu, protože tu patičku udělal špatně. C. Ronaldo by si u toho přešlápl kopl by to přesně na Raula a ještě by zasprintoval za obranu a dostal přesnej pas... takže pak Mareše srovnávaj a nemá to ten efekt co by měl dřív. Holt smůla.
SEKTOR15
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 7.10.2009 14:20

SEKTOR15 píše:Já třeba televizi nemám. Teda jako rodiče jí maj, ale na svym bytě jí nemám. Nicméně je to protože tu je démon internet a bez toho bych se zase vůbec neobešel. Ale např. to že nemám televizi mi poslední dva roky nepřijde nijak divný a může za to taky web fotbalzive. Nicméně souhlasím s tím co tu bylo řečeno. ještě v devadesátých letech po revoluci se málokdo dostal k nějakému přenosu ze zahraničí. Málokdo měl tak dobrej satelit, že tam chytal ty placený kanály z německa kde běžela premier league nebo německá italská liga... Dneska si stačí zaplatit za 500.- měsíčně kabelovku a máš hned 4 český/slovenský sportovní kanály kde běží nej ligy z evropy. A lidi se rozvalí do křesla a čumí jak to kope ten Manchester nebo Chelsea... nojo dřív nic takovýho nebylo a když se občas povedl předvést výkon jako my proti liberci teď tak jsme všichni lítali v oblacích jak by ti naši rozkopali celej real madrid no prostě všechno... Dneska vidíme Mareše udělat patičku a ještě na něj nadáváme, že to měl dát na jistotu, protože tu patičku udělal špatně. C. Ronaldo by si u toho přešlápl kopl by to přesně na Raula a ještě by zasprintoval za obranu a dostal přesnej pas... takže pak Mareše srovnávaj a nemá to ten efekt co by měl dřív. Holt smůla.

No jo, ale takovej C. Ronaldo má proti sobě kvalitní hráče. Ale tady proti těm našim průměrným útočníkům stojí průměrný obránce a proto si lidi myslej že by přes obránce měl přejít ;-) . Jinak patičky, kličky atp. jsou v naší lize málo vídené a měli by jsme být rádi za každou (povedenou), co je provedena.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Addax » 7.10.2009 15:21

Cit. Jabqooo:
C. Ronaldo má proti sobě kvalitní hráče. Ale tady proti těm našim průměrným útočníkům stojí průměrný obránce a proto si lidi myslej že by přes obránce měl přejít

Průměrný útočník kontra průměrný obránce... Nevyjde to tedy (v obtížnosti nebo lehkosti přejít) suma sumárum nastejno, jako Ronaldo proti těm svým kvalitním obráncům? ;-)
Addax
Registrovaný člen

Příspěvekod SEKTOR15 » 7.10.2009 17:33

Jo já jen dodám, že kdyby v čechách chtěli média fotbal opravdu zpopularizovat. Tak tady stadiony praskaj ve švech. Ale asi se jim víc vyplatí pouštět Premier League. Přitom by stačilo aby veškeré média TV, noviny, radio, info. servery a regionální informační zdroje všeho druhu dělali všechno proto aby lidi chodili na fotbal. Přestat vysílat zahraniční soutěže na českých televizích ať už komerčních nebo nekomerčních. Nevysílat ani poháry krom finále pokud by tam nebyly český kluby. V novinách se o zahraničních soutěžích zmiňovat spíše v základu tabulky, výsledky autoři golů, nejlepší střelci atd... A všechnu energii věnovat české lize a české hráče v naší lize prezentovat jako polobohy, který rozkopou celej real madrid no prostě všechno a neustále jim věnovat prostor jak ve sportu tak v bulváru. zvát je do TV na rozhovory typu uvolněte se atd... Všude je zvěčňovat. Na potravinách, nápojích a jiných komrečních věcech a přitom neustále podsouvat na těhle produktech kdy se hraje jakej zápas a jak si musej pospíšit aby vůbec lístek dostali.... Media ovládaj svět a lidi jsou dneska stádo kor v čechách... to byste viděli, jak by bylo na fotbale lidí. Otazka: chceme to tak?
SEKTOR15
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 7.10.2009 18:01

Addax píše:Cit. Jabqooo:
C. Ronaldo má proti sobě kvalitní hráče. Ale tady proti těm našim průměrným útočníkům stojí průměrný obránce a proto si lidi myslej že by přes obránce měl přejít

Průměrný útočník kontra průměrný obránce... Nevyjde to tedy (v obtížnosti nebo lehkosti přejít) suma sumárum nastejno, jako Ronaldo proti těm svým kvalitním obráncům? ;-)

Jj, myslel jsem to tak, ze by mel prejit, ale nic navic cekat nemuzeme(klicky atp).
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Jabqooo » 7.10.2009 18:05

SEKTOR15 píše:Jo já jen dodám, že kdyby v čechách chtěli média fotbal opravdu zpopularizovat. Tak tady stadiony praskaj ve švech. Ale asi se jim víc vyplatí pouštět Premier League. Přitom by stačilo aby veškeré média TV, noviny, radio, info. servery a regionální informační zdroje všeho druhu dělali všechno proto aby lidi chodili na fotbal. Přestat vysílat zahraniční soutěže na českých televizích ať už komerčních nebo nekomerčních. Nevysílat ani poháry krom finále pokud by tam nebyly český kluby. V novinách se o zahraničních soutěžích zmiňovat spíše v základu tabulky, výsledky autoři golů, nejlepší střelci atd... A všechnu energii věnovat české lize a české hráče v naší lize prezentovat jako polobohy, který rozkopou celej real madrid no prostě všechno a neustále jim věnovat prostor jak ve sportu tak v bulváru. zvát je do TV na rozhovory typu uvolněte se atd... Všude je zvěčňovat. Na potravinách, nápojích a jiných komrečních věcech a přitom neustále podsouvat na těhle produktech kdy se hraje jakej zápas a jak si musej pospíšit aby vůbec lístek dostali.... Media ovládaj svět a lidi jsou dneska stádo kor v čechách... to byste viděli, jak by bylo na fotbale lidí. Otazka: chceme to tak?

Ono to souvisi jedno se druhym, ale kdyby tu hrali spickovi hraci, urcite by z nich byli bozi, byli by jich plna media a treba i krabice o mleka. Ale takovi hraci tu nejsou, protoze co by v nasi pralesni lize delali, ani divaci na ni nechodi. A ti zase neprijdou na prumerne hrace a nic moc fotbal ve vetsim mnozstvi a nenaplni rozpocet klubu, ktery je take na ty hrace potreba. Mozna se to bude postupne zlepsovat, ale v to moc neverim, ikdyz bych za to byl rad.
Jabqooo
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 8.10.2009 6:46

Obávám se, že to bude chvíli trvat, než lidem dojde, že jim fotbal (ale i normální život) ukradli globalizační seskupení bank, provozovatelů kreditních systémů, mobilních operátorů, televizních splečností a podobnejch šumařů s lidskou blbostí. Opravdový prožitek lze zažít i na lokálních stadionech, když se lidi sejdou a vyhecují průměrné fotbalisty k výkonům na limitu. Je to jako místo megašou Madonny si pozvat do hospody Štíhlou Kozu s Dundrem. Za pár stovák rozhodně lepší zábava.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod JTB » 8.10.2009 12:31

SEKTOR15 píše:Ještě v devadesátých letech po revoluci se málokdo dostal k nějakému přenosu ze zahraničí. Málokdo měl tak dobrej satelit, že tam chytal ty placený kanály z německa kde běžela premier league nebo německá italská liga... Dneska si stačí zaplatit za 500.- měsíčně kabelovku a máš hned 4 český/slovenský sportovní kanály kde běží nej ligy z evropy. A lidi se rozvalí do křesla a čumí jak to kope ten Manchester nebo Chelsea... nojo dřív nic takovýho nebylo a když se občas povedl předvést výkon jako my proti liberci teď tak jsme všichni lítali v oblacích jak by ti naši rozkopali celej real madrid no prostě všechno... Dneska vidíme Mareše udělat patičku a ještě na něj nadáváme, že to měl dát na jistotu, protože tu patičku udělal špatně. C. Ronaldo by si u toho přešlápl kopl by to přesně na Raula a ještě by zasprintoval za obranu a dostal přesnej pas... takže pak Mareše srovnávaj a nemá to ten efekt co by měl dřív. Holt smůla.

Tahle interpretace je z celé diskuse naprosto nejtrefnější, stejně tak se mi líbil i níže výrok Kozla. Ono je to možná ještě trochu jinak. Analýzou divácké návštěvnosti se zabývám dlouhodobě a tak trochu i profesionálně a už před pár lety jsem konstatoval, že "fandění u nás už není o východním huráfanouškovství, ale zároveň ještě není o západní věrnosti". A během těch pár let se ukázalo, že ten pohyb od východu k západu vážně český fanoušek prodělává.
Průkopníkem budiž Sparta. V sezoně 98/99 po podzimu 8. v návštěvnosti, průměr asi 4500, Slavia 9., Bohemka hluboko dole s nějakými 3 tisíci na zápas. Dneska? Obě S mají průměr přes 10 tisíc, loajální publikum a o nadšení Bohemáků ani nemluvě. Slavia i Bohemka si k tomu ovšem musely projít velkou krizí, po níž nalákaly z velké části zcela nové přiznivce.
Na youtubu je několik televizních reportáží ze zápasů Brna na počátku 90. let, včetně anket na ulicích. S úžasem jsem konstatoval, že ti lidé, kteří tehdy na fotbal chodili, o něm víc, než že mají fandit Zbrojovce, nevěděli. A i tihle dělali ty 20tisícové davy, které tam tehdy chodily.

Je možné, že ta vlna diváckého nezájmu, která před deseti lety přišla první do Prahy, zalila města mimo ní až se zpožděním. A je otázka, zda a kdy se z ní vyhrabou.
Pokud ano, dá se očekávat, že na konci bude minimálně stejně početné publikum jako v 90. letech. Už nebude tak nekriticky nadšené, ale fotbalu bude rozumět a bude mít i utříděné, proč fandí tomu svému týmu. Ale kéž by už to přišlo do Teplic ;-)
JTB
Registrovaný člen

Příspěvekod tom » 8.10.2009 20:55

Nelámal bych nad náma hůl - málo lidí = nepovedenej zápas s Bohemkou,ne příliš vlídný počasí a hlavně televizní přenos.
Zápas s Libercem se povedl tak snad na Boleslav dorazí víc lidí - perfektní reklama ale chce to od klubu i trošku propagaci - dříve jsme měli rádio,plakát byl skoro na každym rohu - dneska skoro nic a plakát je spíš neviditelnej než viditelnej a to sem zapomněl ještě na trolejbus co lákal na fotbal.
Holt máme moc velkej stadion tak do nás rejou ale můžeme bejt na náš stadion právem hrdý.
Chce to ty lidi nastartovat - potom už to půjde samo - hrajeme parádní fotbal,hra má hlavu i patu,střílíme spoustu golů - neni důvod aby lidi nechodili - jenom je nák přitáhnout na stadion.
tom

Příspěvekod NIN » 11.10.2009 8:39

Take pusobi faktor z minulych sezon, kdy jsme byli vicekrat prubezne druzi a misto finise jsme to pos...i . Nelze pominout tez fakt, ze se tu 5 let hral fotbal k zbliti a to je dle me hlavni pricina odlivu fanousku. TO SE TED ZAPLATPANBU ZMENILO a je treba na atraktivnim pojeti hry trvat i v pripade nezdaru, protoze jednou povedenou sezonou (snad s vyjimkou titulu) se ztracena duvera tech cca 3tis lidi, kteri drive chodivali, neziska. JE TO BEH NA DLOUHOU TRAT.
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Kozel » 11.10.2009 9:14

NIN píše: JE TO BEH NA DLOUHOU TRAT.

http://fotbal.sport.cz/fotbal/reprezent ... ymaze.html

Viz pasáž o návštěvě a divácích. Ten samej problém, Teplice nejsou žádnej severní exot.
Kozel
Registrovaný člen

Příspěvekod NIN » 11.10.2009 9:30

Kozel píše:

http://fotbal.sport.cz/fotbal/reprezent ... ymaze.html

Viz pasáž o návštěvě a divácích. Ten samej problém, Teplice nejsou žádnej severní exot.

No hlavne ze po Belgii si prazaci otvirali drzky skrz navstevu a vcera nebejt Polaku, tak tam bylo max.10tis. A media to samy :-/
NIN
Registrovaný člen

Příspěvekod Lukasmen » 11.10.2009 10:02

naprosty sohlas s nineinchem B-) (predchozi prispevek)
Lukasmen
Registrovaný člen

Předchozí

Zpět na Sezóna 2009/2010